Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

OSTRZEŻENIE!!!

 

Tylko nie próbujcie tego w domu!

 

 

How GeForce GTX460 Graphics Card’s Core Looks Like

 

 

:twisted:

 

 

A tutaj ktoś wykonał to... hmmm, mniej inwazyjnie, tyle, że to 470 i 480 - GTX 470 IHS *Removed*

 

No co ty fajne :D lepiej idzie schłodzic no nie ??

 

 

Szukam "odblokowanego" biosu dla Gigabyte 1GB OC wersja 70.04.1B.00.02,

niestety NiBiTor.v5.7_mod nie widzi go i własnoreczna przeróbka odpada.

 

Czy bardzo ryzykuje wgrywając starszą wersję biosu ?

 

 

Hmm lepiej wgrac taki co masz a dlaczego nie widzi ?? Poslij twoj plik biosu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko u Ciebie i na sterownikach sprzed roku. Dziwne by bylo ze każdy portal sie myli i Ty masz racje.

Bez OC korty maja podobna wydajność , a po OC GTX460 moze bedzie mial z 10-15% lepsza wydajność od GTX285 po OC.

ASUS ENGTX460 DirectCU 1 GB Review - Page 28/32 | techPowerUp

 

Ehh... Maciem <_<

Nie chce mi sie po raz ktorys powtarzac no i nie moge cofnac czasu.

Karty gtx 285 juz nie mam wiec zrobic fotek z ronica, ktora opisywalem nie zrobie, ale jak juz pisalem, gdzies te fotki sa na forum.

No i zdziebko przesadziles z tymi rocznymi sterownikami :lol2:

Karte mam drugi miesiac zaledwie i zawsze najnowsze sterowniki.

 

Nie wazne.... wierzyc nie musisz, ale powinienes traktowac moja wypowiedz jako prawdziwa.

W koncu mialem te karty i je porownywalem.

Mowa caly czas o kartach podkreconych.

Gtx 285 byl na 731/1601/1401,

Gtx 460 jest na 900/1800/2200.

 

leven jak myslisz da rade moją grafe na 1 giga wkrecic ?? przy wyzszym napięciu ??

 

Nie da rady.

Chyba, ze schlodzisz gpu czyms cieklym.

Nie wiem jak to sie nazywa, ale robia na tym rekordy.

Taka dupna rula i wszystko jest w duzym minusie.

Normalnie na powietrzu referencyjnym trudno jest utrzymac 900 mhz a co dopiero 1000 mhz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie zobaczy leven narazie na tym co mam teraz osiągam temp 70 st. C wiec nie ma tragedii a jak przyjdzie hr 03 to moze spadnie o kilka stopni i wtedy zabawie sie w 1 giga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie modyfikowania bios'u w Nibitorze 5.7, do czego odnosi się zaznaczona wartość:

 

Dołączona grafika

 

?

 

Patrząc na pozostałe wartości, to wychodzi na to, że są to shadery, ale... co to dokładnie jest?

 

Jeszcze mam pytanie odnośnie napięć, bo też nie za bardzo wiem, dlaczego tak jest, że Nibitor pokazuje dane przedziały napięć dla odpowiednich taktowań i o ile 2 pierwsze rozumiem, bo są stałe, to tego od ustawień 3D już nie bardzo, bios podaje wyższe napięcia od tego, które widać w programach z poziomu systemu operacyjnego, czy ktoś jest mi to w stanie wytłumaczyć, dlaczego tak jest? Czy to tylko w Nibitorze tak to wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HR 03 juz u mnie w domu terazm mam leven do Ciebie pytanie moje srubki z hr 03 mają 2 cm Ty tez takie miałes ??

 

No dlugie sa.

Nie wiem dokladnie ile, ale jakos 2 cm bedzie.

To nimi wlasnie skrecilem kanapke.

Tylko ostroznie, bo bedziesz musial sie zmiescic pod zeberkami hr-03.

Tam jest duzo elementow smd na plytce karty.

