Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Tja i jeszcze Władca Pierścieni - Powrót Króla :)

 

z tego co leci w tv to nie opuszczę chyba drugiej części Parku Jurajskiego - dawno tego filmu nie widziałem....tylko reklamy :|...

 

a na dziś (i jutro) przygotowałem sobie 5 filmów Quentina Tarantino...

Kill Bill'e 1&2 (nie oglądałem jeszcze :blink: ), Pulp Fiction, Wściekłe Psy i Od zmierzchu do świtu (tego też nie widziałem)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja i jeszcze Władca Pierścieni - Powrót Króla :)

 

z tego co leci w tv to nie opuszczę chyba drugiej części Parku Jurajskiego - dawno tego filmu nie widziałem....tylko reklamy :|...

 

a na dziś (i jutro) przygotowałem sobie 5 filmów Quentina Tarantino...

Kill Bill'e 1&2 (nie oglądałem jeszcze :blink: ), Pulp Fiction, Wściekłe Psy i Od zmierzchu do świtu (tego też nie widziałem)...

Chyba nie zamierzasz ogladac ich w takiej kolejności?:> Jedziesz tak: Wściekłe Psy -> OZDŚ -> Pulp Fiction -> Kill Bill;] (Dwa pierwsze mozna ewentualnie odwrocic;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V for Vendetta - 8/10

Jak najbardziej się zgadzam, jak dla mnie to nawet 8+/10 :) Bardzo mi się film podobał mimo że nie planowałem iść na niego do kina ;) Dobrze wydane 16zł ;) Ciekawa fabuła (tzn. może inaczej, ciekawa dla tych co mieli doczynienia z komiksem). Bardzo wysoki poziom realizacji, dobra gra aktorów, ogólnie bardzo przyjemnie się ogląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że w takiej jaką podałeś :)...(ewentualnie 2z3 zamienię coby kolejność chronologiczną zachować :) )

W przypadku FDTD kolejność chronologiczna nie jest taka istotna, ponieważ nie jest to film stricte Tarantino. Ja zacząłbym od RD jako debiutu T., albo od FDTD coby potem zachować ciągłość pod względem klimatu (FDTD to takie lekkie gore pod koniec i średnio pasuje pomiędzy RD i PF ;) ). Pulp Fiction należy natomiast obejrzec bezpośrednio przed Kill Bill i tutaj bym sie nie zastanawiał;]

 

mógłbyś coś więcej o V jak Vendetta skrobnąć ? ;)...

Chętnie bym skrobnął, jednak jak ostatnio rozpisałem sie na temat filmu to dostałem procenty za rzekomy offtop (nie pytaj dlaczego, sam tego nie rozumiem) i w topicu na "O serwisie i forum" (ktory został skasowany, czego rowniez nie rozumiem) napisalem, ze nie bede pisal juz tutaj recenzji dopóki jakis moderator nie wyjaśni mi ktory punkt regulaminu złamałem i za co mam procenty. Do dziś nikt mi tego nie wyjasnił, ergo nie wiem co można tutaj pisac, a czego nie (nie zdziwię sie, jak za tego posta tez dostane procenty), a poniewaz nie zwykłem rzucać słow na wiatr to recenzji pisał nie będę. Powiem tylko, ze polecam Vendette (tylko nie spodziewaj sie nawalanki, bo tam nie o to chodzi), a moja ocena moze jeszcze ulec zmianie na lepsze po drugim seansie (zapewne są tam jakies ukryte smaczki*, ktorych nie zauważyłem za pierwszym razem).

