Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

wozaq.... jednak jedna mocna karta to jest power ! :smoke:

A tylu ludzi marudzi, ze gtx 480 to crap.

 

Tez bym zostawil jedna mocna karte niz dwie slabsze w sli.

 

Zalozysz dobre chlodzenie, wypiescisz image i bedzie pieknie :)

 

Tyle, że b. dużo stracę na sprzedaży 460-tek, "zalety" kupowania czegoś zaraz po premierze :mur:

 

480 po OC daje mi tyle samo co 460 na default, a jak jeszcze ją podciągnąć, to wiadomo, że nie doścignie wyocowanych 460-tek, ale pałer i tak jest niezły, ale to już inne chłodzenie trzeba montować, teraz na 800/1600/4000 na 480 przy 80% wentyla w Mafii 2 mam prawie 90 stopni (uroki 480-tki :P , 460 przy niej to pikuś, pan pikuś). Ale jakby nie patrzeć, framerate mam o wiele stabilniejszy niż na SLi, praktycznie cały czas powyżej 100...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak przez półtory godziny miałeś kolejną jazde tzn że złapał jakiegoś arta i zresetował zegar:/

 

 

Hmmm, po 10 min. [temp. gpu 71'C] nic, po 30 minutach [72'C], nic, po 50 min. [72'C] nic, później jak zerknąłem na kompa, to czas wskazywał ok. 35 min. [72'C], więc... hmmm, no nie wiem, jeśli po 50 min. wszystko było ok, najmniejszego artu, to... dziwne, pomyślałem, że zegar ATI Tool po upływie 60 min. się resetuje. Ale najważniejsze, że nic się nie zawiesiło, żadnego błędu nie wywaliło : )

 

 

edit:

 

No niestety, jednak za gorąco jest na rdzeniu, po godzince grania w Call of Duty: World at War złapałem freza, na gpu miałem 80'C. Trzeba poczekać na Shamana :)

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to juz wiem, dla czego kupilem karte za 730 zl :D

Gosc musial robic OC i opchnal karte za "atrakcyjna" cene a ja sie zlapalem jak rybka na made :mur:

 

Nic nie wymysle i musze zostac z kanapka.

wiecej jak 63-65 st C nie moge miec na gpu, bo zonk jest.

 

Metal, przy Twojwj karcie z moim chlodzeniem, chyba wyciagnal bym z 1000 mhz :blink:

 

To jest tak jak sie chodzi do tylu :lol2: ... rakiem jestem :smoke:

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na taktowaniach jak w sigu lapie w Kombustorze po ok. 10min 77^C. Duzo, ale ja zawsze mam w pokoju cieplej od inych :-) Natomiast podczas grania w BC2 zadnych frezow, a na spadek taktow pomoglo podniesienie napiecia o 0.012v dzieki czemu moge podniesc rdzen do 820, ale przy 830 znowu takty spadaja po 2 minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na taktowaniach jak w sigu lapie w Kombustorze po ok. 10min 77^C. Duzo, ale ja zawsze mam w pokoju cieplej od inych :-) Natomiast podczas grania w BC2 zadnych frezow, a na spadek taktow pomoglo podniesienie napiecia o 0.012v dzieki czemu moge podniesc rdzen do 820, ale przy 830 znowu takty spadaja po 2 minutach.

 

Spadaja, bo za wysoka temperaura gpu.

Ustaw w msi afterburnerze fan na bardziej agresywny.

Bedzie chlodniej i stabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeglądałem sobie forum XS i natknąłem się na to:

 

*** Nvidia GTX 460 Overclocking Thread *** - poparamiro

 

Megahalems? :twisted:

 

Reszta wątku - *** Nvidia GTX 460 Overclocking Thread *** - 13

 

Nieźle :D :)

 

 

A odnośnie Gigabyte'a, to:

 

Gigabyte GV-N460OC-1GI is very hot!!!!

 

 

edit:

 

No to juz wiem, dla czego kupilem karte za 730 zl :D

 

Hmmm, cena, za którą ją kupiłeś ma jednak swój zasadniczy +, tzn., zawsze możesz ją z niewielką stratą sprzedać i kupić nową, tylko nie wiem, czy chce Ci się tak kombinować, no i zawsze jest ryzyko, że trafisz na gorszy egzemplarz od posiadanego, ale i tak raczej szkoda czasu na takie kombinacje :)

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

metal , zaraz zabieram sie za mojego gtx.

Jezeli ten mankament bedzie wystepowac u mnie, to od razu robie "dziurke" w radiatorku na element smd (to jest kondensator) i pozbywam sie thermopadow.

Teraz wiem dla czego kondensatory obok radiatorka osiagaja kosmiczne temperatury.