Nie zachacz i nie pourywaj ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oŁłłKejjj :D Teraz 2 pytanie bo zapomniałem Dostałem taką tasme 2 stronną na radiatorki o nazwie 3M 467 MP Adhesive Jest to dobre ?? i oryginalną paste thermalright Tez dobra jakas ?? Aktualnie nie mam innej do dyspozycji wiec powiedz

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre... nie jadam ani tasmy ani pasty :lol2: :lol2:

 

Tak na serio, to ja kupilem uzywany hr-03 i tam mialem oryginalne radiatorki juz z tasma samoprzylepna a paste dokupilem stg1 (straszny badziew), bo liquid pro nie bylo w sklepie.

Mysle, ze pasta jak i tasma beda ok.

Tam nie ma znowu jakis extremalnych wymagan.

Montuj i napisz jak wrazenia.

 

Wszystko rob na spokojnie i jak najdokladniej.

Ogolnie skladanie kanapki jest niewygodne, bo musisz trzymac dwa chlodzenia na gpu i jeszcze wkrecac srubki.

Najlepiej poprosic kogos do pomocy.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@metal

 

Rzuć okiem na przedostatnią stronę wątku o GTX470/480, tam było co nieco dyskusji o Nibitorze.

 

Dzięki za wskazówkę, ale nie ma tam konkretów / ;

 

 

 

Prawdopodobnie pamięć podręczna , wyższe takty niż shadery , pisałem o tym już jakiś czas temu.

 

Aha, a nie wiesz, na jakiej zasadzie względem oc shaderów i pamięci podnosić te wartości? Bo ja ich nie ruszałem u mnie w Nibitorze, shadery ustawiłem na 1700 [850 gpu], pamięci na 2000, napięcie w 3d low i 3d na 1.1V [taaak, 1.025/50/75v jest dobre jak się gra tylko z aax4 i nie obciąża się za bardzo gpu] i jak do tej pory jest stabilnie, FurMark 30 min. z MSAAx32, rozdz. 1680x1050 i jest ok.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre... nie jadam ani tasmy ani pasty :lol2: :lol2:

 

Tak na serio, to ja kupilem uzywany hr-03 i tam mialem oryginalne radiatorki juz z tasma samoprzylepna a paste dokupilem stg1 (straszny badziew), bo liquid pro nie bylo w sklepie.

Mysle, ze pasta jak i tasma beda ok.

Tam nie ma znowu jakis extremalnych wymagan.

Montuj i napisz jak wrazenia.

 

Wszystko rob na spokojnie i jak najdokladniej.

Ogolnie skladanie kanapki jest niewygodne, bo musisz trzymac dwa chlodzenia na gpu i jeszcze wkrecac srubki.

Najlepiej poprosic kogos do pomocy.

 

 

 

Wiec temperaturka jak narazie na kreconej grafie 65 stopni Moj sprzet to były 2 noze z ząbkami brat i ja :D elegancko wszystko smiga :D wiec od ponad 80 stopni niezle spadło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, a nie wiesz, na jakiej zasadzie względem oc shaderów i pamięci podnosić te wartości? Bo ja ich nie ruszałem u mnie w Nibitorze, shadery ustawiłem na 1700 [850 gpu], pamięci na 2000, napięcie w 3d low i 3d na 1.1V [taaak, 1.025/50/75v jest dobre jak się gra tylko z aax4 i nie obciąża się za bardzo gpu] i jak do tej pory jest stabilnie, FurMark 30 min. z MSAAx32, rozdz. 1680x1050 i jest ok.

