Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

wielkie dzięki :) Lekturka zaliczona, no i tak jak piszesz, Podczas uruchomienia wentylator szybko przeskakuje w tryb "niesłyszalny" i tak już praktycznie pozostaje. czyli, że chłodzi ładnie i chodzi cicho ;) Też ciągle mi to S1 chodzi po głowie, jednak jestem skłonny ku temu Gainwardowi, bynajmniej po lekturze tego testu ;)

 

To na koniec jeszcze jedna karta do porownania - widze ze duzo osob sie nia zainteresowalo MSI GeFORCE 8800 GTS czy bedzie lepsza od 9600gso 768 - czy 320 ramu to nie za malo do gry w 1680x1050 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz pare postów wyżej, pytam o to samo co Ty ;) dokupujesz Accelero S1 rev2. i nie masz suszarki.

Ewentualnie rozważasz to co ja - Gainward GeForce 9600GSO który jest droższy, na innym, cichym chłodzeniu ;) (test na pclab na poprzedniej stronie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na innych forach i stronach wyczytałem że chłodzenie ma głośnie, a ja nie chce suszarki :unsure:

To chłodzenie ma być głośne? No faktem jest że accelero będzie cichsze ale tragedii nie ma. A jak mimo tego będzie Ci przeszkadzać to regulator obrotów wstawisz bądź odkręcisz oryginalny wiatrak i założysz wolną 90mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam okazje zmienić kartę graficzną. Mam na to około 1000zł. Mój konfig jest w sygnaturce. Czy opłaca się teraz zmieniać kartę graficzną czy lepiej poczekać z moim GTX'em do następnej serii od AMD/ATI i Nvidii? Tzn. czy przyrost wydajności będzie widoczny? Zastanawiam się nad 2x 4850 w crossfire tylko boje się żeby nie były ograniczane przez mobo, które obsługuje CF w trybie 2x8 albo proca. Rozważam również pojedynczego 4870. Do kart(y) dokupię accelero S1 rev2 z wiatraczkami.

Będę zmieniał chłodzenie więc czy mam brać pod uwagę producenta Sapphire vs Asus?

 

Edit:

Będę grał w dość niskiej rozdziałce 1280x1024 :/ choć czasem na jakimś turnieju z kolegami w fife podepnę do tv full hd.

Pozdro :rolleyes:

Edytowane przez DeMeQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupiłbym 22 calowy monitor (np. LG W2252TQ-PF) - 8800GTX, to nie jest słaba karta. No chyba, że wolisz na lepszej matrycy niż TN (vide Twój FS).

 

x8 na pewno nie będzie ograniczać karty. Jeżeli chcesz już zmienić kartę, to może być 2x HD4850 w Crossfire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości zmiany monitora:/ Mimo że będę grał w niskiej rozdziałce to chciałbym na jak najwyższych detalach. Gry to oczywiście głównie fps np crysis, cod4 itp. bo w pozostałe gram na PS3. Chciałbym aby moja nowa karta miała pewien zapas mocy powiedzmy 1,5 roku minimum, a mój gf niestety się już starzeje.

 

Moje główne pytanie czy obecna generacja krat graficznych da mi zauważalny przyrost mocy wzgl. gtxa i pewien zapas na przyszłość? Bo jeśli to ma byc kilka fps więcej to chyba jednak poczekam na jakis przełom wydajnosciowy jak np g80. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x4850 to dobre rozwiązanie. W nowych tutułach jak znalazł bo wydajność na poziomie 280GTX i lepeij. 512MB też nie będzie ograniczać w takiej rozdzielczości. Ale pomyśl o lepszym OC proca. Albo wymień na E7200 i OC pod 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema no a jak ja bym chcial zmienic grafe a mam mobo crossfire x16 i x4 wiec chyba 2 grafy w crossfire musze sobie darowac i wstrzymac sie z kasa na jedna pozadna no dobra a jak pozniej bym chcial dokupic inna tansza do tego x4 np cos 3850 bo podobno dziala u ATI seri 48xx z 38xx w cf?????czy to by cos dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Processor: AMD Athlon 64 Processor 3500+, MMX, 3DNow, ~2.2GHz

