Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadl sie ktos moze jakims cudem z ATI 5850 na GTX460 - jak sprawa z wydajnoscia - wiem,ze mniej wydajny jest GTX, ale czy odczuje duza roznice?

Zastanawiam sie czy nie kupic GTX'a bo szajs od AMd mnie doprowadza do szwewskiej pasji - g...o jakich malo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side... zrob test gtx 465 z takimi ustawieniami jak na fotce, to bedzie widac roznice w kartach.

Jezeli o wyniku decyduja teselatory, to musi wygrac gtx 465.

 

moderate -> normal -> extreme -> insane.

 

Podam ci pożniej wyniki(musze przeskoczyć na win7) , ale jak pamiętam bez oc coś było 1800-1900pkt na 1024*768 z AA*16(insane).

 

Dołączona grafika

 

Stock takty insane 1680*1050 full screen

 

Dołączona grafika

 

Oc 880mhz(oc 46%)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozesz to zrob testy w domyslnych ustawieniach tj 1024x768 i w oknie.

 

Voila....

 

moderate -> normal -> extreme -> insane.

 

Przesiadl sie ktos moze jakims cudem z ATI 5850 na GTX460 - jak sprawa z wydajnoscia - wiem,ze mniej wydajny jest GTX, ale czy odczuje duza roznice?

Zastanawiam sie czy nie kupic GTX'a bo szajs od AMd mnie doprowadza do szwewskiej pasji - g...o jakich malo.

 

Czesc Black :)

Pytanie czy odczujesz roznice mozna zaraz rozpatrzyc robiac jakiekolwiek testy.

Wiem. ze masz BFBC2 jak i Crysisa.

Mozemy uruchomic pierwsza mapke w Crysisie Warheadzie jak koles wysiada z samolotu.

Ustalimy ustawienia gry i prownamy wyniki.

To samo zrobmy z BFBC2 i innymi testami jak chcesz.

Aktualnie siedze w domku i sie nudze, wiec mozemy sobie poklikac jak masz czas :)

Poza tym Sideband zapodal nibitora, w ktorym mozna zmieniac takty i napiecia w gtx 460.

Jak sie zdecydujesz na gtx 460, to zrobie Ci biosik malina a Ty sobie go tylko wgrasz do karty.

 

Podam ci pożniej wyniki(musze przeskoczyć na win7) , ale jak pamiętam bez oc coś było 1800-1900pkt na 1024*768 z AA*16(insane).

 

http://img191.imageshack.us/img191/7158/63694046.th.jpg

 

Stock takty insane 1680*1050 full screen

 

No i widac, ze gtx 465 jest szybszy w teselacji od gtx 460 nawet po OC.

 

Miniaturki dotycza pierwszego postu :smoke:

post-181505-016417500 1283347429_thumb.jpg

post-181505-017675100 1283347440_thumb.jpg

post-181505-018850500 1283347453_thumb.jpg

post-181505-022362200 1283347465_thumb.jpg

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Sideband zapodal nibitora, w ktorym mozna zmieniac takty i napiecia w gtx 460.

 

Masz może jakiegoś dobrego linka z wytłumaczeniem co i z czym się je w "Fermi Clock Domain Editor w Nibitorze". Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakiegoś dobrego linka z wytłumaczeniem co i z czym się je w "Fermi Clock Domain Editor w Nibitorze". Z góry dzięki.

 

Nie mam.

Wiem tylko, ze zmienia sie te wartosci, ktore zaznaczylem na fotce jezeli chodzi o ustawienia karty w 3d.

Na czerwono w clock domains, to shader a na fioletowo to pamieci.

Wystarczy te wartosci sobie wpisac wedle swojego uznania (wczesniej przetestowane w np. nvidia inspektor).

To samo z napieciami w drugiej tabelce.

Tam trzeba ustawic dwie takie same wartosci i zapisac.

Ja tak wlasnie zrobilem i dziala jak nalezy.

