Skocz do zawartości
ivanov

moja kolekcja GPU, CPU, RAM, mobo

Rekomendowane odpowiedzi

ivanov, sam troszeczkę zbieram "Gainwarda" i mam właśnie

- GeForce 3 Titanium 200 Gainward GoldenSample

- GeForce 6800 Ultra GoldenSample

- Gainward 7900 GTX wymieniłem na 9800 GT, bo była kumplowi potrzebna do zawodów OC. Dołączona grafika

 

No i zastanawia mnie ...

 

GeForce 3 Titanium 200 Gainward GoldenSample

 

Czemu mój GF3 Ti200 GS ma DVI ? Wycinałeś coś ?

 

EDIT: OK, widzę, ja mam wersję 128MB. Dołączona grafikaLINK

 

Czy kiedyś Gainward to był GAINWARD, a teraz Gainward to Palit, czy tylko mi się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawny Gainward, a obecny... Chyba tylko nazwa została.

Masz rację. Kiedyś to była osobna forma. Obecnie Palit=Gainward.

 

To były wypas karty. Golden Sample, Goes Like Hell, seria CoolFX....

W okolicach GeForce'ów z serii 6 zaczęło się z nimi dziać coś niedobrego. Potem w serii 8 jakby wrócili, ale już nie tacy. Zaczęli też produkować Radeony, jednak na dosyć krótko.

 

Ale dla mnie i tak najbardziej nieodżałowany jest Hercules. Oni chyba pierwsi szli na bezkompromisową jakość.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo kiedys PNY dostawalo bardzo dobre chipy do kart graficznych nvidia - zdaje sie ze trafialy jako czesci OEM do komputerow typu HP, gdzie liczyl sie low power/max performance, i nie mowie o eko desktop dopasjansa (bo tam zawsze byl crap) tylko top workstations.

Nie wiem jak teraz...

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PNY dostawalo bardzo dobre chipy do kart graficznych nvidia

 

Wydaje mi się, że takie zjawisko już nie istnieje / zanika - poprzez zwiększoną dokładność produkcji, uzyskujemy coraz mniejszy rozrzut jakościowy, więc nikt już nie selekcjonuje części do grafik, bo ciężko wychwycić te "wyraźnie lepsze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze istnieje, ale najczesciej to sam producent chipow robi - produkuje sie same najlepsze procki, a podczas procesu produkcyjnego sprawdza sie bledy i sukcesywnie uszkodzone elementy sie ucina i tak powstaja z gtx680 z uszkodzonymi rdzeniami gtx 650 i wszystkie inne.

 

A czy potem fabryka sprzedaje danym producentom lepsze albo gorsze chipy to mysle ze tez ma miejsce - np kto i kiedy dostaje jakie procki ma znaczenie - takze w procesie produkcyjnym zuzywaja sie te wszystkie klisze, soczewki itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja, sam miałem wiele z pokazanych tutaj egzemplarzy, ale na bieżąco się ich pozbywałem, żeby mieć środki na zakup kolejnych zabawek. Zostawiłem sobie tylko kilka fajnych perełek np nówki nieśmiganki d9 fatbody Dołączona grafika

 

to pokazałbyś też kiedyś jakąś fotkę co by oczęta nacieszyć Dołączona grafika

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kart graficznych to chyba nawet połowy nie obfotografowałem Dołączona grafika

Do tego jeszcze nic z s.1366, 2011, 1156, 1155, FM1, FM2, czy AM3 nie wrzuciłem... xD

 

Może nie uwierzysz, ale to wszystko trzymam w pokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pokój nie jest taki mały Dołączona grafika

Do tego mam wszystko elegancko poukładane i zorganizowane.

 

K5? Nieźle Dołączona grafika Najstarsze AMD jakie mam to K6. Jeśli chcesz się tego pozbyć, a działa, to czemu nie, a nóż się do jakiegoś konkursu przyda Dołączona grafika

 

 

Dodane płyty 1366 oraz 1156 + pierwsza transza kart ATI Dołączona grafika

 

 

 

update:

zaktualizowane płyty AM2/AM2+

 

 

update 2:

dodana część procków Intel

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K5? Nieźle Dołączona grafika Najstarsze AMD jakie mam to K6. Jeśli chcesz się tego pozbyć, a działa, to czemu nie, a nóż się do jakiegoś konkursu przyda Dołączona grafika

 

Ja mam AMD K6 450MHz. Potrzebujesz?

Płyta główna GA-5AX REV 4.1 SOCKET 7, urwany jeden tranzystor na płycie, poza tym ok (jest ona razem z procesorem AMD K6 i chłodzeniem boxowym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa, to chętnie przygarnę Dołączona grafika

 

 

Edit:

W najbliższym czasie poważna reorganizacja całego tematu - procesory, karty graficzne, ram - każda z tych "działów" będzie miała swój osobny post.

 

Edit:

DONE!

