Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

gwiazdkę zignorowałem, bo za każdym razem jak widzę taką gwiazdkę przy czymś to mam gwałtowny atak.. choroby morskiej Dołączona grafika

tu nawet nie chodzi o lepsze OC, tylko że każdy zostawia to na AUTO... a ja chcę wiedzieć co daje AUTO... ponieważ moja płyta ma wyprowadzone punkty pomiarowe sprawdziłem Vring pod obciążeniem... i miało 1.344V... i wtedy zacząłem szukać..

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko że każdy zostawia to na AUTO... a ja chcę wiedzieć co daje AUTO... 

AUTO jest zależne od płyty i jak producent przewidział tą opcję. Nie wiem dokładnie jak to zmienia się na przedziale czasowym(dla innych chipsetów), ale mi Asus dla Nehalema na X58 w opcji AUTO na stocku, ładnie zrzuca napięcie od 0.9 - 1.2 V, jednak jeśli mu ustawię 4GHz to głupek daje 1.48V. :D Dlatego na sztywno mam 1.212V i działa pięknie. 

 

Opcja AUTO jest przeważnie źle dobierana przy OC. Albo za wysoko (jak teraz na mojej i7) albo za nisko i procesor nie wstawał (jak wcześniej na P4 / C2D itd.). 

 

Ogólnie ta opcja nie powinna Cię interesować. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz jak ludzie OCują Haswelle... podnieść ratio, podnieść Vcore... resztę można zostawić na AUTO... właśnie przesiadłem się z E8400 gdzie przy solidnym OC nic nie można było zostawić na AUTO... dlatego wierzyć mi się nie chce że takie krytyczne wartości zostawiam do dobrania płycie... chociaż jak już wspomniałem może to być paranoja wywołana OC E8400... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu temperatury Haswella w stressie podskakują nagle o 10-15c w momencie załadowania pamięci powyżej 90%? Np. w teście OCCT, przed zapełnieniem pamięci temperatury 65-70c (tak samo w grach, ~Battlefield 3), a po zapełnieniu pamięci 80+ :0 Ktoś wie z czego to wynika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pasztecik

NIestety niewiem ale przy 50% pamięci też tak jestDołączona grafika

Czym odczytujesz napięcie proca bo cpu-z mi pokazuje głupotę czyli zawsze 0,89xV?

 

Tak jak napisał gravimag jestem zwolenikiem że żadnego napięcia nie chcę mieć na auto ale ilość nowych pozycji w sekcji napiecia w msi z87-g45 gaming jest delikatnie mówiąc... spora.

Chyba czas na lekturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu temperatury Haswella w stressie podskakują nagle o 10-15c w momencie załadowania pamięci powyżej 90%? Np. w teście OCCT, przed zapełnieniem pamięci temperatury 65-70c (tak samo w grach, ~Battlefield 3), a po zapełnieniu pamięci 80+ :0 Ktoś wie z czego to wynika?

Nie jestem pewien, ale obstawiam, ze to przez kontroler pamieci (IMC), ktory umieszczony jest na procesorze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś posiada Haswella na płytach MSI GD65 lub G45 to niech się chwali jakie OC osiągnął i czy warto zakupić do nowej rodziny i5 ? I oczywiście jakie temperatury hehe ?

Edytowane przez Matiu23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skalpowałeś w końcu IHSa ? 

w końcu przeprowadziłem operację :)
pacjent przed: Dołączona grafika
w trakcie: Dołączona grafika i po oczyszczeniuDołączona grafika
 
tempy przed przy 4600MHz/4600MHz 1.2V Dołączona grafika
tempy po 4600MHz/4600MHz 1.2V Dołączona grafika
różnica 13C przy użytej Noctua NT-H1... czekam na przesyłkę z CoolLaboratory Ultra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol Spi...<br /><br />taptalk 2<br /><br />

chciałeś 5.0GHz masz screen z 5.0GHz na Haswellu... nie podoba się????

pokaż swoje 5.0GHz na Haswellu!?

jak nie masz to załatw Haswella, wyciśnij na nim 5.0GHz przy takim Vcore, to wtedy pogadamy.

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...