 

Pytalem juz Sidebanda jak to sie fachowo robi, ale mnie olał <_<

 

Innych wartosci nie ruszalem, bo nie mam pojecia co, czy ile wpisac.

post-181505-031130400 1283364584_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadl sie ktos moze jakims cudem z ATI 5850 na GTX460 - jak sprawa z wydajnoscia - wiem,ze mniej wydajny jest GTX, ale czy odczuje duza roznice?

Zastanawiam sie czy nie kupic GTX'a bo szajs od AMd mnie doprowadza do szwewskiej pasji - g...o jakich malo.

 

Ja wykonałem ten niezbyt rozsądny ruch: jak ktoś uwielbia patrzeć na grafę w crisis/warhead to się zawiedzie ( porównuje 5850 1000/5200 do gtx460 900/1800/4400 ). BFBC2 minimalnie słabiej, gta4 u mnie na radku nigdy dobrze nie hulala, nie wiem dlaczego, więc tu jest lepiej ale i tak nie idealnie, w nfs shift róznic nie zauważyłem, w dirt2 podobnie. Dosyć spora róznica na korzyść gf w World in Conflict. Denerwował mnie brak możlowośći włączenia ''fizyki" w Mirrors Edge, Batmanie i Mafii 2. Więc sobie zmieniłem tylko z tego powodu. Ogólnie 5850 był jednak szybszy.  Niestety innych gier z większymi wymaganiami nie posiadam, aha Orange box z cinematic modem 10.42 też podobnie na obu kartach, tak samo jak Hawx. Nie używam frapsa, przedstawione powyżej wrażenia to moje subiektywne odczucia. ( aczkolwiek 15 lat giercowania na pc nieco wyrabia oko co do płynności, aż wstyd przyznawać, że jeszce mnie gry kręcą w tym wieku )

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem ten niezbyt rozsądny ruch: jak ktoś uwielbia patrzeć na grafę w crisis/warhead to się zawiedzie ( porównuje 5850 1000/5200 do gtx460 900/1800/4400 ). BFBC2 minimalnie słabiej, gta4 u mnie na radku nigdy dobrze nie hulala, nie wiem dlaczego, więc tu jest lepiej ale i tak nie idealnie, w nfs shift róznic nie zauważyłem, w dirt2 podobnie. Dosyć spora róznica na korzyść gf w World in Conflict. Denerwował mnie brak możlowośći włączenia ''fizyki" w Mirrors Edge, Batmanie i Mafii 2. Więc sobie zmieniłem tylko z tego powodu. Ogólnie 5850 był jednak szybszy.  Niestety innych gier z większymi wymaganiami nie posiadam, aha Orange box z cinematic modem 10.42 też podobnie na obu kartach, tak samo jak Hawx. Nie używam frapsa, przedstawione powyżej wrażenia to moje subiektywne odczucia. ( aczkolwiek 15 lat giercowania na pc nieco wyrabia oko co do płynności, aż wstyd przyznawać, że jeszce mnie gry kręcą w tym wieku )

 

 

 

 

Ok dzieki, zostaje przy radku wiec.Kurde pluje sobie w brode bo moglem lyknac GTX480 z blokiem EK za 1480 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam (chociaż będę tego żałował ;) ) czym Ci tak ten radek podpał? 5850 to bardziej konkurencja dla GTX 470 niż 460. Chociaż różnice nie są aż tak ogromnie między 5850, a GTX 460. 5850 lepiej sobie radzi w DX9 (10 ?). A GTX 470 lepiej sobie radzi w DX 11. Ceny porównywalne mniej więcej, ale i tak bardziej się opłaca teraz brać 460'tke. Tylko ze względu na stosunek cena/wydajność i wsparcie PhysX. Ale między 5850, a GTX 470 już bym się zastanawiał. GTX 470 lubi się grzać.

