Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Porszę o doradzenie mi karty do ok. 400zł. Miałem kupować 4850 ale po pierwszę jest to wydatek ok. 500zł i jak dla mnie to trochę za dużo. Zależy mi żeby grać płynnie na wysokich detalach ale nie aż tak bardzo. Po drugie dużo osób ma problemy z tymi kartami =/ Jednemu chodzi tak świetnie że pozazdrościć, a zaraz drugi wyleci się wyskakują artefakty w grach itp.

No i zastanawiam się nad 8800GT lub 9600GT czy może 9800GT? lub coś podobnego. Tak żeby grać w CS:S, Stalker, CoD 4 i przyszłościowe np. GTA 4, CoD 5 (oraz inne które wyjda w przeciągu następnych 6-9 miesięcy), płynnie na wysokich/średnio-wysokich detalach ( :P ) na 22' panoramicznym ekranie, a rodzielczość mniej więcej 1280×800 / 1280×1024.

Na razie niepodkręcałbym bo mam słabą płytę główną (AMD690GM-M2). Potem gdybym kupił coś lepszego to bym podkręcił.

+ zależy mi na cichym i wydajnym chłodzeniu.

Jakieś propozycję?

Z góry dzieki.

Bierz jakiegoś 8800 GT w cenie ok. 400 zł. Za tą cenę nie ma nic lepszego. Możesz również pomyśleć nad jakimś 3870 ale jest on chyba mniej wydajny.

 

A teraz do ludzi planujących zakup 4850:

 

Wszyscy dobrze wiemy, że jest to świetna karta i Ati zasłużyło sobie na brawa za nią. Ale czy ludzie nie oślepli trochę przez ten model?

 

W cenie 473 zł mamy 8800 GTS od od dobrego producenta:

 

http://www.agito.pl/seria-8/zotac-geforce-...168.333853.html

 

który to według testu:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4311-30

( sorry za link od konkurencji :P )

 

- wygrywa w większości gier z 4850.

 

Za 470 zł można mieć 4850 jedynie od Palita a jak wiadomo u tego producenta róznie bywa z chłodzeniem.

 

To tylko taka mała sugestia z mojej strony ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten Zotac GTS byłby bardzo dobrą kartą porównywalną z 4850?

A jak z temperaturami i chłodzeniem w tym Zotacu?

Hmm... chyba skuszę się na tego GTS :]

I czy różnica pomiędzy 8800GT a GTS jest warta dopłacenia 70zł?

Edytowane przez kaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 470 zł można mieć 4850 jedynie od Palita a jak wiadomo u tego producenta róznie bywa z chłodzeniem.

hmm... Z tego co pamiętam wszystkie modele hd4850 mają takie same chłodzenie (no chyba, że wersje podkręcone; one mają zmieniane chłodzenia, ale one nie kosztują <500 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczan ten Zotac jest nieco lepszą kartą od 4850 co wynika z testu który zamieściłem ( zajrzyj jeszcze raz i sam sobie odpowiedz :P ). Chłodzenie jest OK. Zotac jest naprawdę dobrym producentem i nie robi syfu. Pozdrówka!

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się, że 8800gts > hd4850 (jak również nie twierdze, że hd4850 > 8800gts), bo tutaj - jak widać - wszystko zależy od testu. Mówiłem tylko, że nie ma co się bać hd4850 od palita (a właściwie jego chłodzenia), bo standardowy asus zaoferuje to samo, w ogólnie nie ma się co bać Palita (i sugerować, że robi syf). Różnice dopiero są w wersjach podkręconych.

