Skocz do zawartości
Makduf

Dysk ssd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje dysku ssd do 400 złotych (system, programy, gry). Przeglądając promocje świąteczne zainteresowałem się dwoma modelami:

 

http://www.salurion.pl/product/180596/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Plextor_SSD_2_5_128GB_520-200_MB-s_70k_IOPs.html

 

http://www.agito.pl/dysk-kingston-hyperx-3k-sh103s3120g-2-5-120gb-sata600-83-576102.html

 

Który z tych dysków będzie lepszym wyborem, a może istnieje trzecia opcja?

 

 

Pozdrawiam Mak.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione Plextor i Samsung EVO jak najbardziej. Ten Kingston się nie opłaca.

Jeszcze macie do wyboru dobry SanDisk Ultra Plus (pełna nazwa jest tu ważna żeby nie kupić badziewia).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Także mam zamiar kupić ssd dlatego nie zaczynałem nowego tematu.

Po szperaniu w sieci wybór padł na dwa ssd:   Plextor 128M5S   oraz Toshiba HG5d

Tochiba jest szybsza ale czy nie są to czasy zawyżone jak w A-DATA ( przynajmniej z opinii klientów)?

Plextor ma pamięć podręczną, tylko czy jest to znacząca cecha?

Gwarancja taka sama w obu przypadkach.

 

Który ssd  byłby lepszym wyborem?

 

[edit] Min 128GB, cenowo właśnie w granicach 350zł

Edytowane przez Dart9
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając wiele tematów związanych z ssd można wyciagnąc Tylko takie wnioski:

 

1. Samsung 840 PRO

2. Plextor m5p

 

Półkę niżej

 

3. Plextor m5s

4. Samsung EVO

 

najtansza opcja

 

5. Kingston V300

 

 

Mowa wszystko o ~120 gigówkach konkretnie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cenowo droższe.

Porównując z Toshibą:

840PRO         (~520zł)

Plextor M5P        440zł  +dłuższy czas pracy/- mniejsza prędkość, 

 

Plextor M5S     Brany pod uwagę ze względu na czas pracy, dobre opinie/"sprawdzony"

840EVO      zbliżone czasy/ -nieco droższy, - mniejsza pojemność 

 

Ta Toshiba wydaje się dobrą propozycją, co o tym sądzicie?

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas pracy czyli "niezawodność MTBF" ? Poszukaj na google o tej właściwości. Wyjdzie jednoznacznie, że szybciej nadejdzie czas by zakupić nowy sprzęt, niż braknie godzinek MTBF. Wymienione wyżej konstrukcje to przede wszystkim sprawdzone rozwiązania. Prędkości zapisu to tylko liczby na zachętę. Ocz agility itp miały bardzo dobre prędkości ale słaby kontroler. Bardzo ważnym czynnikiem jest wartość IOPs bo na co dzień zwykle pracuje się na małych plikach. Samsung ma swój kontroler, Plextor ma marvella. Są to sprawdzone konstrukcje i jeśli chcesz mieć coś dobrego to wybieraj tylko z tych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja powiem tak, jakis czas temu skladalem kompa i lyknalem wowczas hype'a na dyski ssd. i okazalo sie ze to byla najwazniejsza, najbardziej ,,next genowa" czesc w kompie. wybralem plexa m5s. jestem po dzis dzien zachwycony tym zakupem. w tandemie z moim i5 komp lata jak rakieta. nawet gdy renderuje grafike na 4 jajach na full to i tak moge przegladac jeszcze komfortowo neta. razem z zona przestalismy dotykac laptopa. bo chodzi jak niedorozwiniety. dysk polecam. nie ma zadnych problemow, jest bardzo szybki. watpie by roznica bez wnikliwego dociekania byla wieksza przy mocniejszych modelach. napewno nie tak zauwazalna jak przejscie z hdd. reasumujac polecam plextora. juz samo wykonanie wskazuje na doskonala jakosc. ;-) tylko kretyn moglbym nie docenic tego dysku.

Edytowane przez BuncoleX
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na ciekawy test w języku niemieckim. Wspomagałem się translatorem gdyż ten język jest dla mnie nadal obcy :] Wyczytałem, że Toshiba także posiada Marvella ale mają autorską nazwę kontrolera (ciąg symboli). IOPS odczytu w teście to 85000 (jeśli faktycznie ma to jakieś znaczenie i przekłada się na efekty pracy)

link

 

Na kilku forach zagranicznych też jest chwalony dysk Toshiby. 

 

Że 840 evo i M5s są popularnymi ssd na naszym rynku nie oznacza,że nic poza nimi nie może być warte uwagi Dołączona grafika

A to ,że mtfb to średni czas bezawaryjnej pracy to wiedziałem -> taki sam ma np. m5s czyli Twoje "oderian"

stwierdzenie o szybszej wymianie na nowy dotyczy także i plextora. - wszystko może się zepsuć wcześniej.

Pisząc poprzednio,że dysk ma krótszy/dłuższy czas pracy to oparcie o dane producenta ( w każdym przypadku).

 

O wałkowanym 840evo i m5s można wiele przeczytać natomiast o Toshiba HG5d wiele nie ma informacji dlatego postanowiłem skorzystać  z pomocy na forum. ..na razie nikt nie odpowiedział o pytany ssd , może dlatego,że jeszcze nie wpadła tutaj osoba, która taki zakupiła.

