Skocz do zawartości
kucyk

Filmy - co warto obejrzeć?

Rekomendowane odpowiedzi

Mgła - może i film miał przełamać schematy ukazać zachowanie człowieka w takiej sytuacji itd.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

ale nie podobała mi się gra aktorów, nudne bezsensowne dialogi, nie podobało mi się wmieszanie w to wszytko wątku Boga gdzie jakaś opętana kobieta po 2 dniach doprowadza garstkę ludzi do takiego obłędu, że potrafili zabić w imię jakiś na siłę wpojonych im przekonań - gdzie tu logika, zakończenie totalnie nie trafione koleś zabija swoje dziecko a po 5 minutach okazuje się, że nie trafił z diagnozą. Rozumiem, że to miała być ekranizacja Stephena Kinga jednak uważam, że to nie udana ekranizacja.

dla mnie 4/10

Moim skromnym zdaniem:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wmieszanie wątku Boga? Gdyby nie to, byłby to zapewne zwykły, tradycyjny thriller, gdzie na ludzi napadają stwory itd. Tutaj film zrobiony 'prawdziwie', ukazane są zachowania w sytuacjach ekstremalnych. Kobieta, która głosiła swoją wiarę przekonała tylu ludzi do siebie trafnie przepowiadając kolejne zdarzenia oraz pokazując innym 'wyjście' z całej sytuacji. A oni - nie myśląc racjonalnie i w obecnej sytuacji dali sobie wmówić, co jest dobre, a co złe i co mają czynić.

Zakończenie wg mnie bardzo dobre - Drayton nie widząc już ratunku dla siebie i dla innych, proponuje pozostałym humanitarną śmierć. Przecież chwilę wcześniej widzieli gigantycznego potwora, nie wiedzieli, co czai się we mgle. O cudownym ratunku już nikt nie myślał.

 

Dla mnie 6+/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o czym wy w ogóle dyskutujecie, ten film to dno...

śmiech na sali, nie thriller

 

poza tym

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

idioci Amerykanie wyłażą od razu z tego supermarketu, gdzie mają żywność, schronienie itd rozumiem, że tak było w oryginale...

ale inna sytuacja z światłami, przecież każde dziecko wie że owady lecą do światła... kretyństwo. Była jedna mocna scena - końcowa! I to też dzięki w dużej mierze dzięki muzyce (Dead Can Dance). Jestem bardzo rozczarowany tym filmem

widzę że nie zrozumiałeś filmu :lol2: , ludzie w panice właśnie potrafią zachowywać się irracjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po za tym to mogli wyjsc jeszcze z samochodu i isc przed siebie puki ich cos nie zje albo nie pomra z glodu i pragnienia. Przeciez caly czas zyli i mieli szanse przezyc a popelnili samobojstwo. Rownie dobrze mogli je popelnic jak jakis potwor by ich dopadl i nie mieli by juz szans. Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa amerykanska bajeczka wyszla i sie okazuje ze wszyscy oglądali, dlaczego takie głupoty robią ? no bo najczęściej po nie sięgacie.

 

jedna scena mi sie baaaardzo podobała:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

jak grupką wyszli do samochodu, dotarli do niego nie wszyscy, wchodzi ładna muzyka, odjezdzają, pokazywani sa ludzie w supermarkecie a wsrod nich jeden z kolesi ktory wyszedł ale nie doszedł do samochodu i musiał wrocic do supermarketu. bardzo fajna scena

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie podobalo jak zajebali ta babe (nie lubie tej aktorki) bo mnie wkurzala niemilosiernie w polowie filmu chcialem wylaczyc bo myslalem ze nie wytrzymam jej pier...... dolenia. Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakieś dobre filmy o snajperach. Wróg u bram, Snajper 1, 2 i 3, Zabójcy, Shooter i co dalej?

Phone Booth

i jeszcze taki podobny jak koles mial na muszce babe przykajdankowaną do budki z hot-dogami i gadal z nia przez telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sweeney Todd - Demoniczny golibroda z Fleet Street

OMG, co za pomysł na film. Niech mi nikt nie mówi, że amerykanie nie potrafią już robić filmów. Może nie najlepszy jaki ostatnio widziałem ale górna półeczka.

Cieszę się, że kompletnie nic nie wiedziałem o tym filmie i radzę nie czytać kompletnie nic temu kto zamierza go obejrzeć.

Pomysł na film? Przecież to musical jest w aranżacji filmowej ;]

Świetna gra Deppa, pani Bonham; przepiękna muzyka. 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meet the Spartans co tu sie rozpisywac 300 na smiesznie w stylu ahmerykanskim [; Wiec ujrzymy kupki, gluty, smarki i inne tego typu rzeczy. W postac pieknej zony Leonidasa (w 300) wciela sie Carmen Electra. Jak to rzystalo na amerykanskie parodie, oberwac musi kilka filmow. Nie oceniam bo parodie to inna skala oceniania

 

Step Up2 po reklamowce spodziewalem sie wiecej... duzo wiecej. A tu kolejny filmik z plytka fabula i kilkoma fajnymi numerami tanecznymi. Jak dla mnie jedynka fajniejsza pod kazdym wzgledem. Jednak film mozna zobaczyc, zwlaszcza z druga polowka 6/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meet the Spartans co tu sie rozpisywac 300 na smiesznie w stylu ahmerykanskim [; Wiec ujrzymy kupki, gluty, smarki i inne tego typu rzeczy. W postac pieknej zony Leonidasa (w 300) wciela sie Carmen Electra. Jak to rzystalo na amerykanskie parodie, oberwac musi kilka filmow. Nie oceniam bo parodie to inna skala oceniania

