Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

leven

 

a ja mam takie pytanko do ciebie jak sprawuje ci się Corsair Hydro H50 bo zastanawiam się nad tym do siebie

 

Napisze Ci na PW, bo tutaj by to popsulo temat.

 

Ponad 20'C różnicy :oops: :roll:

 

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!!!!!!!!!!!

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!!!!!!!!!!!

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!!!!!!!!!!!

 

A widzisz :rolleyes:

Jednak warto bylo zainwestowac te 114 zl na hr-03.

Do tego moglem zalozyc na pamieci radiatorki.

Musze to jeszcze dopracowac, bo na razie mam tylko jeden wentylator 120mm na hr-03 i jest za duzy.

Co najmniej 1/3 powietrza przechodzi pod i nad chlodzeniem.

Musze zainwestowac w liquid pro i dwa wentylatorki 100 mm i zalozyc je jako push-pull.

Podlacze je przez przejsciowke do gniazdka fan na karcie grafiki i beda przez bios karty regulowane.

 

Cooling.pl : Scythe Kaze Jyu Slim 10cm 1000 obr [sC101] - 32.90PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Czyli podwyższanie napięcia masakrycznie wpływa na temperatury. Mam tego Gigabyte 1 GiB, obecnie ustawiłem 800/1600/1000 i po 18 minutach TessMarka jest 66 stopni i 53%.

 

 

Do 850/1700 trzeba podbijać już napięcie?

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 850/1700 trzeba podbijać już napięcie?

 

Jeśli karta będzie niestabilna (zwiechy komputera, wywalanie sterownika graficznego) to niestety, będziesz musiał podnieść napięcie, albo obniżyć taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ale ja pytam tych co mają tą kartę i się już bawili. Wiadomo, że każdy egzemplarz inny, ale jakoś można sie odnieść.

 

 

Puściłem TessMark na pełnym ekranie w Full HD z AAx4 i już było 75 stopni i 71%, co już było dość mocno słyszalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą kartę, podkręciłem gpu do 850 i jade na napięciu 1.037V i jakoś chodzi :) tylko memki jakoś nie chcą się kręcić, pow. 1900mhz sypią artami w Vantage przy ustawieniach extreme.

 

Największa temperatura jaką odnotowałem to 73C, ale to po modyfikacji ustawień wentylatora, przed modyfikacją, przy tych samych ustwieniach (850mhz, 1.037V) miałem pow. 80C

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie jak ktoś mi powie że słyszy kartę podczas grania to go normalnie wyśmieje

Dołączona grafika

 

od trybu idle się 1% różni 30-60RPM

nie inaczej jest na maksymalnym V jest lekko słyszalna

Dołączona grafika

 

widzicie fan% jak do zera jest zawahanie, aż musiałem go zatrzymać by uwierzyć jaka mała różnica

 

Zmiana chłodzenia = nie potrzebny wydatek i strata kasy, lecz radiatory na sekcje przydały by się przy zwiększonym V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dovoltowanie bardzo podnosi temperature gpu.

Przy 850 mhz gpu karta powinna chodzic na 1.087 volta, ale nie koniecznie kazda.

Powyzej 850 mhz gpu, u mnie juz trzeba dovoltowac gpu i przy 900 mhz na gpu musi byc nie mniej niz 1.112 volta, zeby sobie normalnie pograc czy potestowac.

Jednak przy tak wysokim OC jak 900 mhz gpu, trzeba zadbac o chlodzenie gpu i pamieci.

Nawet patrzac na msi Hawk-a, widac, ze chlodzenie jest poteznie wzmocnione.

Coz, przy OC trza sie liczyc z wydatkiem na lepsze chlodzenie :( ale jest w tym cos fajnego, bo wlasnego pomyslu modyfikacja chlodzenia daje duzo radochy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie jak ktoś mi powie że słyszy kartę podczas grania to go normalnie wyśmieje

od trybu idle się 1% różni 30-60RPM

nie inaczej jest na maksymalnym V jest lekko słyszalna

widzicie fan% jak do zera jest zawahanie, aż musiałem go zatrzymać by uwierzyć jaka mała różnica

Zmiana chłodzenia = nie potrzebny wydatek i strata kasy, lecz radiatory na sekcje przydały by się przy zwiększonym V

 

Co to za gtx ?

