Skocz do zawartości
brodziu

[1500-1700] Zestaw emeryta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam kompletnego zestawu, wraz z oryginalnym windowsem 7 w cenie 1500-1700 zł.

Komputer do Internetu, excela, prostej obropki fotografii i multimediow. Bez grania. Bez oc. W takiej konfiguracji pozostanie ile wytrzyma. Mozliwe jedynie dokupienie pamieci w przyszlosci.

 

Gdyby naprawde bylo warto budzet mozna podniesc o 100-200 zł.

 

Wymagania:

usb 3.0 do dysku zew, w miare cichy, jak najdluzsza gwarancja komponentow, stabilnosc dzialania

 

Komputer dla starszych ludzi, nie moze z nim byc problemow i grzebania.

Nie mam pojecia czy wybrac Intela z zintegrowana grafika czy tez wejsc w amd z jakas niskobudzetowa karta.

 

Doradzcie prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celeron G550 + MSI B75MA-E33 + Goodram 4GB DDR3 1 333 mhz CL9 jako podstawa .

 

~430 zł za tą trójkę .

 

Do tego Seagate / WD Blue 500GB , SPC Brutus 430 ( USB 3.0 z przodu budy ) , Fortron HEXA 400w lub OCZ CXS 430 W .

 

Do tego W7 HP X64 za ~340 zł , ceny z morele.net

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci nie 1600 przy G2020? Normalnie nie ma różnicy, ale przy korzystaniu ze zintegrowanej grafiki chyba będzie?

Jeżeli jednak Celeron, to raczej G1610 (lepszy zintegrowany układ graficzny) niż G550.

 

Mój błąd, widze, że G2020 też tylko 1333 obsługuje, więc nie ma tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowiec z procesorem AMD. Jak się jednak komuś zachce pograć, nie będzie większych problemów bo integra AMD bije na głowę Intela.

http://www.morele.ne...ry/info/zMDXHf/

 

Ps Zapomniałem dodać że dziękuję za minusy wszystkim fanboyom Intela. Zauważyłem że jak pada nazwa AMD niektórych to niesamowicie boli.

Edytowane przez voodoo34
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny , który ma problemy z czytaniem i zrozumieniem tego co czyta .

 

Przy tych zastosowaniach APU będzie się nudzić , to jak kupić Ferrari do jeżdżenia do kościoła .

 

Integra z G550/G2020 spokojnie wystarczy .

 

Buda CM też nie najlepsza , Brutus 430 o klasę lepszy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A morele to jedyny sklep w którym B430 można dostać ?

 

Jutro ma być dostawa do cooling.pl , nie wiem jak w techplanet.pl i agito.pl bo info o dostawie brak .

 

Co do tego że Intel rządzi - tak się składa że na dzień dzisiejszy w kwestii wydajności i poboru mocy Intel jest lepszy od AMD , jedyne czym AMD się broni to APU z Trynity ,ale tutaj kompletnie nie potrzebne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszelkie propozycje.

 

Brutusa gdyby co wytrzasne skads - z tym nie bedzie problemu raczej.

 

Mam jedno tylko pytanie:

 

Jak znam zycie ten komp bedzie sluzyl tym ludzim pare dobrych lat (poprzedni Athlon 64 3.0) dziala im od 2006 roku. To 6 lat i dzis ten poprzedni komputer po prostu nie domaga. Na zintegrowanej grafice juz nawet firefox muli na XP. Czy nie warto ciut dolozyc by ten nowy komputer dal komfort pracy tez za pare lat. Ja wiem ze na dzis taki zestaw spokojnie pociagnie takie zastosowania. Pytanie co bedzie za dwa - 3 lata.

 

Czy w razie czego taki zasilacz pociagnie jakas niskobudzetowa karte graficzna?

 

Nie ma co sie rzucac na jakis tanszy i5?

 

I do czego mozna porownac integre z tych nowych celeronow?

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz da redę z dodatkową kartą, można spokojnie dodać mu HD7750/7770. Nie ma jednak takiej potrzeby.

