Skocz do zawartości
grzechuk

Endless Space

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Endless Space to kosmiczna strategia 4X rozgrywana całkowicie w trybie turowym. Jest to debiutancki projekt niezależnego paryskiego zespółu Amplitude Studios. Firmę tę założyli doświadczeni byli pracownicy takich przedsiębiorstw jak m.in. Electronic Arts i Ubisoft.

Akcja osadzona została w odległej przyszłości, w galaktyce zamieszkiwanej przez osiem potężnych cywilizacji. Gracz obejmuje kontrolę nad jedną z nich i jego zadaniem jest zdominowanie pozostałych. Co ciekawe, zarówno aspekt strategiczny, jak i bitwy rozgrywane są w systemie turowym. Wszystkie strony wykonują swoje ruchy jednocześnie, co znacznie przyśpiesza zabawę w trybie multiplayer.

W świecie gry znajdziemy setki systemów planetarnych i każdy z nich posiada unikalne planety, surowce oraz sekrety, a dokładna eksploracja kosmosu umożliwia odnalezienie artefaktów dawno wymarłych ras. Wirtualne uniwersum jest generowane losowo za każdym razem, gdy rozpoczynamy nową rozgrywkę. Jednocześnie jednak udostępniono opcje umożliwiające ustalenie cech mapy, takich jak rozmiar, gęstość planet czy wiek galaktyki.

Endless Space oferuje spektakularne bitwy kosmiczne, w których udział mogą brać olbrzymie armady. Wojna nie jest jednak jedyną metodą na wzmacnianie własnej pozycji. Równie dobrze sprawdza się dyplomacja, handel czy przegonienie rywali w wyścigu technologicznym. Silnik graficzny umożliwia błyskawiczne przeskoki z gwiezdnych potyczek do widoku strategicznego, gdzie zarządzamy kosmicznym imperium.

Autorzy przygotowali też rozbudowany system modyfikowania statków, który pozwala samodzielnie wybrać uzbrojenie, napęd, opancerzenie oraz systemy pokładowe każdej jednostki. W grze pojawiają się również bohaterowie, których możemy mianować zarządcami systemów planetarnych lub powierzyć im dowództwo nad flotą statków kosmicznych. Herosi podzieleni zostali na pięć klas i każda z nich posiada własne drzewko rozwoju.

Tryb gry: single / multiplayer Tryb multiplayer: Internet

 

źródło: http://www.gry-onlin...16.asp?ID=18038

dla fanów master of orion, galactic civilization, a także zwykłej cywilizacji pozycja nie do pominięcia

premiera 4 lipca, gra dostępna na steamie, po zakupie przed premierą można grać w betę bez ograniczeń... ja wsiąkłem totalnie :>

Edytowane przez grzechuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda smakowicie. Miałem kupić dodatek do Solar empire, ale chyba się skuszę na tą gierkę. Oby się dało w łatwy sposób podmienić pliki z muzyką - soundtrack z Battlestar Galactica podniesie adrenalinkę :D

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda smakowicie. Miałem kupić dodatek do Solar empire, ale chyba się skuszę na tą gierkę. Oby się dało w łatwy sposób podmienić pliki z muzyką - soundtrack z Battlestar Galactica podniesie adrenalinkę :D

 

Nie jestem pewien - to jest 'turowe', Sins of Solar Empire jest RTSem (co mnie od niego odrzuciło). Narazie pocinam w Swords of The Stars, planowałem zakupić Sword of the Stars 2 jak załatają wszelkie bugi, ale teraz mam zagwozdkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem fanem civki, call2power, potem 3, 4 i teraz 5 z dodatkiem to setki godzin z mojego życia, w kosmiczne 4x nie grałem, a ta gre kupilem w ciemno, bo mi kumpel od civki polecil, pozeracz czasu ze cie nie moge

 

gram na laptopie z i3, 3gb, hd5650 w rozdzialce 1366-768 i jest plynnie i szybko tury sie licza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla fanów master of orion, galactic civilization, a także zwykłej cywilizacji pozycja nie do pominięcia

premiera 4 lipca, gra dostępna na steamie, po zakupie przed premierą można grać w betę bez ograniczeń... ja wsiąkłem totalnie :>

