Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

A wody nie masz zamiasu spuszczać? Dołączona grafika

Nie wiem ile masz z tyłu miejsca, ale wydaje mi się, że może być ciasno, by zmieszać węże i kable razem.

 

Nie mam jeszcze obudowy to ciężko mi powiedzieć ile jest miejsca ale widziałem kilka LC z wężami za tacką w tej obudowie wiec jest to do zrobienia. Natomiast co do spuszczania płynu z układu to nie planuję żadnych zaworów czy innych podobnych jak to miałeś na myśli.

 

A tu wersja clean:

Dołączona grafika

 

I Ultra Clean:

Dołączona grafika

Piwnicę planuję jak poprzednio zabudować więc będzie raczej mało węży widać a to lubię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie mamy jeszcze stycznia ale już powoli zaczynam kompletować niezbędne części do nowego projektu, oto pierwszy element bez którego raczej było by ciężko ;)

 

Dołączona grafika

 

Zamówiłem jeszcze 4 zaślepki LL gdyż będę potrzebował ich więcej (nowa obudowa ma więcej miejsc na napędy 5,25") a nauczony okresem oczekiwania na tak "egzotyczne" elementy wolę mieć to już z głowy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije jt-07. Szkoda że zaślepki ma lite i włączniki na dole. No ale bez przeróbek wciąga 4 chłodnice jak się uprzeć.

 

 

 

800d mimo dużych wymiarów naprawdę nie mieści zbyt wiele chłodnic.

3x120 + 2x120 ew to samo w wersji pod 140mm to wchodzi do wielu mid-towerów po 300 zeta.

 

 

Ja za kilka dni będę wciskać 3x120 do starego zdezelowanego thermaltake armor. Lekko nie przemyślałem sprawy i będzie

kanapka 2 chłodnic co raczej nie da mega wydajności ale wejść wejdzie.

Tak więc będzie tam grubasek 2x120 + cienka 3x120 na froncie, a na stropie pozostanie cienka 2x120 bokiem obok psu.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przebije jt-07. Szkoda że zaślepki ma lite i włączniki na dole. No ale bez przeróbek wciąga 4 chłodnice jak się uprzeć.

 

800d mimo dużych wymiarów naprawdę nie mieści zbyt wiele chłodnic.

3x120 + 2x120 ew to samo w wersji pod 140mm to wchodzi do wielu mid-towerów po 300 zeta.

 

Ja za kilka dni będę wciskać 3x120 do starego zdezelowanego thermaltake armor. Lekko nie przemyślałem sprawy i będzie

kanapka 2 chłodnic co raczej nie da mega wydajności ale wejść wejdzie.

Tak więc będzie tam grubasek 2x120 + cienka 3x120 na froncie, a na stropie pozostanie cienka 2x120 bokiem obok psu.

 

Polegając na opiniach osób z XS to stawiają 800D na podobnym poziomie co z JT-07, no i z wyglądu 800D mi się bardziej podoba od 07. Tak czy inaczej ja planuje dwa warianty 3x120+2x120 ewentualnie 3x120+2x120+1x120, do tego oczywiście covery dla piwnicy, zatok i tego typu "pierdy" ale to dopiero w styczniu bo teraz w robocie mam taki młyn że nie wiem jak mam na imię.

 

Mardok jeżeli nie widziałeś to looknij na kanał tego kolesia https://www.youtube....larityComputers - mi się podobają jego układy wc. ostatnio stwierdził że nie lubi dremeli bo robią za dużo spustoszenia Dołączona grafika

 

Oczywiście że Dremel to nie laser ale za to jest w domu i pod ręka. Jedyną rzecz jaką będę wycinał w obudowie to miejsce na 2x120 w piwnicy które i tak planuję (mimo iż jest u spodu) zakryć czymś takim (ewentualny model czy firma może się zmienić):

 

https://www.cooling....ukt,552763.html

 

Po wielu przemyśleniach zdecydowałem się na taki projekt (węże oznaczone linią skośną są niewidoczne):

Dołączona grafika

 

Ewentualnie ten:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dopiero wybieraj jaki bedziesz mial uklad gdy będziesz miał w rączkach obudowe i wszystko pomierzysz.

Sam mialem pelno planów z mym WC a wszystko sie inaczej potoczylo gdy zaczolem mierzyć i patrzeć jak to wygląda na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dopiero wybieraj jaki bedziesz mial uklad gdy będziesz miał w rączkach obudowe i wszystko pomierzysz.

