Skocz do zawartości
exodus.mc

komp do 3,5k netto - ocena zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Bardzo proszę szanownych forumowiczów lepiej się znających na hw w ocenie poniższego zestawu i dokonania ew. poprawek

 

http://www.morele.net/inventory/info/ijEByp/

 

z gory dzięki

 

ps

- nic nie przekladam ze starego kompa

- maszyna do grania i normalnego użytkownia

- na początku pewnie bez kręcenia - może kiedyś, na chwilę obecną powiedzmy, że nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro do 3,5k netto, to zapewne chcesz kupić na firmę i odliczyć vat, nie jestem pewny ale wydaje mi się że w zestawie musi być wszystko (monitor, oprogramowanie, klawiatura, mysz itp), bo podczas kontroli mogą być problemy... Jeżeli przekroczysz te 3,5k to vat i tak odliczysz od razu cały, tylko w koszty nie wrzucisz całości (trzeba będzie amortyzować). Ale jak już pisałem, pewny nie jestem. Jeżeli jednak tą kwotę 3,5 netto sam sobie ustaliłeś i nie ma to związku z odliczaniem vatu to sorry ;-)

Moim zdaniem do normalnego użytkowania i grania za drogi procesor (może warto zamienić na 3570k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej zmienić procesor na i5 i z zaoszczędzonej kasy kupić lepszą kartę graficzną. Brałbym też tańszą płytę na Z77.

 

Nie myślałeś nad SSD? To bardzo poprawia pracę komputera.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

komp na firme - zgadles kam_g - nie chce amortyzowac - nie moja decyzja

Czlowiek mowi ze tak mozna - ja osobiscie sie nie znam. Wiem ze monitor bedzie kupiony na druga fakture i razem z nim jakas klawa i monit (jezeli masz jakies zrodlo prawne to pls rzuc linkiem)

 

Czyli tak - proc zmieniam na i5-3570K, zasilacz na Be Quiet! SYSTEM POWER (BN091), dysk na Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001), plyte na Z77

Wynikowo jest 3k netto

 

Doradźcie jaką lepszą grafe i ssd na system pls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pls tez o info czemu nie i7... jak sie dowiedzialem grac ma byc malo grane (wiem ze 7850 jest duzo gorsza od 7870 ale i tak powinna pozwolic na troche zabawy). Z kolei moniejszy procek bylby przydatniejszy przy np. kodowaniu video.

 

http://www.morele.ne...ry/info/O9TwG9/

 

gdybyscie mogli mi tak realnie nakreslic (przyklad) jak mi spadnie wydajnosc grafiki. cena przekracza minimalnie 3,5 ale zakup do max tygodnia i cos sie jeszcze moze obtanic Dołączona grafika . Jezeli nie to ew. inny dysk lub 1TB bede bral.

 

Jak sadze mobo powinno podolac, zasilacz tez.

 

Ale oczywiscie czekam na Wasze rady.

 

ps

z drugiej strony nie wiem jak jest w zaprzeganiu gpu ati do pracy przy enkodowaniu video (bo moze to jest wyjscie...)

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale czemu proponujesz wolniejszy ram ? moglbym mi powiedziec bo moze czego nie czaje Dołączona grafika myslalem ze 1600 lepiej niz 1333 ... ?

 

ok zmieniam na 1333 - wszystkie zestawy z purepc taka maja wiec pewnie TAKA ma byc i nie bede dochodzil czemu (procek ma w specyfikacji 1333/1600)

 

wezme poprostu dwie kosci ktore podawales :)

 

co do grafiki to jak pisalem - w cos tam beda chcieli pograc, ale nie musi byc na maks detali etc - caly czas mysle :/

 

konfig ostateczny http://www.morele.net/inventory/info/1KyPfP/

 

opinie mile widziane - ich brak bedzie takze pewna opinia ;)

 

DZIEKI!!

 

ps

nadal nie kapuje z tym ramem...

Edytowane przez exodus.mc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie kapuje z tym ramem...

 

Pewnie chodzi o to, że w przeważającej części zastosowań nie ma żadnej różnicy między 1333MHz a 1600MHz, 1333MHz zwykle jest trochę tańsze, więc nie ma zbyt wielu powodów, by dopłacać do 1600MHz Dołączona grafika

Na Twoim miejscu przemyślałbym jeszcze kwestię OC procesora. Do tego będzie Ci potrzebne dodatkowe chłodzenie, a gdy zaczniesz myśleć o jego ewentualnym zakupie, szybko Ci się odechce całej zabawy. Skoro już teraz przewidujesz, że prawdopodobnie nie będziesz podkręcał, w przyszłości raczej się to nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw bardzo dobry

 

co do gpu to nie wiem czy ktoś wyżej wspomnial o bonusie na HD7900 - http://www.morele.ne...ocja_swiateczna - "Przy zakupie karty graficznej AMD Radeon™ HD SERII 7900 otrzymasz za darmo gry Far Cry 3, Hitman Absolution oraz Sleeping Dogs i dodatkowo kupon rabatowy 20% na grę Medal of Honor Warfighter"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...