"Przeprowadzka" zakończona powodzeniem Dołączona grafika

 

THX dla mechl!k.

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Panorama Racławicka. Ja mam swoją panoramę - Lightningów.
Tak jakoś mnie naszło Dołączona grafika

2x HD 6970
2x HD 5870
4x HD 7970
1x HD 7970 BE (GHz Edition, to ta z coolerem)
2x GTX 580

Sorry, ale nie chciało mi się ściągać potów z 7970 Dołączona grafika
Niestety brakuje oryginalnego coolera do 5870 Dołączona grafika

Wraz z biegiem czasu kolekcja będzie się rzecz jasna powiększać, gdyż planem jest po cztery sztuki z każdego modelu Dołączona grafika

 

Karty będą umieszczone w galerii, ale zgodnie z przyjętym podziałem - osobno nV, osobno ATI,  do tego chronologicznie.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna galeria. Pomijając sprawność, to jako złom jest to warte całkiem sporą sumę kasy.

 

Chyba mam jeszcze gdzieś w domu Gainward GF3Ti200 Golden z AC Silencerem jak byś potrzebował ;]

I jakąś sprawną płytę pod K8 bodajże - jedną z tych sławniejszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Kaszpir_ ma rację. Nie liczę.

Z resztą wartość rynkową sporej części posiadanych przeze mnie sprzętów bardzo ciężko ocenić.

 

Weźmy jako przykład DFI LanParty PRO875B rev.B. Jest to socket 478, czyli obecnie bardzo mało warta podstawka. Ale z drugiej strony ta płyta:

1) jest jedną z najlepszych na ten socket

2) to po prostu DFI LanParty (w dodatku wczesne)

3) jest bardzo rzadka i ciężka do dostania (spróbuj taką kupić)

 

I co teraz? Wycenić ją na 50zł, jak inne płyty s.478, czy może na 350zł ze względu na wartość kolekcjonerską i użytkową?

 

Przykłady można mnożyć.

Choćby XGI Volari, Foxconn BlackOps, czy EVGA GTX285 Classified.

 

Tak więc wycenianie tego nie ma większego sensu.

 

 

Dodane zdjęcie kart ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Kaszpir_ ma rację. Nie liczę.

Z resztą wartość rynkową sporej części posiadanych przeze mnie sprzętów bardzo ciężko ocenić.

 

Weźmy jako przykład DFI LanParty PRO875B rev.B. Jest to socket 478, czyli obecnie bardzo mało warta podstawka. Ale z drugiej strony ta płyta:

1) jest jedną z najlepszych na ten socket

2) to po prostu DFI LanParty (w dodatku wczesne)

3) jest bardzo rzadka i ciężka do dostania (spróbuj taką kupić)

 

I co teraz? Wycenić ją na 50zł, jak inne płyty s.478, czy może na 350zł ze względu na wartość kolekcjonerską i użytkową?

 

 

Tak gwoli ścisłości, wszystko da się plus minus wycenić, akurat miałem trochę wspólnego zawodowo z wycenianiem używanej, nierzadko starej elektroniki od strony praktycznej, więc w sumie tamto pytanie powstało chyba ze zboczenia zawodowego Dołączona grafika

 

Co do tej LanParty, na Allegro w zakończonych nie ma żadnej, w takim razie chwytamy się za archiwum Allegro i widzimy coś takiego: http://archiwumallegro.pl/search/22614344-lanparty-pro875b.html

 

Jak widać ostatni egzemplarz był wystawiany w okresie 12.2011-03.2012 ośmiokrotnie za ceny od 179zł do 159zł za którą został w końcu sprzedany. W 2012 była to już równie wiekowa podstawka (478) jak dziś, więc można przyjąć że ceny znacznie się nie zmieniły. Stąd wyceniłbym taką płytę w wersji OEM na 120-150zł, w wersji BOX można dodać do tej kwoty 30-40zł.

Oczywiście niewykluczone, że dałoby się sprzedać drożej, ale wycena musi "bezpieczna".

 

Pozdrawiam

Edytowane przez sln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć ile BlackOps jest wart.

Gdybyś mnie nie przebijał, to bym za mojego zdaje się coś koło zapłacił 400zł Dołączona grafika

A tak za sporo ponad 500 go wziąłem. Full BOX, praktycznie jak nówka, od pierwszego właściciela, który miał tylko LC.

 

Z resztą jak już pisałem - ogólnie bardzo ciężko to wyceniać.

Jak by był ASUS Pinot Noir, albo Foxconn Drednought na sprzedaż to ile byś dał? Normalny człowiek raczej więcej niż 250zł by nie wysupłał na taki staroć. A tacy pomyleńcy jak my? 300zł, 500zł, 700zł?

 

Choć fakt, że są też pewne granice. Jak widziałem jak koleś sprzedaje Phenoma II TWKR za bodaj 4000 GBP, to się tylko w głowę postukałem Dołączona grafika

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...