Skocz do zawartości
welyk

Intel Core 2 Duo E4300, 1.8ghz, 800fsb

Rekomendowane odpowiedzi

E4300@ 280x9 = 2,52 GHz :D :D moj pierwszy raz :D :P Asus P5LD2 SE BIOS 0802

ale ogolnie prosze o rade,mianowicie czy mieszac cos przy PCIE Frequency ? ma byc na 100 ? i to drugie PCIE clock Syn... Mode na 33,33 ? ,mam to na auto ustawione.Ogolnie FSB 280 VCore 1,315 ,pamiatki sa na 560 (GoodRAMy 667 CL5 ) a reszta to jest na auto,czy cos pomieszac dla lepszej stabilnosci/ przede wszystkim wydajnosci ? :D

thx in advance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawię w BIOS'ie Vcore 1,325V dla proca to będzie standardowe? Bo są te Vdroopy. Aha i czemu na prawie każdym screenie w CPU-Z z jakimś podkręconym C2D widać napięcie 1,213V?

Edytowane przez scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,325 to podobno ma byc default :| ,choc ja na kreconym do 2,4 zjechalem z napieciem do nawet 2,875 ! :| wszystko cacy bylo.

... czemu na prawie każdym screenie w CPU-Z z jakimś podkręconym C2D widać napięcie 1,213V?

wlasnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać na screenach mój szedł na 2,7 GHz jak skała przy 1,25V. A do 2880 MHz przy 1,408V czasami traci stabilność. No nic wychodzi na to, że muszę go odesłać i może dostanę lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i jak podam swoje doświadczenia z E4300.

Q644A507 zakupiony w Agito.

2,9 Gh 1,325V

3,2 Ghz 1,525V.

Na codzień ustawiłem sobie 2,85Ghz 1,325V pozostawiając C1E I EIST na włączone i mi wystarcza- chlodno i wydajnie.

Jedynie coś nie mogę wysokiego FSB ustawić, mobo AB9 i na mnożniku 8 znosi 385, a na 7 tylko 375 i tego nie rozumiem.

 

Ab9 jest w porządku moje ab9 robi fsb 420 ale mostek normalnie paży . Zmień bios na najnowszy na pierwszym biosie robiłem fsb 350 max i wall na 360 był . Potem wall na 400 a na ostatnim biosie na 420 wstaje ale są zwisy i resety na 410 jest looz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ab9 jest w porządku moje ab9 robi fsb 420 ale mostek normalnie paży . Zmień bios na najnowszy na pierwszym biosie robiłem fsb 350 max i wall na 360 był . Potem wall na 400 a na ostatnim biosie na 420 wstaje ale są zwisy i resety na 410 jest looz .

Na najnowszym biosie próbowałem i nie mogę przebić 385, a te 385 idzie na vmch 1,25, po ustawieniu 390x6 obojętnie jak wysokie napięcia mch czy vcore pzmięci 1:1 i nie bootuje i przez uguru pod windowsem przestawienie z 385 na 395 powoduje już zwis, więc procek ma blokadę albo mobo ma blokadę.

 

Jeszcze jedna rzecz. Podobno Core Temp 0.94 źle rozpoznaje Allendale, a 0.95 już prawidłowo podaje temperatury. Zaciekawiło mnie, że 0,95 (w przeciwieństwie do 0,94) podaje tjunction 100 st. Możliwe, że wytrzymuje więcej od starszych E6X00?

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie prosze o rade,mianowicie czy mieszac cos przy PCIE Frequency ? ma byc na 100 ? i to drugie PCIE clock Syn... Mode na 33,33 ? ,mam to na auto ustawione.Ogolnie FSB 280 VCore 1,315 ,pamiatki sa na 560 (GoodRAMy 667 CL5 ) a reszta to jest na auto,czy cos pomieszac dla lepszej stabilnosci/ przede wszystkim wydajnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz. Podobno Core Temp 0.94 źle rozpoznaje Allendale, a 0.95 już prawidłowo podaje temperatury. Zaciekawiło mnie, że 0,95 (w przeciwieństwie do 0,94) podaje tjunction 100 st. Możliwe, że wytrzymuje więcej od starszych E6X00?

kurde u mnie każde odpalenie core chyba wersji 0,94 powoduje reset :mur: a tamta druga pokazuje na pewno nie dobre tempeartury :wink:

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury u mnie w tym momencie:

Core Temp 0.94 - 23-31stopni

Core Temp 0.95 - od 37 stopni wzwyz

uGuru - 27-29 stopni

 

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jak odpalam core temp mam blue screen i trzeba uwaga :!: Wgrywać na nowo bios bo oc drastycznie spada . FSB max 350 się robi tak jak na początku i to w dodatku nie stabilne odradzam nawet odpalać core temp :!: . O 3 w nocy jak się bawiłem procem myślałem że zawału dostane jak nagle chodzi mi tylko na default albo wogóle . LOL NAD LOLE !

