Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie jesli sie powtorze, ale troche mi sie juz miesza. Od kilku dni czytam to forum po kilka godzin dziennie. Cel - zlozyc kompa dla ojca do pracy. Przyznam, ze chcialbym rowniez w cos pograc, ale rzadko.

W zasadzie karta graficzna to jeszcze jedyna niewiadoma dla mnie:

 

1. Radeon HD3850

2. GeForce 8600GT Palit Sonic+

 

Zalezy mi rowniez na ciszy. Czy karta (1. i 2.) bedzie glosna w trybie bez stresowym?

A moze wybrac cos z chlodzeniem pasywnym?

Czy orientuje sie ktos, czy sa jakies przeciwskazania lub karty zalecane do zastosowania CAD'owskich?

 

Moze dodam jeszcze co juz mam:

 

c2d E8200 2,66GHz,

plyta Abit IP35 (dzis zamawiam),

2GB OCZ Platinum Rev.2 (dzis zamawiam),

zasilacz Corsair 450W (dzis zamawiam)

 

pozdrawiam B-)

Edytowane przez mistrzuboban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Radeon HD3850

2. GeForce 8600GT Palit Sonic+

Weź Radka. Zje Sonika na sniadanie ;) Co do chłodzenia to nawet referencyjne jest ciche. Pasywne odpuść odrazu :/

 

A czy mój CPU E2160 1,80 GHz nie będzie ograniczał Palita GeForce 8600GT Sonic+??

Może. Podnieś szybe na 266 i powinno byc miodzio :)

 

To może radka 1650PRO lub 6800XT jezeli nie ma sensu brac i ma się dławic

Napisałeś że ma być nowa z gwarą więc z nowych to jedynie 7300GT. Jak chcesz taniej to weź używke, zalicytuj na allegro i może za 150zł dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat nie moge się zdecydować czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Palit GeForce 8800GT Super 512MB DDRIII czy

referencyjnego GeForce 8800GT 512MB i zmienic mu chłodzenie na Arctic Cooling NV Silencer 5 rev.3 do ktorego zachęciła mnie pewna recęzja (core clock 750 wiadomo czego i temp nie przekracza 70*C).

 

Zalerzy mi na cichej pracy jak i niskiej temperaturze koszt obu rozwiązań podobny.

 

Co o tym sądzicie, moze macie inne propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Która z tych kart jest lepsza???

1. GeForce Galaxy 8600GE 512 MB

 

2. GeForce PCI-E 8600GTS Asus EN8600GTS TOP/HTDP/256M 256 MB

 

3. Palit GeForce 8600GT Sonic+

 

Pozdrawiam.

Najszybsza będzie nr2, potem nr1 a najwolniejsza nr3 ale mimo wszystko weź Palita bo pozwala na OC na poziomie GTSa a kosztuje o niebo mniej. Jeśli masz ok 500zł to warto się zainteresować Radeonem HD3850.

 

A co do podkręcania to jest wiele poradników. Poszukaj ;)

 

Mam dylemat nie moge się zdecydować czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Palit GeForce 8800GT Super 512MB DDRIII czy

referencyjnego GeForce 8800GT 512MB i zmienic mu chłodzenie na Arctic Cooling NV Silencer 5 rev.3 do ktorego zachęciła mnie pewna recęzja (core clock 750 wiadomo czego i temp nie przekracza 70*C).

 

Zalerzy mi na cichej pracy jak i niskiej temperaturze koszt obu rozwiązań podobny.

 

Co o tym sądzicie, moze macie inne propozycje?

Ja bym wybrał Palita. Chłodzenie jest niezłe i ciche i pozwala na spore OC. Ale to moja opinia.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaneda ja także na twoim miejscu brałbym palita sonic+

Dopłacanie do innych wersji nie ma sensu,bo po O/C bedziesz miał to samo + kilkadziesiąt zł w kapsie..Chyba ze masz kase to mozesz sie rozejrzec nad 3850 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, no właśnie nie chcę wydawać za dużo kasy na kartę, tak do 300 zł. a co do O/C to nie wolę sie za nie nie zabierać, szczególnie, że mam coś nie tak z napięciem w gniazdku... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....2tyg temu napalilem sie na grafe BFG 640 OC2 ale okazalo sie ze niema ich w sprzedazy ale co sie zrobi wiec przezucilem sie na 8800 GTX EVGA 768MB ....grafika bedzie wykorzystywana tylko do gier... Moze jakies inne propozycje ? zalezy mi na maxywalnych osiagach w grach! np CoD4 , Crysis, CS:S.....Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde jednak zostało mi trochę waluty do wydania na kompa i mogę sprzedać mojego nowego palita 8600gt sonic+ i dołożyć do tego 250zł czyli mam do wydania na kartę 550zł co kupić żeby był duży wzrost wydajności ????? ( karta musi starczyć na 2 lata bo za tyle planuje kolejną modernizacje)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....2tyg temu napalilem sie na grafe BFG 640 OC2 ale okazalo sie ze niema ich w sprzedazy ale co sie zrobi wiec przezucilem sie na 8800 GTX EVGA 768MB ....grafika bedzie wykorzystywana tylko do gier... Moze jakies inne propozycje ? zalezy mi na maxywalnych osiagach w grach! np CoD4 , Crysis, CS:S.....Pozdro

Ja bym celował w 2x8800GT. GTX jest teraz nieopłacalny :/

 

A co sądzicie o tej karcie NVIDIA GEFORCE 128MB MSI/Medion 6610 XL/GT albo o MSI GF 6600 256MB DDR2/128b na AMD Athlona 3700+ SanDiego???

Zależy za ile. To coś 6610 to jakies lipne jest a ten dodatek w nazwie medion to brzmi jak duuuży problem :/

 

kurde jednak zostało mi trochę waluty do wydania na kompa i mogę sprzedać mojego nowego palita 8600gt sonic+ i dołożyć do tego 250zł czyli mam do wydania na kartę 550zł co kupić żeby był duży wzrost wydajności ????? ( karta musi starczyć na 2 lata bo za tyle planuje kolejną modernizacje)

Szukaj używki GF8800GT 512 MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GF 6600 256MB DDR2/128b za 70 zł + 3 miechy gwarancji...

To można brać.

 

88GT ciężko będzie znaleźć za ~550 zł (jedna jest BCM ale ma już 540zł)

 

Zostaje polować na 88GTS v1, ew dorzucić do 8800GS (619zł).

Na allegro nie patrz. Szukaj na forum. Nówki można kupić za 640zł więc jak dobrze poszuka to taniej znajdzie. Jak to mówią jak się chce to się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co byłoby lepszym wyborem bo nie wiem czy opłaca się czekać na 9600GT ,

 

8800GT 512mb czy HD3870 512mb ?????

 

( obie te karty można kupić w podobnej cenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wezmę już tego palita ;), mam pytanie odnośnie tej używanej MSI 6600 na Athlona 3700+, czy można sprawdzić czy przypadkiem karta nie była wcześniej kręcona??

Pozdrawiam

A niby w jakim celu?? Czy kręcona czy nie małoważne. Ważniejsze jest by byłą wpełni sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że żywotność kręconych podzespołów się skraca, a skoro karta była już używana...

No skraca się... z 15 lat do 12. Więc nawet tego nie odczujesz. Jeśli nawet byś użytkował kompa przez 10 lat nadal bedzie chodzić czy podkręcony czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...