Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, mam niewiele kasy i zalezy mi by zaoszczedzic ;] Reszta sprzetu w sygnaturze (warto zwrocic uwage na zasilacz - tylko 350W). Wyjsciowy budzet oscyluje w granicach ~200 zl. Zastanawiam sie nad GF7600GT / 7600GS / 7300GT, ktore mozna wyrwac na allegro za odpowiednio 180 / 160 / 150 zl. Chce kupic karte raz na dobrych #pare lat i wolalbym nie zostac zbytnio w tyle (Dx 9 a Dx 10) i z musu wymieniac karte w przyszlosci - wiec ewent. spreze portfel i rzuce te >300zl na 8600GT, ale naprawde czy warto(#)? Gral prawdopodobnie bede w rozdzialce 1280, ale ostatecznie moze byc i 1024 ;] A moze jak juz szalec to X1900GT / X1950pro - ale tu znow klania sie Dx9.

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomcool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie Palit 8600GT Sonic+ najlepiej używkę poniżej 300zł.

aaalbo X1950PRO.

Wszystko zależy od ceny. 8600 i tak do DX10 się nie nadaje. Nie masz się co łudzić.

 

Obydwie karty można dostać w okolicach 300zł.

 

P.S. w 2600 raczej bym się nie pchał.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam w tej chwili e6600 (zaniedlugo e8400), plytke pod sli, zasilacz corsair 520W i czekajacy w szafie OCZ 700W, grafa 8800gtx z HR03plus, komp cichy, na infinity i fanderach.

 

Jak sadzicie, czy dokupic drugiego 8800gtx do SLI z kreconym e8400 (grac lubie duzo, monitor 1650x1080) czy poczekac na, niewiadomo w sumie jak szybkiego, 9800gtx czy inszego nowego potwora nvidii? Cz wedlug Waszych wiadomosci 8800gtx SLI z szybkim procem i 4gb ramu przegoni jednego nowego 9800gtx?

 

pozdrawiam

krzysgro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprzedał tego GTXa i kupił 2xGT512/GTS512 w SLI. I na razie powinno styknąć. Chociaż jak masz kase to nawet dokup drugiego GTXa czociaż do SLI GTSy lepsze bo mniej grzeją się a wydajność podobna. I raczej konfig z dwuma wydajnymi kartami pogoniu nadchodzące potworki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kasa nie ma na szczescie problemu, pozostaje tylko ja sensownie i z glowa wydac :) Patrzac na obecne ceny gtxow (mozna wyrwac ponizej 1000pln) opcja SLI kusi coraz bardziej. Sa jakies problemy z podkrecaniem obu kart jednoczesnie? Czy stare prawidlo gloszace, ze trzeba miec dwie IDENTYCZNE karty jest nadal aktualne czy tylko maja miec te same parametry (mam bfg)?

 

pozdrowka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie siedzę ostatnio w kartach więc krótka piłka

Warto galaxy 7900 gs 1.4 ns z założonym accelero s1 na gwarancji jakieś 7 miesięcy jeszcze za 200 zł ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Jeśli możesz dołożyć jeszcze troszkę to warto powalczyć o 8600GT. Poniżej 300zł można wyłapać.

Za 319zł masz PALIT 8600GT Sonic+

"zwykły" 8600GT około 260zł.

Jeśli jednak to max ile możesz dać to chyba warto.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupiłem

Bardziej dla tego accelero niż dla samej karty ;) Myślę że się opłacało - mojego 7300 gt powinienem sprzedać za jakieś 130-140 zł więc dokładam 60 zeta i mam

dobre chłodzenie + szybsza grafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zmień platformę i kup 2x1GB ramu ;]

Potem możesz pomyśleć o jakimś 88GT ;]

 

