Skocz do zawartości
scratix

Metoda nakładnia pasty

Rekomendowane odpowiedzi

Procek/GPU bez IHS - rozprowadzam palcem odtłuszczonym w rozcieńczalniku, tak cienką warstwę, żeby akurat pokryła cały rdzeń, na koniec po całości robię palcem takie tap-tap-tap, żeby cała rozsmarowana powierzchnia zrobiła się jednolicie szorstka, porowata jak ściana malowana włochatym  wałkiem - wówczas lepiej się układa po dociśnięciu. Po przyłożeniu radiatora w miarę możliwości lekko nim kręcę parę razy o 2-3* w lewo i w prawo lekko dociskając.

Z IHS najpierw sprawdzam - polecam wziąć szybkę z oczka halogenowego i przyłożyć na posmarowany procek, przekonacie się, że IHS może być nierówny na 100000 sposobów i najlepiej poświęcić 2-3 nałożenia pasty i posprawdzać przez szybkę. Phenomy miały IHS zazwyczaj wyższe na krawędziach (wklęsłe na środku), Core 2 wypukłe w losowych miejscach.

Ze swoim phenomem w swoim czasie przeżyłem gehennę - nie mogłem go za cholerę schłodzić po lekkim OC, z mugenem miałem temperatury po 70*C przy lekkim przewoltowaniu. Zabawa z szbyką i pastą uświadomiła mi, że bez lappingu nic nie zrobię, bo IHS jest niewiarygodnie wklęsły. Lapping trwał chyba ze 3 godziny, mam gdzieś zdjęcia z kolejnych etapów i jak warstwa niklu ścierała się, odsłaniając miedź pod spodem, wyraźnie było widać krzywizny. Ogólnie starłem chyba 0.3mm IHS Dołączona grafika

 

Ogólnie, przy IHS najlepiej znaleźć zdjęcia danego modelu bez IHS i sprawdzić, gdzie znajduje się krzem, następnie dać 4 małe ziarnka pasty na rogach prostokąta proporcjonalnie o jakieś 30-40% mniejszego, niż płytka krzemowa pod IHS. Co i tak nie gwarantuje sukcesu, bo IHS może źle dolegać do jajka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chcę się w takie coś bawić, już mogę poświęcić te 2-3 stopnie C.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu, czy pasta Arctic MX-2 jest jedną z najlepszych?

Edytowane przez scratix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie chcę się w takie coś bawić, już mogę poświęcić te 2-3 stopnie C.

 

Żeby nie zakładać nowego tematu, czy pasta Arctic MX-2 jest jedną z najlepszych?

 

Taaak, tylko u mnie była to kwestia ~12*C.

 

MX-2 to dobra pasta, łatwa do aplikacji i tania. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na X na żabkę, na Y czy też na ślimaka.

Robił ktoś z was kiedyś testy nakładania pasty i jaki daje to efekt np w rozprowadzeniu? 

Czy zrobicie X czy ziarnko na środku, nie ma to znaczenia pasta rozprowadza się zawsze równomiernie do boków.

Rozprowadzanie pasty po całości daje również taki sam efekt więc poco się męczyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozprowadzanie pasty po cały procku to mordęga.

Najprościej jest dać trochę na środek i docisnąć - pasta sama się rozejdzie.

Tylko trzeba mieć wprawę żeby dać odpowiednią ilość pasty.

 

Najlepiej zrobić na próbę jedno ziarnko, zamontować chłodzenie,

zdemontować chłodzenie :) i zobaczyć jak się rozlazło.

 

Wtedy przy następnym montażu wiemy ile pasty dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...