Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Thermalright 'Shaman'? Hmmm, no nie powiem, jak dzisiaj zobaczył go... 'to' :wink: na głównej, to się trochę napaliłem... :grin: Jeśli do 24 grudnia się to to pojawi u nas w sklepach, no to jest to solidna propozycja na prezent :roll: :D : ) Szkoda tylko, że nie będzie się go dało zamontować tak jak HR-03 + oryginalne chłodzenie Gigabyte'a, bo to jest dobry patent : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladajac filmik nie widac, zeby ten Thermalright 'Shaman' byl taki wielki.

Z reszta poczekac trzeba na jakies przyzwoite zdjecia na kartach graficznych.

Bedzie widac czy sporo wystaje ponad kartea bedzie nieco wyzszy.

8 pipek to juz sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chłodzenie i w ogóle, cały rynek nowych coolerów na procki, grafiki itp. te kawały żelastwa ważące nie wiadomo ile itp. itd. to się śmieszne już robi. Nie ma to jak WC niestety, owszem koszty na początku spore, ale potem tylko bloki się podmienia, ale przynajmniej nie wisi mi kilka kilo na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i śmieszne, ale nie każdy ma ochotę wydawać kilkuset zł na chłodzenie. A że kilka kilo wisi... niech se wisi, ja tego nie dźwigam :) W każdym razie jak widzę, że na kartę za 600-800zł, sam blok kosztuje 350zł to to jest jak dla mnie śmieszne. Jeśli jest inaczej (mówie o cenie bloku) to mnie wyprowadźcie z błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację, że cena bloku na kartę pokroju GTX 460 jest absurdalna - wymowne jest to że kosztuje on właściwie tyle samo co blok fullcover na GTX480, przy czym ile ta karta kosztuje, każdy wie.

 

Natomiast ceny radiatorów na CPU, GPU nie są już tak dużo niższe niż ceny bloków wodnych (chodzi o to, że kombinując można złożyć WC niedużo drożej niż AC).

 

No ale koniec z OT.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za debil z tego kolesia z aukcji chłodzenia mhmm tępak jak mało co mhmm oferuje mu juz taką kase a on Prosze wziąsc udział w aukcji Co za ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde... jest problem z funduszem i będzie zonk z tym GTX 460... nie będe go niestety teraz brał. :cry:

i myślę bo będę brał Prolimatech MK-13 i mam taką małą prośbę... czy będzie pasować na Radka 5770 ASUS CuCore (ten co w sygnie) bo grzeje się do 80 kilku stopni jest problem z OC, bodajże ma wydłużoną PCB więc to chyba na te chłodzenie lepiej niż referent. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Zakupiłem ostatnio 2xGTX460 z Palita w cenie 556PLN za sztukę i cieszę się ich praca od 2 dni.

Jako że używam aktualnie mega fajnej acz czułej na Quady 45nm DFI ICFX3200 to nie mogę odpalić SLI, ale odpaliłem sobie MAFIE II z fizyka.

1. Podkręcanie troszke poniżej oczekiwań - spodziewałem się ok 850 bez podnoszenia napięcia - wyszło mi na obu 790(zlinkowane w afterburnerze - więc jedna może być lepsza). Jako że używam grafik głównie do obliczeń rozproszonych, więc podzielę się informacją o temperaturze w stresie podczas obliczeń CC - 69(górna) i 63(dolna) - pomimo, że DFI ma spora odległość pomiędzy slotami - temperatury i tak moim zdaniem rewelacyjne.

Ustawienie wentylatora na obu AUTO - 40% - ledwo słyszalne - w porównaniu do 5870, który siedzi w innym komputerze - błoga cisza.

 

2. Jedyna gra jaka odpaliłem na sprzęcie - Mafia II - 1024 i wszsytko na MAX + fizyka na drugiej grafie - 45 klatek.

Zauważyłem, że wykorzystanie fizyki jest jakieś marne - max 20% usage rdzenia.