Na tym 2x512 już daleko nie zajedziesz, a kupować dodatkowe DDR1 jest mało opłacalne. No chyba, że wyszukasz jakąś fajną kostkę 1GB do 100zł.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostki bede zmienial na 2x1gb platformy narazie nie ruszam, chyba ze wpadnie dodatkowo "kilka zl" na E2200 + abita, ale to 4%

 

 

co do grafiki to chyba faktycznie trzeba kupowac 88 bo nic innego z tego co sie rozgladalem, to nie ma sensu wymieniac (tylko ta cena ;/ ). Jesli juz trzeba bedzie dozbierac do 88 to GT czy GTS hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GAINWARD GeForce 9600GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI/HDMI PCI-E (1.0 ns) (650/1800)

 

Za 577,00 PLN... warto kupić już teraz czy lepiej jeszcze z dwa tygodnie poczekać?

Dokladnie ja tez czekam az ceny .. w sumie powinny spasc jeszcze ( niedlugo 9800gt )

Ja bym doradzal cierpliwosc :)

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Szczerze mówiąc to nie wiem ile czasu dziś już spędziłem w internecie na rozgryzaniu co by tu kupić żeby było dobrze. Obecnie mam to, co sygnaturce. Może niepotrzebnie się pospieszyłem z zakupem, ale płytę + procesor kupiłem miesiąc temu za 330zł (netto, podatek sobie mogę odpisać) - 225 za to, co sprzedałem po wymianie. Wydaje mi się, że ~100zł za zmianę z archaicznej płyty głównej i P4 2,4GHz na obecną konfigurację, to dobra inwestycja. Przy okazji pamięci zaczęły chodzić na 400MHz w dual channel i AGP na x8 zamiast x4 (nie śmiejcie się <_< ).

 

Teraz z kolei kombinuję żeby sprzedać płytę główną, RAM, oba dyski i kartę graficzną i zainwestować w:

 

Asus P5K Pro 370zł + OCZ 2x1GB PC800 CL4 Platinum rev.2.0 / Patriot 2x1GB PC800 CL4 LLK (może od razu ktoś poradzi co lepsze?) 170zł + 2x WD/Seagate 250GB 7200RPM 16MB Cache SATA2 (ewentualnie na razie jeden, a potem dokupię drugi jak się nie wyrobię z kasą, ale wolę partycje rozkładać na dwóch mniejszych dyskach - bez RAID - zwłaszcza biorąc pod uwagę Linuxa) 2x215zł + ...

 

No właśnie, dlatego piszę tu a nie gdzie indziej, bo największy problem mam z kartą graficzną. Najpierw w ogóle myślałem o kupnie X1950Pro na AGP, ale... już nic lepszego na AGP nie będzie (no niby jest HD3650 teraz, ale kosztuje... :) ), a poza tym zmiana płyty to mnóstwo możliwości, których zawsze mi brakowało. Procesor na razie zatrzymam sobie, bo nie mam kasy i na zmianę zasilacza jeszcze do tego - może po wakacjach :) Po prostu cała operacja ma polegać na tym, że dokładam z kieszeni niewiele do dużo lepszego sprzętu (biorąc pod uwagę ceny netto) i za jakiś czas mogę sobie przejść na Vistę (choć może i teraz nad tym pomyślę, bo system będę stawiać od 0 - zależy co SP1 do Visty i SP3 do XP dadzą tak naprawdę), dołożyć RAMu itd. - po prostu być na bieżąco.

 

 

 

Wracając do karty graficznej. Później pomyślałem, że wezmę X1950Pro na PCI-E, ale... jest np. 8800GS w niewiele wyższej cenie - pytanie, co to za wynalazek, że tyle kosztuje (inne GS są droższe)?

 

Inna sprawa, że pomyślałem że może trochę się nadszarpnę i kupię coś wreszcie z nieco wyższej półki żeby mieć zapas mocy na jakiś czas:

 

Galaxy 8800GT chyba jednak zbyt wykastrowany (256MB)

Asus 8800GS (z tego co czytałem, to jest naprawdę OK)

Gigabyte HD3870 z DDR3 tyle, że straszycie z tymi sterownikami...

