Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

".. przebudowana z dobrymi wynikami.

 

... ale, okazało się, że pci-express leży i kwiczy :blink: . No tak. Nie obywa się bez przygód."

 

 

 

Rzeczywiście niezwykle zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebudowa z dobrymi wynikami... No cóż na tym procku ta 460'tka to prawdziwy skarb, którego i tak nie wykorzysta. Niech zbiera na nową platformę skoro w ramch gwarancji dostał nowszy układ. Chciałbym się załapać na taki "bonus" ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co kopi kruszyć i walić ot. Zacząłem na stronie 25 i kto czyta to pewnie pamięta o co chodzi tak jak "trzymający oko na pulsie" chemiczny_ali.

:wink:

Ogólnie dziwna historia bo oddałem kartę na gwarancję, otrzymałem nową. Napalony na nową zabawkę zainstalowałem ją do kompa i okazało się, że mam walniętą płytę. Podczas gdy karta była w serwisie spokojnie używałem zintegrowanej z płytą grafiki. Tam gdzie kupiłem płytę powiedzieli, że uwalony slot pci-express mieli przyjemność spotkać tylko raz w trakcie 10 letniego stażu i to pewnie nie to. Po testach okazało się, że to jednak pci-e.

Czekam więc na płytę i kombinuję co tu zakupić w miarę rozsądnie.

 

Jeszcze jako anegdotę mogę dorzucić, że kompa zawiozła do firmy Aga (żonka) i "pan" serwisant wiedząc, że chce przeprowadzić lekki lifting powiedział:"jak syn będzie wiedział jakie chce podzespoły to poproszę o kontakt."

 

Myślę, że nasz pięcioletni syn zaufa tacie w temacie wyboru klocków do zabawy.

 

B-)

 

Pozdrawiam.

 

Edit:

 

Przebudowa z dobrymi wynikami... No cóż na tym procku ta 460'tka to prawdziwy skarb, którego i tak nie wykorzysta. Niech zbiera na nową platformę skoro w ramch gwarancji dostał nowszy układ. Chciałbym się załapać na taki "bonus" ;)

 

"Przebudowana" odnosi się do gainward'a. Karta ma zmienione co nieco min. sekcję zasilania. Wydajność bliska 470 stock a jest wiele chłodniejsza i mniej "papu" potrzebuje.

Edytowane przez qqrydza
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie. Właśnie czytam o tym modelu od Gainward'a. Cena o jakieś 100 zł więcej, ale czy warto ? Większość Gigabyte;'ów spokojnie się kręci do 850 i są do tego dosyć chłodne i ciche, więc pozostaje dalej przy tym modelu lub ew. nieco droższym MSI Cyclone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moze mi ktos pomoc i zmodyfikowac bios do gtx 460 gigabyte 1 gb jak na fotce ?

Chodzi o prace wentylatorka tak, aby zaczynal przyspieszac od 30 % i jechal po lini prostej az do 100 % przy temperaturze 70 st C.

Mam tak teraz ustawione w msi afterburnerze, jednak chcialbym to miec wpisane na stale w biosie karty a nie caly czas regulowac to programowo.

 

Tu jest moj bios do karty:

 

gtx 460 gigabyte 70.04.13.00.01

 

 

Dziekuje.

post-181505-046558800 1283775014_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie da rady ustawić wentyla poniżej 40% (?)

 

W programie "fermii bios editor 1.5" da sie ustawic nawet 20% :)

W mojej karcie mam teraz 35 %, ale nie o to mi chodzi tylko o zmiane przyspieszania wentylatorkow.

Chce, zeby wentylatorki zaczely przyspieszac od 30 st C z 30# obrotow i rosnac liniowo az do 70 st C i uzyskac 100% obrotow.

Tak mam teraz ustawione w afterburnerze (od 35%, bo nie moge tego zmienic w biosie).

 

Jak nikt nie ma/nie chce sie podzielic fermii bios editorem, to niech chociarz zmodyfikuja moj bios.

To jest pare minut roboty a efekt nieziemski.

 

Dołączona grafika

 

Wlasnie sie dowiedzialem, ze w fermii bios editor lite 1.5 nie da sie zmieniac ustawien wentylatorka.

Jedynie mozna zmienic ustawienia dotyczace zakresu czyli np. od 30 do 100 % rpm.

Trza czekac na nibitor 5.8

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na którego gtx-a się zdecydować: Gigabyte 1gb ma wydajne, ciche chłodzenie, 3 lata gwarancji i można go kupić poniżej 800zł ;

czy poczekać aż Zotac AMP! będzie dostępny? Jest fabrycznie lepiej podkręcony, ma 5 lat gwarancji ale głośniejsze chłodzenie [przy obciążeniu] no i kosztuje 935zł [wg. CD-Action]

Kusi mnie dłuższa gwarancja bo na nową kartę prędko mnie nie będzie stać, fakt prawie 150zł więcej to odczuwalna różnica ale z drugiej strony 2 lata gwarancji więcej to dużo czasu..

Opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 lat bedziesz karte trzymac ?

Oczywiscie Twoja brocha jak dlugo, ale 5 lat to juz beda inne srodowiska dx i gry, ktore beda potrzebowac mocniejszej grafiki.

 

Mysle, ze gigus z 3 letnia gwarancja bedzie w sam raz a OC to Ci zrobie w 5 minut w biosie karty, tak ze karta bedzie podkrecona jak fabrycznie.

 

Co Ty na to ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata to takie optimum. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że ludzie zmieniają grafę co jakiś czas. Ja to robię średnio co 2 lata i teraz jestem w takiej sytuacji,że kupiłem 2.5 roku temu 8800GT, w tym tygodniu wymieniam na GTX 460, a 8800GT sprzedałem bez gwaranci. Gdyby gwarancja trwała o rok dłużej to ew. problemy kupujący mógłby załatwić od razu z producentem/sklepem. No i cene wtedy można dać wyższą skoro jeszcze na gwarancji. I sumienie czyste ;)

 

Także kupując karte graficzną z zamiarem jej wymiany warto brać na min. 3 letniej gwarancji. Niektóre firmy dają tylko 24 miesiące, więc warto się upewnić jakie są warunki gwarancji ;). Ja tam biorę wersje MSI Cyclone. Chociaż widzę, że w ESC już podrożała :/

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kendo999

jak miales podkrecona 8800 to duzego wzrostu nieodczujesz w stosunku do gtx460 te karty troche sa przekłamane

Edytowane przez kendo999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35% i więcej to jednak troszkę duża różnica nieprawdaż? ;) A na podobnym procesorze jak ja takie wyniki uzyskiwali ludzie z GTX 460. Oczywiście wnioskowałem się moimi wynikami na 8800GT i zależy oczywiście od samej gry. Ale różnica wynosiła mniej-więcej 35% . Dla mnie wystarczająco.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35% i więcej to jednak troszkę duża różnica nieprawdaż? ;) A na podobnym procesorze jak ja takie wyniki uzyskiwali ludzie z GTX 460. Oczywiście wnioskowałem się moimi wynikami na 8800GT i zależy oczywiście od samej gry. Ale różnica wynosiła mniej-więcej 35% . Dla mnie wystarczająco.

 

Jakie 35 % ?

25% karte mozna podkrecic co daje spokojnie dwukrotny przyrost wydajnosci wzgledem 8800 gt.

Przy penrynku 4.0 ghz, gtx 460 bedzie ziwaniac az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz to jeszcze raz, bo nie bardzo Cie zrozumiałem ;)

 

Przy E8400@4.0 ghz Metal miał wynik w 3DMark06 ok. 19K. Obecnie na 8800GT mam 14K czyli ok 40% mniej. Wiem, że to tylko 3DMark i nie jest wyznacznikiem wydajności. Jednak przeglądając testy m.in w Metro 2033 wynik był mniej więcej na poziomie 35-40% względem moich wyników. Bo to moimi wynikami się sugeruję. Żadnego porównania 8800GT<>GTX 460 nie szukałem. O ile w ogóle takie testy gdzieś ktoś zamieścił. A trzeba wziąć pod uwagę, ze większość tych testów, na znanych serwisach, są robione na 4 rdzeniowych prockach (I7 920 np.) Dlatego napisałem, że to zależy od samej gry. Jedna lepiej wykorzysta 4 rdzenie, a inna będzie chodziła dość podobnie na 2 rdzeniowym Penrynie. Może nie powinienem się tak bardzo sugerować tymi testami, gdyż w praktyce bywa to różnie. Tak naprawdę przekonam się dopiero po zakupie. Wątpliwości nie mam żadnych. Zwłaszcza, że to to moja ostatnia inwestycja w komputer stacjonarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli gtx 285 jest slabszy od gtx 460 OC o ponad 30 %, to Twoja 8800gt musi byc dwukrotnie nizej.

Nie mowie o marku06, bo ten bench slabo wypada w z gtx 460.

Ta karta lubi nowe tytuly i testy.

W vantage jest juz 20 K po OC na 910 mhz.

Nawet w metro od biedy idzie popykac w dx11 :D

Z reszta sam zobaczysz i moze wypowiesz.