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację, obie karty są sobie równe. Kaczan musisz zatem już sam wybrać, ja jednak radziłbym chyba 8800 GTS ze względu na producenta i optymalizacje pewnej części tytułów pod nV ( niestety takie są realia tej z deczka nie czystej gry ). Tak jak napisał kolega forumowicz Palita nie ma co się bać ale jednak zdarzają mu się częściej wadliwe sztuki przypuśćmy takiemu Asusowi czy też Zotacowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam athlona64 san diego 3ghz i 4gb ramu. Chce na dniach kupic grafike. Planowalem hd4850, ale tak sie zastanawiam czy moj proc nie bedzie jej hamowal na tyle, ze wydajnosc bedzie niewiele wieksza niz na jakiejs sporo tanszej karcie. Mam ok 500zl i zastanawiam sie czy warto kupic tego radka. Nie wiem jak dokladnie wyglada sprawa hamowania karty przez proca, wic pytam, czy proc ograniczy karte na tyle, ze wydajnosc bedzie niewiele wieksza niz np na 9600gt, albo 3850/3870, czy moc samej grafiki i tak zrobi swoje i bedzie duzo lepiej niz na wymieniopnym gf, albo starszym radku. Prosze o jak najszybsza odpowiedz, gdzy chce karte kupic w tym tygodniu i nie wiem co mam zrobic.

Edytowane przez Fog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam athlona64 san diego 3ghz i 4gb ramu. Chce na dniach kupic grafike. Planowalem hd4850, ale tak sie zastanawiam czy moj proc nie bedzie jej hamowal na tyle, ze wydajnosc bedzie niewiele wieksza niz na jakiejs sporo tanszej karcie. Mam ok 500zl i zastanawiam sie czy warto kupic tego radka. Nie wiem jak dokladnie wyglada sprawa hamowania karty przez proca, wic pytam, czy proc ograniczy karte na tyle, ze wydajnosc bedzie niewiele wieksza niz np na 9600gt, albo 3850/3870, czy moc samej grafiki i tak zrobi swoje i bedzie duzo lepiej niz na wymieniopnym gf, albo starszym radku. Prosze o jak najszybsza odpowiedz, gdzy chce karte kupic w tym tygodniu i nie wiem co mam zrobic.

Sprzedaj San Diego i DFI, kup mobo na p35 i e5200(albo e6550...ostatnio widzialem na allegro w swietnej cenie), a następnie inwestuj w grafikę:). Następnie oczywiście OC na poziomie ~3.2-3.4GHz. Takie moje skromne zdanie...tak czy siak, twoja platforma nie jest już przyszłościowa i pora na gruntowne zmiany. Wtedy śmiało możesz "pakować się" w 4850. Jeśli ta opcja ci nie odpowiada, myślę że na chwilę obecną z twoim konfigiem w nic powyżej 88GT/98GT bym się nie pchał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecna nie zamierzam zmieniac calego konfiga, bo mnie po prostu nie stac. Musze kupic grafe, bo na mojej padly pamieci, wiec prosze o odpowiedz w tej kwestii. Za jakies pol roku pewnie zmienie na quada a do tego czasu chcialbym w miare komfortowo pograc. Wiec ponawiam pytanie: czy przy obecnym procku bede mial wieksza wydajnosc przy hd4850 niz przy 88gt/98gt, czy proc ograniczy karte na tyle, ze wydajnosc bedzie zblizona/niewiele wieksza. Jakbym kupil teraz hd4850 to mysle, ze przez jakis czas moglbym tez na tej karcie pociagnac po zamianie calego konfiga, ktora jest planowana za jakies pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuje porady na temat jaka karte kupic. Moj sprzet to:

CPU: C2D e6300

RAM: 2x1GB Geil 4-4-4-12 800Mhz

MB: Asus P5B

GPU: GeForce 7900GS 256MB Zalman taka jak tutaj

Zasilacz: Corsair 650W (taki mocny bo ostatnio kupilem bo poprzedni padl...)

 

Zastanawiam sie teraz nad zakupem GF 8800 lub 9800 ale:

1. Chce zeby skok wydajnosci byl raczej znaczny bo nie bede wydawal kilkuset zlotych ot tak

2. Teraz mam XP, jakbym kupil karte to przejde na Viste (dla DX10) a wtedy ogolna wydajnosc w grach spadnie - to tez trzeba ORT: ORT: wziąć pod uwage.