 

A może coś zupełnie innego? Co mi poradzicie w cenie MAX do 600zł (a najlepiej taniej, choć przeboleję ostatecznie)? Zależy mi na dużej wydajności w grach (COD4, Bioshock itp. i jako-takiej w Assasin's Creed jeśli to możliwe - w 'full-detalach' grałem chyba tylko za czasów 486 i wcześniejszych więc nie zamierzam się tym przejmować ;) ), stosunkowo małym poborze prądu (dlatego odpada np. seria HD2900 - zasilacza nie zmienię teraz) i w miarę cichym chłodzeniu.

 

Wentylację w obudowie mam bardzo dobrą - na procku 30st. bez stresu (do 45) a na karcie graficznej niewiele powyżej 50st. podczas katowania.

 

Z góry wielkie dzięki - po prostu aż mnie łeb rozbolał od tego :blink:

Edytowane przez metalfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W najbliższej przyszłości planuję kupno karty. Chciałbym wydać na nią w okolicach 300 zł, najlepiej żeby była nieużywana, nowoczesna i obsługiwała starsze gry (np. 7-letnie).Aha i koniecznie z AGP! Zastanawiam się nad GF 7600GT lub Radeon 2600XT. Czytałem trochę na temat tych kart, pierwsza jest troszke starsza ale podobno bardziej wydajna. Druga za to obsługuje najnowsze standardy. Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W najbliższej przyszłości planuję kupno karty. Chciałbym wydać na nią w okolicach 300 zł, najlepiej żeby była nieużywana, nowoczesna i obsługiwała starsze gry (np. 7-letnie).Aha i koniecznie z AGP! Zastanawiam się nad GF 7600GT lub Radeon 2600XT. Czytałem trochę na temat tych kart, pierwsza jest troszke starsza ale podobno bardziej wydajna. Druga za to obsługuje najnowsze standardy. Co polecacie?

Tradycyjnie: jaki masz pozostały sprzęt (zasilacz, procesor, RAM)? Sam gram na podkręconym 7600GS np. w Call of Duty 4 z dość dobrą grafiką...

 

PS. Czemu 7-letnie? Takie gry to Ci Radeon 9800 z powodzeniem obsłuży...

Edytowane przez metalfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie: jaki masz pozostały sprzęt (zasilacz, procesor, RAM)? Sam gram na podkręconym 7600GS np. w Call of Duty 4 z dość dobrą grafiką...

 

PS. Czemu 7-letnie? Takie gry to Ci Radeon 9800 z powodzeniem obsłuży...

 

athlon xp 3200+, 1gb ddr 400 mhz, porzadny zasilacz :)

 

gram w różne gry, stare i nowsze, w te najnowsze to żadko. aktualnie moja karta to Radeon 9500 ale niedawno poszedł mi w nim wentylator i karta się chwile smarzyła. od tego czasu jak gram na wysokich detalach to pojawiają sie artefakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA w sumie bardzo podobnym pytaniem co kolega wyżej:

Mam mobo a7n8x-E deluxe asusa i semprona 3000+ (taki niby Barton - socket A) do tego grafe 9550 (+ Tagan 380). Radka chce zmienić na cos lepszego. (dodatkowo dokupię ramu zeby miec te 2gb --> obecnie mam 1...). Myślałem o hd2600xt ale czy to sie oplaca w ogole ?? Proc nie bedzie hamował jej za bardzo ?? Zamiast tej mogę po prostu <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> 7300GT.... Ale jak będę miał parę fpsów więcej na radku to te 100 zl doloże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie ;)

 

P.S nie czytałem całego topicu ( bo dużo tego ) , więc nie wiem czy to już było :P

 

Którą karte bardziej opłaca się kupić ?

 

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,52729/

czy tą

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,50536/

 

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...