 

Nie chcesz kombinować zostawiasz taki sam stosunek , podnosisz tyle samo % shadery co kaszę. Ten stosunek jest najwyższy w 460gtx , pewnie ze względu na skrojony cache.Podnosząc stosunek , czyli wyżej taktujesz kaszę wydajność rośnie bez ruszania reszty rop/tmu/sp. Jak ci chcę możesz pobawić się na ile możesz wyżej kręcić cache bez ograniczania oc gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcesz kombinować zostawiasz taki sam stosunek , podnosisz tyle samo % shadery co kaszę. Ten stosunek jest najwyższy w 460gtx , pewnie ze względu na skrojony cache.Podnosząc stosunek , czyli wyżej taktujesz kaszę wydajność rośnie bez ruszania reszty rop/tmu/sp. Jak ci chcę możesz pobawić się na ile możesz wyżej kręcić cache bez ograniczania oc gpu.

 

Pobawilem sie z tą kasza i prawie zawalu dostalem jak mi w 2d kwadraciki wyskoczyly i komputer sie zrestartowal.

I tak w kolko.

Wrucilem do normalnej wersji OC czyli 900/1800/2200 bez ruszania reszty.

Tą kasze podnioslem o zaledwie 50 mhz tylko nie wiem czy poprawnie.

Jednak przydala by sie dokladniejsza instrukcja z obrazkami :lol2:

 

Wiec temperaturka jak narazie na kreconej grafie 65 stopni Moj sprzet to były 2 noze z ząbkami brat i ja :D elegancko wszystko smiga :D wiec od ponad 80 stopni niezle spadło :)

 

I masz kanapke jak ja ? :lol2: :lol2:

No to 900 mhz powinienes spokojnie na gpu wyciagnac a na pamieciach 4400 mhz (1100).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, ja u mnie miałem takie objawy, jak sobie nie ustawiłem pamięci równo względem ustawień 3D low - 3D.

 

Efekt moich zabaw w Nibitorze wygląda tak i wszystko jest ok. Ten cache podbiłem o tyle samo co shader i już, a bios który modyfikowałem, to oryginalny F3 : )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imageshack - p0410101919.jpg Bite to moj gtx Czyli mozna powiedziec ze ja i leven mamy kanapeczki :D

 

Poprawiony link:

 

Dołączona grafika

 

 

No to smacznego.

 

 

leven, w drugim bios'ie dla sopi'ka, cache ustawiłeś na 1908 :D

 

A dlaczego Ty w ogóle zmieniasz napięcia w setting 2? Z tego co ja wyczytałem, widziałem, nie należy ich ruszać a zmieniać jedynie set 3 i do niego przypisywać tryby 3d.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakiś cudem udało Ci się zamontować to chłodzenie bez uszkodzenia karty (chyba), a nie wiesz jak miniaturki wstawiać ;)

 

Embed thumbnails of this image link kopiujesz z paska Forum. Ale żeby nie robić OT to się tak zastanawiam czy aby na pewno ta kanapka coś daje. Sam Hr-03 nie wystarczy? Te długie śruby w zestawie ? Bo to chłodzenie wygląda jaby bylo przystosowane do współpracy z dodatkowym (oryginalnym). Wysoka podstawka radiatora czyni go idealnym do takiego montażu. , a zdjęcia na recenzjach pokazują zamontowane tylko to chłodzenia. Jak u licha Leven na to wpadłeś,że tak się da ? :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, w drugim bios'ie dla sopi'ka, cache ustawiłeś na 1908 :D

 

A dlaczego Ty w ogóle zmieniasz napięcia w setting 2? Z tego co ja wyczytałem, widziałem, nie należy ich ruszać a zmieniać jedynie set 3 i do niego przypisywać tryby 3d.

 

Nic nie zmienialem w opcjach cashe.

Tylko shadery i pamieci.

 

Co do napiec, to musze tak u siebie zmieniac, poniewaz jak tylko przydziele wieksze napiecie w 3d a w 2d nie, to karta pracuje z napieciem z 2d.

Nie wiem dla czego, ale wlasnie probowalem u siebie i jest jak pisze.

Moze moja karta jest jakas pokrecona ?

W ogole jest czula na temperature jak juz wczesniej pisalem.