3. Z 600zł okolo moge wydac na karte

A moze Radeona...? Ale z nim to mam zle doswiadczenia - pare kart od ATi juz mi sie popsulo...

No i jak przejde na Viste to pewnie doloze kolejne 2GB bo w sumie niedrogie...

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie kupna karty graficznej i wybieram pomiedzy HD 4850 a 9800 GTX+. Czy ktos tutaj ma moze 9800GTX+ ? Chodzi mi przede wszystkim o wystepowanie jakichkolwiek problemow na tej karcie typu black screeny, zwisy itp. Radeon co prawda jest troche tanszy (ale cena po uwzglednieniu zmiany chlodzenia jest juz minimalnie nizsza niz GTX+) i mniejszy gabarytowo, ale chodzac po forach jednak widzi sie troche tematow odnosnie black screenow. W przypadku GTX+ nie znalazlem puki co podobnych problemow (co nie znaczy ze ich nie ma, a jezeli juz sa to zdecydowanie rzadsze niz w przypadku Radeona). Zaleta GTX+ jest takze chlodzenie. Wiadomo ze zaraz ktos powie ze przeciez mozna na wstepie odpalic fanfix i pozmieniac predkosci wiatraka albo zakladac inne chlodzenia. A ja wychodze z przekonania ze jak kupuje cos u producenta to chce miec produkt w pelni sprawny, ktory zainstaluje i bedzie dzialal bez zadnych problemow i zadnych modyfikacji, czyli poprostu dopracowany.

 

PS. Nie jestem pro ATI ani pro NVIDIA, uzywalem do tej pory Radeona 9600 jak i FX5700.

Edytowane przez carver88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac 8800 GTS za 453zł o.O Może to chwilowe, może nie...

Coś jest nie tak, czy może brać i nie pytać? :D

 

PS. Dzięki vippiotrek i halo?!. Na razie mocno zastanawiam się nad tym GTS i być może jeszcze w tym tygodniu zamówię. Jak na razie ostro sledze ceny bo chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić :P

PS2. Aby nie zaśmiecać w dziale o zasilaczach, to pytam się, jaki zasilacz wybrać, ale przyszłościowy, bo za kilka miesięcy wymienię platformę na C2Duo i będę bawił się w OC. Tak do ok. 230zł z agito.pl. W miarę cichy i chłody ofc ;)

PS3. Czekam również na inne propozycje :P

Edytowane przez kaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac 8800 GTS za 453zł o.O Może to chwilowe, może nie...

Coś jest nie tak, czy może brać i nie pytać? :D

 

PS. Dzięki vippiotrek i halo?!. Na razie mocno zastanawiam się nad tym GTS i być może jeszcze w tym tygodniu zamówię. Jak na razie ostro sledze ceny bo chciałbym jak najwięcej zaoszczędzić :P

PS2. Aby nie zaśmiecać w dziale o zasilaczach, to pytam się, jaki zasilacz wybrać, ale przyszłościowy, bo za kilka miesięcy wymienię platformę na C2Duo i będę bawił się w OC. Tak do ok. 230zł z agito.pl. W miarę cichy i chłody ofc ;)

PS3. Czekam również na inne propozycje :P

Ja go widze za 445zł.Jako że dolar spadł minmalnie to radze kupować zanim znowu sie odbije.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym kupic sobie nowa grafe, mam athlona 3000+ Venice (1,8Mhz), plyta Gigabyte GA-K8NF-9, RAM 2x Kningstone 512 ddr, grafa Redon x800GT, planuje zakup monitor Eizo S2201WH-K, 2x 1gb kingston DDR, no i grafa... wybralem sobie GeForce 9800GT, ale przeczytałem tu na forum - "Wymagany procesor : Core2Duo @ 2,4Ghz, Athlon X2 @ 2,6Ghz", czy musze zmieniac plyte i procka zeby posmigac na tej karcie? czy jest to wogule oplacalne, a jezeli nie to co doradzacie. Zaznacze ze komp oprocz gier przeznaczony jest do grafiki i montazu video.