 

Może zamiast dziurek lepiej podkleić jakiś kawałek blachy (3 paski ) tak aby wysokość oryginalnego zainstalowanego radiatora była powyżej tych SMD. Zawsze to można odkleić:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzekają na tą wersje Gigabyte'a że gorąca. No cóż chłodzenie do wymiany. Pamiętajmy, że miedź przewodzi ciepło. Warstwa PCB więc się nagrzewa i dlatego może być tak gorąco.Jest prosty sposób na to. Można zrobić nawiew z boku, by wiał na PCB. Lub położyć na tyle karty 120'tke. Tylko pytanie czy drgania wentylatora bezpośrednio na PCB nie wpłynie jakoś negatywnie na działanie karty ? Innego sposobu na ochłodzenie tego nie widzę. Nawet jak zamontuje shamana na GPU i do tego radiatorki na pamięci i sekcje zasilania to nie schłodzi to całej karty. Ryzyko przypalenia tyłu PCB zawsze istnieje, ale nawet mój radeon x1950 PRO był podobnie gorący. Cała płytką PCB parzyła, a reszta elementów była odpowiednia chłodzona.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz dac cos w dziurki gumowego np. gumka do gumowania i tez bedzie dobrze :) ja tak raz miałem i sprawowało sie :)

 

 

No i wygrałem aukcje z hr 03 :) teraz tylko poczekac az dotrze do mnie do domciu :)

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to znalazłem winowajce podgrzewania

Dołączona grafika

VRM zdołałem schłodzić do 180F(82C) w furmarku ale to zaznaczone na czerwono ponad 210F (99C)

1.05V fan AUTO 870mhz

Dołączona grafika

Na szczęście w grach jest lepiej ta część na czerwono 175-180F (82C) a sekcja 150-155F (68C)fan 47-49%

 

Jak widać giguś ma tak samo 2r2 w tym samym miejscu

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwila powiesilem 120 Noctue zeby wiala na karte, ale zapomnialem uciac nitki przy supelkach.... i booom !! Wciagnelo ntki w wentyl i urwalo jedna lopatke :D Efekt, drgania wentyla i halas nie do zniesienia :-) Czlowiek uczy sie na bledach :P Jutro potestuje z 80ka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwila powiesilem 120 Noctue zeby wiala na karte, ale zapomnialem uciac nitki przy supelkach.... i booom !! Wciagnelo ntki w wentyl i urwalo jedna lopatke :D Efekt, drgania wentyla i halas nie do zniesienia :-) Czlowiek uczy sie na bledach :P Jutro potestuje z 80ka ;)

 

Teraz urwij lopatke na przeciwko, to bedzie rowniej chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Obecnie jestem na kupnie GTX460 i zastanowiło mnie jedno pod linkiem pisze, że Asus model ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/768MD5 ma 5 faz zasilania GPU + 1 dla pamięci. Uważacie, że warto kupić taką kartę? W sklepie morele.net znalazłem tą kartę, tyle, że nie wiem czy to jest dokładnie ta sama, może się czepiam ale ma oznaczenie bez końcówki "D5". Wie ktoś więcej co to za karta i czy jest warta swojej ceny?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto... karty Asus'a, tym bardziej w wersjach 'Top' raczej dają radę i złym wyborem na pewno to nie będzie : ) Tutaj na forum chyba nikt nie ma Asus'a, przynajmniej się nie chwalił, ale w recenzjach całkiem nieźle wypadają te karty. A co do oznaczenia, to karty GTX'y 460 Asus'a oznaczane są albo '1GD5' albo '768MD5', więc wychodzi na to, że pierwsza litera odnosi się do wielkości pamięci, odpowiednio 'Giga' i 'Mega' : ) a 'D5' to 'GDDR5' : ) Ja tak to przynajmniej rozumiem i nie sądzę, żebym był w błędzie.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tutaj macie link do tematu forum XS ze zmodyfikowanymi bios'ami 460'ątek - I want your GTX460 vBIOSes! - Ket

 

Wszystkie biosy są ustawione tak:

 

Max voltage limit 1.2v

3D GPU voltage 1.1v

2D GPU voltage 1v

3D GPU clockspeed 800MHz

2D GPU clockspeed 200MHz (works around aero performance is slow message sometimes given by Windows)

Memory speed 2000MHz (4GHz effective)

Max fanspeed changed to 100% where applicable

 

 

Jak widać, na liście m.in. są dwa Asus'y, więc myślę, że zmiana bios'u jednak coś daje : > Inaczej po co miały by być one na tej liście? W ogóle, to zwróćcie uwagę, jak te bios'y są ustawione, Ket przerabia je za pomocą Fermi BIOS Editor Lite od Orbmu2k [ten program jak na razie, nie jest ogólno dostępny z tego co się orientuje, dopiero po donacie ; ) można go pobrać] i taki bios w nibitorze wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

 

Więc wygląda to trochę inaczej, niż oryginalnie.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakieś nowe gierki nie obsługują sli?? Bo dużo się piszę, że nie wszystkie sli wykorzystują ale to raczej chodzi o starsze tytuły gdzie jakby co to jedna 460tka wystarczy spokojnie... Mam zamiar zakupić 2xgtc 460 1gb Gigabyte i mówicie że będzie mi coś przerywać lub haczyć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem dzisiaj oc nie przekraczając maxymalnego std. napięcia, tj. 1.087V i...