 

iGPU jest nieporównywalne. W grach ma może wydajność jakiegoś GF6600/GF7300, nie wiem dokładnie. Radzi sobie za to znacznie lepiej z Flash'em, video w wysokiej rozdzielczości. Jeśli nie ma się zamiaru grać (a z takimi założeniami kompletujemy konfigurację) to integra jest optymalna.

 

Temu sześcioletniemu zestawowi lepsza karta nie wiele pomogłaby.

i5 czy i3 jest tu bez sensu.

 

Jak chcesz dołożyć to do SSD. Proponuję wtedy Kingstona V300 60/120GB lub Plextora M5S 64/128GB.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście obudowę można kupić w innym sklepie, tylko po co dopłacać za kolejną przesyłkę ? Do tego dochodzi kwestia składania komputera za którą trzeba też zapłacić. Na Morele masz to za 1 zł w zamówieniu powyżej 1500 zł. Ponad to Silentium to dobre obudowy, lecz niestety nie ma w ofercie micro ATX, więc po co pakować skromny komputer do dużej budy. Kwestia poboru mocy tego segmentu nie dotyczy G550/A6-5400 - 65 W, G2020 - 55 W czyli różnica marginalna. Nawet z zasilaczem przesadziłem bo w tej kategorii cenowej można dać solidny 300 w (np. http://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-l7-300w-80plus-activepfc-2x12vrails-bn103-244058/). Jeśli chodzi o wydajność aż tak znaczących różnic nie ma po za OpenCL (coraz częściej stosowane w oprogramowaniu) gdzie procesor AMD ma jednak zdecydowaną przewagę. W przypadku grafiki nie zagwarantujesz że słabiutkie HD Graphics Intela poradzi sobie ze wszystkimi nowościami (nawet w przeglądarkach) za 3-4 lata, a GPU Trinity raczej problemów nie przysporzy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku grafiki nie zagwarantujesz że słabiutkie HD Graphics Intela poradzi sobie ze wszystkimi nowościami (nawet w przeglądarkach) za 3-4 lata, a GPU Trinity raczej problemów nie przysporzy.

 

A ty masz za to pewność, że w takiej sytuacji Trinity sobie poradzi? Masz nadprzyrodzone zdolności? Prorok?

To czy sobie poradzi czy nie to kwestia technologi a nie wydajności. "Emeryci" mogą mieć np. "potężną" GF7900 (wydajniejszą teoretycznie o iGPU G550), nie spiera ona odpowiednich technologii (Flash, DXVA) i w zastosowaniach wymienionych w pierwszym poscie radzić będzie sobie gorzej niż GF210.

[gdybanie]

Jeśli więc wejdą technologie (np. na www) z którymi sprzętowo nie poradzi sobie G550, nie poradzi sobie w nimi też APU. Trzeba będzie dokupić zewnętrzne gpu wspierające sprzętowo nowe technologie. Po co nam więc APU? odp: po to by żarło prónd przez kilka lat[/gdybanie]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

szukam kompletnego zestawu, wraz z oryginalnym windowsem 7 w cenie 1500-1700 zł.

Komputer do Internetu, excela, prostej obropki fotografii i multimediow. Bez grania. Bez oc. W takiej konfiguracji pozostanie ile wytrzyma. Mozliwe jedynie dokupienie pamieci w przyszlosci.

 

Gdyby naprawde bylo warto budzet mozna podniesc o 100-200 zł.

 

Wymagania:

usb 3.0 do dysku zew, w miare cichy, jak najdluzsza gwarancja komponentow, stabilnosc dzialania

 

Komputer dla starszych ludzi, nie moze z nim byc problemow i grzebania.

Nie mam pojecia czy wybrac Intela z zintegrowana grafika czy tez wejsc w amd z jakas niskobudzetowa karta.

 

Doradzcie prosze.