Fakt, momentami śmieszne ;) A oberwały nie tylko filmy, Britney np. też się nie uchowała ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Mist - Beznadziejne, sztywne i sztuczne dialogi :? Poza tym gra aktorska na zenujacym poziomie, speaker z teleexpresu wyraza wiecej emocji w "swoich tekstach" ;) Wylaczylem to po 30min i nie mam zamiaru wracac. Do tego jeszcze ta beznadziejna scena gdzie pierwszy raz ujawnil sie potwor z mgly. Krzyki, wrzaski i halas w pomieszczeniu przylegajacym do hali marketu, a nikt nic nie slyszal... DNO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Bucket List 9/10- świetny film, świetna gra Jacka Nicholsona i Morgana Freemana. Mały minusik za to że przy niektórych scenach reżyser mógł się bardziej postarać :) (chodzi mi tu głównie o scenografie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba chodzilo o Coen-ow.

 

 

In to the wild - 7,5/10 2,5 h dobrego dramatu choc troche meczyl mnie swiatopoglad glownego, mlodego bohatera.

 

Dan in real life - 8/10 mimo, iz film jest przewidywalny to sam film jest niebanalny, ktory warto obejzec z druga polowka.

Edytowane przez Yearman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna scena mi sie baaaardzo podobała:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

jak grupką wyszli do samochodu, dotarli do niego nie wszyscy, wchodzi ładna muzyka, odjezdzają, pokazywani sa ludzie w supermarkecie a wsrod nich jeden z kolesi ktory wyszedł ale nie doszedł do samochodu i musiał wrocic do supermarketu. bardzo fajna scena

Potwierdzam ta scena jest naprawdę dobra.Mi się natomiast od razu skojarzyła z motywem z 300 gdy wojska sojusznika wracały do domu wraz z wytypowanym posłańcem a 300 stało na skale i tylko ten jeden oglądał się za siebie... Miodzio ;) Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Land of living dead - o jakie niedobre to było, jejku jej. Głupiutka niczym gimnazjalistka fabułka, piękny blond-skaucik w głównej roli, magiczny autobus Drużyny A, ober-zły-krwawy-kapitalista na czubku wieżowca. Połączenie klimatu cyberpunku z ożywionymi zwłokami dało w tym przypadku kompletnie niestrawny i nieświeży bigos. Okropność, nie oglądać. Nawet śmiesznie nie było. 0/10

 

Jumper - komedia romantyczna z elementami SF (skoki w przestrzeń). Gdyby wyciąć to drugie, pies z kulawą nogą by na ten film nie poszedł, albowiem zaprawdę powiadam, nudny jest nad miarę i wyobrażenie. Główna panna ma zastanawiającą brodawkę na górnej wardze, główny łepek to rasowy metroseksualista, jedynie drugoplanowy Irlandczyk/Szkot daje radę, choćby akcentem ("yah, mate!"). Jak już zaczyna się rozkręcać, to się kończy. Co w tym nawozie robi Samuel L. Jackson - pozostanie tajemnicą. 2/10

 

Mist - rasowy horror z elementami psychoanalitycznego gmerania palcem w anusie. Przyczyna mgły

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
banalna do bólu - Wstrętna Amerykańska Armia I Jej Tajemniczy Projekt - ziew

Bohaterowie jacyś prawdziwi, kilku świrów, kilku kozaków, finał

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mocno życiowy i dzięki temu przekonujący - brawa

Zacne widowisko. 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze to dobry film , ale co maja do niego bracia Wachowscy ???

 

A tak troszke mi sie ryplo [;

Moze to przez to ze caly czas bylem pod wrazeniem filmu [;

 

Mist nudy nudy nudy. Zakonczenie do przewidzenia. Zalamka. Moze jakby chociaz pokazali jak dzielna US Army walczy z potworkami to mielibysmy jakas rozrywke, a tak prozno wypatrywac glebszego sensu... 5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgła (The Mist) - dno totalne, najgorsza ekranizacja Kinga, nie będę się rozpisywał wszystko zostało już powiedziane.

Aż poleje się krew - genialny film, mimo tego iż trwa 2 godziny 40 minut to po wyjściu z kina żałowałem że tak szybko sie skończył.

To nie jest kraj dla starych ludzi - także wszystko już było powiedziane na jego temat, świetny film.

Posterunek graniczny - film produkcji Bośnia, Czarnogóra, Chorwacja i coś tam jeszcze, o wyimaginowanej wojnie Albańsko-Jugosłowiańską. Bardzo dobry film, piękne zdjęcia - jednak tam to mają krajobrazy ;)

Interview - świetny film ze Sienną Miller i Stevem Buscemi. Niespodziewane zwroty akcji, nieprzewidywalne zakończenie.

Elizabeth Złoty Wiek - tego filmu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Historyczny o królowej Elżbiecie I i jej problemach - dość dobre lecz bez żadnego zachwytu.

Evan Wszechmogący - jedno powiem - Morgan Freeman urodził się chyba do roli Boga - niesamowicie mi do niej pasował, lekka i przyjemna komedia na miły wieczór z druga połówką :)

Edytowane przez ddmar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mgła (The Mist) - dno totalne, najgorsza ekranizacja Kinga, nie będę się rozpisywał wszystko zostało już powiedziane.

:blink:

Staram sie nie komentowac innych wypowiedzi, ale czlowieku, ile ty tych ekranizacji kinga widziales..? :]

Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...