 

890[1.087V]/1780/2000

 

FurMark 1.8.2:

 

Dołączona grafika

 

 

ATI Tool 0.26:

 

Dołączona grafika

 

Jednak ATI Tool nie resteuje czasu po 60 min. ; )

 

 

Nie powiem, jak na razie, jestem trochę zaskoczony, oczywiście pozytywnie, patrząc oczywiście na to, jak wyglądało oc przy 900MHz, ale zobaczymy jeszcze, jak to będzie wyglądało w życiu, tzn. w grach...

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 850 - 1.025V jest u mnie w pełni stabilne : ) Ale, że mi mało ; ) to dzisiaj spróbowałem z tym 1.087V i 890MHz na gpu i jak na razie jest ok, temp. znośne, różnica znaczna między 900 przy 1.125V. 900 próbowałem przy 1.087V, ale po 2 min. w FurMark'u frez, to samo przy 1V, 1.1V. Wychodzi na to, przynajmniej u mnie, że nie ma co katować karty niepotrzebnie o te 10MHz więcej, które wymagają napięcia przy którym karta grzeje się dość znacznie. A patrząc na to, jaka różnica w napięciu potrzebna jest do 900MHz, to raczej <1.087V może nie wystarczyć do 890, chociaż nie obraziłbym się, gdybym się mylił : ) Może jutro potestuję 890 z napięciem 1.050V, ale nie liczę na to, że będzie to stabilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak na razie karta działa stabilnie na 1.05v (850), a temperatura nie przekracza 68'C. Spadek o jakieś 3-4'C. No ale mniejsza z tym. Wczoraj wieczorem postanowiłem wziąć się za Mafię II i poszukać informacji czemu po włączeniu PhysX nawet na GTX 460 zdarzają się spadki. Na jednym forum wpadłem na bardzo istotną informację, którą pewnie już wiekszość tu grających w Mafie zna. Otóż za spadki odpowiedzialne są obliczenia fizyki ubrań. Ponoć tylko ubrania są liczone przez CPU,a efekty cząsteczkowe i cała reszta przez GPU. Oczywiście to jedna cześć ważnej dla mnie informacji. Druga to link do poradnika jak wyłączyć liczenie fizyki ubrań co dało mi ogromny przyrost FPS w miejscach gdzie miałem spadki do 28. Teraz mam najmniej ok 45 i nie zdarzyło mi się aby spadło poniżej. I to przy PhysX ustawionym na High. Link to poradnika jakby ktoś nie wiedział:

 

Mafia II Demo: tweaking PhysX performance | PhysXInfo.com - PhysX News

 

Co prawda się odnosi do dema, ale w wersji pełnej działa podobnie. Jednym słowem wystarczy usunąć katalog "Cloth"

 

Steam\steamapps\common\mafia ii\edit\APEX. Można też wyłaczyć wszystkie obliczenia ubrań oprócz Vito. Więcej w linku powyżej. Dodam, że cała reszta obliczeń m.in cząsteczek jest zachowana i działa jak należy. Także jak komuś nie zależy, by płaszcz Vito powiewał ładnie na wietrze czy tam na widoku trzepocącej flagi na wietrze to IMO warto. Skok wydajnościowy jest olbrzymi. W zasadzie gra działa płynnie nawet na słabszych kartach niż GTX 460. Ba nawet na 8800GT z tego co czytałem na tamtym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakieś nowe gierki nie obsługują sli?? Bo dużo się piszę, że nie wszystkie sli wykorzystują ale to raczej chodzi o starsze tytuły gdzie jakby co to jedna 460tka wystarczy spokojnie... Mam zamiar zakupić 2xgtc 460 1gb Gigabyte i mówicie że będzie mi coś przerywać lub haczyć???

A czy ktoś mi odpowie na moje pytania??

Edytowane przez grom99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy marudzą, że coś im potrafi "przycinać, rozłazić się" itp. Ja osobiście dwa miechy działałem na 2x GTX460 768MB i było ok. Jednak faktem jest, że w niektórych grach SLi nie działa, to wtedy będziesz miał wydajność jednej karty - ale faktem również jest, że do gier, które by potrzebowały wydajności drugiej karty, przeważnie profile SLi są dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tygodnia moja 460 /768 2HP jest w serwisie. Zaczęła zdychać jakieś dwa tygodnie po zakupie. Komputer z nią się zawieszał. W sklepie potwierdzili już uszkodzenie i karta poszła do serwisu Gigabyte.

Objawy były takie, że komputer po obciążeniu resetował się mimo, że temperatura na rdzeniu była niska, ostatni screen jaki było widać na przykład w teście GPU OCCT 3.1 wskazywał temp 56°C.

Czy takie uszkodzenie jest standardowe? I jeżeli tak, czy oni to naprawią, czy wymienią na nową?

 

Karty nie podkręcałem ani razu, biosu nie modowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...