Sam jestem ciekawy jak to bedzie u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście testy porobię i podzielę się ;) O 910 mhz na rdzeniu raczej mogę zapomnieć. Nie obejdzie się bez zmiany chłodzenia. Zresztą nawet jak uda mi się 850 wyciągnąć na tym chłodzeniu to będzie ok. Do Gigabyte'a przydałoby się dołożyć radiatorki na pamiątki i sekcje zasilania. Znalazł może ktoś już jakiś pasujący zestaw radiatorów ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil na wyniki 3dm06 nie patrz porównując te grafy, ja na penku 4,4 i 98gtx+ robiłem ponad 16k a na obecnym i7 860 z 480tka (cpu def/gpu def) zaledwie 17k i niby o czym miałoby to świadczyć? :lol2: Po OC CPU/GPU wchodzi 26k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście testy porobię i podzielę się ;) O 910 mhz na rdzeniu raczej mogę zapomnieć. Nie obejdzie się bez zmiany chłodzenia. Zresztą nawet jak uda mi się 850 wyciągnąć na tym chłodzeniu to będzie ok. Do Gigabyte'a przydałoby się dołożyć radiatorki na pamiątki i sekcje zasilania. Znalazł może ktoś już jakiś pasujący zestaw radiatorów ?

 

Nie zalozysz zadnych radiatorkow na pamieci w gtx 460 gigabyte.

Tam nie mam miejsca, chyba, ze wytniesz w blasze aluminiowej odpowiedni profil zakrywajacy wszystkie pamieci na raz.

Ja tak zrobilem wczesniej i bylo OK.

Na mosfetach jest radiatorek:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

 

Cyclone ma chyba więcej miejsca i pamięci są odsłonięte z tego co widzę na zdjęciach. Zależy mi na późniejszym schłodzeniu pamięci, więc sam już nie wiem. Gigabyte'a mogę mieć od ręki za 850 zł w Proline, a MSI w lepszym sklepie już za 900 PLN. Na Allegro są w dwóch sklepach po 840-850 te Cyclony, ale ilość negatywnych komentarzy skutecznie mnie zniechęca. Przykład:

 

MSI GTX 460 CYCLONE 1GB GDDR5 FERMI DX11 BOX OC!!! (1220428970) - Aukcje internetowe Allegro

 

Niby oddział we Wrocku, ale jak zamówie to potem będe musiał czekać nie wiadomo ile na odbiór w ich oddziale. Do tego nie wiem jak z serwisowaniem w tego typu sklepie. Ktoś może polecić jakiś inny (lepszy) sklep ze zbliżona ceną ? Nie chodzi mi tu o jakiś rankingi czy reklamę, ale jak mam wydać 850 zł to wolę kupić coś naprawdę porządnego. Mogę troszkę dopłacić, ale żeby razem z wysyłką cena nie przekroczyła tych 900 zł.

 

 

p.s liczę, że tym razem obejdzie się bez wymiany chłodzenia. :) Z każda karta tak miałem ATI 9800 PRO x1950PRO, 8800GT i teraz GTX 460 najprawdopodobniej.

 

p.s2 Przed 9800 PRO miałem Geforce 2, a jeszcze wcześniej Riva TNT. Czyli wychodzi 2x Nvidia, 2 x ATI i teraz znów 2 x Nvidia. Czyli kolejną moją kartą po GTX 460 powinien być to Radeon :lol: Ale jak wspomniałem wcześniej to już moja ostatnia inwestycja i raczej nie dotrzymam tradycji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedziesz wiecej krecic karty niz 850 mhz, to nie trzeba wymieniac chlodzenia.

Memki pojda na 2200 mhz bez radiatorkow, chociarz beda sie mocno grzac.

Plusem kart gigabyte windforce jest polepszona pcb o dodatkowa warstwe miedzi, ktora dziala jak radiator, dla tego pcb tej karty tak bardzo sie grzeje.

Na mosfetach jest radiatorek fabrycznie.

 

Cyclon wyglada fajnie, ale nie mialem go w łapkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna MSI N460GTX Cyclone 768D5/OC w Morele.net

ten sklep jest dobry i mają wszędzie oddziały. Nie ma problemu z gwarancją. Sprawdzałem :)

Niestety teraz mają tylko wersję 768mb. Zapytaj, może się pojawi niedługo.

 

Tak wiem. Pełno jest tych wersji, ale z 1 GB już jest gorzej. Nie czekając zamówiłem wersje Gigabyte za 835 zł. Obiór we Wrocławskim oddziale pewnego znanego sklepu na P ;) Sporo rzeczy tam kupowałem. Kiedyś bylo kiepsko, a teraz się bardziej starają. Plus jest taki, że jest radiatorek na Mosfetach. Jak wyciągnę 850 na rdzeniu to i tak będzie git ;) Najwyżej potem zmienię chłodzenie. Może coś się pojawi ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...