Do tych zastosowań apu a6 lub nawet a4 i tyle w temacie, a6 - 4 rdzenie do obróbki grafiki się przydadzą, multimedia i internet no problem, wydajna karta zintegrowana z procesorem, niski pobór prądu, a jak emeryci będą chcieli w coś zagrać - to zagrają...

 

po co kombinować, jak jest już gotowy sprzęt do takich zastosowań?

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=H7pScFopnnA

 

Co do tego że Intel rządzi - tak się składa że na dzień dzisiejszy w kwestii wydajności i poboru mocy Intel jest lepszy od AMD , jedyne czym AMD się broni to APU z Trynity ,ale tutaj kompletnie nie potrzebne .

No trochę sie zagalopowałeś Dołączona grafika w poborze prądu 2 rdzenie amd vs 2 rdzenie intel o tych samych taktowaniach jest taka sama, athlon x2 240 2.8ghz 65W vs g530 2.4ghz 65w.

 

teraz wydajność, coż zalezy jaki przedział cenowy, weźmy przykładowo ten co wyżej czyli bardzo niski Dołączona grafika x2 130zł , g530 160zł.

 

http://www.cpubenchm.....X2 240&id=132

http://www.cpubenchm...530 @ 2.40GHz

 

ale po oc (czego intel nie oferuje)

 

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Athlon+II+X2+265&id=142

 

wydajność zbliżona do g530 Dołączona grafika cena mniejsza więc można uznać pi razy drzwi że są porównywalne.

 

ale w przedziale do 220zł już amd góruje co udowodniłem już nie raz x4 631, do 300zł to samo phenom x4 945, do 340zł x4 965be, do 360zł phenom x6, dopiero za 430zł można się zastanawiać nad i3 Dołączona grafika

Edytowane przez Kuba83bb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba83bb .

 

Emeryci i granie ?

 

Ciekawe w co .

 

Zresztą te 4 rdzenie są bardzo słabe , APU owszem mocne ale będzie się kompletnie nudzić w tym zestawie .

 

Jak masz pisać dalej takie posty to sobie odpuść bo na razie połowa twoich postów to kompletne bzdury albo pisanie nie na temat .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kuba83bb .

 

Emeryci i granie ?

 

Ciekawe w co .

 

Zresztą te 4 rdzenie są bardzo słabe , APU owszem mocne ale będzie się kompletnie nudzić w tym zestawie .

 

Jak masz pisać dalej takie posty to sobie odpuść bo na razie połowa twoich postów to kompletne bzdury albo pisanie nie na temat .

Przecież pisałem:

Do tych zastosowań apu a6 lub nawet a4

Czyli że a4 wystarczy.

 

A ten link z youtube tylko dla tych którzy porównują integre intela z integrą amd Dołączona grafika

 

Zresztą te 4 rdzenie są bardzo słabe

Do czego za słabe??? do notatnika czy do firefoxa? Dołączona grafika

 

Pisząc to uwłaczasz intelowi bo on jest jeszcze słabszy.

 

Słaby to jest w ogólnym rozrachunku intel bo daje mocne procesory( np i3) i do tego słabą integre która ogranicza wydajność w grach i to bardzo.

 

W amd jest to bliżej wartości 50/50 czyli optymalnie.

 

Jeszcze co do słabości.

 

http://www.cpubenchm...MD A6-5400K APU

 

Wydajność procka porównywalna z g530, po oc przegania sporo intela.

 

Wydajność dla tego tylko taka bo to energooszczędny procesor który razem z grafiką pobiera 65W i nie jest skierowany dla graczy, od tego są inne procesory i oddzielne karty.

 

Jak masz pisać dalej takie posty to sobie odpuść bo na razie połowa twoich postów to kompletne bzdury albo pisanie nie na temat .

Mam właśnie taką prośbę do ciebie, nie podałeś żadnego konkretnego przykładu i jeszcze się panoszysz, bzdury to wypisujesz ty i głowa od tego na serio może rozboleć.

