Skocz do zawartości
Rromo

Odczytanie numeru ze zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

czy jest w ogóle możliwe odczytanie numeru karnetu z tego zdjęcia ? Nr karnetu to ten nad głową pływaka.

 

http://i.imgur.com/bs1Nv.jpg

 

Na to co jest na monitorach nie zwracajcie uwagi, nie chciałem nic wycinać żeby przypadkiem nie pogorszyć jeszcze bardziej jakości zdjęcia =)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nawet zakładając, że się da, to Twoje zdjęcie ? Czemu odczytanie numeru karnetu jest takie ważne ? Sam chyba rozumiesz, że też mamy wątpliwości co do legalności w pomocy "odczytania".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście rozumie obawy. Na dowód że to zdjęcie jest moje wrzucam drugie, zrobione dosłownie minutę temu telefonem :) - http://i.imgur.com/3SJoL.jpg

 

Nr potrzebny mi jest, ponieważ doładowałem sobie w poniedziałek karnet na 150 zł i okazało się wczoraj jak pojechałem na basen, że nie mam go w porfelu. Przeszukałem cały dom no i tez nie znalazłem.. Pani w recepcji mogę machać paragonem, ona jednak upiera się, że muszę znać numer by wyrobić nowy i przelać środki ze starego ponieważ nie jest on imienny. Cóż z tego skoro na paragonie jest dokładna data i godzina, widocznie nie może sprawdzić w historii transakcji(która, jak zakładam, musi być prowadzona)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że to będzie 0658 tak na 95%.

Czcionka to najprawdopodobniej Arial.

 

Teraz rozpiszę się jak do tego doszedłem:

1. Ustaliłem jaka to jest czcionka, brałem pod uwagę 2 najbardziej prawdopodobne czyli Times New Roman oraz Arial.

2. Przyjąłem że numer nie może zawierać liter, więc brałem pod uwagę tylko cyfry.

3. Photoshopie porównywałem charakterystyczne ciemne punkty z zdjęcia z rozmytą czcionką Arial.

4. Efekt wygląda tak po nałożeniu rozmytych cyfr 0658:

Dołączona grafika

 

Mam nadzieję że pomogłem :wink:

 

P.S. Daj znać czy cyfry się zgadzają.

Edytowane przez KoVol
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozpiszę się jak do tego doszedłem:

1. Ustaliłem jaka to jest czcionka, brałem pod uwagę 2 najbardziej prawdopodobne czyli Times New Roman oraz Arial.

...

4. Efekt wygląda tak po nałożeniu rozmytych cyfr 0658:

 

1. Zapomniałeś o najbardziej prawdopodobnej - "pismo odręczne pani z okienka".

4. 0358, 0653, 0658, 0438, 0436, 0453, 0659 et cetera...

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz siadłem na komputer. Tak, karnet miał tylko cyfry i były one drukowane, a ile ich było nie jestem w stanie podać =\

KoVol - mega, podjadę do recepcji później i dam znać czy to te numery, jak nie to najwyżej się spalę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz piszę bo rozwiązałem już sprawę ;)

 

Karnety były ze szkoły, zgłosiłem to do odpowiedniej osoby by sprawdzili numery karnetów zamawianych dla szkoły, no i okazało się że w systemie dla numeru 0958 zgadza się godzina doładowania z tą z paragonu, został już zastrzeżony i zostanie odebrany tej osobie przy następnej próbie wejścia, no i będe go mógł odebrać.

 

Tak więc numer to 0958 a nie 0658, mimo wszystko dwie ostatnie cyfry skróciły czas oczekiwania na sprawdzenie danych do 1 karnetu (szkoła miała numery 920-990) za co bardzo dziękuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...