Jakis crap mi sie trafil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakiś cudem udało Ci się zamontować to chłodzenie bez uszkodzenia karty (chyba), a nie wiesz jak miniaturki wstawiać ;)

 

Embed thumbnails of this image link kopiujesz z paska Forum. Ale żeby nie robić OT to się tak zastanawiam czy aby na pewno ta kanapka coś daje. Sam Hr-03 nie wystarczy? Te długie śruby w zestawie ? Bo to chłodzenie wygląda jaby bylo przystosowane do współpracy z dodatkowym (oryginalnym). Wysoka podstawka radiatora czyni go idealnym do takiego montażu. , a zdjęcia na recenzjach pokazują zamontowane tylko to chłodzenia. Jak u licha Leven na to wpadłeś,że tak się da ? :)

 

Przecież leven mówił o tym, jak na to wpadł : ) a raczej co wymusiło na nim takie rozwiązanie : > HR-03 nie zamocujesz na oryginalnym mocowaniu do GTX460 :D A taka kanapa daje dużo, bo jednak nie na marne wieją na niej te 2 wentylatory :) A po za tym sama ilość miejsca do oddawania gpu, jej nigdy za wiele : ) Pewnie z wentylatorem na HR-03 temperatury były by jeszcze niższe :)

 

 

Nic nie zmienialem w opcjach cashe.

Tylko shadery i pamieci.

 

Hmmm, to nie wiem, ale ten bios z napięciem 1.1V ma ustawione 1908, przynajmniej u mnie nibitor tyle pokazuje, a wcześniejszy który podałeś, z napięciem 1.087V ma std. 1516.

 

 

Moze moja karta jest jakas pokrecona ?

 

Na to wychodzi :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakiś cudem udało Ci się zamontować to chłodzenie bez uszkodzenia karty (chyba), a nie wiesz jak miniaturki wstawiać ;)

 

Embed thumbnails of this image link kopiujesz z paska Forum. Ale żeby nie robić OT to się tak zastanawiam czy aby na pewno ta kanapka coś daje. Sam Hr-03 nie wystarczy? Te długie śruby w zestawie ? Bo to chłodzenie wygląda jaby bylo przystosowane do współpracy z dodatkowym (oryginalnym). Wysoka podstawka radiatora czyni go idealnym do takiego montażu. , a zdjęcia na recenzjach pokazują zamontowane tylko to chłodzenia. Jak u licha Leven na to wpadłeś,że tak się da ? :)

 

Sam hr-03 tez wystarczy, ale trezba dorabiac zapinke na gpu, bo oryginalna jest w kwadracie a gtx 460 gigabyt ma prostokat.

A kanapka wyszla jako zwariowana proba po godzinach tworzenia zapinki.

Za nic nie wychodzilo jak trzeba i w koncu mowie sobie, ze trezba karte uruchomic jakos i pyk kanapka.

O dziwo za pierwszym podejsciem wszystko sie dopasowalo i tak zostawilem.

U mnie w komputerku to nie przeszkadza, ze hr-03 wisi w okolicach chlodzenia procesora, bo mam malenkie chlodzenie na cpu.

Nawet jest lepiej, bo wentylatorek na hr-03 owiewa pamieci, NB i mosfety.

 

Niestety hr-03 jest za maly do ilosci rurek.

Nawet bardzo szybko wiejacy wentylatorek nie potrafi wydalic wiekszosci ciepla z rurek, bo za malo jest finow.

Dopiero taki mk-13 z 6 pipkami potrafi oddac z nich cieplo.

 

leven, ja u mnie miałem takie objawy, jak sobie nie ustawiłem pamięci równo względem ustawień 3D low - 3D.

