Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kwestia zasilacza że tak powiem już została rozstrzygnięta teraz na pewno go zmieniać nie będę ... No chyba że (odpukać) padnie!

 

Ok pierwsze przymiarki na testowej chłodnicy 1x120 no i cóż ciasno ale weszło Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kurcze ale chyba nici z podłączeniem chłodnicy od góry :/

 

Dołączona grafika

 

I jeszcze opcja z chłodnicą koło CPU:

 

Dołączona grafika

 

Z dwoma wentylatorami jest mało miejsc - za mało - ale z jednym ma to szanse powodzenia:

 

Dołączona grafika

 

Z jednym wentylatorem jest więcej miejsca (oczywiście wentylator był by z przodu ale nie chciało mi się zdejmować AF140):

 

Dołączona grafika

 

I cóż po wszystkich wymiarach, zdjęciach i oględzinach wyszło na to że to jest jedyny możliwy wariant:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdejmij jeden wentylator i wtedy przymierz, bo jak jest gruba kanapka to to zupelnie inaczej wyglada ;)

Wtedy masz takie opcje (patrzac tak jak sie na bude patrzy przy otwartym boku na wprost)

 

1. obudowa, wentyl, chlodnica, wentyl - tak jak na focie, ciasno, i to bardzo, moi zdaniem dwa wentyle to przesada

2. obudowa, chlodnica, wentyl - czyli w trybie push, najczesciej stosowany uklad

3. obudowa, wentyl, chlodnica - wentyl w trybie pull, ale moze byc problem z czyszczeniem wentyla

4. wentyl, obudowa, chlodnica, wentyl - wystaje, jest grube, ale ma kopa przedmuchujacego

5. wentyl, obudowa, chlodnica - tryb pull, jeden wentyl jest na zewnatrz

6. chlodnica, obudowa, wentyl - takie kombinowanie, ale bys musial wtedy miec inne krocce (najlepiej w dol) i przepychac weze przez te otwory na wysokosci grafiki - pewnie to odrzuciszz przyczyn wygladu bo nagle cos wychodzi na zewnatrz. Dodatkowym problmem jest nierownosc siatki z tylu.

 

Ja bym na przymiarke zrobil 2 oraz 5, a chlodnice umiejscowil tak, aby oba krocce byly blizej scianki bocznej - wtedy zakrecasz kolankiem z grafiki, a lukiem idziesz do cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zabije to ten piękny minimalizm. Dołączona grafika Z drugiej strony o gustach się nie dyskutuje, więc jeśli uważasz, że z tą drugą chłodniczką będzie ładniej to cóż...

 

Myślę podobnie dlatego jak mi teraz prąd wrócił wymodziłem jeszcze taką konfigurację:

 

Dołączona grafika

 

Zdejmij jeden wentylator i wtedy przymierz, bo jak jest gruba kanapka to to zupelnie inaczej wyglada Dołączona grafika

Wtedy masz takie opcje (patrzac tak jak sie na bude patrzy przy otwartym boku na wprost)

 

1. obudowa, wentyl, chlodnica, wentyl - tak jak na focie, ciasno, i to bardzo, moi zdaniem dwa wentyle to przesada

2. obudowa, chlodnica, wentyl - czyli w trybie push, najczesciej stosowany uklad

3. obudowa, wentyl, chlodnica - wentyl w trybie pull, ale moze byc problem z czyszczeniem wentyla

4. wentyl, obudowa, chlodnica, wentyl - wystaje, jest grube, ale ma kopa przedmuchujacego

5. wentyl, obudowa, chlodnica - tryb pull, jeden wentyl jest na zewnatrz

6. chlodnica, obudowa, wentyl - takie kombinowanie, ale bys musial wtedy miec inne krocce (najlepiej w dol) i przepychac weze przez te otwory na wysokosci grafiki - pewnie to odrzuciszz przyczyn wygladu bo nagle cos wychodzi na zewnatrz. Dodatkowym problmem jest nierownosc siatki z tylu.

 

Ja bym na przymiarke zrobil 2 oraz 5, a chlodnice umiejscowil tak, aby oba krocce byly blizej scianki bocznej - wtedy zakrecasz kolankiem z grafiki, a lukiem idziesz do cpu.

 

Są przymiarki z jednym wentylatorem ale z tyłu chłodnicy bo ot tak sobie AF140 zdjąć nie mogę bo ma kable na styk poprowadzone. Tak czy inaczej na projekcie wyżej ująłem chyba najlepsze rozwiązanie jak bym już pakował kolejną chłodnicę.

 

BTW:

 

Pan od tej pompki jednak odpisał http://forum.purepc.pl/topic/349037-rozne-czesci-wc-i-nie-tylko/ pompka + top EK za 140zł, co myślicie ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finów nie maluj - jak złapią kurz będzie syf nie do umycia.

Za to ramke jak najbardziej.

