Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam poszukać na allegro, karty się trochę różnią i wydaje mi się że ciężko będzie kupić radiator który na 100% będzie pasował. Musisz kupić coś co przynajmniej na oko będzie pasowało i dopasować... Nawet przy pomocy kątówki bądź piłki do metalu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie kilkanaście stron głównie pisze się o tej wersji bo jest jedną z lepszych. Kawał dobrej roboty, chociaż po moim Gigabyte 8800GT zraziłem się do tej firmy. Nie dało się w ogóle tknąć zegarów bo od razu był crash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX460 @1.083V i zegarach 880 pobiera 30W mniej niż gtx470.Teraz dokładnie widać jak dali ciała z chłodzeniem 470/480 na przykładzie tych kart.Turbinka jak widać to nie rozwiązanie.

 

A jak wypada wydajność tak kręconej 460 w stosunku do 470? Sam się zastanawiam czy brać 460 czy 470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 460. Widziałem już testy, gdy na stockowych ustawieniach 470 grzał się bardziej od 480 i do tego pobiera więcej prądu (od 460 oczywiście).

Kręcona 460 przebija 470 i goni 480, więc bez zastanawiania się brałbym ją w ciemno.

Edytowane przez r4d30n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał 460. Widziałem już testy, gdy na stockowych ustawieniach 470 grzał się bardziej od 480 i do tego pobiera więcej prądu (od 460 oczywiście).

Kręcona 460 przebija 470 i goni 480, więc bez zastanawiania się brałbym ją w ciemno.

 

Co do OC 460 to goni 470 a nie 480 :D Do 480 mu BAAARDZO daleko. 470 po OC dopiero goni 480 :-P ( sam mialem 460 GLH a teraz 470 to wiem co pisze :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój debiut na tym forum, ale do rzeczy.

Z tymi GTX 460 to hit na miarę 8800GT, którego miałem 2,5 roku i wszystkie gierki pykały nadal na co najmniej średnich detalach. Teraz mam nowego kompa (Phenom II X4 955 i HD5770), ale zastanawiam się nad kupnem MSI Cyclone OC 460 1GB. Mam pytanie. Gdzie mogę kupić radiatorki na sekcje zasilania do tej grafy i czy da się na tą grafę je tam upchać? Z góry dzięki za pomoc.

 

Masz mozliwosc pokazania na co stac Twoja wene :)

Albo kupisz radiatorki bga i je nalozysz albo zrobisz/przytniesz jeden ladny radiatorek i zalozysz go na mosfety.

Dziurki sa i czekaja :lol2:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada wydajność tak kręconej 460 w stosunku do 470? Sam się zastanawiam czy brać 460 czy 470.

 

bardzo porównywalnie

@ leven

jak byś nie próbował to tylko na taśmę te otwory nie zdają egzaminu jak są tylko po jednej stronie nie ma docisku po drugiej

zarzuć ten wynik z lost benchmark ustawienia na poprzedniej stronie

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywalnie do nie kreconej gtx 470, ktora mozna smialo popchnac do 800 mhz :razz:

Nie da sie przegonic ilosci procesorow strumieniowych czy innych obliczeniowych jednostek zegarami.

To wszystko wychodzi przy minimalnym fps.

 

Wiem jak bylo w przypadku gtx 260 vs gtx 285.

Mialem te karty i roznica polegala na ilosci ROP, szyna pamieci i SP.

Nawet goniac gtx 285, nigdy nie uzyskalem takiego stabilnego fps jak gtx 285 nie krecona.

To samo dotyczy innych kart z podobnymi roznicami.

Tak mysle i nie jest to wyssane z palca u nogi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownywalnie do nie kreconej gtx 470, ktora mozna smialo popchnac do 800 mhz :razz:

Nie da sie przegonic ilosci procesorow strumieniowych czy innych obliczeniowych jednostek zegarami.

To wszystko wychodzi przy minimalnym fps.

 

 

różnice w min nie są aż tak duże, w większości są takie same, w pewnych grach jest więcej w pewnych mniej w rozgrywce nie zauważalna, przynajmniej w tych 25 co zrobiłem. W wersji 768MB w 1920x1200 są większe różnice ale nie w 1680x1050 w min fps Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ leven

jak byś nie próbował to tylko na taśmę te otwory nie zdają egzaminu jak są tylko po jednej stronie nie ma docisku po drugiej

zarzuć ten wynik z lost benchmark ustawienia na poprzedniej stronie

 

Teoretycznie masz racje z dociskiem, ale tam nie trzeba "mocy" w docisku.

