Skocz do zawartości
chemiczny_ali

Problem Gigabyte GTX460 768MB

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was posiada Gainward-a GTX 460 768MB i może potwierdzić, że wgranie najnowszego biosu sprawia że chłodzenie jest cichsze?

 

Druga sprawa która mnie zastanawia to czy ktoś z was orientuje się kiedy nastąpi druga obniżka GTX-ów 460?

[wersje 768MB za 149$ jeżeli dobrze pamiętam]

 

Wielkie dzięki za odpowiedzi =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o fabryczne napięcie w 3D jakie ma karta. Patent jest taki, że sprzedałem komuś te dwie karty co miałem, i u niego się wieszają, tzn.czarny ekran czasami się robi w grach a dźwięk idzie dalej. I tak przy okazji zobaczyłem, że obie karty idą na innym napięciu w 3D, jedna ma 0.975v, druga 1.012v w 3D, i szczerze mówiąc nie wiem czy tak było u mnie, bo nie monitorowałem nigdy napięcia pod obciążeniem w grach, tzn:

 

- gdy włożę w górny slot tę z wyższym napięciem to w msi afterburner przy suwaku do kontroli napięcia mam te 1012mV,

- gdy włożę w górny slot tę z niższym napięciem to mam 975mV (tak u siebie nie miałem - wniosek jest taki, że miałem karty zawsze włożone w powyższej konfiguracji, bo nigdy ich miejscami nawet przez te dwa miechy nie zamieniałem)

- faktem jest, że jak się ustawia napięcie tym suwakiem to nastawia się to samo na obydwu kartach

 

Teraz pytanie czy to może być powodem powyższego zachowania, bo u mnie wszystko działa chyba ok.

 

Pytanie, czemu w Nibitorze jest Setting 2 w widełkach, a nie jak to wcześniejsze, obie wartości na sztywno takie same.

 

@sopi123

 

wiem, że leven modyfikował Ci biosa więc Twoje dane nie są wiarygodne :P chodzi o napięcie jakie np. Afterburner pokazuje pod obciążeniem w 3D na defaultowym biosie.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spytaj sie go czy zasiłka mu wydala :) bo to nie jest mozliwe ze takie cos sie dzieje jesli ty napięcia nie zmieniałes w biosie karty to widocznie on ma jakis problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na to wygląda, ale obiecałem, że trochę powęszę :) Najgorsze jest to, że nie pamiętam, czy u mnie karty miały różne napięcie pod 3D. Ciekawe jest to, że wgrywałem ten sam BIOS do obydwu i jedna daje tyle pod obciążeniem a druga tyle - pytanie czy to jest wina właśnie tego, że Setting 2 czyli napięcie dla 3D w Nibitorze jest podane od - do, czyli tak jakby karta sama (?) sobie dobierała coś z tego zakresu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już nie zrobię, bo go nie ma, a u mnie 480 siedzi :) Ale będe wdzięczny jeśli ktoś się pogłowi nad moimi wcześniejszymi pytaniami.

 

Z ciekawości zgram bios z 480 i zobacze jak tam to wygląda.

 

Na 480 napięcia w Nibitorze wyglądają tak:

 

Dołączona grafika

 

Czyli jedno jest puste, czyli mamy o jeden profil pośredni mnie. Napięcia w Setting 2 też są określone od - do, dodam że karta w 3D daje domyślnie 1.025v, to pytanie skąd wie ile ma dać spomiędzy tych 0.988v a 1.1255v.

