Skocz do zawartości
Yogi311

AMD Radeon R9 300 Series

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fudzilla.com/news/graphics/37790-amd-fiji-aims-at-849-retail-pricetrochę drogo, a tak wszyscy myśleli ze AMD będzie super spoko, wydadzą kartę sporo szybsza niż 290x za "grosze". Obniżka cen GTX980 ? nie sadze :) w PL cena pewnie koło 3.5K w przedziale 1.5K będzie kotlet 290X nazwany 380X z 10% podbita wydajnością i 8 GB pamięci.... cóż pozostaje nam kowalskim ogarnąć drugi etat i zbierać hajs :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie tanio, bo amd nie chce być już kojarzone jako tańsza alternatywa. teraz chce kosić kasę jak NV :P tylko pewnie im się to nie uda bo pewnie to ich nowe cudo będzie ultra skomplikowane w produkcji, duży odrzut wadliwych sztuk, proces technologiczny nie odpowiedni i tak można wymieniać. a szkoda bo nvidia potrzebuje konkurencji tak samo intel żeby przestali tylko na nas zarabiać a dali coś od siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczało, że AMD nie będzie miał bezpośredniej konkurencji dla 980. Taka polityka wydaje się dość dziwna.

 

Mam nadzieję, że R9 380x będzie dostępny w przyzwoitej cenie. Do tej pory czekałem właśnie na ten model. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczało, że AMD nie będzie miał bezpośredniej konkurencji dla 980. Taka polityka wydaje się dość dziwna.

 

Mam nadzieję, że R9 380x będzie dostępny w przyzwoitej cenie. Do tej pory czekałem właśnie na ten model. 

 

380x to masz już teraz nazywa się 290x. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by oznaczało, że AMD nie będzie miał bezpośredniej konkurencji dla 980. Taka polityka wydaje się dość dziwna.

 

Mam nadzieję, że R9 380x będzie dostępny w przyzwoitej cenie. Do tej pory czekałem właśnie na ten model. 

Bardziej celuj w 390 bez X Cena pewnie koło GTX 980 może trochę wyższa i karta wydajniejsza. 380X to 290X z podbitym taktowaniem do 1050 i pamięciami 6GHz zamiast 5GHz oraz 8GB GDDR5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej celuj w 390 bez X Cena pewnie koło GTX 980 może trochę wyższa i karta wydajniejsza. 380X to 290X z podbitym taktowaniem do 1050 i pamięciami 6GHz zamiast 5GHz oraz 8GB GDDR5

 

testowałeś te karty że wiesz że będzie wydajniejsza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie ten nowy lineup z ostatnich plotek zaczyna się układać w logiczną całość

 

Fiji - jako ich kontra na Tytana

390X - podkręcony radek 290X z 8GB jako konkurent dla 980

390 - podkręcony radek 290 z 8 GB jako konkurent dla 970

380X- pewnie tu wrzucą pełną Tongę, którą do tej pory tylko Apple dostawało

380 - rebrand 285

270X - tutaj nie wiadomo jeszcze bardziej obcięta Tonga albo kolejna mutacja 7870

270 - Pitcairn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

380x to masz już teraz nazywa się 290x. 

Wiem. Tyle, że stare układy w serii r9 200 miały poprawiony pobór mocy pod obciążeniem. A do tego jakieś małe różnice w wydajności. Może tym razem będzie tak samo. A jakby nie patrzeć 290x naprawdę potrzebuje poprawy pod względem poboru mocy. Do premiery zostało niewiele czasu, więc mogę spokojnie poczekać, żeby ocenić efekty ich odświeżania. Jeśli nie będzie zachwycający to może przynajmniej trafi się jakiś 290x w promocyjnej cenie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Tyle, że stare układy w serii r9 200 miały poprawiony pobór mocy pod obciążeniem. A do tego jakieś małe różnice w wydajności. Może tym razem będzie tak samo. A jakby nie patrzeć 290x naprawdę potrzebuje poprawy pod względem poboru mocy. Do premiery zostało niewiele czasu, więc mogę spokojnie poczekać, żeby ocenić efekty ich odświeżania. Jeśli nie będzie zachwycający to może przynajmniej trafi się jakiś 290x w promocyjnej cenie.

 

nie ma się co łudzić na pewno nic nie poprawią, mogą co najwyżej skręcić takty i spadnie pobór energii :lol:

 

 

High Bandwidth Memory (HBM) Architecture - AMD Plans for the Future of GPUs

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałeś te karty że wiesz że będzie wydajniejsza?

390x ma mieć wydajność +/- TX wiec 390 bez x będzie trochę wolniejsze. 980 a TX to jakieś 30% różnicy wątpię aby 390 obcinanie aż o tyle patrząc na poprzednie generację wiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390x ma mieć wydajność +/- TX wiec 390 bez x będzie trochę wolniejsze. 980 a TX to jakieś 30% różnicy wątpię aby 390 obcinanie aż o tyle patrząc na poprzednie generację wiec?

 

ma mieć a mieć będzie to jest zasadnicza różnica. oczywiście jestem za tym żeby tak było jak piszesz bo wtedy nvidia skroii 980Ti jak się należy i będzie to TX z mniejszą ilością pamięci :D i ceną też odpowiednio niższą. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak dla mnie ten nowy lineup z ostatnich plotek zaczyna się układać w logiczną całość

 

Fiji - jako ich kontra na Tytana

390X - podkręcony radek 290X z 8GB jako konkurent dla 980

390 - podkręcony radek 290 z 8 GB jako konkurent dla 970

380X- pewnie tu wrzucą pełną Tongę, którą do tej pory tylko Apple dostawało

380 - rebrand 285

270X - tutaj nie wiadomo jeszcze bardziej obcięta Tonga albo kolejna mutacja 7870

270 - Pitcairn

 

Też tak myślałem bo jest coraz więcej przecieków sugerujących że będzie tylko jedno nowe gpu czyli Fiji ale:

Fiji czyli najwyższy model ala odpowiednik titana x będzie miało 4gb pamięci, a karty segment niżej 8gb? W dodatku 290X podkręcony i jeszcze z 8gb gddr5 będzie potrzebował osobny zasilacz i chłodzenie wodne. Jak Fiji ma cenowo i wydajnościowo konkurować z titanem x który ma 12gb czy nawet 980ti który będzie miał 6gb?

Fajnie że amd znów wprowadza innowacje do gpu ale nvidia jak zwykle wyjdzie na tym lepiej, bo ominie hbm1 i wypuści karty na hbm2 z 8gb pamięci.

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotki mówią o Fiji VR jako karcie z 2x GPU i 8GB HBM potem 390X WCE 4GB HBM pewnie będzie wersja 390X z normalnym chłodzeniem no i odpady tez pewnie jakieś będą po tym wszystkim wiec 390 musi być :) 380X to na pewno 290X z 8gb GDDR5, Tonga to pewnie będzie 370X. Ja tak obstawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD CEO Lisa Su Interview: Confident In Next Graphics Launch, Zen's Success Is Key

 

http://www.tomshardware.com/news/amd-ceo-lisa-su-interview,29327.html

 

blablabla. niech już dają te karty i pokażą jaką to mają super kartę tylko że nadal sterowniki piszą studenci zaoczni pierwszego roku będący na stażu  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blablabla. niech już dają te karty i pokażą jaką to mają super kartę tylko że nadal sterowniki piszą studenci zaoczni pierwszego roku będący na stażu  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

A byłeś w siedzibie AMD i widziałeś kto to pisze ze, wiesz takie rzeczy. Litości... sio na PCLOLa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...