 

Piet Crysis jednak lepiej się spisuje na radku. DX9/10 się kłania. Ale dla jednej gry też nie warto brać karty. Samemu sobie trzeba odpowiedzieć czy PhysX jest priorytetem dla nas czy nie. Pozostaje więc pytanie czy GTX 460/470 czy 5850. W moim wypadku raczej nie ma to większego sensu. Wątpię, bym na tym procku uzyskał większą przewagę na GTX 470 względem 460. Myślę, że 460'tka to takie optimum. Cena dość niska, a świat gier na Crysis się nie kończy. Zresztą mi latka też lecą, i chyba to będzie mój ostatni zakup. Ew. jeszcze tego Quada. Platformy raczej już zmieniać nie będe. Chce po prostu, by na te 2 lata mi starczyło do grania w 1680x1050 w dość przyzwoitych detalach. 8800GT już troszkę kuleje, więc tylko dlatego zmieniam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wykonałem ten niezbyt rozsądny ruch: jak ktoś uwielbia patrzeć na grafę w crisis/warhead to się zawiedzie ( porównuje 5850 1000/5200 do gtx460 900/1800/4400 ). BFBC2 minimalnie słabiej, gta4 u mnie na radku nigdy dobrze nie hulala, nie wiem dlaczego, więc tu jest lepiej ale i tak nie idealnie, w nfs shift róznic nie zauważyłem, w dirt2 podobnie. Dosyć spora róznica na korzyść gf w World in Conflict. Denerwował mnie brak możlowośći włączenia ''fizyki" w Mirrors Edge, Batmanie i Mafii 2. Więc sobie zmieniłem tylko z tego powodu. Ogólnie 5850 był jednak szybszy.  Niestety innych gier z większymi wymaganiami nie posiadam, aha Orange box z cinematic modem 10.42 też podobnie na obu kartach, tak samo jak Hawx. Nie używam frapsa, przedstawione powyżej wrażenia to moje subiektywne odczucia. ( aczkolwiek 15 lat giercowania na pc nieco wyrabia oko co do płynności, aż wstyd przyznawać, że jeszce mnie gry kręcą w tym wieku )

Znaczy zalujesz zmiany czy nie ?

Piszesz, ze jedynie BFBC2 jest troszke slabiej a poza tym fizyka doszla.

To nic nie znaczy ? a moze fizyka w ogole nie jest widoczna ?

Tak po prawdzie to gtx 460 wyszedl jako konkurencja dla 5830 a nie 5850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak zapytam (chociaż będę tego żałował ;) ) czym Ci tak ten radek podpał?

 

Podpada caly czas - teraz robi mi jazdy ze Starcraftem, wiesza sie podczas wychodzenia z gry, albo zaraz po wyjsciu.Wczesniej byly problemy z filmami, pozniej "fachowcy" od ATI wydumali sobie ,ze po OC zegary nie spadaja jak wczesniej - za przeproszeniem w d... mam taki produkt.

Znaczy karta jako karta jest spoko, ale soft o kant d.... mozna rozbic - niech spece od sterow ida swinie pasc a nie biora sie za pisanie softu.

Nigdy wiecej ATI - koniec kropka

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zalujesz zmiany czy nie ?

Piszesz, ze jedynie BFBC2 jest troszke slabiej a poza tym fizyka doszla.

To nic nie znaczy ? a moze  fizyka w ogole nie jest widoczna ?

Tak po prawdzie to gtx 460 wyszedl jako konkurencja dla 5830 a nie 5850.

 

Trudno powiedzieć, w crysisie jest zauważalnie słabiej. Bardziej żaluję zakupu samej Mafii 2 , ale to temat na inna rozmowe w innym temacie. Powiedzmy, że nie poza nielicznymi przypadkami nie odczułem dyskomfortu w plynności i detalach po zmianie, w zamian za kilka extra fruwjących/dymiących bajerów, ktore to chcieć chciałem.   :-P

 

