Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Adrenalina (Crank)

Świetny film. Dynamiczny, jednym słowem wciąga :)

 

Ode mnie 8/10

 

Pachnidło - Historia mordercy (Perfume: The Story of a Murderer)

Pierwszy raz nie mogłem przewidzieć jak film się zakończy. Pełen podziw dla Bernd Eichingera za scenariusz.

 

9/10

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie dobrze - jeden z nowszych polskich filmów z Więckiewiczem. Jego gra aktorska jest na wysokim poziomie. Gra młodego już niezbyt. Za dużo nawiązań do "300 mil do nieba" przez co porównywałem sobie jeden z drugim i ten drugi wypada niestety gorzej. Ale film oceniam wysoko bo czasami śmieszy a czasami wzrusza i najważniejsze, że są to szczere uczucia - 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ostatnio mi się bardzo podobało:

Where The Buffalo Roam - 9/10 niby las vegas parano lepsze, lecz też trzyma odpowiedni poziom

DeadMan - 8/10 dlatego tak wysoko bo uwielbiam Jima Jarmuscha

gummo - 6/10 przynudza ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rec - początkowo film był nudny, ale końcówka była imponująca. Ludzie z nudów w połowie wychodzili z kina, ale byli również tacy, którzy wychodzili tuż przed końcem (ze strachu) :D....

 

Ostatecznie 8,5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REC - jak dla mnie nuda i nic ciekawego, totalnie przewidywalne akcje i posunięcia - 5/10

 

Mroczny Rycerz - piękny film, wspaniała kreacja Jokera mi się bardzo podobał, choć z drugiej strony moja dziewczyna powiedziała, że w dwóch momentach się nudziła - 8,5/10

 

Awake - ciekawy pomysł na film i niezłe zakończenie (u mnie dodatkowo ten film wywołał dreszczyk jak sobie przypomniałem, że sam zaliczyłem 6 operacji :) - 7,5/10

 

The Bank Job - film wart obejrzenia, mile spędzony czas - 7/10

 

Taken - film akcji, który może nie wgina w fotel ale jest wart obejrzenia 7,5/10

Edytowane przez Mandragor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hellboy 2 - 5/10, zawiodłem się. Myślałem, że będzie więcej akcji niż w 1 części, mroczniej itd. Okazało się, że bardziej to przypominało komedię niż film akcji i romansidło!! :/

» Naciśnij aby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler « - " "
A ten wątek miłosny Red'a i że będzie ojcem to jakaś kpina :/ jak w Klanie...
. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mummy: Tomb of the Dragon Emperor - 8/10 Dla mnie o wiele ciekawsze niz ostatni Indiana Jones. Tym bardziej zaskakujace, ze zawsze uwazalem Mumie za gorszego klona Indiego. Humor w odpowiednich momentach, akcja niemal caly czas, smieszne dialogi i - najwazniejsze - odpowiednio dobrani bohateriowie oraz % ich udzialu w czasie ekranowym (pod tym wzgledem Indy zawiodl mnie troche). Na spory plus zakonczenie, ktore nie bylo tak dziwne jak w 4 Indym. Generalnie dobra rozrywka.

 

The Strangers - 4/10 Ktos napisal wczesniej, ze to podrecznikowy film dla psycholi. To ja chyba jestem psycholem, bo po 50 minutach nie moglem sie doczekac az w koncu zaczna kogos zabijac. Nuuuuuuuda i klimat budowany takimi kalkami, ze chyba tylko 12 latek mogl sie na tym wystraszyc. Caly film sklada sie ze straszenia "straszeniem" (czarne charaktery robia praktycznie doslowne "buuuu" przez 3/4 filmu). Nie jestem fanem horrorow i nie lubie masakry, ale na tym filmie sie tak niesamowicie wynudzilem, ze jedynie kobieta powstrzymywala mnie od zasniecia na kanapie. A za zakonczenie tez nalezy sie minus - caly film nic sie nie dzieje a zakonczenie bez sensu. Pierwszy i drugi Krzyk zjada to cos na sniadanie... nie mowiac o Funny Games.

