Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

ja ci powiem tak - jak naazie tylko 8800 sa w stanie obsluzyc gry z DX10 (tzn pociagnac je normalnie)

Jak juz wyjda gry na DX10 ( moze poczatek 2008r) to 8800 bedzie chyba jako najslabsza karta na DX10 bo wyjda nastepcy 8800. Wiec czy teraz oplaca sie wywalac ponad 1000 na 8800 to zalezy czy duzo grasz w wymagajace gry czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Podpinam sie pod pytanie mojego poprzednika jednak interesowalaby mnie jeszcze jedna rzecz :)

Przymierzalem niedawno do kupna GF8800 jednak doszedlem do wniosku ze to snie mija z celem, za kilka miesiecy i tak cena tej karty poleci na leb na szyje :)

Wszedzie tylko piszecie o Palitach ewentualnie gdzies sie przewinie jakis Gigabyte badz MSI.

A co z Asusami? Przegladajac cenniki Asusy sa najdrozsze, jest cos z nimi nie tak? Maja gorsza wydajnosc? Czy zwyczajnie w swiecie nie oplaca sie ich kupic bo sa przecenione?

To tak na marginesie. Bylbym wdzieczny gdybyscie napisali jakiego GF8600 najepiej kupic (wydajnosc) + (podkrecanie) = (zadowolenie) :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem. zamierzam zmienic komputer i zastanawiam sie jaka grafike najelpiej włożyć. chcialem przenzaczyc na nia ok. 550zl. rozwazam GF 7900 GS , GF 8600 GT albo Radeon x1950 Pro . jak mozecie to napiszcie z jakies firmy najlepiej kupic - evga palit czy asus? pozostaly sprzet to Intel Pentium 2x1.6, 1gb RAM, dysk 320maxtor i zasilacz400W. Chcialbym zaznaczyc ze nie znam sie na podkrecaniu grafy wiec dobrze zeby maila super osiagi bez potrzeby krecenia. nie jestem tez jakims maniakiem gier , grywam w nfsa pro evolution, quake4 i takie rozne fpp. Dzieki !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam 7900GS są chłodniejsze, a w grach nie ustępują 8600GT...

 

Mają też szynę 256bit.

 

MSI robi też wersję pasywną, co mi by bardzo odpowiadało.

Jest różnica w markach/grach między wersją 7900 GS 512MB/256MB?

 

Bo w 8600 nie ma ze względu na szynę 128...

 

A może Galaxy 7900GS 600/1600 jest wystarczająco cicha (bardzo), a jest bardziej wydajna? Ile taka 7900GS 256MB 600/1600 robi 3dm06?

 

/konfig wystarczający-

 

opt185, będzie 2GB RAM, topower520w/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GT na nowych sterach i po o/c uzyskuje już dobre wyniki...

I da się go kupić taniej niż 7900GS CM 1.2ns.

MSI 79GS na pasywie ma seryjnie niskie takty (tzn. standardowe dla 79GS) i słabe o/c... więc będzie słabsze od 86GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.hardwarecanucks.com/hardwarecan...-oc-review.html

 

Tutaj 8600gt i 8600gts <!> nawet po lekkim oc ustępują 7900GS w grach.

 

Zależy mi na ciszy. O ile zmienia w markach dodatkowe 256MB w przypadku 7900GS 512MB?

 

PS. Doczytałem. Różnica jest ok. 300pkt w 3dmark 05 na korzyść 512MB, w 3dmark06 512MB wypada gorzej do 256MB.

/to samo taktowanie/

Edytowane przez Anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna no to juz teraz nie wiem jaka karte kupic. Do tej pory bylem za zakupem 7900gs ale popatrzylem na rozne testy i nie wiem czy nie kupic 8600gt... W sumie 8600gt nie ustepuje 7900gs az tak bardzo, a jak za jakis czas bede chcial zmienic karte to napewno latwiej bedzie ja sprzedac niz 7900gs...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Sprzedać łatwiej, bo będzie można rzucić tekstem:

"Poczuj moc efektów DirectX 10" :)

 

I w sumie to jest dobry powód do zakupu 86GT - łatwiej będzie sprzedać.

Na nowych sterach dorównuje/przebija 7900GS.

 

Co nie zmienia faktu, że obie grafy na dzień dzisiejszy są udane - więc wybierając tą drugą nie decydujemy się na mniejsze zło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie całkowicie z innej beczki (beczki cenowej :D)...szukam jak najtańszej karty wydajniejszej o te +/- 30% od mojego zintegrowanego GF6100. Karta ta (GF6100) wystarcza mi w 95%, lecz planuje zmianę mobo wiec trzeba będzie przywitać jakieś VGA na PCI-Ex...co polecicie ? Może x700Pro (za 130zł już można kupić...) albo z tańszych x550XT/x600XT ?

Proszę o odp.

Pozdrawiam

rafwlkp

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 300zl polecanie(pci-e) aktualnie mam karte integrowana z plyta gl. Gram glownie w gry sieciowe(strzelanki,rpg itp.) czasem w jakies nowosci typu colin, nfs, moh. Myslalem nad 7600GS. Moj conf.to Intel pentium D 2.8 Ghz, 1GB ram, plyta gigabyte S-series 945GZM-S2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@inny:

Albo 8600GT za 380zł, albo za ~630zł X1950XT

 

@rafwlkp:

fakt, takie coś:

http://allegro.pl/item220631669__club3d_x7...25_860mhz_.html

będzie dobre, ew polować na 6600GT

 

gryzzli:

7600GS DDR3 albo:

http://allegro.pl/item221933522_palit_hd26...0_ddr3_box.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki Radeon jest porownywalny do 7600GS DDR3 w okolicy 300zl?? bo nie wiem czy inwestowac w GF czy w jakies ATI przy: A3200+ Asrock dual-sata2 1gb ddr hynix 400w fortron

thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 7600GS może się równać X1650XT, ale jest droższy - bierz 76GS albo dołóż do Palit 8600GT, o niebo wydajniejszy

 

Czyli na obecny stan najsensowniej kupić 8600gt? Pytam ponieważ w paru innych tematach widziałem jak proponujesz x1950pro lub xt. Natomiast uważałeś, że 8600 są słabe. A tu widzę zmianę podejscia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wyszły nowe sterowniki, paru ludzi pokazało że ładnie się kręci, powychodziły nowe gry gdzie w ruch idą shadery - i wydajność się pokazała :) 7900GS/X1950P zostały w tyle. A X1950XT jak najbardziej, ale to już ~ 650 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...