Wystarczy, ze radiatorek bedzie stabilnie przylegac na pascie (wystarczy biala silikonowa) i bedzie OK.

 

Co do wynikow wczorajszego LP2, to poleglem na polu chwaly po 1 L wyborowej :lol2:

Dziwie sie, ze w ogole cos pisalem....

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dziwne, bo przy tak niskim average, demko chodzi plynnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest też klej termoprzewodzący ok 10zł. Ale nie używałem jeszcze i nie wiem, czy potem można to w miarę łatwo odkleić na wypadek na przykład gwarancji.

 

No właśnie, może ktoś się wypowie w tym temacie, bo też nie mam pojęcia jak założyć te radiatorki (kołki nie wchodzą w grę), a nie chcę stracić gwarancji w razi czego :) Także taśma czy klej? za i przeciw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubki mają być jakieś wydumane, czy mogą być jakiekolwiek?

 

@leven

Jeśli chodzi o kręcenie gpu, to u mnie nie wywala sterownika, ale właśnie pojawiają się arty :blink: (dodam, że pamięci podczas kręcenia były nieruszane). Po podniesieniu napięcia było ok, ale wiadomo - temperatura...

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śrubki mają być jakieś wydumane, czy mogą być jakiekolwiek?

 

@leven

Jeśli chodzi o kręcenie gpu, to u mnie nie wywala sterownika, ale właśnie pojawiają się arty :blink: (dodam, że pamięci podczas kręcenia były nieruszane). Po podniesieniu napięcia było ok, ale wiadomo - temperatura...

 

 

Srubki sobie dobierzesz wedle uznania i oczywiscie wymogow.

Wazne, zeby od spodu byly podkladki izolujace np. plastikowe czy z tektury (sa takie szare specjalne).

 

Co do gpu i wywalania sterownika, to dziwnie masz, bo u mnie i nie tylko u mnie, przekroczenie mhz dla gpu i niedowoltowaniu gpu objawia sie wlasnie bledem sterownika a nie artami.

Artefakty pojawialy mi sie, gdy przejechalem za wysoko pamieci.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gpu i wywalania sterownika, to dziwnie masz, bo u mnie i nie tylko u mnie, przekroczenie mhz dla gpu i niedowoltowaniu gpu objawia sie wlasnie bledem sterownika a nie artami.

Artefakty pojawialy mi sie, gdy przejechalem za wysoko pamieci.

 

No właśnie po przeczytaniu kilku bądź kilkunastu stron tego wątku kręcąc gpu oczekiwałem wywalenia się sterownika... a tu nic, tylko arty i arty :D

Z tego co pamiętam to sterownik wywalił się tylko raz, bodajże jak ustawiłem 800Mhz przy 0.975V

Edytowane przez Aki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze masz za cieplo na gpu ?

Chociarz z tego co u siebie zauwaylem, temperatura za wysoka = blad sterownika.

Mowa o win 7 64 bit + gtx 460.

 

Raczej za ciepło nie jest... W stresie po podkręceniu miałem 73C max. Na arty pomagało oczywiście podniesienie Vgpu, ale z racji braku radiatora na sekcji zasilania, boje się podnosić napięcie jeszcze wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez nie dziala dx9/dx11 i niestety nie ma na to rozwiazania , za to pod xp dziala.

 

U mnie leci w dx11, ale do sprawdzenie stabilności to się kiepsko nadaje,  grafa leci w nim na 927/1854/4300, gdzie w heaven 2.1 jest zwis juz po 5 sek. benchmarka.

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie leci w dx11, ale do sprawdzenie stabilności to się kiepsko nadaje,  grafa leci w nim na 927/1854/4300, gdzie w heaven 2.1 jest zwis juz po 5 sek. benchmarka.

Dla czego masz wiecej odemnie chociarz masz wieksza rozdzialke ?

Cusik mi tu nie gra <_<

 

EDIT: zmienilem stery na 258.96 i wynik juz jest wiekszy :gitarzysta:

 

Czy u Was w AvP w dx11 tez niebo robi sie takie dziwne jak sie chopkiem obracacie ?

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Sterowniki juz zmienialem i nic.

Jakies pomysly ?

Czy to wina gry czy karty czy moja tesciowa cos kombinuje ? :lol2: :lol2:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...