 

pozdrawiam

Edytowane przez dzi3lak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda - platforma w tym przypadku jest do zmiany. Ja bym sprzedał procesor, mobo, ram, grafikę i zasilacz zapewne też (jaki masz) i dołożył pieniądze do nowej platformy. Kupno ramu DDR jest jeszcze większym nonsensem...

 

Ja bym wziął tańszy monitor, a wtedy starczyłoby na coś porządnego.

 

Ile możesz wydać na wszystko ? No i jak ze sprzedażą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monitor chciałbym mieć naprawdę porządny, ten kosztuje 1450 i raczej się na niego zdecydowałem (ale jestem otwarty na wasze sugestie), co do zasilacza to, MC-400ATX 2.0 PFC 400W, jeżeli chodzi o finanse, to na grafe,ram, ewentualnie procka/płytę mam 6,300 zł, ale w tym muszę także zmieści koszt rzutnika dobrej klasy (min HD ready).

 

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze jestem lama a potrzebuje rady. to zglaszam sie do was spece. moj budzet to okolo 400-500zl. wiem ze najlepiej oplaca sie kupic w tym przedziale radeona hd4850 ale moja plyta glowna jest na nFORCE i SLI. Wiec wolalbym kupic Geforca. znalazlem takie karty

 

MSI N9800GTX PLUS-T2D512-OC

oraz

TwinTech 9800GTX+ XT 512MB 750/2300 Dual Heatpipe TB

 

I teraz pytanie czy bylby to najlepszy wybor?? Jezeli tak to ktora z tych kart wybrac a moze jest jeszcze lepsza karta od tych a ktorej ja nie znalazlem ??

Jaka jest najlepsza 9800gtx+ na chwile obecna. I chodzi mi tez o wersje fabrycznie podkrecona.

 

Moj komp to:

MSI K8N MASTER2-FAR.

2x Opteron 270 X2.

12GB RAM.

barracuda 500GB.

Radeon x850 xt pe

 

Z gory dzieki za pomoc.

Edytowane przez alienatwork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczan tak jak już mówiłem decyzja należy do Ciebie. Test widziałeś, w jednym tytule wygrywa GTS w drugim 4850 - pół na pół. Musisz sam podjąć wybór i zdecydować czy będziesz proamerykański czy proeuropejski :D Jeżeli ktoś nie wie o co mi tu chodzi to dla przykładu podam, iż w takiej Ameryce szacuje się, że ok 80% userow PC posiada grafikę ze stajni nV z czego połowa nie wie co to Radeon. Natomiast w Europie przewagę ma Ati z tym, że mniejszą niż nV w USA ;)

 

Ja na Twoim miejscu brałbym chyba tego Zotaca bo uważam, że gry ładniej wyglądają na sterownikach nV oraz zieloni znacznie lepiej optymalizują swoje sterki pod gry. Taka jest moja opinia.

 

Żeby było jasne nie jestem fanem nV, bo sam mam Radka 3850 PCS od PowerColora ;)

 

Przypomniało się: W tej cenie, o czym już mówiliśmy można mieć tylko referencyjnego Radzia od Palita, a ten Zotac 88GTS ma swoje chłodzenie, które jest wydajne, a to z kolei przyda się w O/C które podniesie osiągi. No chyba, że te Radki dobrze się kręcą nawet na referencyjnym chłodzeniu to wtedy przeczytaj ponownie pierwsze dnie tego posta :P

Edytowane przez vippiotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moglibyscie mi poradzic co wybrac do mojego zestawu ?

Cos w granicach 500-600zl

Mysle o 8800GTS 512 albo 8800 GT 1000MB

Czy w tych kartach firma ma znaczenie (model) ? Oczywiscie pomijam chlodzenie bo i tak bede odkrecal do WC.

Nie ma co przepłacać. Jeśli dobrze widzę, i masz x2 3800+ to do tego nie warto kupować nic lepszego niż 9600GT bądź HD3870.