870 mhz na gpu z 1.087 volta ?

Gratulacje za swietny chip.

Zmiana chlodzenia zawsze jest pozytywna przy OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za gtx ?

870 mhz na gpu z 1.087 volta ?

Gratulacje za swietny chip.

Zmiana chlodzenia zawsze jest pozytywna przy OC.

 

stabilne jest 880Mhz z tym napięciem ale to nie wina GPU a sekcji zasilania jak osiąga ponad 100C z wentylem na Auto, dlatego trzeba ja schodzić a nie gpu

 

EVGA.

Za 2 tygodnie wypuszcza wersje z radiatorami na sekcji z lekko podniesionym V i na starcie 850Mhz, reszta ta sama

1680x1050 przechodziłem jak chciałem niestabilność ukazywała się w natywnej rozdzielczości 1920x1200

 

Pamięci grzeją się tylko przy sekcji reszta kostek jest zimna

 

Najlepsze że przy DF mam 830Mhz a tam zasilanie 1.0V do 850 już trzeba 1.38V 870 1.05 dalsze zabawy nie warte zachodu przy wentylu AUTO sekcja się grzeje

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na ceneo GTX'y 460 768MB spadły poniżej 600pln [ www.ceneo.pl/;0112-0;004+sgtx460.htm ].

Moje pytanie brzmi, która z tych kart będzie cichsza (Sparkle, Palit) i czy będzie duża różnica w porównaniu z Gigabyte'm.

Druga sprawa to OC. Czy te Sparkle lub Palit się do tego nadają (myślę o przedziale 750-800mhz).

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez introvert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stabilne jest 880Mhz z tym napięciem ale to nie wina GPU a sekcji zasilania jak osiąga ponad 100C z wentylem na Auto, dlatego trzeba ja schodzić a nie gpu

 

EVGA.

Za 2 tygodnie wypuszcza wersje z radiatorami na sekcji z lekko podniesionym V i na starcie 850Mhz, reszta ta sama

1680x1050 przechodziłem jak chciałem niestabilność ukazywała się w natywnej rozdzielczości 1920x1200

 

Pamięci grzeją się tylko przy sekcji reszta kostek jest zimna

 

Najlepsze że przy DF mam 830Mhz a tam zasilanie 1.0V do 850 już trzeba 1.38V 870 1.05 dalsze zabawy nie warte zachodu przy wentylu AUTO sekcja się grzeje

 

Co evga to evga tylko pewnie drozsza od gigabyta.

Czyli u mnie dajac 730 zl za gigabyta w wersji 1gb + hr-03 114 zl, nie przeplacilem az tak bardzo B-)

W dodatku zyskalem na temperaturkach.

No i nikt nie ma takiej karty jak ja :lol2: :lol2:

 

Powiedz no jak zrobiles, ze w czasie gry w crajszisa masz widocznego gpu-z ?

 

Ja moge tylko dac dane z evgi precision

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co evga to evga tylko pewnie drozsza od gigabyta.

Czyli u mnie dajac 730 zl za gigabyta w wersji 1gb + hr-03 114 zl, nie przeplacilem az tak bardzo B-)

W dodatku zyskalem na temperaturkach.

No i nikt nie ma takiej karty jak ja :lol2: :lol2:

 

Powiedz no jak zrobiles, ze w czasie gry w crajszisa masz widocznego gpu-z ?

 

Ja moge tylko dac dane z evgi precision

 

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW!!!!!!!!!!!!!

 

wcale nie musi być evga, może być każda inna karta z chłodzeniem NV , EVGA niczym się nie różni od konstrukcji RF. Sparkle zaczyna się od 540zł w tym chłodzeniem.

Masz duży monitor odpalacz w okienku obok GPU-z przeklejasz go w programie graficznym na grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven a jest jakis inny sposób na wgranie tego biosu poza dyskietką ? Niestety nie posiadam już FDD od dawna, a tym bardziej dyskietki... Mimo to dzięki za pomoc. Bios sobie ściągnąłem i jak tylko dostanę kartę to go wgram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A odpalał ktoś Far Cry 2 na tych kartach? Bo powinno być stałe 60 FPS na Ultra detalach, a u mnie jest 30-kilka przy rozwalaniu posterunku, potrafi spaść poniżej 30, jak sie nic nie dzieje to 40-50. Nie ma też praktycznie różnicy w wydajności między AA-off i AAx8.