 

Efekt moich zabaw w Nibitorze wygląda tak i wszystko jest ok. Ten cache podbiłem o tyle samo co shader i już, a bios który modyfikowałem, to oryginalny F3 : )

 

76_1286225896_thumb.jpg

 

Zaraz zobacze czy jest jakakolwiek roznica w wydajnosci pomiedzy biosem z mhz 1500 dla cashe i 1900 dla cashe.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, odszyfruj tego twojego posta :D

 

Dlaczego z 1516 na 1786? No przecież napisałem - "Ten cache podbiłem o tyle samo co shader i już..." :) Shadery z 1430 na 1700, to i ten cały cache +270 i tyle, cała filozofia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

leven, odszyfruj tego twojego posta :D

 

Dlaczego z 1516 na 1786? No przecież napisałem - "Ten cache podbiłem o tyle samo co shader i już..." :) Shadery z 1430 na 1700, to i ten cały cache +270 i tyle, cała filozofia :wink:

 

Nie wiem co sie pokielbasilo z tym postem :lol2:

 

Ustawilem cashe na 2008 tam gdzie Ty masz 1786.

Wzgledem biosu nie kreconego cashem, wydajnosc wzrosla choc nie wiele, ale zawsze te 350 punktow w vantage do przodu <_<

Wyzej wydajnosc praktycznie nie wzrasta wiec na tym pozostalem.

 

Vantage wychodzi na:

 

Dołączona grafika

 

Wiecej juz bidulki nie bede meczyc.

Dzisiaj juz z 10 razy flashowalem jej bios :cry:

 

czy to jest mozliwe ze po podbiciu samego napiecia mam wiecej fps w bfbc2?

mialem @850 przy 987mV, zmienilem na 1012mV i wydaje mi sie ze jest wiecej fps (fraps chodzi w tle, ale benchmarkow nie robilem)

 

Ja wiem jedno z praktyki u siebie....

Jak robilem test mark06 na gtx 285 na jednym zasilaczu, to mialem okolo 19 K markow.

Jak podlaczylem z kumplem jego tagana 600 do karty (dodatkowe zasilanie pci-e), to wynik wskoczyl na 20 K.

Nie wiem dla czego, ale zaraz zrobie vantage z podniesionym napieciem w AF i dam znac.

Tu juz pracowaly dwa zsilacze... jeden zalman 600 hp zasilal plyte i reszte a tagan tylko karte grafiki.

 

EDIT:

 

Podniesienie napiecia na gpu nie dalo zadnego wzrostu wydajnosci.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to jest mozliwe ze po podbiciu samego napiecia mam wiecej fps w bfbc2?

mialem @850 przy 987mV, zmienilem na 1012mV i wydaje mi sie ze jest wiecej fps (fraps chodzi w tle, ale benchmarkow nie robilem)

 

Miałem to samo :) Wydaje mi się, że tu już chodzi o stabilność, którą karta zaczyna powoli tracić przy 987mV, stąd przy zwiększeniu napięcia większa ilość fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jakiś cudem udało Ci się zamontować to chłodzenie bez uszkodzenia karty (chyba), a nie wiesz jak miniaturki wstawiać ;)

 

Embed thumbnails of this image link kopiujesz z paska Forum. Ale żeby nie robić OT to się tak zastanawiam czy aby na pewno ta kanapka coś daje. Sam Hr-03 nie wystarczy? Te długie śruby w zestawie ? Bo to chłodzenie wygląda jaby bylo przystosowane do współpracy z dodatkowym (oryginalnym). Wysoka podstawka radiatora czyni go idealnym do takiego montażu. , a zdjęcia na recenzjach pokazują zamontowane tylko to chłodzenia. Jak u licha Leven na to wpadłeś,że tak się da ? :)

 

 

 

Szczerze nic trudnego Miejsca było duzo zeby wszystko zamontowac :)

 

jeszcze sprawa taka mała

 

http://allegro.pl/scythe-slip-stream-slim-2000obr-wydajny-78m3h-i1260356690.html

 

ten wentylator jest głosny ?? 2k obr ??

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie kart GTX 460 , relacja zawiera fotki płytek PCB (przód/tył) , chłodzenia itp . Szkoda że zabrakło karty Gigabyte'a

 

iXBT Labs - GeForce GTX 460 Roundup - Page 1: Introduction, design

Edytowane przez \\ MarcO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...