Skocz do zawartości
prown

Płyta główna s1155

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam płyty pod g530 z możliwością ulokowania w przyszłości ivy bridge(oc), płyta koniecznie musi wspierać wszystkie cuda techniczne które ma w sobie ssd samsung 830.

Dodatkowo nietypowa zachcianka: potrzebuję 2 slotów pci ulokowanych tak, żeby były w odległości ~6cm od pci-e (hd4850 z silencerem na pokładzie).

Budżet jeśli płyta spełni wszystkie warunki to 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, LX.

Z różnic między LX a PRO żadna moim zdaniem nie powinna wpłynąć na stabilność ew. OC, zwłaszcza że nie będę na pewno bawił się w jakieś ekstremalne podkręcanie i taką rozsądna granicą na tej płycie dla np 2500k wydaje mi się 4,5ghz.

A dodatki z PRO (no może poza chłodzeniem zasilania) są mi zbędne, wiatraki w obudowie zawsze można podkręcić

Edit:

po szybkim przeszukaniu zagranicznych stron okazuje się, że z tą płytą to loteria, jednym udaje się bez kombinowania 4,6ghz innym nawet przy delikatnym oc system nie wstaje.

z Asrock mam złe wspomnienia, jest jeszcze dla niej jakaś alternatywa?

Edytowane przez prown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie AsRock Z68 Pro3 Gen3, jeśli bardzo zależy Ci na chipsecie Z68. Płyta ta ma jednak słabszą sekcję zasilania niż model P67 PRO3 oraz trochę gorsze wyposażenie. Wspomniany wcześniej Asus ze swoją niechłodzoną sekcją zasilania nie nadaje się do OC i5-2500k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRocki są OK, co udowadniałem w swoich testach. Choć akurat wyżej wspomniany Z68 Pro3 Gen3 miał bardzo kiepskie OC... Wersja P67 za to była bardzo dobra w OC. Gigabyte niestety trzeba omijać, jeśli chce się mocno podkręcać.

 

Skoro myślisz o Asus P8Z68-V, to poczekaj już na płyty z Z77, choćby ze względu na zintegrowane w chipsecie USB 3.0, które powinno być wydajniejsze niż te zapewniane przez zewnętrzne kontrolery. Już widzę, że powoli pojawiają się w sklepach, choć testów jeszcze konkretnych nie ma, więc ciężko coś polecić. Na ślepo najbezpieczniejszym wyborem będzie chyba Asus, do tej pory zawsze w moich testach był w czołówce w konkurencji OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy z77 wniesie jakieś usprawnienia pod kątem SSD?

 

dzięki za pomoc Panowie, dla pewności przespię się jeszcze z tą myślą ale to poparcie dla Asrocka chyba zrobiło swoje.

Zwłaszcza, że podobno pasują do niego coolery z s775. Mam tylko nadzieję, że to nie marketing szeptany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...