Skocz do zawartości
WOOJTAS

Polski internet...

Rekomendowane odpowiedzi

To jest zdzierstwo i oszustwo. W dobie komputerow na swiecie internet jest tani, w Europie w dostepie do internetu przoduje szwecja, a polska gdzie jest na samym koncy europy moze przewyzszamy albanie moze bo i to nie jest pewne. Dlatego zwracam sie z prosba do dyrekcji Tp s.a. aby obnizyla ceny polaczen z internetem (choiaz wiem ze to nie mozliwe) LUDZIE TRZEBA COS Z TYM ZROBIC!!!! MOZE I MY WYJDZIEMY NA ULICE JAK BEZROBOTNI BO TO PRZECIEZ TO SAMO!!!!NA INTERNET W POLSCE STAC TYLKO BOGACZY!!!!DZIEKUJE SKONCZYLEM IDE SIE POWIESIC :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smutna prawda ale prawda - a z ta pikieta niebylo by tak zle - sadze ze TPSA przezyla by lekki szok jakby ludzie powychodzili we wszystkich miastach - wkoncu duzo osob albo ma net albo chcialaby go miec . Tyle ze odzew tyh protestow czesto jest nikly co niezmienia faktu ze bylby to pierwszy protest inteernautow w celu obnizenia cen w histori ;) ( przynajmniej w polsce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)prosba do dyrekcji Tp s.a. aby obnizyla ceny polaczen z internetem (choiaz wiem ze to nie mozliwe) (...)

Nie no jesteś bardzo przekonywujący - napewno ceny padną, jak ja ze ze smiechu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema to jak zdrowa rywalizacja a tepsa niema żadnego ZNACZĄCEGO rywala, ale nie bujcie się koledzy wejdziemy do UE i owiele poteżniejsze firmy telekomunikacyjne utrą nosa tepsie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisaliscie Tepsa jest monopolista i niewidac innej przyszlosci w Polsce... Raz na jakis czas rzuca cos ludziom takie pakiety albo samodzielna instalacje Neo+. :( Ale co z tego ze zaplace za instalke te 399 zeta jak musze placic abonament 199 zl :evil:

Jakiego przecietnego zjadacza chleba stac na taki wydatek ... :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałem w Agrobiznesie że ceny za usługi telekomunikacyjne spadną po wejsciu do uni, internet 30% dzwonienie o 70 %. Heh niechce mi się jakoś w to wierzyć :)

 

Mogł by wejść jakiś szwedzki operator na polski rynek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Dialog który ma naprawde niezłe pakiety i super ISDN. Żałuje że się przedsiadłem z modemu w dialogu na stałke z Hyperiona (któru dzierżawi łącze od polpacku {tp s.a.}) Teraz wolałbym ISDN z dialogu ale niestety odwrotu już nie ma :(. Najgorsze jest to że obie te firmy (hyperion i tpsa) traktują ludzi jak za komuny jak ci się nie podoba to spadaj wpisowe i tak ci przepadni. Ciekawi mnie kto by wygarła jak by zrobić ranking na najlepszego ISP. Bo na najgorszego to TP s.a. ma chyba pierwsze miejsce w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż tani, szybki internet w Polsce pozostaje w sferze marzen, gdyz w sejmie dziala liga TPSA ktora skutecznie blokuje ustawy mogace wplynac na zachwianie hegemonii tepsy. Nie jest to oficjalnie potwierdzone ale zauwazylo to wielu ludzi - ostatnio nie przeszla jakas ustawa (najpierw byla bardzo dlugo odwlekana) dzieki ktorej w Polsce na uslugi teleinformacyjne bylby wolny rynek i telekompromitacja nie mialaby monopolu ale coz, ma swoich ludzi w sejmie i sie nie udalo.

Takie strajki nic nie pomoga - wejdz sobie na hacking.pl/hacked.php albo na phreack.pl i luknij ile stron lokalnych oddzialow tepsy zostalo do tej pory schaczone - wszystkie :DD Skoro juz postulaty, manifesty, wlamy na serwery, ustawy w sejmie nie pomagaja to co moze pomoc .... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz mnie martwi. Wszyscy narzekaja na ceny za internet w TPSA a ze niby w Europie jest duzo tanszy. A przeciez wiekszosc akcji TPSA ma o ile sie nie myle jakas francuska firma !! Polacy nie maja juz wiekszosci akcji tepsy wiec nie ma sie teraz nas co czepiac tulko pojechac francuzow. Hakowac im serwy :) i takie bajery :) to by bylo moze bardziej skuteczne. A pozatym jak sa czasami reklamy w TV tepsy to tam jest jakis koles nimy jakis dyrektor czy kto i mowi z jakims innym akcentyem (nie polakko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale narzekacie, czy uwas nie ma innej mozliwości podłączenia do netu niż tepsa. Mieszkam w Lublinie i tu mozliwości podłączenia do netu jest sporo. Mój blok ma okablowanie 2 sieci internetowych. Część osób korzysta z jednej, częśc z drugiej. Do tego kilku sasiadów z mojego bloku internet ma z telewizji kablowej(kablówki też są 2 ale tylko w jednej jest internet),ceny abonamentu są niskie. A jak by ktoś jeszcze chciał może podłączyć z tepsy.