Edytowane przez qba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ostatnio Staż Dzienną i Nocną i po oglądnięciu zadałem sobie pytanie. Czemu Polacy nie potrafią nakręcić tak profesjonalnie zrealizowanego filmu??. Pomijam fabułę, grę aktorów itp. Rzecz gustu. Ale efekty specjalne, zdjęcia, monataż to prawdziwy killer. Czy kiedyś doczekam się naszej rodzimej produkcji na takim samym poziomie??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie ostatnio Staż Dzienną i Nocną i po oglądnięciu zadałem sobie pytanie. Czemu Polacy nie potrafią nakręcić tak profesjonalnie zrealizowanego filmu??. Pomijam fabułę, grę aktorów itp. Rzecz gustu. Ale efekty specjalne, zdjęcia, monataż to prawdziwy killer. Czy kiedyś doczekam się naszej rodzimej produkcji na takim samym poziomie??.

no co Ty ? Porównujesz Polske i Rosje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REC - co to wogóle jest? To ma być horror? To jest jakaś hiszpańska tandeta i próba przestraszenia widza kilkoma biegającymi kukłami. A ta kobita co ciągle blabla do kamery to mnie do białej gorączki doprowadzała. Jedynie ciekawie wyglądała ta bestia pod koniec. 4/10

 

The Dark Knight - naprawdę fajnie się oglądało, choć był moment w którym się nudziłem. Potwierdzam, że Joker jest zarąbisty. Nikt nie wspomniał jednak o Dwóch Twarzach. Nie zrobił na Was żadnego wrażenia? Mnie się podobał. 8.5/10

Plac Zbawiciela - bardzo dobry film. Tematyka jednak bardzo przytłaczająca. Po tym filmie od razu poszedłem spać - tak byłem zamulony. 7.5/10

 

Pleasantville - tak lightowego filmu dawno nie oglądałem. Ten film aż emanuje pozytywną energią. Bardzo fajnie zrealizowany film, fajny scenariusz. 8/10

 

El Orfanato - tym razem nie jest to hiszpańska tandeta tylko kawał porządnego filmu. Bardzo zręcznie zbudowany klimat. Jak podobał się Wam Labirynt Fauna to polecam. 7.5/10

American History X - mocny film. Świetna rola Edwarda Nortona. Film o róznicach rasowych i naziźmie. Naprawdę polecam. 8/10

 

@bryken - to co chemiczny_ali podał + Ostatni Sprawiedliwy i wszystkie Bondy;p

Edytowane przez Carkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe

Do REC podszedlem jeszcze raz. Tym razem ze znajomymi... No i coz powiedziec... Prawie sie wyspalem zeby nie te krzyki. Poprostu jakas masakra. Tiaaaa najlepsze jest zachowanie tej reporterki i kamerzysty. Zamiast oddac sie instynktowi i ratowac wlasne zycie jak tylko mozna, ona napierdziela do tej kamery :D Chyba posmiertna nagrode chciala zdobyc. Tak jak ten film zanudzil mnie za pierwszym razem, tak za drugim zrobil to jeszcze bardziej ;]

 

Postal heh nie wiem pod co to podciagnac. Chyba jedynie pod parodie Amerykanskiego Snu ;]

Sa biusty i to jakie :D, sztuczne ale fajne ;P jest falus no i jest tlumik z kota!! czego wiecej chciec od Postala?? No chyba bobrow ;]

Jonas ogladaj bo o dziwo powiem ze warto, mimo iz to Uwe Boll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jonas ogladaj bo o dziwo powiem ze warto, mimo iz to Uwe Boll

kolejna osoba to piszę, aż się skuszę i zaryzykuję ;]

 

Tak jakoś wyszło, że nie oglądałem wcześniejszych Mumii (1&2) :blink:, postanowiłem więc nadrobić zaległości..

 

Mumia (1) - 8+/10 - najlepsza imho część cyklu, z humorem, fajnie się oglądało..

Mumia (2) - 8/10 - słabsza troszkę, ale nadrabia wstawkami humorystycznymi (Beni:p)..

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegy - Dobry film, dobra obsada. Czyli kawałek dobrego G. Coś dla miłośników dramatów obyczajowych. Przewypaśna ścieżka dźwiękowa. 0 strzelania, 0 rzucania mięsa, 0 porywającej akcji... Po prostu jest to niepotrzebne. A może po prostu mam przesyt napierd****ek i super herosów.

8/10 [7.2 IMDB]

 

Postal - Spodziewałem się OMFG, a dostałem skromne "oh my". Film jest chory i taki ma być. Szkoda tylko, że nie jest tak chory jak się spodziewałem, ale mimo wszystko jako czasozapychacz i miła groteska na burgerowe społeczeństwo jest całkiem do przełknięcia.