 

Jak to sie ma MoO2 może w końcu gody następca dla mnie najlepszej strategii turowej wszechczasów. Orion mimo iż znam go na pamięć nadal mnie bawi i nadal niego gram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pół na pół. Bitwa ogólnie podzielona jest na 5 faz:

1. Przybycie flot

2. Daleki zasięg (najskuteczniejsze są rakiety)

3. Średni zasięg (najskuteczniejsze są lasery)

4. Bliski zasięg (najskuteczniejsze są działa)

5. Podsumowanie

 

Faza 5. tak naprawdę do niczego nie służy, Arrival (faza 1.) to czas żeby rozdać kartę na fazę 2. (i może dalsze).

Nie ma się bezpośredniego wpływu na walkę i nie można dowodzić okrętami, zagrywa się natomiast "karty"/taktyki, jedna na fazę. Może to być naprawa, zwiększenie obrażeń kosztem obrony, szansa na krytyki, zwiększenie obrony, zakłócanie systemów przeciwnika itp. Karty są podzielone na typy - Offence, Defence, Engineering, Sabotage i pewnie coś jeszcze i niektóre mają napisane, że negują kartę danego typu zagraną przez przeciwnika. Ogólnie karty dają zauważalny bonus, ale nie są decydujące - ważniejszy jest skład floty i konstrukcje okrętów.

Czas bitwy leci cały czas, bez pauzy, więc karty trzeba wybierać z wyprzedzeniem, jeśli się spóźnisz i dana faza się już zacznie to przepadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może napisać wrażenia w porównaniu do MoO2? Chodzi mi o ogólne wrażenia czy lepiej się pobada itp czy jest możliwość unowocześniania statków po wynalezieniu nowej technologii (refit z MoO2), czy przewaga technologiczna jest decydująca jak w MoO2 itp takie ogólne krótkie porównanie zakończone opinia o Endless space.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MoO2 nie pamiętam, ale refit jest (wystarczy być we własnym systemie), drzewko technologiczne jest całkiem spore, różnica w technologii jest wyraźnie widoczna (miałem sytuację, że jedna moja flota rozniosła bez strat własnych 7 czy 8 flot pirackich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie czy są jakieś ograniczenia technologiczne? Przykładowo w MoO2 sa technologie zarezerwowane dla danej rasy a co ważniejsze to wynajdując na nową technologię mamy do wyboru 3 konkretne technologie i trzeba wybierać, są rasy które mogą wymyślać więcej niż jedna ale kosztem innych zdolności. Czy w Endless Space rasy się sporo różnią w taktyce gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za całe 27 PLN kupiłem Swords of the Stars II i ta gra przeraża skompilowaniem. Po 30 minutach gry i po przeczytaniu instrukcji (niestety pobieżnej) nie do końca nawet umiem poruszać się flotami.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly offtop... :wink2:

W 1'ce masz tutki, mozesz od tego zaczac. (chociaz akurat zarzadzanie flotami w 2 sie bardzo zmienilo)

 

Btw. gdzie kupiles tak tanio SotS'a 2, tez bym wzial.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly offtop... :wink2:

W 1'ce masz tutki, mozesz od tego zaczac. (chociaz akurat zarzadzanie flotami w 2 sie bardzo zmienilo)

 

Btw. gdzie kupiles tak tanio SotS'a 2, tez bym wzial.

 

http://allegro.pl/li...s II&view=gtext

 

Nie ma mojego sprzedawcy sprzedał wszystko. Sugeruję założenie nowego konta. Zabezpieczenie dla ewentualnych problemów i możliwość sprzedaży gry.

 

Mój znajomy dla każdej gry na Steam ma nowe konto i dobrze na tym wychodzi choć trzeba w jakimś pliku mieć loginy, hasła i co tam jest.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś z grających wypowiedzieć się na temat multi w endless space? zastanawiam się nad zakupem, jednak singla całkowicie olewam.

 

Przecież to typowa gra dla jednej osoby muliti jest dodane bo jest modne.