Nie kupiłem gtx 470 tylko  z powodu poboru prądu w trybie 3d , choć bardzo mi się podoba jego wydajność( wymiana zasilacza się kłaniałą wówczas, ponad 200W w 3d kręconego 460 jest już i tak na granicy akceptowalności dla mnie, w przypadku kręconego 5850 pobór mocy był podobny. ).  Gtx 460 jest w zasadzie ok,  tylko jak dla mnie ma wydajność "na styk". Przypuszczam, że za kilka miesięcy będę miał znowu coś mocniejszego, raczej ze stajni nV, stawiam na  gtx 475 jak wyjdzie ( miałem w życiu niewiele radeonów i o dziwo zawsze pozbywałem się ich po krótkim czasie - 9600xt, 2900pro, 4850, 5850, odpowiadających im kart nV zawsze było u mnie min. 2 - 3x wiecej )

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli przejscie z 5850 na gtx 460 nie jest jakims nie porozumieniem w szczegolnosci, gdy gtx 460 jest tanszy i nie bedzie doplaty ?

No to Black juz wie co zrobic.

kupic gtx 460, zrobic OC i czekac na cos nowego od nvidi np. gtx 485.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Zasadniczo jak nie ma dopłaty to ktoś może spróbować (tak było w moim przypadku, no prawie bo dokupiłem za 25zł radiatory na sekcje zasilania) Problem był taki, że 5850 kręcił sie wysoko, za wysoko dla kreconego 460 ( dlatego brak ochów i achów po zmianie ).  

Edytowane przez piet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wysokie radiatorki na pamięć zmieszczą się pod chłodzeniem Gigabyte'a?

 

Tam nie ma miejsca na radiatorki.

Mozna jedynie wyciac sobie w blaszce aluminiowej taki mini heatsink i zalozyc na pamieci.

Przed zmiana chlodzenia tak wlasnie zrobilem i memki od razu mniej sie grzaly po OC.

Fotki nie mam, ale chyba kojarzysz o co mi chodzi ?

 

Trzeba tylko miec arkusz blachy aluminiowej o grubosci 1-1.5 mm.

Wczesniej trzeba odrysowac sobie ksztalt na kartce papieru a potem wedlug szablonu wyciac w blaszce.

Wszystkie pamieci beda przykryte jedna duza blacha, ktora albo przykrecisz na srodkowe srubki albo glowny radiator bedzie dociskac heatsink, bo jest bardzo nisko nad pcb.

 

Jesli kupie karte to i tak ja zwoduje - pewnei wtopilbym £30 na tym interesie - czyli nie ma problemu.

Zawsze mozna dokupic druga i w SLI nawet GTX480 bedzie mial co robic.Sam nie wiem.

 

Black, jezeli roznica w wydajnosci jest minimalna, to nie widze problemow w wymianie kart skoro ten shit od amd Cie wkurza.

Kup taniego gigabyta z 1gb pamieci lub drozszego msi cyclona tez z 1 gb pamieci.

Z 768 mb pamieci nie bierz, bo to jest okrojona wersja gtx 460.

 

OC zrobi sie w biosie i karta bedzie jak fabrique :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GTX 460 HAWK. Tak jak podejrzewałem 1ghz na rdzeniu raczej nie realne. Przeraża pobór mocy po ustawieniu 950 na gpu i podbiciu napieć. Lepiej dołozyć do 470 gigabyte z tym fajnym chlodzeniem z 3 wentylami. Ale budowa grafy samej w sobie i oc jak na gtx 460 - szacunek (odpowiednio zresztą wyceniony). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko czekam na review Colorful iGame 460 :D

 

Karta bedzie na razie tylko w azji i bedzie kosztowac z 1000 zlotych.

Nie lepiej zrobic sobie OC w biosie karty ?

Oczywiscie karta wyglada swietnie i nic do niej nie mam :)

 

Mam pytanko...

Czy u uzytkownikow gtx 460 1 gb tez wyskakuje taki komunikat ?

To proba uruchomienia testu nvidi "garage design".

post-181505-051476000 1283442177_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie działa. ale uruchamia się strasznie długo. no i zawiesza się przy próbie załadowania innej sceny.

 

Dziadostwo jakies....

Sciagnalem jeszcze raz z stronki nvidi i juz sie uruchamia, ale nie rozumiem dla czego to tak mulowato pracuje i sie wiesza jak u Ciebie.

Moze ktos ma jakis sposob na normalne odpalenie testu ?