Sam mialem pelno planów z mym WC a wszystko sie inaczej potoczylo gdy zaczolem mierzyć i patrzeć jak to wygląda na żywo.

 

Projekty oparte na zdjęciach gotowych układów, tak więc na pewno się wszystko zmieści ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak co od obudowy decyzja już zapadła, kontaktowałem się z osobami co ją mają lub miały, podesłali mi kilka fajnych zdjęć oraz wymiary jakie mi były potrzebne. Dodatkowo przejrzałem całą masę worklogów i różnych projektów z 800D w roli głównej, powiem krótko podoba mi się ;) Poza tym zacząłem już kompletować części a zakup samej obudowy planuję po styczniowej wypłacie czyli jakoś po 10tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800d to naprawdę ładna buda. Jednak dal mnie lekko niedorobiona do lc.

Piwnica , która nic poza psu nie zmieści, do tego wchodzą takie same chłodnice jak w budach po 300-400 zeta. Ba ja do swojego armora w stanie śmietnikowym wcisnę więcej.

 

Wygląd wyglądem, ale jednak w budzie pod lc i to za sporą kasę liczył bym na sensowną funkcjonalność

 

Nie rozumiem dlaczego nie zrobić czegoś w stylu powiększonego tj07. Weszły by 2 grubaski 3x140 + ew 2x140 i była by buda bliska ideału ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekty oparte na zdjęciach gotowych układów, tak więc na pewno się wszystko zmieści Dołączona grafika

 

Nie chodzi mi o to czy wejdzie tylko o sam wyglad, majac ja mozesz dostac olsnienia i zrobisz to zupelnie inaczej (ładniej według twego mniemania) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie userów o bylejakości podejścia konstruktorów 800D do kwestii montażu chłodnic

rozwiązane zostaną dopiero w Godzilli 900D...co nie zmienia faktu że w 800D powstało mnóstwo projektów LC.

Mardok nie poczekasz na premierę 900D?

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie userów o bylejakości podejścia konstruktorów 800D do kwestii montażu chłodnic

rozwiązane zostaną dopiero w Godzilli 900D...co nie zmienia faktu że w 800D powstało mnóstwo projektów LC.

Mardok nie poczekasz na premierę 900D?

...

 

Ta 900D wychodzi, wychodzi i wyjść nie może Dołączona grafika Poza kilkoma kiepskiej jakości foto nikt tego jeszcze dobrze nie widział a co dopiero kupił Dołączona grafika

 

800d to naprawdę ładna buda. Jednak dal mnie lekko niedorobiona do lc.

Piwnica , która nic poza psu nie zmieści, do tego wchodzą takie same chłodnice jak w budach po 300-400 zeta. Ba ja do swojego armora w stanie śmietnikowym wcisnę więcej.

 

Wygląd wyglądem, ale jednak w budzie pod lc i to za sporą kasę liczył bym na sensowną funkcjonalność

 

Nie rozumiem dlaczego nie zrobić czegoś w stylu powiększonego tj07. Weszły by 2 grubaski 3x140 + ew 2x140 i była by buda bliska ideału Dołączona grafika

 

Ja mam troszkę inne priorytety, u mnie estetyka jest wyżej niż funkcjonalność (co nie znaczy że funkcjonalność niema znaczenia). Teraz mam tylko jedną 3x120 i chłodzi wszystko bardo dobrze tak więc na 3x120+2x120 (+ewentualnie 1x120) powinno być tylko lepiej. Nigdzie też nie twierdziłem że nie ma lepszych obudów pod LC w tym przedziale cenowym, poprostu odpowiada mi jej linia i kształt (podobny zresztą od obecnej) Dołączona grafika Oczywiście jak ktoś ma jakieś propozycje to chętnie przeczytam nie jestem upartą krową aby nikogo nie słuchać Dołączona grafika

 

Nie chodzi mi o to czy wejdzie tylko o sam wyglad, majac ja mozesz dostac olsnienia i zrobisz to zupelnie inaczej (ładniej według twego mniemania) Dołączona grafika

 

Oczywiście masz rację, tak czy inaczej to tylko wstępny projekt i wiele się może zmienić ale lubię mieć cokolwiek zanim zacznę pracę Dołączona grafika Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardoczku, jak bardzo chcesz, moge Ciebie uraczyc fotkami mojego 800D z trzema chlodnicami EK (3x120 top, 1x120 tyl i 2x120 piwnica), bloczki EK, MVE, 3770K i 4x680DCII z FC.