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mozna powiedziec ze to jest tak jak z prockiem ?? tez ustawia swoje napiecie od do z wykozystaniem iles tam Nie wiem moze sie myle musisz czekac na inne odpowiedzi ja dałem przykład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mnie też to ciekawi, jak to z tym napięciem jest, bo wychodzi na to, przynajmniej tak to wygląda, jakby karta regulowała sobie to napięcie sama... o ile coś takiego jest w ogóle możliwe, ale inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć. Ja teraz z ciekawości, ustawiłem sobie napięcia 3d w bios'ie w przedziale 1 - 1.1V i w programach z poziomu systemu operacyjnego napięcie pokazywane przez programy to 1.025V, oryginalnie w Gb 1GB jest 0,9375 - 1,075V co daje nam 1.000V. Gdybym wiedział, w których miejscach na karcie można zmierzyć miernikiem napięcie gpu, to by się co nie co wyjaśniło ; )

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wam działa BF: Bad Company 2 na tej karcie ? Jakie użycie GPU ? Mi średnio ok 40 FPS ze wszystkim na MAX bez AA. Ogólnie grafika w grze (tekstury) szału nie robi. Użycie GPU na poziomie 50%. Widać, że tu procek troszkę hamuje. Tak w ogóle to gra korzysta domyślnie z DX11 czy jak? Nie widzę wyboru wersji w ustawieniach. W ogóle ustawienia grafiki dosyć skromne.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C:\Documents and Settings\xxxxx\Moje dokumenty\BFBC2/settings

 

Tam masz ustawienia grafiki.

 

Miałem GTX 460 przez prawie 2 tygodnie i w BC2 miałem problemy z płynnością. Na ustawieniach średnich z cieniami na niskim poziomie, rozdzielczość 1280 1024. Przy celowaiu przez 1-3s miałem duże spadki fps. Na 8800GS tego problemu nie miałem.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie kwestia sterowników. Sam przecież przyznasz, że grafika nie powala. Tam powinno być z 60-70 FPS także bym się tym nie sugerował. A Nvidia powinna za przeproszeniem ruszyć d.. i wziąć się za dopracowanie sterowników do swoich nowych produktów. Niskie użycie GPU o tym świadczy, że coś jest nie tak ;) Andrew dzięki.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę miałem chyba na początku sierpnia więc może jest już lepiej ze sterownikami.

 

@sopi123

Proc to PII X4 3.2GHz

 

 

 

No to nie wiem u mnie smiga grafika elegancko nie nazekam teraz nawet przybyło fps-ow po podkreceniu grafy :) np w gta z 25 wskoczyło na 35 a gram na ustawieniach full jedynie te detale ograniczają bo tu pamieci i tak mało jest :D 1 giga to nadal mało :D

 

 

no i miałem dodac ze spadki u mnie to ok. 2 do 3 klatek przy jakis tam akcjach

Edytowane przez sopi123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmieniłem nieco konfig. Aha DX jest na auto. Co trzeba wpisać, by ustawić na 9."DX9" ? I jak możesz to napisz co to jest HSAO ? Z tego co wyszukałem na jakimś zagranicznym forum to ma chyba coś wspólnego z oświetleniem, ale nie jestem pewny czy dobrze zrozumiałem. Oj czas się wziąć za naukę angielskiego na poważnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przejrzę. W sumie może i przydałyby się 4 rdzenie, by karta rozwinęła skrzydła. Użycie CPU na obu rdzeniach jest na poziomie 95-99% co jest dosyć wysokie. Także albo to kwestia sterowników, albo faktycznie procesor hamuje. Ale ta grafika. No co tu dużo pisać. Dla mnie jest średnia jeśli chodzi o tekstury, ale mniejsza z tym. Pokombinuje z ustawieniami i się zobaczy. Ogólnie nie jest tak tragicznie i da się komfortowo grać, ale czasem potrafi chrupnąć do 28 klatek.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości grasz?

U mnie w 1280x1024 ze wszystkim na HIGH średnio 65-80 klatek minimum to jakieś 54fps na win 7 64 bit, gtx 460 768MB i i5 760 wszystko na stock zegarach.Na tym samym procesorze tylko z gtx 260ssc miałem około 50-60 fps a min. jakieś 30klatek(wszystko HIGH tylko cienie Medium).