 

*Chyba widzialem Weavinga jak na koncu ludzie zdejmowali maski, ale moze mi sie zdawało :)

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V for Vendetta - 9/10. Zaskakujaco dobry film na podstawie swietnego komiksu. piekne ukazanie tego jak 'ideas are bulletproof'. w kazdym razie remember remember the 5th of november bo to wazna data. nie zaluje ani chwili i ani grosza które wydalem na ten film. i po swietach ide jeszcze raz, zrozumiec głównego bohatera :D bo troche zbyt antycznym angielskim nawijał jak na mój gust, ale dodaje to temu filmowi niezaprzeczalnego uroku. w kazdym razie - jesli sie wachasz czy isc czy nie isc - idz na ten film. nie pozalujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem obejżeć Pasji wczoraj :o Bardzo dobry film, przerobili tam Jezusa na mięso mielone :o Bo obejżeniu zupełnie w moich oczach utacił sens i podstawa całego Chsześcijaństwa ( dla mnie to nic nowego po prostu potwierdza się to, co myślę) . Masakra na zlecienie Żydów- no taka prawda i nie ma co się bulwersować ;) NIe wiem, o czym ludzie piszą, że cierpienie miało wyraz duchowy, a w filmie tego nie ma.

 

Komu by przyszły do głowy jakieś teologiczne bzdury, jak by zrobili z nim coś takiego?! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, obejrzałbym sobie jakiś film, oparty na faktach. Może być psychologiczny, również horror mile widziany. Moglibyście mi coś polecić ?

Egzorcyzmy Emily Rose - spełnia wszystkie kryteria i w dodatku jest dobry. Polecam;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zebra z Klasą... + dubbing. Wlasnie na canal+ zbejrzalem sobie i jestem splakany ;]

 

Teksty dwoch much (by Tede i Wojek Samo Zło) i pelikana sa poprostu rozbrajajace <loL>

 

"To miał być cichacz"

 

lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do faktów autentycznych ( a są inne fakty? :)) to tylko jeden film :

Powrót Żywych Trupów część 1 - film jak najnardziej na faktach autentycznych :unsure: Kto widział początek, ten wie, o co chodzi :lol2:

 

 

Zebra z Klasą? Masakrycznie wręcz żenujący film. Film Familijny- cóz więcej dodać - w 99 przypadkach na 100 to syf, syf i kupa kupy i tutaj nie jest inaczej.

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Airplane! to nie jest ale calkiem niezly, jest nawet parodia Osady i wystepu Cruise'a u Oprah'y

 

'that's all right, i've taken balls to the face before' [;

Filmik niczego sobie , mozna sie bezmyslnie posmiac...

 

 

Tylko mam wrażenie że Poca brał udział w pisaniu scenariusza do tego filmu :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje 3 grosze :

 

taxi, apocalypse now redux, full metall jacket, batman <z keatonem>, fight club to filmy na topie mojej listy i każdy ma 15 / 10 :D

 

kolejne to nowosci takie tam co obejrzałem ostatnio:

- Madagaskar 9/10 <jeśli z dodatkiem o pingwinach>

- Kung Fu Hustle <coraz wyższy poziom kina chińskiego> :D

- Tomcats <czyli uroki stanu kawalerskiego??>

- Sorority Boys <moze i nie nowośc ale dla mnie tak :D>

 

co do Tarantino to do kompletu polecę lekką fajną i miła komedię Four Rooms jako uzupełnienie FDTD...

 

co do remake'ów : zawsze lepszy jest oryginał - dotyczy to zarówno Insomnia, Ring jak i Vanilla Sky :D

 

i jesio kino hiszpańskie . hmm ... bedziecie się zrzymać ale jakoś nie widziałem nic ciekawego poza wspomnianym Vanilla Sky i obłednym Devil's Backbone :D

 

RE5PECT

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem sobie wczoraj Bloodrayne...

 

Film wyrezyserowal Uwe Boll i to w zasadzie powino starczyc za cala recenzje. Klasa bardzo B, ocierajaca sie momentami o C.

Dobra obsada (jak na taki film), fajna scenografia, niektore efekty calkiem przyzwoite. Koniec zalet.

 

Fabula drewniana i w zasadzie przewidywalna, tak samo dialogi. Dretwy watek romantyczny. Beznadziejne zakonczenie.