 

Mam nadzieje, ze to nie jest docelowa chlodnica? ;D

 

Tak jak teraz na focie trzymasz chlodnice, to uda ci sie wkrecic zlaczki?

bo mnie sie wydaje ze miedzy grafika a chlodnica bys musial cudowac, szczegolnie podczas demontazu Dołączona grafika

Zauwaz, ze inne chlodnice moga miec inny rozstaw otworow, poza tym krocce na dole beda chyba trudniejsze do odpowietrzenia.

 

PS: masz nalepke na portach sata, wiesz co z nai zrobic, ja swoja przykleilem gdzies z tylu mobo kolo cpu ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee jakie finy ? W tej chłodnicy z foto ? Ta chłodnica ma tyle lat że ona tylko się do przymiarki nadaje Dołączona grafika Planowałem jakiś EK 120 ze złączkami BP Dołączona grafika

 

@_KaszpiR_: to foto miało tylko pokazać ile jest miejsca z przodu, docelowo chłodnica by była jak w projekcie czyli zaraz na obudowie i dopiero wiatrak na niej.

 

przy twoich temperaturach i obecnym pięknym wyglądzie tą kasę która Cię tak kusi na sprzęcior osobiście bym przepił Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak antybiotyki skończę to uwierz mi z chęcią się piwa napiję, jak to się u nas mówi "jedno góra dwa ewentualnie siedem" :) Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwila strachu właśnie była ... :P Podczas grzebania przy kablach przypadkiem odłączyłem pompkę i zorientowałem się po 30min łażenia po necie! ... A teraz ciekawostka max odnotowane temperatury przez HWMonitor v1.20 x64: CPU:72stC GPU:54stC :D

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś jak się u mnie to skończyło?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Miałem notyfikacje na maila o przekrozeniu temperatur, ale wyłączyłem opcję aby komputer się wylączał - ze 2h się gotował, ale węże nie puściły, ale był jak żelka i pozostał białawy Dołączona grafika.

Komputerowi nic się nie stało, przeniosłem go do nowej budy itd.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj u mnie tak źle nie było, jak się zorientowałem to temp skakała 61-63stC na CPU i dalej nie rosła te 72stC to poprostu jakiś skok obciążenia musiał być - przez chwilę myślałem że pompka umarła ;) Tygon w ogóle jest miękki a podgrzany jak u ciebie to dopiero :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na allegro to chłodzenie ramow co Ci pokazywałem jak byś chciał kupić.

http://allegro.pl/ch...2771087719.html

 

Dzięki za info ale na razie zostawiam swój Cover LL Dołączona grafika

 

Tak czy inaczej postanowiłem wdrożyć ten projekt:

Dołączona grafika

 

Czekam na przelew i zamawiam:

 

- Corsair SP120 QE

- EK RAD XT 120

- 2x Bitspower SM10/16 G1/4 Matt Black

 

I lecimy dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cover LianLi na RAMy przebija o dwie klasy ten od OCZ. Oczywiście LL nie ma chłodzenia, ale chyba tutaj nie trzeba. Dołączona grafika

 

He he no nie wygląda źle, siedzi na RAM'ie już z 2 tygodnie i nie ma problemów ani z temperaturą ani ze stabilnością :) Jago największą zaletą jest mały rozmiar gdyż np. chłodzenie od Corsair nie jestem wstanie założyć bo węże od CPU przeszkadzają, i tu się obawiam że będzie identycznie z tym OCZ.Póki co dodaję jedną 1x120 potem może nawet drugą 1x120 co łącznie dało by układ 5x120 czyli całkiem znośnie ale do tego będę musiał już wymienić pompkę.

 

Teraz już sam nie wiem czy brać tą co wymieniałem wcześniej DDC-1 RT z topem od EK za 140zł+kw, czy jednak polować na jakąś MCP-35X...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwaz, ze jak bedziesz zmienial pompke to raczej musisz juz dolozyc rezerwuar - a gdzie go schowasz?

 

Też w zatoce 5,25" - nic nie zamierzam stamtąd wyciągać :)

https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekddc-xres-laing-140-acetal-csq,produkt,554196.html?from_category=28_148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Układ średnio widzę gdyż chłodzisz ivebridge, który powinien dostać strzał bezpośrednio z pompy, niemniej jeśli planujesz modernizację pompy to znacznie zwiększysz flow stosując

http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p13400_Laing-DDC-pump-12V-DDC-3-25-18W.html

oraz do tego top z rezem od EK : http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p2944_EK-Water-Blocks-EK-DDC-X-Res-140-Laing-DDC-dwuacetyl-Ausgleichsbehaelter.html

 

Droga sprawa wiem ale z tego co czytałem na zagranicznych forach na wyjściu z pompy masz ponad 1200l/min przy ciśnieniu pozwalającym osiągnąć ok 6 m. Nie wiem jak z głośnością bo sam stosuję xspc rez 200ml z topem ale w testach przegrywa z EK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym przecież zarówno pompa jak i top zostały już pokazane i jest to dokładnie ten sam top a pompka o model słabsza, poza tym układ już działa od tygodnia (bez jednej dodanej 1x120) i nie ma problemów z temperaturami.