 

Rybek jak masz chwilę to możesz podesłać zawsze warto popatrzeć jak coś zrobili inni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie :)

 

Po kilku tygodniach zabawy w Allegro udało mi się sprzedać praktycznie wszystko co mi się wałęsało po domu i zebrać jakiś początkowy budżet dla nowego projektu :) Dla przypomnienia oto sam projekt:

 

Dołączona grafika

 

Jako pierwszy etap wyznaczyłem sobie montaż 2x120 w piwnicy, będzie to wymagało cięcia/gięcia i same części do tej zabawy wstępnie wybrałem:

 

2x Bitspower złączka fillport 2 x G1/4 - Czarny matowy2x Bitspower złączka prosta SM10/16 G1/4 Matt Black1x Phobya Radgrill Brick 2x120 Steel BK2x Tygon wąż R3603 9,5/15,9 mm - 1m. przezroczysty4x Black Water Złączka prosta SM10/16 G1/4 - Black1x EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240

Podobnie jak w XL'ce złączki których "nie widać" planuję dać BW ze względów finansowych ;) A aby mieć jakiś margines błędu podczas wycinania otworów w spodzie obudowy planuję je potem przykryć takim wynalazkiem "Phobya Radgrill Brick 2x120 Steel BK" grill ten super piękny nie jest ale na spód w zupełności wsysaczy. Fillporty BP planuję zamontować w gotowych otworach które oferuje 800D - będą pasować idealnie (dzięki CrossTheSky za wymiary ;) ). Samą obudowę planuję zakupić tuż przed 10tym stycznia (czytaj: po wypłacie :) ) i wtedy też pojawią się pierwsze zdjęcia, to na razie chyba wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością! ;)

 

Już niebawem zaczynamy ;)

 

Sprawy uległy lekkiemu przyśpieszeniu - w tym momencie oczekuję na realizację kilku zamówień oto one ;)

 

Na początek dobry i sprawdzony BIT-TECH:

 

Przewód HELUKABEL UL1007 AWG18 czarnyŚruba imbusowa czarna M3x12 gn.imbusŚruba imbusowa czarna M3x06 gn.imbusNakrętka czarna M3 oxydeOplot czarny 3 mm StandardRurka termokurczliwa czarna 3:1 matowa 4.5/1.5

Przewód o własnych kabli zasilających SATA, tym razem będę wykonywał je idealnie na wymiar nie jak w XL'ce spinanie opaskami oryginalnych z zasilacza - oploty również do tych kabli. Śrubki oraz nakrętki do montażu chłodnic 1x120/2x120 oraz ich wentylatorów i grilla.

 

Na allegro dodatkowe ciach!ły niezbędne do rozpoczęcia zabawy:

 

Wtyk gniazdo złącze zasilające MOLEX czarne męskieWtyk złącze zasilające SATA kątowe czarneWąż TYGON 9,5/15,7 NOWY ORYGINALNY SUPER CENA!!!SARIUS WIERTŁO DO METALU 3,2MM 3SZTFrez Diamentowy zębaty !! frezy !! !!! CNC,DREMELTarcze tnące 24mm do dremel itp, kmpl.25 szt.!!!!

Kolejny jest Cooling i tu o dziwo wszystko na stanie tym razem :)

 

2 x Bitspower złączka fillport 2 x G1/4 - Czarny matowy2 x Bitspower złączka prosta SM10/16 G1/4 Matt Black1 x Phobya Radgrill Brick 2x120 Steel BK4 x Black Water Złączka prosta SM10/16 G1/4 - Black1 x EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240

Wąż miałem też brać z Cooling ale znalazłem na allegro dużo taniej nawet z doliczoną przesyłką.

 

Na koniec i chyba najważniejsze paczka z Morele.net :)

 

1x Obsidian Series 800D Black2x CO-9050005-WW (SP120 QE)

Zapowiada się ciekawy weekend :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak doszła buda dziś?Dołączona grafika

 

Chyba jeszcze nikt w Morele i Coolingu nie pracował od mojego zamówienia bo jak na razie tylko paczki z Allegro i Bit-Tech przyszły. Poza tym w Coolingu prosiłem jeszcze o modyfikację zamówienia w kwestii złączek i tak jak teraz patrzę to jeszcze tego nie zrobili, no cóż jak poślą dzisiaj to jest jeszcze szansa że będzie na weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...