 

pz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra przejrzę. W sumie może i przydałyby się 4 rdzenie, by karta rozwinęła skrzydła. Użycie CPU na obu rdzeniach jest na poziomie 95-99% co jest dosyć wysokie. Także albo to kwestia sterowników, albo faktycznie procesor hamuje. Ale ta grafika. No co tu dużo pisać. Dla mnie jest średnia jeśli chodzi o tekstury, ale mniejsza z tym. Pokombinuje z ustawieniami i się zobaczy. Ogólnie nie jest tak tragicznie i da się komfortowo grać, ale czasem potrafi chrupnąć do 28 klatek.

 

W przypadku mojej k. graficznej kop w bc2 po przejściu z 2 na 4 jaja był ogromny, co dopiero musi być na 460-tce. Także polecam się już przesiadać, bo praktycznie każda gra ma jakiś boost z >2 jaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie było, albo każdy normalny człowiek to wie i zaraz mi się dostanie, ale i tak zapytam ;)

Czy mój zasilacz wystarczy do tej karty - Przegląd zasilaczy ATX : ModeCom MC-400 ATX 2.0. ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC. Benchmark.pl ? Czy mogę liczyć na jakieś oc? Sprzęt w sygnaturce.

 

edit - a co do BC2, to czterordzeniowy CPU jest wręcz konieczny. Kiedy miałem Pentium E2180 @ ~3GHz miałem w demku lub becie 20-30fps, po przesiadce na quada często było 70, a czasem i więcej (1280x800, DX9). Doznałem głębokiego szoku :P

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pewnie było, albo każdy normalny człowiek to wie i zaraz mi się dostanie, ale i tak zapytam ;)

Czy mój zasilacz wystarczy do tej karty - Przegląd zasilaczy ATX : ModeCom MC-400 ATX 2.0. ModeCom MC-400ATX 2.0 PFC. Benchmark.pl ? Czy mogę liczyć na jakieś oc? Sprzęt w sygnaturce.

 

Ta zasilka bedzie na styk dla q8300 + gtx 460.

Z opisu zasilacza wynika, ze mozna obciazyc linie 12 volt do max 345 wat, czyli OC bedzie sporym ryzykiem.

Na dzien dobry karta ruszy i pograsz, ale uzytkowanie zasilacza na maximum jest niebezpieczne a na pewno nierozsadne.

 

OSTRZEŻENIE!!!

Tylko nie próbujcie tego w domu!

How GeForce GTX460 Graphics Card’s Core Looks Like

:twisted:

A tutaj ktoś wykonał to... hmmm, mniej inwazyjnie, tyle, że to 470 i 480 - GTX 470 IHS *Removed*

 

No i stalo sie....

Nie wytrzymalem i zabralem sie do zdejmowania ihsa z gpu w gtx 460 gigabyte 1gb.

Nie stosowalem wiertarki/tokarki/wyrzynarki czy jak to sie zwie, tylko uzylem zyletki i nozyka do tapet.

 

Najpierw zabralem sie za rog karty, tam gdzie ihs laczy sie z rogiem plytki gpu.

Jest tam szparka :biggrin: na tyle duza, ze ostrze zyletki wchodzi.

Teraz, gdy zyletka tkwi pomiedzy ihsem a plytka gpu, nalezy wcisnac ostrze nozyka/cienkiego dluta pomiedzy ihsa a wcisnieta zyletke.

Chodzi o to, zeby nozyk nie uszkodzil plytki gpu.

Dosc mocno acz z wyczuciem podwazamy ostrze nozyka i modlimy sie, zeby cos nie peklo.

W koncu po podwazeniu wszystkich rogow i gdy wyczujemy, ze szparka jest juz wieksza niz byla na poczatku, decydujemy sie na ostateczne podwazenie ihsa z ktoregos rogu.

Delikatnie i stanowczo odrywamy czapeczke z plytki gpu i .... mamy goly rdzen gpu :smoke:

 

Rdzen jest obglutowany jakas paskudna pasta, ktora u mnie poprostu wyschla !!

