Skocz do zawartości
Mardok

Modernizacja LC - Czyli Mardok myśli czy nie popływać :)

Rekomendowane odpowiedzi

Cooling już odpisał na moją modyfikację zamówienia i pewnie wyśle dzisiaj to samo tyczy się Morele - no przynajmniej tak twierdzą na swojej stronie Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Oba zamówienia zmieniły status na wysłane Dołączona grafika Tak więc pozostało mi tylko jeszcze czekać na wąż Tygon ale on mi dopiero będzie potrzebny za jakiś czas bo do piwnicy mam akurat ~50cm pozostałości po poprzednim zakupie Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie małe te chłodnice przy tej budzie ;D

 

He he no cóż może 3x120 będzie wyglądać bardziej okazale ale póki co jest używana Dołączona grafika Właśnie rozkręcam budę i przygotowuję do jutrzejszego cięcia pod 2x120 w piwnicy Dołączona grafika

 

EDIT:

 

Dzisiaj wiele nie powalczę bo pora już trochę późna i człowiek po robocie zmęczony, ale małe przymiarki już zrobiłem:

 

Otwór na fillporty był jednak za duży, to sobie poradziłem za pomocą dodanych gumek - teraz pasuje idealnie :)

 

Dołączona grafika

 

Demontaż dolnego koszyka, skubany siedział twardo ale się w końcu poddał.

 

Dołączona grafika

 

I wstępne przymiarki grilla.

 

Dołączona grafika

 

Jutro zaplanowane jest wycięcie tej dziury oraz montaż chłodnicy z wentylatorami i złączkami do filportów. Jak dobrze pójdzie to piwnica będzie gotowa jeśli chodzi o LC bo z całą resztą gadżetów w piwnicy to się pewnie tygodnie będę mordował :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz ten koszyk na dyski co wyciagles trzymal sie na nitach?? oraz czy ciezko bylo sie ich pozbyc. I jeszcze czy ta przednia oslonka na dyski ( hot swamp ) jest z aluminium czy plastik?

 

Samych nitów jest 6 i one są stosunkowo łatwe do usunięcia, problem polega na tym że koszyk jest montowany na dodatkowych nie wiem jak to nazwać - metalowych zatrzaskach/szynach z których nie da się go wyciągnąć bez znacznego wyginania, ale wszystko da się zrobić co widać na zdjęciach ;) Natomiast drzwiczki od hot swap wykonane są z aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko było ... chyba 11 albo 12 tarcz poszło zwłaszcza na jakiś wzmocnieniach w podłodze ... ale poszło :)

 

Zaraz po wycięciu jeszcze przed szlifowaniem:

 

Dołączona grafika

 

Pierwsze przymiarki Grilla po wycięciu, pozbyłem się tego hologramu jako logo bo mnie drażnił strasznie ;)

 

Dołączona grafika

 

Zmontowany pacjent do piwnicy:

 

Dołączona grafika

 

A teraz już przykręcony i na swoim miejscu:

 

Dołączona grafika

 

Kilka zdjęć jak to sobie ubzdurałem ułożenie węży w piwnicy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie, ciekawie ;D Ale masz źle zamontowane wentylatory na chlodnicy, powinny wiewać powietrzy do budy.

 

Mają wiewać powietrze do odseparowanej piwnicy? A po co? Mają brać powietrze z przodu i wywalać je u spodu aby nie podgrzewać reszty elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualnie są to najlepsze wentylatory do chłodnic ? :> Najlepsze rozumiem poprzez stosunek głośność/wydajność, czy może jak zwykle Mardok kierowałeś się tylko i wyłącznie wyglądem ? ;)

 

Bardzo dobrze, że wywaliłeś te hologramy, były bardzo szpetne...

 

No i kolejny raz, kusisz... kusisz, a mam Lian Li PC A70F i muszę pokombinować z jakimś sensownym układem. Foto, szkoda, że nie ma typowej piwnicy jak w Twoich budach, ale niby jest "strych". Na front też chłodnicy się nie wciśnie, bo koszyk na dyski zajmuje swoje, niby duża, niby fajna a jednak... ehh... ale to temat na inny temat. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aktualnie są to najlepsze wentylatory do chłodnic ? Dołączona grafika Najlepsze rozumiem poprzez stosunek głośność/wydajność, czy może jak zwykle Mardok kierowałeś się tylko i wyłącznie wyglądem ? Dołączona grafika

 

Bardzo dobrze, że wywaliłeś te hologramy, były bardzo szpetne...