 

Na 9600 GT miałem stałe 30 FPS z limiterem.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy :)

 

Dołączona grafika

 

 

Rozumiem, że ten pendrive będzie działał tak samo jak dyskietka startowa ms-dos ? Zaraz wezmę się do roboty.

 

 

Chłodzenie cichutkie ;) EVGA Pre pokazuje 36'C GPU w IDLE. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odpalał ktoś Far Cry 2 na tych kartach? Bo powinno być stałe 60 FPS na Ultra detalach, a u mnie jest 30-kilka przy rozwalaniu posterunku, potrafi spaść poniżej 30, jak sie nic nie dzieje to 40-50. Nie ma też praktycznie różnicy w wydajności między AA-off i AAx8.

 

Na 9600 GT miałem stałe 30 FPS z limiterem.

 

 

Sciagam demko....

 

Co to jest ?

 

Dołączona grafika

 

Chodzi mi o procesor.

 

:lol2: :lol2: :lol2: ....

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może narazie prościej, a potem zajmę się wgraniem biosu. Jaki program do O/C tego GTX'a 460 polecicie? EVGA nie pozwala mi na podkręcenie GPU. Suwak jest nieaktywny. Najlepiej taki program dzięki któremu podkręcę GPU/MEM/SHADER no i ustawie wentyl na te 70% czy ile się da na def biosie.

 

p.s RivaTuner też odpada ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to może narazie prościej, a potem zajmę się wgraniem biosu. Jaki program do O/C tego GTX'a 460 polecicie? EVGA nie pozwala mi na podkręcenie GPU. Suwak jest nieaktywny. Najlepiej taki program dzięki któremu podkręcę GPU/MEM/SHADER no i ustawie wentyl na te 70% czy ile się da na def biosie.

 

p.s RivaTuner też odpada ;)

 

Gpu nie da sie, poniewaz jest razem z shaderami.

Krecisz tylko shadery i pamiec.

 

No i OC w msi AF lub w evga precision lub nvidia inspector.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Pytajnik znaczy że jeszcze nie ustaliłem ostatecznego napięcia. ;)

 

 

A zdecydowaną wiekszosć minusów sobie sam nabiłem, jak jeszcze było można. :)

 

 

 

W innych grach/benchach raczej takich problemów nie zaobserwowałem. DiRT 2 stałe 60 FPS, Fallout 3 stałe 60 FPS, GTA IV grywalne na max detalach poza cieniami na medium i View Distance 50 (z quadem można by dac cienie na max).

W recenzjach jednak GF104 świetnie się sprawuje w FC2, więc coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zainstalowałem MSI AF. No i nie mogę podnieść napięcia. Nieaktywny pasek :/ Na razie leci na 800/1600/1000. Fan na Auto...

 

EDIT: Ok wystarczyło zaznaczyć w ustawieniach i jest aktywny ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytajnik znaczy że jeszcze nie ustaliłem ostatecznego napięcia. ;)

 

 

A zdecydowaną wiekszosć minusów sobie sam nabiłem, jak jeszcze było można. :)

 

 

 

W innych grach/benchach raczej takich problemów nie zaobserwowałem. DiRT 2 stałe 60 FPS, Fallout 3 stałe 60 FPS, GTA IV grywalne na max detalach poza cieniami na medium i View Distance 50 (z quadem można by dac cienie na max).

W recenzjach jednak GF104 świetnie się sprawuje w FC2, więc coś jest nie tak.

 

ty mówisz o dx9,

bo nie ma stałych 60 ani dirt2 ani far cry 2 AA-4X Anizo-16X

 

a po drugie FC2= 4 rdzenie

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem ;) Edytowałem posta. Szkoda, że tylko do 1.087... Myślicie, że to wystarczy do 850 ? Rozumie żeby wycisnąć więcej musze wgrać zmodyfikowany Bios ? Troszkę mam obawy, bo nigdy tego nie robiłem. Zwłaszcza, że ostatnio miałem chwilowe zaniki prądu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...