Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Musi być przez sterowniki w danej grze obsługa multiGPU. Praktycznie wszystkie nowe gry mają wsparcie CF/SLI w sterownikach. W starszych grach moc jest wystarczająca by wyświetlać grafike płynnie już na 1 GPU.

A relacje są takie że puki nie włączysz AA to 3870x2 jest na poziomie 4870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosze o porade dotyczaca GF9800. Mam Athlona X2 6400+, 4GB pamieci, zasilacz BQ450W. Chcialbym kupic karte graficzna do grania w rozdzielczosci 1680x1050. Przy zalozeniu tej samej ceny bardziej oplaca sie wziac Gainward 9800GT 1024 MB GS, czy Gainward 9800GTX+ 512MB? Innymi slowy, ktora karta bedzie wydajniejsza w tej rozdzielczosci? Czy wazniejsze bedzie wiecej RAMu czy wyzsze taktowania? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gh0st7, powiedz ile chcesz wydać bo może już uda się znajść 4870.

Jak najmniej ;) Z tego na ile sie orientuje, w wielu artykulach bylo wspomniane ze przy rozdzielczosciach >1280x960 dodatkowy RAM daje sporego kopa, stad moje pytanie. Na alledrogo 9800GT 1024MB od Gaiwarda w wersji GS jest za 600zl i znalazlem tez typa z 9800GTX+ od Gainwarda z mojej miejscowosci, ktory chce sprzedac karte rowniez za 600zl (nowka z gwarancja). Wczesniej GTX+ nie bralem nawet pod uwage.

 

Co do 4870.. Wiem, ze w tej chwili ATI to najlepsze rozwiazanie, ale.. Zawsze jechalem na GF, od GF2 poczynajac, na GF8 jak na razie konczac. Raz skusilem sie na ATI, karte po 2 miesiacach musialem sprzedac, bo powodowala ciagle zwisy komputera. Podobne przygody na zupelnie innym modelu mial moj sasiad. Powiedzialem sobie, ze od tej pory pozostaje wierny Nvidii. Moze to glupie, ale wynika ze zlych doswiadczen z ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o ATI. To że miałeś szczeście do NV nie oznacza że keidyś się nie skończy ;)

Jak chcesz jednak nadal tego GFa to 9800GTX+. 1GB może w crysisu w rozdziałce 1280x1024 zauważalny będzie, ale w większości gier dopieru powyżej 1680x1050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaka GTX 260 core 216 bylaby najlepsza? Myslalem nad Gigabyte albo MSI bo sa najtansze... to chyba nie ma wiekszej roznicy jakiej firmy? Prosilbym o porade :) z gory dzieki pozdrawiam!

Weź najtańszą. Chyba że dają jakieś super bonusy, typu soft, gry, portfelik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie producentów kart Radeon HD4870 1GB. Który jest najlepszy, który dodaje do karty najlepsze wyposażenie albo który ma najcichsze chłodzenie. ASUS, Palit, Gigabyte, Powercolor, Sapphire....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie 4870 to karty referencyjne czyli: nieważne od kogo kupisz karty zawsze będą identyczne. Mogą różnić się BIOSem (tzn taktowaniem) ale od czego jest OC ;)

Co do wyposażenia to szukaj w opisach sklepów czy z recenzji. Ja bym brał najtańszą kartę jaką znajdziesz na rynku. Za gratisy i tak musisz dodatkowo dopłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline mają :

 

1. Sapphire HD4870 512MB 256 PCI-E GDDR5

2. Gigabyte HD4870 512MB 256 PCI-E GDDR5

 

obie karty po 765 zł na chwile obecną zastanawiam się co wziąć, trochę czytałem ten wątek i natknąłem się na opinie że jak się chce grać w rozdzielczości 1680x1050 lepiej sprawdzają się wersje z 1 GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wg. testów na e-Gielda różnica to jakieś 4-5 FPS-y, zależnie od gry. Hmm, na moje oko całkiem sporo...

 

Mam okazję kupić MSI 8800GT za ~260zł lub EVGA 8800GS 384MB w podobnej cenie. Który lepszy?

Czytałem, że standardowe chłodzenia na 8800GT to straszne suszary...

Edytowane przez noob.ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki GT bo jak wersja 256MB to lepszy już 8800GS. Jak wersja 512MB to nie ma się nad czym zastanawiać.

 

PS. Różnice w wydajności lepiej podawać w %. 5FPS przy 100 to nic, zaś 5 przy 25FPSach to już konkretna różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, dzięki. Napaliłem się na tego GT, ale właśnie wersja 256MB - KLIK.

 

Mówiłem o "realnej" różnicy, czyli właśnie w okolicach 60fps-ów. (tak żebym mógł ją odczuć)

 

Pozostała więc EVGA 8800GS, którą bym oczywiście podkręcił i Asus Glaciator 9600GSO 384MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline mają :

 

1. Sapphire HD4870 512MB 256 PCI-E GDDR5

2. Gigabyte HD4870 512MB 256 PCI-E GDDR5

Zastanawiałem się co kupić z tych dwóch kart, ale ostatecznie zamówiłem coś takiego

Palit XpertVision Radeon HD 4870 Sonic 512MB DDR5 PCI-E BOX

ze względu na zworkę z tyłu karty przełącznik sonic >>> turbo i w miarę porządne chłodzenie,

choć ponoć wcale nie ciche chłodzenie, ale z tego co koledzy piszą Sapphire i Gigabyte do cichych też nie należą.

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym na gigabyte sa wieszane psy za jakość w wyższym segmencie.

Coś mi o tym wiadomo mój 8800 GT by Gigabyte przebywa obecnie w serwisie, ale nowa karta już zamówiona :)

 

Orientuje się ktoś czy ten Palit XpertVision Radeon HD 4870 Sonic 512MB DDR5 PCI-E BOX jest wstanie zrobić coś więcej niż tryb turbo 775/4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...