Wazne, ze gpu nie jest przyklejony jak to ma miejsce w e8400.

 

Ihs jest przyklejony twardym klejem do plytki gpu, dla tego zyletka nie wchodzi gleboko pomiedzy ihs a plytke gpu.

To tez dobrze, poniewaz naokolo gpu jest mnostwo malenkich kondensatorkow SMD.

Nie wolno ich uszkodzic !!

 

Majac juz goly rdzen, czyscimy pozostalosci po pascie thermoprzewodzacej, obklejamy rdzen np. thermopadem (chodzi o to, zeby rdzen gpu nie dotykal bezposrednio stopki radiatora przy jego zakladaniu. To w pewnym stopniu zabezpiecza gpu przed ukruszeniem rogow rdzenia).

 

Teraz tylko nakladamy paste na rdzen i montujemy radiator.

 

Po tym zabiegu nie mam juz kanapki, tylko uzywam samego hr-05 i jest pieknie !!

Temperatura w czasie gry np. AvP z 99% obciazenia gpu, wynosi 57-60 st C.

To jest przy 90 % obrotow wentylatorka 100 mm, ktory jest do bani i musze go zmienic na dwa wentylatorki typu:

 

TANIO: Scythe 100/92mm KAZE-JYU Slim SY1012SL12M 2000rpm - porównaj ceny tego produktu w sklepach internetowych za pomocą Radar.pl

 

Dołączona grafika

 

Wentylatorki beda zalozone jako push-pull i beda wpiete do gniazdka fan na plytce karty.

Bios karty bedzie regulowac ich obrotami jak to mialo miejsce w oryginalnym chlodzeniu.

 

Cala operacja sciagania ihsa zajela mi 15 minut, ale z nerwow az mnie zemdlilo.

 

pzdr.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wariat :) Jak masz jakieś fotki to wrzuć jak to teraz wygląda :) Napisz dodatkowo jak teraz wygląda sprawa oc, czy udało się coś więcej wycisnąć i czy karata nadal łapie freeza po przekroczeniu 65C.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci dał minusa zamiast plusa, ale to Twoja sprawa. Właśnie straciłeś gwarancję ;) Jak komuś nie zależy na kasie to ok. Te parę stopnie mniej będzie. Ale szczerze po ustawieniu wentylatorów na 85% temperatura u mnie nie przekracza 70'C. To wystarcza do takiego O/C jaki mam do czasu wymiany chłodzenia Te 50 mhz niewiele da tak naprawdę. W każdym razie aby uzyskać więcej MHZ już wolałbym sprzedać Gigabyte'a i kupić MSI Hawk. Na tym masz praktycznie pewność 900 i więcej przy stabilnej pracy. Mogłeś dokładnie tak zrobić. Widać z Twoją kartą jest coś nie tak skoro łapie freeza przy 65'C. Może były właściciel przesadził z OC. Zdejmowanie IHS i ryzyko uszkodzenia to dla mnie lekka głupota. Ale jak napisałem wcześniej to każdego prywatna sprawa. Ja tam wole szanować ciężko zarobioną kasę i darować sobie wyższe OC przy kombinacji ze zdjęciem IHS'a No chyba, że uda Ci się go z powrotem zamontować bez śladu jego zdejmowania. To już co innego i należą się gratulację za cierpliwość. Ja bym uszkodził kartę i rozkruszył rdzeń :lol: 850 w zupełności wystarczy na razie.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam od razu go minusować, przecież to żadne przestępstwo... bez ryzyka nie ma zabawy. Ja osobiście boję się nawet zdjąć chłodzenie z karty, dlatego podziwiam kolegę levena za odwagę, gdyż w grę wchodzi uszkodzenie karty za niemałą sumkę + utrata gwarancji. Czekam na fotki i dalsze relacje związane OC karty po tej modyfikacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...