Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić kartę graficzną, budżet 1000-1600zł, w grę nie wchodzą używki, posiadam zasilacz 600W. Z racji tego że w tym roku wychodzą nowe układy od AMD i Nvidii, prawdopodobnie za pół roku-rok jak ceny się ustabilizują sprzedam tą i kupię nowy układ. Teraz, jest w ogóle sens takiej operacji i co doradzilibyście? :) W tej chwili mam Radeona HD 6930.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym abyście mi doradzili, która karta graficzna jest lepsza.

Mój sprzęt:

Płyta główna : Foxconn H61MXV

CPU : Intel® Core i5-2300 CPU @ 2.80GHz (4 CPUs), ~2.8GHz

RAM : 4GB DDR3

Grafika : HIS Radeon HD 5670 IceQ 1024MB GDDR5
System : Windows 8.1 Pro x64

 

Mam na oku 2 modele aczkolwiek nie znam się na tyle dobrze by ocenić która byłaby lepsza.

1. GEFORCE GTX650 1GB DDR5 DX11 - link do aukcji

2. PALIT GeForce GTX 560 Ti 1024MB - link do aukcji

 

Niestety nie mam zbyt dużo funduszy, które mogę przeznaczyć na zakup.

Jeśli macie jakieś lepsze propozycje to podajcie tak max do 400zł.

 

Głównie chodzi mi o jak najlepszą wydajność w grach.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

560Ti to staroć (40nm Fermi) ale nominalnie od 650 powinien być szybszy.

 

Z tym że jak wygląda wsparcie w nowych sterach dla Fermiego to nie wiem, pewnie słabo. A z kolei na starych sterach nowa gra może nie odpalić.

 

Patrząc tylko na wydajność to 560Ti, patrząc na mniej potencjalnych problemów to 650, można jeszcze próbować znaleźć używane GTX 750Ti ale to cztery stówki raczej przekroczysz.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

560Ti to staroć (40nm Fermi) ale nominalnie od 650 powinien być szybszy.

 

Z tym że jak wygląda wsparcie w nowych sterach dla Fermiego to nie wiem, pewnie słabo. A z kolei na starych sterach nowa gra może nie odpalić.

 

Patrząc tylko na wydajność to 560Ti, patrząc na mniej potencjalnych problemów to 650, można jeszcze próbować znaleźć używane GTX 750Ti ale to cztery stówki raczej przekroczysz.

Z tego co widzę jest na PCI-E 3.0 x16. Moja płyta niby obsługuje

Expansion Slots 1* PCIe3.0(IVB)/2.0 x16

2* PCIe x1

IVB nie jestem pewniem, ale chodzi pewnie o IvyBridge, a w CPU-Z pokazuje mi SandyBridge. Czy jest to jakaś różnica ? Czy karta graficzna z PCI-E 3.0 x16 odpali mi ?

A jeśli chodzi o GTX 750i to znalazłem to :

http://allegro.pl/asus-geforce-gtx-750ti-2gb-ddr5-prawie-nowa-i5944505943.html

ale czy jest sens ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba brał tę 750Ti. Do 450 zł za wersję 2GB taki zakup ma jeszcze jakiś sens.

 

PCI-e 2.0 czy 3.0 - jeden pies (masz SB więc u Ciebie będzie PCI-e 2.0 ale to nie ma żadnego znaczenia).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba brał tę 750Ti. Do 450 zł za wersję 2GB taki zakup ma jeszcze jakiś sens.

 

PCI-e 2.0 czy 3.0 - jeden pies (masz SB więc u Ciebie będzie PCI-e 2.0 ale to nie ma żadnego znaczenia).

Dzięki za wyjaśnienie.

Znalazłem jeszcze coś takiego : 

http://allegro.pl/palit-geforce-gtx-750ti-kalmx-2gb-gwarancja-36-mc-i5951785499.html

Jest jakaś różnica między tamtą a tą ?

Nie ważne już. Źle spojrzałem na cenę.

Dobra w takim razie dzięki za pomoc. Poczekam do jutra jeszcze może coś się jeszcze pojawi, jak nie to biorę tą 750Ti.

 

@Edit

Chyba, że może ktoś zaproponować coś z ATI w cenie do 450zł.

Edytowane przez Kamas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć do GTX 750 Ti 2 GB zamiast bawić się w używane lub słabe karty pokroju R7 360.

 

Podaj posiadany zasilacz (marka i model). 