 

Podsumowując moim zdaniem apu a4 np.http://www.net-s.pl/index.php?id=3&ss=7&g=236365&n=AMD-A4-X2-3300-socket-FM1-25GHz-1MB-65W-BOX 175zł + płyta fm1 ok 160zł msi a55 + 4gb ram 1600mhz 72zł reszta wg uznania.

 

lub jak za niska wydajność to a6 obojętnie jaki model, reszta to samo, wyjdzie dużo mniej niż zakładany budżet.

 

Gotowiec z procesorem AMD. Jak się jednak komuś zachce pograć, nie będzie większych problemów bo integra AMD bije na głowę Intela.

http://www.morele.ne...ry/info/zMDXHf/

 

Ps Zapomniałem dodać że dziękuję za minusy wszystkim fanboyom Intela. Zauważyłem że jak pada nazwa AMD niektórych to niesamowicie boli.

Otóż to, kolega podał bardzo dobry zestaw do tych zastosowań, zmieścił się bez problemu w kwocie, ale cóż jak sam dobrze zauważył padła nazwa AMD, która działa na niektórych jak płachta na byka (fanboye?)

Edytowane przez Kuba83bb
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko nie rozumiem dlaczego chcecie na siłę każdemu AMD wcisnąć ?

Ten PC ma nie być do gier - co więc kogo obchodzi że integra intela jest słabsza ? Obie obsługują podobne technologie - z WWW dadzą sobie rade.

Intel ma cichego boxa, mimo wszystko weźmie też troche mniej prądu i jest wydajniejszy ... tak więc do tych zastosowań pasuje lepiej Dołączona grafika

 

fanboyostwa to ja tu już od ładnych paru lat nie widziałem - po prostu dobieramy optymalne zestawy do przewidywanych zastosowań. O ile x4 631 w budżetowych zestawach do gier ma sens, APU jako uniwersalna zabawka do wszystkiego również - o tyle w czysto biurowej/www etc. Intel wypada najlepiej.

Edytowane przez Chemik16
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No trochę sie zagalopowałeś Dołączona grafika w poborze prądu 2 rdzenie amd vs 2 rdzenie intel o tych samych taktowaniach jest taka sama, athlon x2 240 2.8ghz 65W vs g530 2.4ghz 65w...

 

Koledze radziłbym się zapoznać co oznacza termin TDP, żeby nie opowiadał bzdur. To, że oba proceosry mają takie same, nie wyklucza tego, że ich rzeczywisty pobór energii znajduje się na krańcach widełek... Poza tym wypada porównywać do następców, czyli Ivy Bridge, którzy (odpowiadające modele) są przecież w praktycznie takiej samej cenie co wspominany G530. Nie chce mi się szukać, ale przecież taki G1610 o ile pamiętam to bierze ze 45W... Procesu technologicznego swoją ewangelizacją nie oszukasz niestety. Edytowane przez Frasier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy TDP to "pobór mocy"?

 

Trochę uprościłem sprawę ale rzeczywiste różnice w poborze energii będą marginalne 10-15 W, a i tu bym się mocno zastanawiał czy w codziennym użytkowaniu będą jakiekolwiek, zważywszy na dobrą optymalizację zarządzania energią nowych płyt głównych.

 

A ty masz za to pewność, że w takiej sytuacji Trinity sobie poradzi? Masz nadprzyrodzone zdolności? Prorok?

Prawdopodobieństwo że Trinity sobie poradzi jest o rząd wielkości większe, wiesz o tym doskonale więc po co ta ironia.

 

 

Jeśli więc wejdą technologie (np. na www) z którymi sprzętowo nie poradzi sobie G550, nie poradzi sobie w nimi też APU. Trzeba będzie dokupić zewnętrzne gpu wspierające sprzętowo nowe technologie. Po co nam więc APU? odp: po to by żarło prónd przez kilka lat[/gdybanie]

 

Nie kombinuj, mowa była o wydajności iGPU a nie całego CPU. Z tym "żarciem prądu" to nie ten adres. To nie farelki w stylu FX8350 cz i7 z GTX-em 680. Moje A10-5800K z całą resztą nowych bebechów zrobiło niezłą konkurencję 75 W żarówce w pokoju, obraziła się i "odeszła". Zastąpiła ją energooszczędna. Czekam kiedy się zbuntuje 60W z lampki bo dopiero wtedy komp będzie najbardziej prądożernym elementem pokoju w codziennych zastosowaniach:) Żeby nie było jakieś ale... mam podłączony od miesiąca miernik poboru energii.