 

Przyszedł czas na zmianę platformy. Sprzedaj co masz i składaj coś pod LGA775.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki vippiotrek że dalej o mnie pamiętasz :D Ostateczną dezycję podejmę jutro, i to będzie na 99% ten GTS. Co prawda mam chęć na ATI, ale... ale to jeszcze nie to. Kupie w przyszłym roku 5xxx :P

Co prawda w tym teście co mi podałeś, GTS większość wygrywa, ale w innych testach jest na odwrót. Ale dla mnie te kilka mm na wykresach nie robi różnicy.

Ja męczę 8400GS i nie narzekam za dużo :lol2:

 

Ale ciągle męczy mnie jedno, czy ta płyta główna nie jest zbyt słaba (ECS AMD690GM-M2)? Niby opinie są dobre, że solidna budżetowa płytka... ale takim sprzętem chyba ją trochę pomęczę :P

 

Czyli wstępne zamówienie wygląda tak (z agito.pl)

ZOTAC GeForce 8800 GTS 512MB DDR3 PCI-E BOX 456,00 zł

Corsair VX450 450W 200,00 zł

A-Data DDR2 2x1024MB Extreme Edition VITESTA 800+MHz CL4 BOX 112,00 zł

 

Na razie taki mały upgrade. Ramy to taki mały dodatek bo teraz posiadam beznadziejne (od Hynix'a...) i to chyba one są problemem zcinek gier. Za kilka miechów kolejny upgrade i zmiana platformy na Intela.

Co o tym myślicie? Zasilacz mam nadzieję że solidny i cichy, wystarczy na przyszłość do P5Q i 8400 do OC :) Ramy mam nadzieję że też się wykręcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z podobnym problemem: +/- 500zł i coś do zastąpienia 7900gs (troche sie przeciaglo...) w kompie siedzi e6400@3.2ghz, 2gb ramu i enermax liberty 400. chcialbym pograć w FullHD w Mass Effect, Gta4 czy Fallouta3, a jak nie da rady to 1440x900 minimum. ponizej na moim monitorze to juz obrzydliwie wyglada. docelowo HD4850 - wszyscy ciągle ją polecają. tylko pytanie która opcja:

 

a - najtanszy referent plus accelero

b - Palit Sonic

c - taki szafir

d - Gainward GS

 

czy moze jeszcze coś innego?? rozumiem ze wersje z 1gb mozna sobie odpuscic. chodzi mi o względną cisze bez tropików w budzie przy niewielkim OC.

 

no i nie ukrywam ze w sumie chętnie bym został przy nVidii - r9200 i 9550xt to nie są mile wspomnienia;P ale takie 9800GTX troche budzet przekracza, a z tego co wiadomo to wcale lepiej od radka nie dziala. wiec któredy droga panowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak zdecydowałem się na radka 4850 po przeczytaniu tej recenzji klik. hesus, może Ci się przyda :) Poczytaj też komentarze.

Ja wybrałem Palit Xpertvision Sonic z agito.pl. Czyli z "Xpertvision" dodatkowo, mniej więcej to samo :)

Ludzie piszą że ma bardzo niskie temperatury (ok. 30-40 w spoczynku do 55-65 podczas gry).

Chłodzenie podobno ciche.

Tutaj też masz tego Sonica taniej niż na allegro.

Wydaje mi się że to bardzo dobra karta, jeśli chcesz mojej opini to musisz poczekać jakieś 3-4 dni aż mi przyjdzie :)

Edytowane przez kaczan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ograniczyłem wybór do 3 pozycji:

 

1 - ten palit

2 - Gigabyte + jakiś wolnoobrotowy cooler na to

3 - Najtańszy 9800GTX+

 

w poniedziałek powinienem podjąć decyzję, ale najbardziej póki co nęci mnie ten Gigabyte - z tego co mozna wyczytać najwiekszy potencjał OC posiada. chyba się nie zawiodę? o tym palicie znalazłem kilka niepochlebnych opini i w sumie troche sie go boje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...