I na co tu narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ja mieszkam w centrum krakowa, bloki w promieniu 200 metrow ode mnie i tam wszystkiego do wyboru do koloru, tyle ze ja mieszkam na osiedlu domkow jednorodzinnych i tam nic, ani netu ani kablowki, tylko telefon z tepsy, wiec jedynym wyjsciem neo+ :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zarobi tepsa idzie na pokrycie długów francuzów, dlatego ceny są takie wygórowane. Czemu żabojady mieliby zdzierać ze swoich rodaków, skoro mogą z nas :?

 

P.s.

 

Ale narzekacie, czy uwas nie ma innej mozliwości podłączenia do netu niż tepsa.

NIE :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wujka we francji , akurat jak franc telekom kupował tepse to był u mnie i mówił że to najbardziej dziadowska firma u nich i że traci klientów i że bankrut (państwo ich utrzymuje)

np u niego to przyszła jakaś firma tel założyli za friko pokazali katalog i kazali wybrać telefon za friko a za internet to płaci 20 euro za miesiąc (email i www w pakiecie)

mówił że najmocniejsze są niemieckie firmy powiązane z ichnią energetyką i że one dają najtańszy net może ktoś z niemiec się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze od nowego roku TPSA straci mozliwosc blokowanie firm zachodnich na nasz rynek (UE). Co za tym idzie - na poczatku roku lub w pierwszym polroczu bedzie wysyp firm proponujacych internet na korzystnych warunkach. Potrwa to miesiac-dwa i wtedy trzeba bedzie sie lapac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale wiekszosc z Was bzdurzy powtarzajac to co pieprza niedoukowane dziennikarzynki z roznych gazetek bulwarowych a la Wyborcza, SE, Chip i Komputer Swiat ktorzy o telekomunikacji nie maja zielonego pojecia.

 

Mit #1: tani DSL w niemczech.

Jasne pieknie wyglada "Super Angebot - DSL nur 25 Euro"

Tylko ze trzeba czytac drobny druk. U umlautowcow i w wiekszosci krajow odroznia sie abonament na warstwe fizyczna i abonament internetowy. Czyli za ADSL w niemczech nalezy zaplacic abonament providerowi (srednio miedzy 20 a 40 euro) oraz operatorowi linii (najczesciej Deutche Telekom) za T-DSL co kosztuje w zaleznosci od tego jak drogi mamy abonament telefoniczny (20 do 40 euro - 20 za analog, 40 za T-ISDN z pelnymi bajerami) kolejne 20-35 euro. Razem daje minimum 40 euro [przy lipnym providerze i najdroszym T-ISDN). Czy to duzo taniej niz w polsce? nie sadze. Szczegolnie ze rozlacza co 12 albo 24 godzin i popularny jest overbooking.

A niemcy i tak naleza do tanszych krajow w europie jesli chodzi o telekomunikacje

 

Mit #2: tani internet w stanach

Moze i nie jest drogo ale via telefon analogowy (lokalne w abonamencie - 20 dolcow plus 20 dla providera)

DSL fakt ostatnio jest 1,5 down / 256 up. W Louisianie u sensownego providera z mozliwoscia dzielenia na kilka komputerow w domu i stalym IP - 85 dolcow. Jasne mozna kilkadziesiat dolcow taniej np bellsouth ma taka powalajaca oferte. Powalajacy jest tez overbooking na laczach - po paru minutach idle cie rozlacza i w szczycie powtorne polaczenie moze doprowadzic kazdego do szalu

 

Mit #3: niedostosowanie cen do zarobkow

Jasne zarabiamy mniej i nie da sie tego ukryc. Niestety prawda jest taka ze kazda siec ogolnoswiatowa ma serdecznie w pupie czy sprzedaje lacze do Bangladeszu z PKB 1000 $ na leb, Polski 8K czy Lukemburga 40K. To nie organizacje charytatywne i licza poprostu kase. Tak samo osprzet sieciowy, swiatlowody i cala reszta. Jeszcze nikt nie wymyslil internetu na sygnaly dymne. Jedyna roznica to ze u nas taniej polozyc kilometr kabli bo robocizna tansza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie organizacje charytatywne i licza poprostu kase. Tak samo osprzet sieciowy, swiatlowody i cala reszta. Jeszcze nikt nie wymyslil internetu na sygnaly dymne. Jedyna roznica to ze u nas taniej polozyc kilometr kabli bo robocizna tansza

+ to że robotnicy muszą jeździć mercedesami na awarie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...