Czyzby karta za slaba byla ?

 

Uruchamiales ten fajny programik ?

Na dole sa tesciki :)

 

http://www.geeks3d.com/wp-content/plugins/download-monitor/download.php?id=152

post-181505-039672400 1283447310_thumb.jpg

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odpaliłem OCCT z opcją Error Check i okazało się, że niby stabilne 845MHz przy 1V wywala błędy w i trzeba podnieść napięcie do 1,037V. na ile wiarygodne jest to sprawdzanie błędów w tym sofcie? ogólnie fajny programik do testowania stabilności. okrutnie grzeje kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie odpaliłem OCCT z opcją Error Check i okazało się, że niby stabilne 845MHz przy 1V wywala błędy w i trzeba podnieść napięcie do 1,037V. na ile wiarygodne jest to sprawdzanie błędów w tym sofcie? ogólnie fajny programik do testowania stabilności. okrutnie grzeje kartę :)

 

kręcisz karte do takich wartości bez zmiany chłodzenia ?

nie sypie już artami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten caly error check zawiesil mi komputer :smoke:

Furmark przegrzewa sekcje zasilanai i wylancza karte.

Bede musial pomyslec nad wiekszym radiatorkiem na mosfety.

 

Sciagnij sobie tescik "stone giant" i poprostu go wlacz.

Same demko jest krotkie, ale wystarczy, ze gigancik bedzie sobie stac a karta bedzie mocno obciazona.

Programik dobrze wylapuje smieci po zbyt duzym OC pamieci a w przypadku zbyt watlego zasilania gpu, wywali sterownik grafiki.

Program grzeje karte jak crysis, wiec nie trzeba uruchamiac zajmujacych gier.

 

download from Guru3D.com

 

Uruchom test z monitoringiem afterburnera i pokaz na forum, to sobie porownamy wykresy ok ?

 

Tu masz moj po parunastu minutach.

post-181505-077337500 1283624255_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad 470 a tu nagle... dostałem gainward'a gs glh jak wspominałem wcześniej Nvidia GeForce GTX 460 1 GB Graphics Card Review (page 4) - X-bit labs

 

... przebudowana z dobrymi wynikami.

 

... ale, okazało się, że pci-express leży i kwiczy :blink: . No tak. Nie obywa się bez przygód.

 

Teraz myślę na procesorem, płytą i pamięciami. Idę do "co kupić".

:wink:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kręcisz karte do takich wartości bez zmiany chłodzenia ?

nie sypie już artami ?

 

nie. tylko pamięci mam aktualnie na 2000MHz bo trochę przekręciłem (2350) i wtedy waliły artami ;)

 

@leven

 

error check też mi wywalił komputer jak miałem za wysokie taktowanie. i rozgrzał kartę do 85 stopni a w grach mam poniżej 70...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te cale furmarki, kombustory czy inne wynalazki katujace karty, sa troszke na wyrost.

Oczywiscie warto sobie zrobic taki test, bo wiadomo wtedy, ze jak test przejdzie powiedzmy 60 minut, to karta poradzi sobie w kazdych warunkach.

Niestety przy bardzo wysokim OC, takie furamrki sa juz niebezpieczne i mysle, ze nie warto ryzykowac puszczania nawet 10 minut.

Wystarczy "stone giant" na 60 minut i jak karta przejdzie, to jest OK.

 

Myślałem nad 470 a tu nagle... dostałem gainward'a gs glh jak wspominałem wcześniej Nvidia GeForce GTX 460 1 GB Graphics Card Review (page 4) - X-bit labs

 

... przebudowana z dobrymi wynikami.

 

... ale, okazało się, że pci-express leży i kwiczy :blink: . No tak. Nie obywa się bez przygód.

 

Teraz myślę na procesorem, płytą i pamięciami. Idę do "co kupić".

:wink:

 

Pozdrawiam.

 

Jak dostales ? ... swiety mikolaj :lol2:

 

Co znaczy pci-e lezy ?

Karta nie dziala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...