 

Nie wiem czy już je tu podawałem ale najwyżej się powtórzę:

 

Max CPU to 65stC w LinX, natomiast podczas "normalnego użytkowania" w tym wypadku na przykładzie 2h gry w BF3 CPU: 61stC GPU: 48stC.

 

CPU: 4,5GHz

GPU: 1085MHz

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt temp masz bardzo przyjemne Dołączona grafika teraz widzę że jest oc na 4,5Ghz to tylko priorytet teraz cisza wg mnie czyli laing dcc-1t/1rt wystarczy na pewno będzie ciszej niż wersja z plus-em a top to może xspc akryl rez o pojemności 200ml sam jestem bardzo zadowolony

http://www.angela.pl...-laing-ddc.html

P.S napisz jeszcze jaka pasta jest pod blokiem i sposób nakładania tak z ciekawości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt temp masz bardzo przyjemne Dołączona grafika teraz widzę że jest oc na 4,5Ghz to tylko priorytet teraz cisza wg mnie czyli laing dcc-1t/1rt wystarczy na pewno będzie ciszej niż wersja z plus-em a top to może xspc akryl rez o pojemności 200ml sam jestem bardzo zadowolony

http://www.angela.pl...-laing-ddc.html

P.S napisz jeszcze jaka pasta jest pod blokiem i sposób nakładania tak z ciekawości?

 

Możesz zmierzyć ile ten rezerwuar ma wysokości wraz z pompką?

 

Natomiast co do pasty jest to Noctua NT-H1 zarówno na CPU jak i GPU a sposób nakładania to "na krzyżyk".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie 115 mm całkowita wysokość rez + pompa

 

Czyli jest mniejszy od EK to dobra wiadomość, mam jeszcze pytanie czy ten plastikowy czarny korek jest na gwincie 1/4"? Bo na zdjęciach wydaje mi się większy.

 

Jednak jest większy co za tym idzie nie będę miał za bardzo jak dodać fillportu bez reduktorów ... Chyba jednak zostanę przy EK ale wenę wersję 100 nie 140, dokładnie tą: Klik mniejszego już chyba niema :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek jest większy niż 1/4"niestety

 

przepraszam ze podczepiam pod temat:) ale ktory miszczu z forum modowal pompki lianga? ddc?

 

Pomkę możesz sam zmodować do wersji plus o ile masz laing dcc 1t z niebieskim wirnikiem operacja tutaj: http://windycj.pixnet.net/blog/post/6590735

 

Tutaj wymiana całego PCB http://martinsliquidlab.org/2011/04/14/diyinhk-ddc-pump-mods/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB zmienia KamilWlodar. Potwierdzam, że pompka staje się nieźle mocna LINK.

 

Chwila strachu właśnie była ... Dołączona grafika Podczas grzebania przy kablach przypadkiem odłączyłem pompkę i zorientowałem się po 30min łażenia po necie! ... A teraz ciekawostka max odnotowane temperatury przez HWMonitor v1.20 x64: CPU:72stC GPU:54stC Dołączona grafika

 

Przepływomierz Koolance jest bardzo fajnym bajerem, dzięki któremu można zapobiec takim sytuacjom. Odczyt RPM wpiąłem w gniazdo CPU FAN i ustawiłem w BIOSie, że jak obroty są zbyt małe, to komp się wyłącza. Człowiek może spać pokojniej Dołączona grafika Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Przepływomierz Koolance jest bardzo fajnym bajerem, dzięki któremu można zapobiec takim sytuacjom. Odczyt RPM wpiąłem w gniazdo CPU FAN i ustawiłem w BIOSie, że jak obroty są zbyt małe, to komp się wyłącza. Człowiek może spać pokojniej Dołączona grafika

 

Póki co nie będę inwestował takie wynalazki gdyż chcę uniknąć dodatkowych kabli i rzeczy na drodze pompki ;) A powyższym wpisem chciałem jedynie zauważyć iż nawet bez pompki temperatura w ciągu 30min nie dobiła do granicy w której powinien się komputer wyłączyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zajdzie trochę więcej zmian niż dodanie samej chłodnicy, mianowicie planuję zmienić pompkę oraz rezerwuar. Co do rezerwuaru już decyzja zapadał i będzie to dalej zestaw zintegrowany z pompką w zatoce 5,25" a wybór padł na najmniejszego z rodziny EK mianowicie:

 

EK Water Blocks EK-DDC X-RES Laing 100 Acetal CSQ

Dołączona grafika

 

Natomiast co do samej pompki jeszcze dokładnie nie wiem ale na pewno któraś z tycz trzech MCP350/355/35X, wszystko zależy jaką upoluję Dołączona grafika Nie zamierzam poprzestać na dodaniu tylko jednej chłodnicy dlatego też postanowiłem od razu zadbać o większy przepływ, to na razie tyle Dołączona grafika

 

BTW: jak by ktoś słyszał lub sam ma na sprzedaż którąś z wymienionych pompek proszę o kontakt Dołączona grafika

 

EDIT:

 

I zakupiłem MCP350 powinna wystarczyć :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...