Skocz do zawartości
Caleb

Intel Haswell Core i7-4000 / Core i5-4000 - Testy w 1 poście

Rekomendowane odpowiedzi

screen z testowania AIDA 64 ex

max temp 77C. Jednak AIDA męczy procka na maksa, przy prime95 max co widziałem to 61C

przy 4.5GHz oczekiwałem właśnie czegoś takiego

 

post-157650-0-60746400-1370755902_thumb.jpg

Edytowane przez gravimag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

screen z testowania AIDA 64 ex

max temp 77C. Jednak AIDA męczy procka na maksa, przy prime95 max co widziałem to 61C

przy 4.5GHz oczekiwałem właśnie czegoś takiego

 

Nie wiem jak na Haswell, ale na SandyBridge wyraźnie wyższe temp od burn test AIDA uzyskiwałem na Intel Burn Test (z blokiem pamięci ustawionym na 8 GB, przy 16 GB fizycznej ilości RAM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na temperature podczas testow to wyglada calkiem przyzwoicie pewnie w grach nie przekroczy 60

 

Odpaliłem sobie ten sam test u mnie i proc osiąga niższe max temperatury niż testowany LINX'em i to o około 6-8C.

 

Powiem więcej - podobne temp jak w tym teście mam grając w GTA4 więc nie byłbym do końca taki pewien z tym max 60C, no chyba że ten test mocniej obciąża Haswella niż SB. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowania aida poleca asus także raczej oni powinni wiedzieć w czym rzecz. tak jak pisałem wcześniej aida wykorzystuje wszystkie nowe instrukcje hansa dlatego go wygrzewa. 80C to jest moim zdaniem dobra temperatura jak na nie ciętego procka i 4,7ghz. sprawdź jeszcze czy nie występuje throthling...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam tu na forum opinie, po innych zagranicznych stronach patrze, dochodze do wniosku, ze jednak przesiadka w moim przypadku na Haswella jest bezsensem, moze i szybszy troche, ale za to goracy, kto wie jaki sie trafi, cena calej platformy tez dosc wysoka, aby zmienic SB na Haswella musialbym dolozyc jakies 500zl...

 

Wole to 500zl wlozyc w nowa grafike.

A proca upgrade robic 32nm -> 14nm ;)

 

Ciekawi mnie tylko jeszcze jak Haswell radzi sobie z emulacja PS2/Gamecube.

Moze ktos chcialby przetestowac?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zestaw już złożony... temp boxowe to od 32 w idle do 40... natomiast w stresie do 64 .. ale grając w metro nie wiem w syntetykach bo jeszcze nie testowałem poki co mega zadowolony..

ale chlodzenie boxowe oczywiscie zmienie alen ie wiem na co.. hm polecicie coś do haswell-a?

 

PS. przeiadka z c2d także skok wydajności ogromy, nie żałuje wydanej kasy. Tylko no płyta gł. mogła by być lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1155 coller będzie pasować na 1150..

 

Ale ja mam inne pytanie teraz... mam leżeć u kumpla AC 7 pro. rev 1 przypasuje na 1150? poki nie kupie czegoś lepszego mógłbym zamontować? nei wiem czy podejdzie od s775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google nie boli... http://www.arctic.ac/en/p/cooling/discontinued-products/cpu/266/freezer-7-pro.html

 

pasować nie będzie. nie rozumiem po co w ogóle chcesz zmieniać chłodzenie skoro i tak nie będziesz podkręcać procka - strata kasy. 

 

następnym razem przeczytaj co napisałeś za nim wciśniesz zapisz...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam tu na forum opinie, po innych zagranicznych stronach patrze, dochodze do wniosku, ze jednak przesiadka w moim przypadku na Haswella jest bezsensem,

 

Ja wczoraj i dziś też zrobiłem sobie przegląd opinii po forach, bo mogłem się ewentualnie dziś zdecydować na sprzedaż mojego procesora i płyty za 950. No ale się nie zdecydowałem i zostaję na Sandy. Wydajnościowo przesiadka wydaje się być pozbawiona sensu. Jest tylko taka kwestia, że za rok skończą mi się gwarancje na płytę i procesor i jednak przed tym wydarzeniem wymiany wypadałoby dokonać. Ale w sytuacji jaka się wyklarowała na pewno poczekam co najmniej do nowej rewizji Z87. Zresztą płyty na Z87 wydają mi się w tej chwili absurdalnie drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to szalu nie ma, a ryzyko uszkodzenia kosci jest Dołączona grafika

Polecam

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?286340-4770k-4670K-IHS-Removals

to może od razu wstaw kompa do gabloty muzealnej i się tylko na niego patrz. sorry za linka  innego forum ale widać że warto ciąć : http://forum.pclab.pl/topic/763201-Intel-Haswell-wątek-zbiorczy/page__view__findpost__p__11696270

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może od razu wstaw kompa do gabloty muzealnej i się tylko na niego patrz. sorry za linka  innego forum ale widać że warto ciąć : http://forum.pclab.pl/topic/763201-Intel-Haswell-wątek-zbiorczy/page__view__findpost__p__11696270

Zwróć uwagę, że z IHS test pracował 48minut a bez IHSa 10minut, dla mnie to już powód, aby nie brać autora na poważnie. Druga sprawa, tak naprawdę tylko Core 0 się poprawił. Na reszcie różnica rzędu 7-8*C może być spowodowana niedogrzaniem półgodzinnym. 

 

Core 1 z pewnością też sporo zabierał od Core 0, stąd różnica niby o 12*C. 

 

Nie jestem pewien, czy to wystarczający powód na ściąganie IHSa. Trzeba poczekać na testy kogoś bardziej rzetelnego i ogarniętego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz racje w tym przypadku ale na innych forach tez po cieciu widac podobne rezultaty

 

majac chlodenie wodne jak gravimag cialbym procka od razu gdyz napewno na tym nie straci tylko zyska

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...