 

Proc chodzi 9h w orthosie więc to nie on ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze boje ;)

Na fotce widzę że masz 8x400 co daje 3200 Mhz

pokazuje to OC Guru CPU-Z a program Orthos pokazuje 3600 Mhz

Bardzo dziwne ;)

napisz na jakiej prędkości był procek testowany

 

Tynio

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce widzę że masz 8x400 co daje 3200 Mhz

pokazuje to OC Guru CPU-Z a program Orthos pokazuje 3600 Mhz

Bardzo dziwne ;)

napisz na jakiej prędkości był procek testowany

 

Tynio

 

Pozdrawiam

może orthos nei uwzględnia zmiany mnożnika :?:

bo CPU-z raczej sie nie myli

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ustawic recznie PCIe frequency na 100 i PCIE synchronization mode 33,33 ? i czy mieszac przy timingach i innych opcjach pamieci ? mam 667 CL5 GoodRAMY,ale lataja teraz na 580 5-5-5-12-16.Cos zmienic ? dla lepszych osiagow ?

doczekam sie w koncu odpowiedzi ? pomocy ?

plz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ustawic recznie PCIe frequency na 100 i PCIE synchronization mode 33,33 ? i czy mieszac przy timingach i innych opcjach pamieci ? mam 667 CL5 GoodRAMY,ale lataja teraz na 580 5-5-5-12-16.Cos zmienic ? dla lepszych osiagow ?

doczekam sie w koncu odpowiedzi ? pomocy ?

plz

PCI-E daj na 101 albo 102 rzekomo poprawia stabilność a PCI już tradycyjnie zostaw na 33,33MHz bo tego to się nie rusza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Star

Na[ciach!]lasz posty jak polamany zamiast wziac sprawy w swoje rece i sprawdzic czy zmiana wplywa kozystniej na podkrecane.

Pozatym do [ciach!]y nedzy chyba czasem dziala wyszukiwarka i w watkach sa print screeny z CPU-Z na ktorych dobitnie widac taktowania i ustawienia pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może wie czemu na prawie każdym screenie z Core 2 Duo (nawet podkręconym) jest napięcie 1,213V?

Bo CPU-Z nie radzi sobie z odczytem VCore na nowych mobo pod C2D z czasem może to zrobią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG, trzymajcie mnie...

Chciałem na drugim dysku zainstalować system, taki pod benche tylko, zainstalował się, fajnie, ale nie miałem czasu się nim bawić to zrobiłem tylko obraz ghostem, podpiąłem stare dyski i co.. ? i stary windows(nowy zresztą też) się nie ładuje na ustawieniach, na których chodził od 3 dni i robił parę godzin w orthosie O_o

 

mowa o ustawieniach: 1,35 400x8 - 3200MHz mem 500 5-5-5

1,4 400x8 - 3200MHz mem 500 5-5-5 czyli to samo tylko większe napięcie

1,325 333x9 - 3000MHz - wstaje

1,35 355x9 - 3195MHz mem 4xx 5-5-5 - wstaje

1,45 400x9 - 3600MHz mem 500 5-5-5 czyli tak samo jak moje stare 24/7 - wstaje O_o

1,35 400x8 - 3200MHz mem 400 5-5-5 - nie wstaje...

 

wtf?

 

Jak wyłączę EIST to się ładuje windows, ale wcześniej cholera działało z EISTem :/

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4400

 

Kupiony w bitcomputers Q641 staruszek :razz: W biosie ustawione 1,35V w Everescie widac ze troche mniej.

Mam nadzieje ze pojdzie na def vcore z właczonym C1. Puki siedze na boxie musi mnie to zadowlolic temp. i tak juz razi (box+ceramique) Trzeba poczekac na WC :wink:

 

Dołączona grafika

 

edit: temp w stresie 63 :wink:

Edytowane przez badzer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E4400

Kupiony w bitcomputers Q641 staruszek :razz: W biosie ustawione 1,35V w Everescie widac ze troche mniej.

OMG dlaczego moj swiezy E4400 z apollo nie idzie więcej jak 2300MHz :mur: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG dlaczego moj swiezy E4400 z apollo nie idzie więcej jak 2300MHz :mur: :mur: :mur: :mur:

Prawdopodobnie zasługa płyty gigabyte 965p-s3 z dziurami fsb. Sprawdź programem Easy Tune z płytki gigabyte. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź programem Easy Tune z płytki gigabyte.

tzn? co w tym programie ma być i gdzie, bo moj e4400 tak jak napisałem powyzej 230 nie idzie bez względu na napięcia w biosie, nawet jak ustawie 266FSB tez nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym programem można podkręcać, oczywiście nie ma to jak w biosie. Pamięci w biosie luźno ustawione?

Wiem ze mozna podkręcic tylko ze co nie ustawie w tym programie to zero rezultatu robie restart i nic nadal mam 2.0GHz, pamięci w biosie mam ustawione AUTO ale probowałem tez ręczne na 2xFSB, 2.5, 2.66, ręcznie timingi 5 5 5 15 i bez efektu

nawet na 2.4GHz nie wstaje

http://www.friend.netiro.pl/1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to easy tune podkręca w locie (czyli to co ustawisz w danej chwili, to masz i jeśli pod windowsem po zatwierdzeniu działa 266, to bios płyty blokuje) i służy on raczej sprawdzeniu, czy w biosie nie idzie tylko.

To ustawienie 2xFSB (gdzie widzę 480Mhz), to owe 480Mhz jest rzeczywiste, czy tryb DDR? Jak rzeczywiste, to pewnie za dużo.

Ogólnie to jest wina płyty, ustawień raczej.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dołączam do klubu padaczek- 4300 na 1.425 z biosa czyli realnie ok 1.37 w stresie

 

nie robi 3 ghz :mur: ortos wywala sie po ok 25-30 min :lol:

 

Chyba cepik nie zabawi u mnie zbyt długo-jak tylko zaczną sie pojawiać jakieś sensowne serie to poleci na allegro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...