Mam coś takiego, nie wiem czy nie za słaby ten zasilacz.

http://i.imgur.com/GvqIyf0.jpg

 

A co myślisz o tej :

http://allegro.pl/show_item.php?item=5953589691

Edytowane przez Kamas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kart to bierz HD7850 / R7 265 / R7 370 albo GTX750Ti .

 

Twój zasilacz to bomba z opóźnionym zapłonem , zero zabezpieczeń i realna moc ~250W lub mniej , wyrzuć go do kosza i kup markowe 350W-400W .

Ten może być ?

http://proline.pl/?p=ZASAKGOBU0005

Z tego co widziałem karty teraz potrzebują min 400W zasilacz.

Tak jak pisałem wyżej mam ograniczone fundusze na kartę do 450zł max.

Edytowane przez Kamas1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jaką grafikę jest sens polować ?

obecnie siedzę na HD7770,

budżet ok 600zł

 

jak na razie rozglądam się za HD7950/70, do dostania w okolicach 500zł.

... czyli równie stary złom ...

 

jest jeszcze coś ciekawego ?

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta HLN może mieć problem nie tylko z zasileniem GTX670 , może być problem z podpięciem karty do zasilacza .

 

Większość wymagała 2x6 pin a HLN z reguły miał 1x PCI-E 6pin , czasami były wersje które wymagały 1x8 pin ( np. Asus DC Mini ) .

 

Gorzej jak kolega Chemik16 ma wykastrowaną wersję zasilacza a karta jest zasilana z pomocą przejściówek molex - pcie .

 

Z GTX950 już znacznie lepiej jeżeli chodzi o podpięcie do PSU - większość kart wymaga 1x6 pin do zasilania , nieliczne ( GB Extreme czy EVGA FTW z tego co widziałem ) wymagają 1x8 pin .

 

Także sama karta jest sporo mniej prądożerna , w kwestii wydajności - GTX670 w teorii powinien być szybszy ale karta ma już swoje lata , optymalizacje z Maxwella + olewanie starszych kart przez NV robi czasami swoje i może się okazać że 670 będzie gorsza lub nie wiele lepsza niż 950 .

Edytowane przez reyden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczem się nie przejmójcie. Naprawiałem ich już wiele - mam tego całą szafę, okablowanie i tak lutuję w zależności od potrzeb.

 

jakoś nie widzi mi się zmiana na 950, 700zl+ a wydajnościowo szału nie ma ...

 

ps, niewiele drożej jest 960, <100zł

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilaczem się nie przejmójcie. Naprawiałem ich już wiele - mam tego całą szafę, okablowanie i tak lutuję w zależności od potrzeb.

 

jakoś nie widzi mi się zmiana na 950, 700zl+ a wydajnościowo szału nie ma ...

 

ps, niewiele drożej jest 960, <100zł

Jak kupować gtx 960 to już raczej z 4Gb ram a to już wydatek ~1k pln. W wersji 2Gb to najbardziej opłacalny jest jednak gtx 950 bo 9602gb będzie tylko minimalnie szybsza. Patrz na złote strzały x-koma przed chwilą był Gigabyte r9 380 za 729pln fakt, że wersja 2gb, ale jest to i tak jest to zdecydowanie lepsza opcja od gtx 950 szczególnie w tej cenie.

 

 

Witam. Poszukuje najlepszego modelu GTX 970, zastanawiałem się nad EVGA GTX 970 SSC ACX 2.0+

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

 

Jeden z najlepszych możesz jeszcze pomyśleć o MSI Gaming i Asus Strix co jest najlepsze kwestia raczej gustu, uprzedzeń i fanboyostwa. EVGA ma raczej najlepszy serwis z wymienionych.

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzę x-kom ... ale zawsze zapomne spr. jak jest coś ciekawego.

 

edit:

wziąłem GTX960 4GB za 700zł. Troche wielkie bydle,  byle działało ;) I tak będę musiał dorobić wiązkę - karta ma 2x 6pin  ... nie wiem po co przy TDP120W

 

nie miałem GF od ... w zasadzie nigdy nie miałem :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że w X-kom.pl , sklep często organizuje promocje .

 

Nie pisał też jaką ma wersję , może brał referenta - choć przy zasilaniu 2x6 pin to mało prawdopobne , referent ma 1x6 pin .

 

Tylko chyba GB G1 ma 2x6 pin , reszta kart ma albo 6pin albo 8 pin .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...