 

@up

 

zastanawiałem się czy w rzeczywistości byłyby odczuwalne  różnice czasowe. Na dobrą sprawę są to dziesiątki sek. 

Nikt chyba (poza testerami) nie posiada dwóch identycznych konfiguracji stojących obok siebie, posiadających dwa różne ssd, więc pewno nie byłyby Dołączona grafika

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wałkowanym 840evo i m5s można wiele przeczytać natomiast o Toshiba HG5d wiele nie ma informacji dlatego postanowiłem skorzystać  z pomocy na forum. ..na razie nikt nie odpowiedział o pytany ssd. 

Jeśli:

- bardzo mało o nim informacji w sieci'

- nikt nie ma go na forum (nawet jakby miała go jedna, czy dwie osoby, zbyt mała próbka, by cokolwiek można powiedzieć)

czego się więc spodziewasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy w wydajności nie zauważysz, dopóki nie włączysz programu testującego. 

SSD ma być przede wszystkim bezproblemowe, stabilne.

 

 

zastanawiałem się czy w rzeczywistości byłyby odczuwalne  różnice czasowe. Na dobrą sprawę są to dziesiątki sek.

Jakie dziesiątki sekund? 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wypowiedzi BuncoleX'a pomyślałem tak samo, że różnicy sie nie zauważy.

A dziesiątki sek. patrząc np. na test purepc, chodzi o różnice w pracy dysków jakie są pokazane właśnie tam. Raz jest to 0,1 sek innym razem 0,2 sek

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dart9 - o tym czasie chodziło mi, że szybciej kupisz jakąś nowość, nową technologie, nową konstrukcje której teraz jeszcze nie ma ....niż zakupiony "dziś" dysk ssd odmówi posłuszeństwa (pomijając jakąś wyjątkową przypadłość danej sztuki).

 

"My" Ci polecamy to co WIEMY, że jest dobre i pewne. Kup dysk Toshiba bo widać, że już się na niego nastawiłeś i nic Cie nie przekona.

 

Prawda jest taka, że i tak większość osób kupujących ssd nie zauważyła by różnicy w wydajności np Kingstona V300 a Samsunga 840 pro (różnica ~200zł) itp. Ocz Agility na allegro schodził jak świeże bułeczki ~500 szybkość (nie pamiętam dokładnie, ale szczegóły nieistotne).. a np Crucial m4 zapis: 175 MB/s.. nie no szrot! Taki niski zapis? No nie? A to jedna z najlepszych konstrukcji (teraz trochę wiekowa, ale crucial poszedł trochę w inna stronę niż samsung). Kiedyś Samsung 830 i Crucial m4 były bezkonkurencyjne.

 

Dyskusja o "dziesiątkach, dziesiętnych" itd... To w końcu jak? Chcesz mieć sprawdzone pewne rozwiązanie, czy chcesz się pod blokiem pochwalić screenem z wydajności? Jak już zakupisz dysk ssd i zainstalujesz na nim system i odpalisz jakiś tester szybkości ssd na świeżo zainstalowanym systemie ;) ...to nie wysyłaj go odrazu do reklamacji, że pokazał Ci za niskie LICZBY ;)

Edytowane przez oderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika  nie no nie o to mi chodziło.

Na tą toshibę przez przypadek wpadłem. Stąd moje zainteresowanie bo ma zbliżone parametry do innych ssd, które schodzą jak ciepłe bułki. 

No i przecież na dwóch ssd świat się nie kończy. Przodowały rok temu ( czy wcześniej) w testach różnych redakcji i tak się utarło, że są extra ( nie zaprzeczam,że są złe) ale czasu już upłynęło sporo od ich premier.

Po prostu byłem ciekaw opinii o niej. ->Toshibie

 

@Klaus

Ale mi zadanie podarowałeś, jak przeczytam 335 stron nie będę miał pytań żadnych Dołączona grafika

biorę się za ten temat 

Edytowane przez Dart9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że i tak większość osób kupujących ssd nie zauważyła by różnicy w wydajności np Kingstona V300 a Samsunga 840 pro (różnica ~200zł)

Akurat tutaj różnica jest odczuwalna. V300 to najtańsza opcja ale i najwolniejsza. Ale między takim plextorem m5s a samsungiem 840 pro różnice są mało widoczne, a rzekłbym nawet niewidoczne.

Edytowane przez Leon166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke z innej beczki gdyż  dzisiaj dostałem plextora, ale niestety zauważyłem że w moim brutusie 410 nie ma zatok 2,5 cala, a wiec jak mogę go zamontować bo chyba nie może tak sobie poprostu leżeć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dostałem, ani z dyskiem ani z obudową. Napewno się nic z nim nie stanie jeżeli tak będzie leżał dopóki nie załatwie sobie przejsciówki? (Pytam się gdyż dzisiaj 13, no i nie za bardzo orientuje się w tematyce ssd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie wozisz kompa, nie rzucasz nim to spokojnie może leżeć, tak jest u mnie. Ewentualnie można gdzieś przypaskować do stelażu. 

Właściwie nawet jak nim rzuca to i tak SSD nic nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...