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz grac singla z opcja multi, wtedy inni w dowolnej turze beda mogli dolaczyc wcielajac sie w dowolna rase sterowana przez komputer, a jak ktos sie rozlaczy to za niego automatycznie zagra bot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Co sobie pomyślałem fajnie wymyślone ale czy jest taki tryb i z zywe osoby oczywiście w miarę możliwości grają jednocześnie? Chodzi mi o to iz gdyby każdy grał po kolei to tura trwała by bardzo drugo część zadań na pewno można robić jednocześnie zarządzanie koloniami itp

 

Tak ogólnie to Ci co kupili niech napiszą kilka zadań jak i m się gra podoba ja się waham nad zakupem.

 

P.S. Czy ktoś mi może napisać o co chodzi z tymi punktami G2G na Steam. Co to jest i co one dają?

Edytowane przez Sturmovik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info. Co sobie pomyślałem fajnie wymyślone ale czy jest taki tryb i z zywe osoby oczywiście w miarę możliwości grają jednocześnie? Chodzi mi o to iz gdyby każdy grał po kolei to tura trwała by bardzo drugo część zadań na pewno można robić jednocześnie zarządzanie koloniami itp

Kolega nie odrobił pracy domowej... :P ES ma symultaniczne tury, wszyscy grają naraz, po naciśnięciu End Turn przeliczana jest produkcja, wykonywane zaległe ruchy flot itp. Działa to zasadniczo dobrze, poza jednym miejscem: ruchy flot. Te również są symultaniczne, więc może się zdarzyć, że w jakiejś sytuacji będzie decydowała szybkość klikania, dojdzie do Mexican standoff (nikt nie będzie chciał ruszyć się pierwszy), albo będzie trzeba część bitew rozstrzygnąć na Auto, bo pojawi się kilka w tym samym czasie. Dramatu jednak nie ma, chyba, że trafi się na tępego buca, który świadomie będzie wykorzystywał metagaming do uzyskania przewagi.

Z AI tez gra się na turach symultanicznych i tu jest trochę gorzej, bo AI rusza wszystkie swoje floty naraz, co czasami bywa frustrujące jak się próbuje ogarnąć ten chaos. Na szczęście jest opcja postawienia floty na "patrolu", co działą tak, że wrogowie mogą do systemu wlecieć, ale już nie wylecą, co daje czas na ich przechwycenie.

 

Tak ogólnie to Ci co kupili niech napiszą kilka zadań jak i m się gra podoba ja się waham nad zakupem.

Jest fajna. Ma świetny interfejs, bardzo czytelny i ergonomiczny, ładnie wygląda. Rozbudowane drzewko technologii, bardzo fajny patent z różnymi rodzajami uzbrojenia (działa, lasery, rakiety) i różnymi rodzajami osłon, każda przeciw innej broni. Szerzej napiszę coś potem, bo zaraz musze lecieć, to taki wstępniaczek tylko ;)

 

P.S. Czy ktoś mi może napisać o co chodzi z tymi punktami G2G na Steam. Co to jest i co one dają?

 

To chyba najlepiej pokazuje o co biega: http://endless-space.amplitude-studios.com/Games2gether

W skrócie: co jakiś czas pojawia się opcja głosowania nad jakimiś cechami czy ficzerami (poprzednio był np. wybór portretu dla herosa), owe punty zwiększają wagę Twojego głosu (zwykły gracz ma 100 punktów, posiadacz Emperor Edition ma 1100 punktów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już jakiś czas temu w preorderze ale jak zagrałem chwilę to czułem się lekko zagubiony.

Nie mam doświadczenia z tego typu grami a tutorial w grze jedynie objaśnia interfejs, ale zawsze chciałem w coś takiego pograć.

Będę musiał chyba trochę pomęczyć metodą prób i błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioski AI bardzo dobre na poziomie normal trzeba się już dobrze wysilić.

Interfejs jedynie dostateczny ma jeszcze sporo braków które zmuszają do przeglądania kolonii po kolonii.

 

Ogólnie bardzo dobrze jedna z najlepszych gier 4X w jakie grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...