 

3. Odpalenie fizyki jest łatwe, wystarczy wskoczyć do panelu NV i tam ustawić która grafika, lub CPU ma obliczać fizykę, później odpalić grę i kazać jej korzystać z fizyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc to q8300 @ stock - RD600 nie radzi sobie z 45nm - jak już pisałem wcześniej

Bez fizyki nie sprawdzałem. Mogę rano sprawdzić co i jak.

Teraz zapodaje sterowniki 260.63 BETA aby sprawdzić wzrost wydajności

 

GPU1 ma 0.987V a GPU2 ma 1.00V - dziwne ??

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica praktycznie zerowa, ale jak chcesz to ustawie w biosie kart po rowno.

Moge tez wpisac do biosow kart taktowania nieco wyzsze np. 850 i troszke podniesc napiecie powiedzmy na 1.050 v.

Karty troszke beda cieplejsze, ale tez wydajniejsze.

Pozbedziesz sie przynajmniej softu do OC, ktory caly czas ingeruje w ustawienia biosow kart.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznica praktycznie zerowa, ale jak chcesz to ustawie w biosie kart po rowno.

Moge tez wpisac do biosow kart taktowania nieco wyzsze np. 850 i troszke podniesc napiecie powiedzmy na 1.050 v.

Karty troszke beda cieplejsze, ale tez wydajniejsze.

Pozbedziesz sie przynajmniej softu do OC, ktory caly czas ingeruje w ustawienia biosow kart.

 

Bez urazy ale obsługa nibitora to naprawdę nic takiego.

Może na pclabie zrobisz tym wrażenie, ale tutaj nie bardzo.

Chcesz pomagać niedoświadczonym userom ok, ale nie narzucaj swoich edycji biosu w każdym temacie.

Kto chce to zrobi sobie to sam, bo to żadna sztuka. W swoim czasie nawet były na forum przyklejone poradniki jak to zrobić np dla kart serii 8xxx.

 

sorry za oftopa ;)

Edytowane przez 99tomcat
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@99tomcat sprawdź pierw jak wygląda teraz edycja napięć i taktowań w gt100/104 , także tamte poradniki kompletnie nie mają zastosowania.

 

To , że leven pomaga w edycji biosu to tylko raczej jego dobra wola.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najwyższa pora pobawić się biosem, bo troszkę dziwne że na stock V karta robi 840Mhz a zwiększenie V w MSI programiku daje minimalny wzrost.Co dziwniejsze jak użyje programu MSi do podkręcenia to to na stock 10Mhz mniej niż na programie Evga.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce dziwie sie, ze jeszcze tego nie zrobiles :unsure:

 

@sideband dzieki za wsparcie :)

 

Nie obchodzi mnie co Tomkat mysli... najfajniejsze jest to, ze czasem ktos napisze "dzieki za zmodowany bios".

To wlasnie dzieki bezinterosownosci Sidebanda mam nibitora do fermii :gitarzysta:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maxforce dziwie sie, ze jeszcze tego nie zrobiles :unsure:

 

 

 

czasu brak miesiac temu podpisałem nowy kontrakt( po walkach nawet się zwolniłem tak ostro było) i wiecej obowiązków i co idzie mniej czasu Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasu brak miesiac temu podpisałem nowy kontrakt( po walkach nawet się zwolniłem tak ostro było) i wiecej obowiązków i co idzie mniej czasu

 

jakich walkach, bijesz sie zawodowo ? :)

sorry za offtop, ale tak śledze ten topic, zakupiłem nowego kompa z gigabyte gtx460 1gb i wszystko leży w pudełkach już 2 tyg

ale może w weekend w końcu znajde czas i złoże :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leaven, czy mógł byś wykonać czy też z pomocą sidebanda poradnik do edycji biosu fermi? Jak edytować, co, jakie środki bezpieczeństwa zachować. I takie proste rzeczy choćby jak zgrać bios z karty graficznej i ponownie go wgrać.