 

@Kuba83bb .

 

Emeryci i granie ?

 

Ciekawe w co .

 

Co byś się nie zdziwiłDołączona grafika Moja Matula dostała kompa w wieku 57 lat do internetu i skype (siostra mieszka w Anglii). Teraz jest już dawno emerytką i babcią. W grudniu ubiegłego roku dzwoni że coś komputer źle chodzi, pytam co jest nie tak, wnuczek dał jej gierkę do zabawy którą dostał na Mikołaja i strasznie zacina się obraz. Jadę do Matuli, odpalam sprzęt i oczom nie wierzę - Assassin’s Creed 3!!! Ty w to grasz pytam, jasne zawsze lubiłam Robin Hood-a, wymiękłem. Radeon 5670 i 4 G RAM ze starego kompa poszło zamiast na Allegro do komputera emerytkiDołączona grafika

 

Ps. Chemik16 nikt nie chce tu AMD na siłę wcisnąć. Pokazuje tylko że jest rozwiązanie alternatywne i nie koniecznie droższe. Przeglądając kilkadziesiąt propozycji w tym temacie zauważyłem że ZAWSZE jest proponowany Intel, a gdy ktoś przedstawi coś sensownego z AMD może się spodziewać tylko deszczu minusów i udowadnianiu na wszelkie możliwe sposoby (czasami wręcz śmieszne) że nie ma racji i AMD jest "be" w każdej konfiguracji. Może się nie znam, jestem tylko amatorem, mam 2 komputery stacjonarne z i5-3470 i A10-5800K + amatorski "serwis" (trochę na wyrost określenie) przy kilku komputerach w rodzinie i znajomych, od Athlona XP 4000 + poczynając na i3-3225 i FX6300 kończąc. Ale to chyba za mało by mieć jakieś szersze zdanie na ten temat.

Edytowane przez voodoo34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co tu rozwodzić.Do takich zastosować,zarówno apu od amd,jak i g2020 będzie wystarczające.Jedno i drugie będzie chłodne i mało prądożerne.

Do tego zapodać dysk ssd,bo to przy nim odczujemy największy komfort pracy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam ta wasza dyskusje i mniej wiecej wiem w czym wybierac. Dzis postaram sie dobrac konkretne zestawy wedlug obecnych promocji i cen i dam jej do oceny.

 

Mam pytanie o ten dysk ssd i jego trwalosc i bezpieczenstwo danych. Jak rozumiem ma to sens zeby postawic na nim system operacyjny i wtedy zwiekszy sie mocno komfort codziennje pracy. Ale czy taki dysk wytrzyma te 10 kolejnych lat czy tez jego wlasciwoscia jest znacznie mniejsza trwalosc?

Czytalem tez cos kiedys o tym, ze soft stara sie uzywac roznych obszarow tego dysku by podniesc jego zywotnosc. Czy to oznacza ze warto doplacic troche i kupic taki dysk ssd 120 gb zamiast 60gb i to znacznie wydluzy trwalosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwa danych nie ma wcale - po awarii raczej nic sie nie odzyska.

O faktycznej trwałości ciężko się wypowiedzieć - to dosyć nowy produkt - jednak jak można wyczytać tu i ówdzie zdarzają się dziwne sytuacje że dysk co jakiś czas nie chce ruszyć etc.

Soft stara się wykorzystać równomiernie wszystkie komórki pamięci - co oznacza mniejwiecej tyle że jak już jedna padnie to i w niedługim czasie poleci reszta Dołączona grafika przy 2x większym dysku teoretycznie powinien wytrzymać 2x dłużej.