6/10

 

Mumia 1,2,3,4,5,6,12,18,635. - kał kał kał kał kał kał kupa, nihil novi, kura znosząca złote jaja w popkulturowym społeczeństwie jarającym się efektami, płytką fabułą i akcją rodem z podrabianego Indiany Jonesa (który swoją drogą lata swej świetności też już ma za sobą)...

2/10. Kurde, wydało się co myślę o takich produkcjach. ;)

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erik the Viking - popłuczyny po Monty Pythonie robią nieśmieszny film o wikingach. O jakie niedobre to było. W czasie 1:20 zaśmiałem się szczerze może trzy razy, przy czym dwa z nich spowodował koźli głos jednego aktora. Reszta nawet nie średnia. 3/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieodwracalne - 2 ciekawe sceny, reszta nudna jak flaki z olejem, za gaśnice 6/10

American history X - film o neonazizmie w USA, byl zaje*isty, dobra koncowka, 9/10

Mulholland drive - ciezki film :D 'mózgojeb' jak to na Davida Lyncha przystało, bylem umysłowo zdruzgotany po tym filmie, 8/10

Trainspotting - film ukazujący co sie dzieje z ludzmi ktorzy ćpają here, i co sie z nimi dzieje po odstawieniu tego gowna, jezeli komus przypadlo do gustu ' Requiem for a dream' to pozycja obowiazkowa ;] 7+/10

21 gram - 3 historie, 3 osob, ktorych losy przecinaja sie w wyniku jednego zdarzenia... fajny dramacik, 7/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Young People Fucking - AWESOME! Naprawdę, jedna z lepszych komedii jakie oglądałem na przestrzeni kilku lat. Co rzadko się zdarza w komediach - dobra gra aktorów, humor na dość wysokim(jak na tematykę filmu) poziomie. Inteligenty film o kontrowersyjnym, ale jakże zyciowym temacie :) Zbiera takie niskie oceny chyba dlatego że ludzie boją sie przyznać że podobne sytuacje przeżywają w swoich sypialniach ;) Polecam każdemu. 9/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mumia 3 - zaskoczył mnie ten film... UPADEK, TO JEST KU.WA UPADEK! :mur: Co to miało być? Fabuła na siłę oparta o kolesiu, który żył ileś tam lat wcześniej. Do tego mumia okazuje się chińska... jak wszystko we współczesnym świecie. Czemu na siłę? Moim zdaniem tylko po to, żeby można było użyć znanego tytułu i przyciągnąć ludzi do kina jadąc na popularności poprzednich części. Efekty, na które patrzy się z pewnego rodzaju politowaniem, akcje "na siłę" byle coś się działo, nieważne miejsce, Szanghaj, jakieś lodowce, co tam. Ważne, że są wybuchy, strzelania i głupie, nieśmieszne żarty. A mumia? Tak, gdzieś tam się coś pojawia. Oprócz tego dużo chińskich gęb, chińskiego języka. Dramat. Tego się nie spodziewałem słysząc i czytając opinie. Nudziłem się i czekałem, kiedy film się skończy, zresztą zakończenie też nietrudno przewidzieć, ale tego już się nie czepiam. Można obejrzeć, żeby wiedzieć czemu nie powinni nakręcić kolejnej części, oraz żeby z ciekawości wrócić do części pierwszej i przekonać się, co nam się w niej podobało.

 

Batman The Dark Night - poszedłem na film głównie dla Jokera. Oglądając trailer oraz spoiler, ukazujący akcje w banku wiedziałem, że coś będzie w tej postaci. Potem jeszcze pierwsze opinie w necie. I było. Bardzo dobra kreacja. Batman też nie najgorszy. Całość dość długa, jedynie pod koniec miałem wrażenie pewnego znudzenia. Do tego "jakaś taka" postać Dwie Twarze (chodzi mi o wykonanie bardziej) Ale ogólnie bardzo pozytywnie. Dla mnie dużo lepszy niż Batman Begins.