 

Swoja droga, dopiero ogladajac cos takiego czlowiek sobie zdaje sprawe jak debilne fabuly maja czesto gry komputerowe :)

 

Ocena koncowa 4/10 - bez piwa nie podchodzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli mowa o Uwe Boll to mialem nieprzyjemnosc obejrzec "Alone in the Dark"

Zalamka, film bez ladu i skladu, klimatu w nim -3

Gra aktorska to kolejna zalamka

 

ocena -3/10 (tak tak to jest minus a nie myslnik)

 

 

PS

und3r przestan sie juz uzalac nad soba. Mysle ze w temacie "na o serwisie i o forum" wszystko zostalo wyjasnione. Napisanie recenzji typu "Film fajny bo mial to to i to a tego mu zabraklo" jest czyms innym niz to co mialo tu miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie pisałem, bo w zasadzie nie było o czym :D

obejrzałem sobie przez świeta (w zasadzie to już dwa razy) "Marsz pinginów" i muszę powiedzieć, że bardzo miło się oglądało

piękny film opowiadający o tym ile trudu i poświęceń ze strony ojca i matki kosztuję urodzenie i wychowanie potomstwa, przetrwanie gatunku,

jak ważną rolę odgrywa solidarność i współpraca (chyba nawet ludzie nie potrafią sobie tak pomagać)

zupełnie inne podejście do filmów dokumentalnych, a Marek Kondrat w roli lektora spisał się bardzo dobrze, a w tle przygrywa bardzo ładna muzyka, jeżeli lubicie tego typu klimaty to naprawdę nie będziecie żałować B)

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goraco polecam fabularna biografie najslynniejszego kierowcy formuly NASCAR, co prawda w Polsce malo jest fanow tych wyscigow a szkoda bo sa duzo bardziej widowiskowe od motonnej F1.

http://imdb.com/title/tt0401088/

3: The Dale Earnhardt Story

Dołączona grafika

 

 

W lutym oplynela 5 rocznica jego smierci podczas ostatniego okrazenia wyscigu na torze Daytona.

Edytowane przez S_Works

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r przestan sie juz uzalac nad soba. Mysle ze w temacie "na o serwisie i o forum" wszystko zostalo wyjasnione. Napisanie recenzji typu "Film fajny bo mial to to i to a tego mu zabraklo" jest czyms innym niz to co mialo tu miejsce.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Uhuhuhu - skoro wszystko zostało wyjaśnione to dlaczego topic został usunięty hę?? Nie chce mi sie drążyc tej sprawy (po prostu nie bede sie juz rozpisywal na temat filmow) - utwierdziłem sie tylko w przekonaniu, ze moderatorzy nie potrafią przyznac sie błędu (wyjątkiem jest Sikor), a poniewaz w tym przypadku błąd był oczywisty to usunęliście cichaczem topic z opisem sytuacji. Musieliście go usunąc, gdyż nie potrafiliście wskazać ktorym postem naruszeł regulamin, a do błedu sie przeciez nie przyznacie (ten post też usuniecie??). Poza tym wszystkie posty w naszej dyskusji z sialala tyczyły sie wlasnie tego, ktory film jest fajny, a ktory nie i dlaczego. Padło wtedy kilkadziesiat roznych (w tym kilka dość rzadkich) tytułow, ktore polecalismy bądż odradzaliśmy i jesli dla kogos był to OT, to albo nie wie co ten skrot oznacza, albo ma cos z głową. Przez cały czas rozmawialiśmy o filmie. Nie o muzyce, nie o sporcie, tylko o f-i-l-m-i-e, wiec o offtopie nie moze byc mowy. IMHO dostalismy procenty tylko i wyłącznie dlatego, ze nasza polemika byla za długa :lol: . Jakos przez pierwsze kilka postow nikomu ona nie przeszkadzala, a potem nagle stała sie offtopem :blink: . Dodajcie moze do regulaminu punkty: "ilość znaków w poście nie moze przekroczyć xxx" oraz "dyskusja na dany temat nie moze przekroczyc x postow", wtedy moje procenty bedą uzasadnione :P . W ogóle to sam fakt, ze nasze posty zostały usunięte bez zadnego ostrzezenia jest naganny - gdyby nie Sikor pewnie nie dostałbym ich nawet na priv.