Memory: 3024MB RAM

Hard Drive: 250 GB Total

Video Card: NVIDIA GeForce 7300 GT (aktualnie)

 

mam pytanko jaka karte graficzna polecacie tak w granicach 300-400 zł ... z przeznaczeniem do gier głównie bf2 , cod4 :)

aby starczyla co namjmniej na 2 lata i mozna bybylo grac w nowe gierki na srednich detalach

 

z góry dziekuje za pomoc :)

Edytowane przez muminek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję karty AGP do zestawu: barton2500+, NF7, 1gb ramu, cena do ~200 PLN, ale zastanawiam się czy jest sens inwestować aż tyle. w oko wpadło mi coś takiego:

http://www.allegro.pl/item398488146_innovi...wa_p_s_3_0.html

znajdę coś lepszego ww kwocie? a jeśli nawet, to czy jest sens kupować? może styka po prostu radek9600/9800? szukam raczej czegoś "optymalnego"

Edytowane przez deejay999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9600GSO 768MB i zmiana proca na X2.

I nie licz ża jakakolwiek grafika pozwoli Ci na 2 lata bezproblemowej gry. Już teraz najszybsze ledwo starczają na Crysisa...

a co bedzie w moim wypadku lepszym rozwiazaniem kupienie nowego procka np. athlona x 2 5200 czy lepiej wymienic grafike

 

a wlasciwie co jest wazniejsze grafika czy procek ? :)

 

dziekuje za wczesniejsza odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ten temat i nie mogę się zdecydować nad kartą czy GeForce 9600 GT czy GTS (512) czy może karty z serii 8800? cena max 550zł

Tylko Radek HD4850.

 

muminek07 jak weźniesz teraz coś pokroju 8800 to procesor będzie go ograniczał, jak wymienisz sam procesor to nadal żadnej poprawy nie odczujesz po obecny proc jest odpowiedni dla grafiki. Ale biorąc 96GSO 768MB i lepszego proca to różnice odczujesz. Podaj jaką masz płytę to poradzę co zrobić by najlepiej na tym wyjść.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam płytę asus p5b deluxe + 2x2gb ram mushin 800mhz + 2x512 OCZ platinum + proc c2d 6300 + zasiłka Topower P7 EZ 420W. Chcę kupić kartę graficzną ale mam dylemat pomiędzy Geforce 8800GT 512 mb AMP EDITION 700/200 od ZOTAC a GD 9600GT 1GB 700/2000 od GAINWARDA.. co byście mi polecili ??? A może jakieś inne opcje?? Do dyspozycji mam jakieś max 600 zł. Liczę na wasz support PS. Czy moja zasiłka poradzi sobie z nową kartą graf. pokroju tych wymienionych powyżej?? Nie chcę się zdziwić jak zamówie jakąś a tu lipa...

Edytowane przez f3nikz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC mnie nie interesuje więc chcę jak najlepszą kartę o stockowych parametrach;) A co z moim zasilaczem? Da radę? Nie mam za bardzo kasy teraz na jego wymianę... Więc ponawiam całość powyższego pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Radek HD4850.

 

muminek07 jak weźniesz teraz coś pokroju 8800 to procesor będzie go ograniczał, jak wymienisz sam procesor to nadal żadnej poprawy nie odczujesz po obecny proc jest odpowiedni dla grafiki. Ale biorąc 96GSO 768MB i lepszego proca to różnice odczujesz. Podaj jaką masz płytę to poradzę co zrobić by najlepiej na tym wyjść.

 

Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaka karte najbardziej opłaca się brać przy rozdziałce max 1280x1024 (LCD) procek będzie albo e8400 ewentualnie jakiś quad myślałem nad hd4850 lub gf9600 bo chyba nic wydajniejszego do takiej rozdziałki nie potrzeba? a może się mylę? zależy mi żeby sobie pograć w Mass Effect i kilka nowości jeszcze :)

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...