 

No i kolejny raz, kusisz... kusisz, a mam Lian Li PC A70F i muszę pokombinować z jakimś sensownym układem. Foto, szkoda, że nie ma typowej piwnicy jak w Twoich budach, ale niby jest "strych". Na front też chłodnicy się nie wciśnie, bo koszyk na dyski zajmuje swoje, niby duża, niby fajna a jednak... ehh... ale to temat na inny temat. Dołączona grafika

 

Przyznam się bez bicia wygląd ma u mnie najwyższy priorytet ale akurat te wentylatory sobie chwalę (konkretnie Corsair SP120 QE) ciche i wydajne, zero problemów Dołączona grafika Załóż temat to pomyślimy co się da zrobić Dołączona grafika

 

Tak sobie kombinuję i w wersji czysto roboczej wyszło takie coś:

 

Dołączona grafika

 

Choć nie postanowiłem jeszcze czy chcę w ogóle dawać na stałe cover a jeśli nawet to nie wiem na 100% jaki Dołączona grafika

 

BTW: może tym razem zrobimy tak ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwnica z zabudową bdb wygląda a czy ją zostawisz to kwestia gustu

bo czysto poprowadzone węże i uporządkowane kabelki w piwnicy nie muszą być zasłonięte.

Kilka takich 800D w topicu na XS poświeconemu LC w tej budzie widziałem i cieszą oczy.

 

Dziurawienie topu pod filport zbędne bo po zdjęciu frontu masz idealny dostep do zatok.

Pomyśl lepiej czy na top 4x120 nie wpakować :)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piwnica z zabudową bdb wygląda a czy ją zostawisz to kwestia gustu

bo czysto poprowadzone węże i uporządkowane kabelki w piwnicy nie muszą być zasłonięte.

Kilka takich 800D w topicu na XS poświeconemu LC w tej budzie widziałem i cieszą oczy.

 

Tak jak rozmawialiśmy jakiś czas temu na PW zastanawiam się jeszcze nad perforowaną blachą, staram się aby było wszystko poukładane bez znaczenia czy to widać czy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszne podejście,nawet rzeczy których nie widzisz mogą a właściwie muszą być ogarnięte.

Obsidian 800D na szczęscie ma taką ilość miejsca za mobotray że kabelkologia a nawet poprowadzenie tam węży 16/10 nie sprawia problemu.

Wszystko się mieści nawet przy rozbudowanych układach z SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszne podejście,nawet rzeczy których nie widzisz mogą a właściwie muszą być ogarnięte.

Obsidian 800D na szczęscie ma taką ilość miejsca za mobotray że kabelkologia a nawet poprowadzenie tam węży 16/10 nie sprawia problemu.

Wszystko się mieści nawet przy rozbudowanych układach z SLI.

 

Na razie będzie na topie 3x120 ale kto wie z czasem może awansuję na 4x120 ;) Natomiast co do filportu jakoś mi się podoba takie "kurek" na dachu - przyzwyczajenia z XL'ki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedziurawiony w tym miejscu top zemści się jak przyjdzie czas mod/wycinanie blachy pod grill do 4x120mm zrobić.

Top nie jest wymiennym elementem w tej budzie.

 

Kurcze już nie wiem na którym forum Ci odpisywać, pozwolisz że skopiuję na oba :P Rozumiem co masz na myśli, mogę ewentualnie dać ten filport bliżej chłodnicy tak aby kolejne 120 "zajęło" dziurę po nim - ale obawiam się że będzie to marnie wyglądać ;/ Ogólnie podoba mi się koncepcja z filportem na topie bo mam tak w XL'ce i sprawdza się wyśmienicie, dodatkowo dodam iż u mnie aby zdjąć przedni panel będę musiał monitory przestawiać stąd moje opory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Ja bym wyprowadził z reza odpowiednio długi wąż zakończony korkiem (wychodzący przez otwór w bocznej ścianie zatok aż za mobotray )

bo lenistwo zwycięża jak przyjdzie zalać układ i lepiej udogodnienia mieć przygotowane na tą okoliczność.

Miałem rez obok mobo to przykręcałem do jego topu pół metrowy odcinek Tygona zakończony złączką 10/16 a w drugi koniec mocowałem lejek.

Bardzo wygodne rozwiązanie a płyn i tak raz w roku max się wymienia.

Zrobisz jak dla Ciebie wygodniej i finito.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

Ja bym wyprowadził z reza odpowiednio długi wąż zakończony korkiem (wychodzący przez otwór w bocznej ścianie zatok aż za mobotray )

bo lenistwo zwycięża jak przyjdzie zalać układ i lepiej udogodnienia mieć przygotowane na tą okoliczność.

Miałem rez obok mobo to przykręcałem do jego topu pół metrowy odcinek Tygona zakończony złączką 10/16 a w drugi koniec mocowałem lejek.

Bardzo wygodne rozwiązanie a płyn i tak raz w roku max się wymienia.

Zrobisz jak dla Ciebie wygodniej i finito.

 

Ok że tak powiem prześpię się ze sprawą fillportu w dachu ;) Natomiast jak byś mógł mi powiedzieć jak zdemontować te "szybko-zamykacze" dla urządzeń w zatoce 5,25" byłbym bardzo wdzięczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszałem tego...miałem cover mesh na zatokach...z boku i od wewnątrz zatok.