 

10lat raczej nie wytrzyma - zależy jak obficie korzystać z niego będzie Windows

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkrety

 

Link do koszyka:

http://proline.pl/?i...24B5ST/BLK/B/AS

Razem 1542 zlotych ( w morele wychodzi podobnie bo brutus tam jest tanszy, a reszta podobnie lub minimalnie drozsza). Gdzie kupie jeszcze nie wiem.

 

Pytania:

1. Dysk twardy:

http://proline.pl/?p=WD+WD5000AAKS

Brac WD5000AAKS czy z koncowka AAKX?

Czy WD w serii black daje jeszcze 5 letnia gwarancje? Czy bedzie duzo glosniejszy?

 

2. Obudowa:

Czy moze byc:

Cooler Master Elite K350 RC-350-KKN2-EN Black USB 3.0, czarna obudowa Medium-Tower, ATX

http://proline.pl/?p...ELITE K350-KKN2

 

lub http://proline.pl/?p...X-73 PURE BLACK

czy dolozyc i poczekac az beda dostepne SilentiumPC Brutus 430 Pure Black BT-430 za 179 zl?

 

3. System operacyjny:

w wersji 64 bit?

 

4. Procesor:

Intel Pentium G2020 2,9 GHz 3MB cache s. 1155 Box. 209,00

Czy jest jakies wyjasnienie dlaczego G2010 jest 40 zlotych drozszy?

http://proline.pl/?p=PROINTDCO0035

 

Czy dokladac do g2130 (369zl) ? Czy roznia sie tutaj jakos uklady grafiki zintegrowanej?

 

5. Plyta glowna:

MSI B75MA-E33 IB75 s1155. 195 zł

 

MSI B75MA-E33 ma tylko jeden sata III? Czy jak kiedys bedzie sie chcialo dolozyc ssd to bedzie problem?

 

Sa jeszcze MSI B75MA-P45 IB75 s1155. za 225zł http://proline.pl/?p=MSI+B75MA-P45 i MSI B75A-G43 IB75 s1155. za 249zł http://proline.pl/?p=MSI+B75A-G43 . Warto dolozyc?

 

6. Pamieci:

Kingston 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel Kit Non-ECC CL9 KVR1333D3N9K2/8G. za 175

 

W pamieciach sie gubie, za duzy wybor, jak mowicie ze ten procek nie obsluguje wiecej niz 1333 to poleccie firme. Ktora daje najlepsza/najdluzsza gwarancje?

A moze GoodRam 2x4GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9. za 159 (na razie niedostepne)

 

7. Zasilacz:

 

FSP Fortron HEXA HE-400 400W. za 159

 

a czy cos takiego sie nada:

http://proline.pl/?p=AER+VP-450+450W za 135 zl?

 

Zobaczcie prosze czy warto dolozyc do moze jakiegos innego na tej stonie http://proline.pl/?g...stwy zasilaj�ce

Tego ocz tutaj w ogole nie ma.

 

8. Naped:

http://proline.pl/?g...optyczne i inne

Prosze o pomoc w wyborze. Niewazna predkosc - plyty beda sporadyczne. Wazne by czytaly i nagrywaly jak najwiecej nosnikow (chodzi mi o rozne firmy i otwarte plyty bo rozne nagrywarki maja rozne fanaberie).

 

Cena 65-80 zlotych.

 

9.

Generalne pytanie: nie warto dolozyc do Intel Core i3-3220 3,30 GHz 3MB cache s. 1155 Box. za 429?

Wtedy tylko bym zamienil na jakies pamieci 1600Roznica w pamieciach bedzie ze 30 zlotych, a reszta chyba moze zostac taka sama, prawda?

 

A co by sie rzucic na Intel Core i5-3470 3,2 GHz 6MB cache s. 1155 Box. za 695 zlotych i niech maja te 4 rdzenie juz na wieki?

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...