Na dobreprogramy jest już wersja 5.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leaven, czy mógł byś wykonać czy też z pomocą sidebanda poradnik do edycji biosu fermi? Jak edytować, co, jakie środki bezpieczeństwa zachować. I takie proste rzeczy choćby jak zgrać bios z karty graficznej i ponownie go wgrać.

Na dobreprogramy jest już wersja 5.7.

 

Nibitor 5.7 juz jest od jakiegos czasu, ale nie czyta gtx 460.

Sideband cos tam poczarowal i jego nibitor juz czyta gtx 460 jak i gtx 465/470/480 :lol2:

 

nibitor 5.7 mod gtx 460

 

Zgrywanie biosu z karty odbywa sie tak samo jak w innych kartach nvidii czyli najprosciej za pomoca gpu-z lub w srodowisku DOS (zgrac bios na dyskietke).

Drugi sposob bedzie nawet fachowiej wykonany, poniewaz od razu bedzie to kopia zapasowa oryginalnego biosu karty zrobiona na bootowalnej dyskietce.

 

Flash biosu odbywa sie tak samo jak w wszystkich kartach nvidii:

 

Poradnik do flashu biosu kart nvidii...

 

Modyfikacje sa dostepne w zakldace "tools".

Zmiany/modyfikacja jest nieco inna i przyznam, ze na razie poruszam sie w tej kwesti tylko w profilu extra/performance.

Zmiany dokonuje sie w polach zaznaczonych na czerwono i zolto i sa to:

 

Pole czerwone odpowiada za taktowania shaderow (shader i gpu sa wspolne, dla tego zmienia sie tylko shadery),

 

Pole zolte dotyczy taktowania pamieci.

 

Dołączona grafika

 

Napiecia zmienia sie w zaleznosci co chemy zrobic i tak:

 

Dla ustawienia maximum podzialki napiecia gpu opdowiada pole na czerwono,

 

Dla ustawienia wybranego napiecia dla gpu pole zielone i czasem pole zolte.

Dla czego dwa profile ustawia sie tak samo ?... nie wiem, ale jeden bios tego wymagal i wlasnie taki bios mam u siebie.

To bios F2 dla gigabyta gtx 460 1 gb.

Pewnie jakis zmodyfikowany.

 

Dołączona grafika

 

Nibitor nie ma mozliwosci ustawiania wentylatora.

Ma sie pojawic nibitor 5.8 i tam ma byc mozliwosc ustawiania fanspeedIC

 

Na razie tyle.

 

pzdr.

Edytowane przez leven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leven i to jest dobra robota.

Przykleić ten mini poradnik na 1 stronie i po problemie.

Jak sobie ktoś z tym nie poradzi to wtedy możesz wkraczać do akcji i edytować sam :wink:

 

Swoją drogą już od pewnego czasu da się obejść brak wsparcia dla gtx 460:

 

http://hw-lab.com/nibitor-edit-unsupported-fermi-bios.html

 

no ale wersja zmodowana pod gtx 460 ułatwia nieco sprawę.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem niedawno Gigabyte GTX 460 1GB i po 1 dniu zdechła, w IDLU:)

Zaczęła sypać artami po desktopie, jakiekolwiek jej obciążenie kończyło się failem. Poszła na gwarę.

 

Pewnie jakis chinczyk w fabryce cos zle zlozyl :D

 

mi tak powiedzieli kiedys na gieldzie jak na drugi dzien po kupnie 8800GT Gigabyte'a tez wymienialem bo byly arty w gierkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale po dłuższych testach w niektórych grach muszę stwierdzić, że dla tej karty jednak 4 rdzenie są wskazane. Nie jest to wymóg, ale w grach gdzie więcej liczy CPU karta nie daje z siebie wszystkiego. Myślałem, że nie będzie z tym większego problemu. Cóż na razie wymiany platfiormy nie planuje. Q9550 raczej drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...