 

Hellboy, Hellboy 2 - druga część ciut lepsza od pierwsze. Obie to dość mocne bajki, mogłyby być nieco mniej... plastikowe (głównie postać Hellboy'a, czegoś mi w niej brakowało...), nieco mniej dziecinne jakby. Gdyby może było więcej krwi, jeśli w ogóle była, a walk było przecież kilka. A tak miałem wrażenie, że film jest dla młodych fanów komiksów i tylko dla nich. I pewnie tak właśnie miało być. Ogólnie nie ma dramatu. Można obejrzeć w wolnej chwili, ale jednocześnie nie spodziewać się nie wiadomo czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REC - W sumie nie potrafie sie okreslic. Trzymal momentami w napieciu, horrorem bym raczej go nie nazwal, bardziej przestraszylem sie tego jak mi dziewczyna reke sciskala(w obawie o kosci;) ) niz jakiejkolwiek sceny. Sam pomysl dobry, wykonanie przecietne, film imo zostawia wielki niedosyt. Gdy przeczytalem opis filmu spodziewalem sie czegos znacznie wiecej. 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postal - 4.5. Mało brakowało, żeby Uwe Boll zrobił naprawdę niezły film, ale w połowie się pogubił niestety- mniej więcej od akcji z bunkrem. Z niebanalnych żartów i mocno kontrowersyjnych scen (np. głównymi ofiarami strzelanin są dzieci, jaja z Osamy i Busha) zrobiła się cienka strzelanina z seksem z grubą baba w tle. Wyszło bez ładu i bez składu, ale ujdzie. Prawie się udało- puki co najlepszy film Uwe, bo Seed, mimo jatki nie miał w sobie właśnie nic...poza jatką ;)

 

Miasto prywatne - 7/10. Film był kręcony za pensję chyba sprzątaczki w Super Samie, ale klimat jest :D http://pl.youtube.com/watch?v=M5_WvN1TpSY Ot i tak przez prawie cały film, a akcja z babcią sprzedającą jajka ma w sobie więcej masakry, niż cały Seed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American history X - wszystko już napisali poprzednicy. Popis Nortona - 8.5/10

 

The Fall (2006) - historia przyjaźni nawiązanej w szpitalu (lata 20e) pomiędzy małą dziewczynką a uzależnionym od narkotyków kaskaderem. Esencją filmu jest fantastyczna opowieść którą tworzy główny bohater - przygotujcie się na wizualną rozkosz :) Cudowne plenery, oryginalni bohaterowie zmyślonej opowieści plus nutka surrealizmu i świetne ujęcia. W skrócie - artyzm filmu mnie powalił. Polecam wszystkim którzy szukają czegoś więcej w kinie. 9/10

 

Eden Log - hard S-F. Ciekawie nakręcone z oryginalną fabułą, ale kuleją dialogi i przedstawienie akcji. Rzecz się się rozgrywa pod ziemią, więc na orgię kolorów nie ma co liczyć :P Wygląda to jak dawne teledyski Rammstein. 5/10, a szkoda bo pomysł dobry...

 

Hardware (1990) - apokaliptyczne S-F w radioaktywnym świecie xxx lat do przodu. Fabuła kręci się wokół wojskowego modelu cyborga który nieopatrznie (w częściach) zostaje dostarczony głównej bohaterce. Widać ogromny wpływ terminatora - niestety sam robot wygląda jak z Krótkiego spięcia :P ... Plusem jest pokazanie świata po apokalipsie (nie wiem czemu teraz ten temat jest rzadko ukazywany w kinie) i animacja robota. Niestety pół filmu polega na ganianiu po zamkniętym mieszkaniu :/ ... Fabuła i dialogi arcydziełem nie są, ale za unikalny klimat daję 6.5/10 (biorąc pod uwagę Terminatora 2, który ukazał się rok później, to film nie zasługuje na więcej niż 4/10 ;) ) Poza fanami S-F i tak nikt tego oglądać nie będzie.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postal - Powiem tak: miłe zaskoczenie. Jak dla mnie luźny humor ciekawie się ogląda sporo fajnych scen 8/10

 

The Hitcher - Dość ciągła akcja. Nie chcę opisywac filmu warto zobaczyć chociaż dla Sophii Bush która wywalczyła dodatkowy punkt w tych siedmiu. 7/10

 

Soul Plane - do zobaczenia ale bez rewelacji. 4/10

 

Formula 51 - Ciekawie się oglądało ale max to takie 5,5/10 mogę dać.

 

Street Kings - Nie podszedł mi może byłem zmęczony jak oglądałem. Z tego co widzę tutaj opinie o nim są dużo lepsze niż moja. 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...