 

W kazdym razie moja ocena filmow bedzie ograniczala sie teraz tylko do oceny typu x/10.

 

Skazany na bluesa - 7/10

Hazardziści - 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Siedem mieczy Kolejna koreanska bajeczka typu pocieli go i uciekl 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Mowisz ze nie chcesz drazyc tej sprawy a co chwila to wypominasz. Nie wiem juz co bardziej Cie boli te 10% czy to ze cos co uwazales za ultra wazne i fajne moglo sie komus innemu nie podobac. Czemu temat zostal usuniety? A co on wnosil na forum? Placz dziecka? "Chce odzyskac moje posty, wasze % mam w [gluteus maximus]", Sikor oddal to zmienilo sie na "Komu nie pasowalo i niby gdzie?", Michl!k pokazal co i jak, pozniej cos o Domiku po czym na cala moderacje ze nikt sie do bledu nie przyznaje? Kiedy Ty ostatnio publicznie tu na forum przyznales sie do bledu?

 

Siedem mieczy Kolejna koreanska bajeczka typu pocieli go i uciekl 6/10

 

 

Widziałem ten film i według mnie to jakieś 3/10, bo wogle nie mogłem złapać o co chodzi.

 

przy okazji:

Lord of War-8/10 Film o przemytnikach broni (przedstawiony dość luźno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Mowisz ze nie chcesz drazyc tej sprawy a co chwila to wypominasz. Nie wiem juz co bardziej Cie boli te 10% czy to ze cos co uwazales za ultra wazne i fajne moglo sie komus innemu nie podobac.

Nic mnie nie boli, swoje posty od Sikora dostalem. Licze jednak, ze jak nagłośnię troche tą sprawe to dam do myslenia niektorym osobom i przyczynie się pośrednio do zmiany forum na lepsze.

Czemu temat zostal usuniety? A co on wnosil na forum? Placz dziecka?

Zabawny jesteś z tymi swoimi tłumaczeniami. 95% topicow na "O serwisie i forum" nie wnoszą nic na forum, a jednak nie są usuwane (najwyzej zamykane). Mój topic był po prostu dla Was niewygodny i dlatego został usunięty. A dzieckiem to możesz nazywac swojego potomka - obrażając mnie przy każdej okazji tylko sie ośmieszasz.

Michl!k pokazal co i jak, pozniej cos o Domiku po czym na cala moderacje ze nikt sie do bledu nie przyznaje?

No co takiego pokazał Mechl!k? Pokazał ktorymi postami złamałem regulamin i za co mam procenty? Gdyby to pokazał to nie musielibyście usuwać topicu :lol: . Poza tym nie cała moderacja, bo do kilku moderarów nic nie mam.

Kiedy Ty ostatnio publicznie tu na forum przyznales sie do bledu?

Ach, więc przyznajesz jednak, ze chodzilo o publiczne przyznanie się do błedu? Cóż, jakoś Sikor opanował tą "trudną" sztukę, szkoda, że Ty masz z tym taki problem. Co do mnie, to jeśli wskażesz mi gdzie popełniłem jakiś błąd to chętnie sie do niego przyznam:> Poza tym ja nie jestem moderatorem i nie ciąży na mnie odpowiedzialność - moim błędem mogłoby być najwyżej podanie komuś błędnej informacji i jeśli gdzies takową podałem to na pewno bym tego nie ukrywał i poprawił ją.

 

EOT z mojej strony, nie chce mi sie z Tobą gadać.

 

Dracula (Bram Stoker, 1992 r.) - 8/10, mimo drętwej gry Reevesa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Bandidas (Francja,Meksyk, USA -2006).

 

Dla mnie calkiem dobry film glownie za sprawa Cruz i Hayek ;) Ale i tak pare ciekawych scen bylo w filmie. Zaden hit ale wart obejrzenia. 7/10

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...