Mesh zdawal egzamin bo do czwartego wentylatora na XSPC RX480 łatwiej dochodziło powietrze

mimo że cover niemal dotykał do wentylatora.

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ruszałem tego...miałem cover mesh na zatokach...z boku i od wewnątrz zatok.

Mesh zdawal egzamin bo do czwartego wentylatora na XSPC RX480 łatwiej dochodziło powietrze

mimo że cover niemal dotykał do wentylatora.

/foto/

 

Też chyba będę dawał blachę perforowana, bardzo ładnie to wygląda Dołączona grafika Pisałem już do jednego sprzedawcy co ma ciętą na wymiar jak dobrze pójdzie to może w przyszły weekend coś powalczę z nowymi coverami bo obecne jak już pisałem średnio mi podchodzą Dołączona grafika Teraz mam jedno pytanko ty swoją proszkowo malowałeś?

 

1. Przespałem się z problemem i jednak zdecyduję się na fillport w topie gdyż raczej nie szybko (o ile w ogóle) będę zmieniał górną chłodnicę na 4x120.

2. Ciągle się zastanawiam czy dawać chłodnicę 1x120 czy nie.

3. Brakuje mi tylko paczki z wężem i mogę się przenosić z XL'ki do 800D, na początek samo LC a okablowanie aby było, gdyż mam kilka kwestii z HDD do rozstrzygnięcia. W XL miałem miejsce na 6 dysków tu tylko na 4 więc 2 dyski muszę jakoś upchać.

4. Z wstępnych przymiarek wyszło że zaślepki od LL nie chcą pasować ... a to mnie trochę martwi ... swoją droga jakim cudem skoro to zatoka 5,25" i zaślepki 5,25" które do XL weszły bez problemów ...

 

EDIT:

 

Co ciekawe blachę perforowaną ciętą na wymiar udało mi się załatwić dzisiaj, wysyłka jutro rano Dołączona grafika

 

A teraz takie małe pierdółki jakie porobiłem w ten leniwy dzień Dołączona grafika Pompka dorobiła się gumowych nóżek które zabrałem z jakiegoś rackowego switcha od Netgear:

 

Dołączona grafika

 

Po wstępnych przymiarkach zdecydowałem iż jednak zastosuję 1x120 dodatkowo widać mój roboczy cover:

 

Dołączona grafika

 

I ostatnie zdjęcie pod "standardowym" kątem:

 

Dołączona grafika

 

Co cóż póki węże nie dotrą wiele więcej nie zdziałam Dołączona grafika

 

EDIT2:

 

Jak mówiłem tak zrobiłem, czyli jednak będzie fillport w topie- choć tym razem w trochę innym ułożeniu :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordowałem się od rana jak by tu puścić wąż powrotny z dolnej chłodnicy i po kilku wersjach doszedłem do czegoś takiego:

 

Dołączona grafika

 

Stwierdziłem że wygląda idiotycznie i postanowiłem w ogóle zrezygnować z widocznego węża powrotnego, Dremel w dłoń i teraz będzie tak:

 

Dołączona grafika

 

800D ma masę miejsca za mobo tray to postanowiłem z tego skorzystać. Dodatkowo dostosowałem już jedną zaślepkę od LL do swoich potrzeba oraz wstępnie zacząłem układać klocki:

 

Dołączona grafika

 

Niestety na więcej zabrakło mi już części i muszę cierpliwie czekać na paczki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta dolna chlodnica nie wejdzie w pionie? Aby sobie lezala na boczku, podpierajac glowe reka mowiąc Hi ;D

 

Powinna wejść ale mnie takie ułożenie nie interesuje - mam już odpowiednie dziury porobione, więc jak to mówią "za późno" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw zabudowy w 800d, ta siatka u Eldera, to najlepiej wyglądająca opcja z wszystkich które widziałem w tej obudowie. Prześwit, i pokazanie chłodnicy/węży, moim zdaniem wygląda lepiej.

Mógłby taki zestaw maskownic sprzedawać, myślę że trochę by się chętnych znalazło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak btw zabudowy w 800d, ta siatka u Eldera, to najlepiej wyglądająca opcja z wszystkich które widziałem w tej obudowie. Prześwit, i pokazanie chłodnicy/węży, moim zdaniem wygląda lepiej.

Mógłby taki zestaw maskownic sprzedawać, myślę że trochę by się chętnych znalazło.

 

Jak pisałem wcześniej w tej obudowie właśnie coś takiego będę próbował zrobić, teraz mam robocze z pleksi i "tak sobie" mi się podobają ;) Blacha perforowana z małym opóźnieniem ale dotarła od mnie wczoraj wieczorem, zobaczymy co w domowych warunkach z tego zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...