Skocz do zawartości
kucyk

Jaką kartę graficzną kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Wymiana gtx670 na 960 4gb i dopłacanie 400 zł totalnie bez sensu jeszcze żeby grać w 1440p...

Albo dopłacasz i kupujesz gtx970 co byłoby najlepszym rozwiązaniem (tu aktualnie najtaniej http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=63187) albo kupujesz tego r9 290, zasilacz da radę z 290 o ile nie ma 30lat.

 

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14658

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-290-oc-gaming-4gb-ddr5-pci-e-box-r9-290-gaming-4g/pd/D8VS4BBBM/?utm_source=zanox&utm_medium=feed&utm_campaign=zanox_wszystkie&utm_content=11250480&zanpid=2040714802275714048 (tu coś im się pierwsze zdjęcie walnęło bo ma być msi)

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, przekonaliście mnie, nie było to trudne. Która z 970tek ma najlepszy stosunek jakości do ceny? Ta wersja 100ME czy pozostać przy Gigabyte W3X? W sieci jest mnóstwo testów, ale patrząc po wydajności klatkowej w grach, często różnica rzędu 100-200zł w cenie przekłada się na różnicę 5-10klatek. Czyli dla mnie niewidoczne. Mój monitor pracuje chyba w max 60kl/s. Zasilacz ma niespełna pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie to nie tylko wydajność, ale i system chłodzenia, jakość, marka itd...

 

Polecam 

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-970-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-i-dl-displayport-gv-n970g1-gaming-4gd-665541/

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-970-gaming-100me-4gb-gddr5-256bit-hdmi-dvi-dp-gtx-970-gaming-100me-719129/


Mój monitor pracuje chyba w max 60kl/s. Zasilacz ma niespełna pół roku.

 

Skąd masz takie informacje?

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mu chodzi o częstotliwość odświeżania - wtedy 60 hz by pasowało .

 

Bo nie słyszałem o monitorze który by limitował FPS-y .

 

Limitować może co innego np. procek , karta , ram czy nawet dysk .

 

@NostradamuSek

 

Podałeś linka do GB w wersji Gaming a nie WF3X , WF3X jest o jakieś 120 zł tańsza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zabijcie mnie, ale czy jeśli monitor ma odświeżanie 60kl/s to czy na takim monitorze jest techniczna możlwosć zobaczyc różnicę pomiędzy 60, 80, a 125kl/s ? Dotychczas myślałem, że tzw v-sync właśnie ogranicza wydajność karty, aby nie męczyć jej przetwarzaniem dodatkowych klatek obrazu, których i tak monitor nie wyświetli. Czyżbym się sromotnie mylił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil, czy ja napisałem że chcę grać w większe tytuły na tych GPU?

Zadałem tylko pytanie. Ty, osobiście gdybyś miał wybrać jedną z nich, to którą?

Tylko nie pisz, proszę że żadną. Chcę wiedzieć która z tych trzech jest najlepszą opcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uprzediłem tylko ewnetualne pytanie czy pogram na  tym w Wiedźmin 3, bo sporo takich pytań dzisiaj padło w przypadku tego typu kart..

 

 

IMO 750Ti. Chociażby pod względem prądożerności.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 rozważał bym GTX750 i R7 260X .

 

GTX ma mniejszy pobór mocy , to już Maxwell i ma Cuda / PhysX - choć karta jest za słaba aby w pełni wykorzystać PhysX .

 

GTX650Ti to stara karta , bardziej prądożerna i wolniejsza niż ww. karty .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc :

Mam jeszcze 1 pytanie, w wersji Windforce 3x są takie niepodłączone wtyczki. Wszystkie wentylatory się kręcą normalnie. O co chodzi?!

 

dsaads.png

 

Ok, okazuje się, że one są spięte do kupy tymi wtyczkami.

Chciałbym także przestrzec wszystkich, którzy noszą się z zakupem tej karty, tj.

 

GV-N970WF3OC-4GD

 

ma ona jedną dużą, niezrozumiałą dla mnie wadę konstrukcyjną. Mianowicie obroty wentylatorów w idle są ustatione na 1600!! Kartę słychać wieczorem przy przeglądaniu sieci, temperatura chipsetu to ok 34*C, a ona syczy... Musiałem edytować BIOS żeby się tego pozbyć. Gdyby ktoś chciał taki zmodyfikowany BIOS, który tylko obniża obroty :

http://chomikuj.pl/sever17/GV-N970WF3OC-4GD+-+cichy+BIOS

 

Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz za pomoc w podjęciu decyzji

bios.png

Edytowane przez qasq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zamówiłem tą kartę http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-750ti-gaming-2g-n750ti-tf-2gd5-oc-629388/

Jednak teraz mam obawy czy zmieści się do obudowy, którą posiadam, czyli http://www.morele.net/obudowa-zalman-zm-t1-plus-622551/

Niby w opisie Zalmana jest, że pomieści karty do 290mm. Otworzyłem budę, zmierzyłem przestrzeń i te 25cm (tyle chyba ma ten GTX) wychodzi na styk w okolicach koszyka na HDD.

Może ma ktoś tą budę i kartę podobnych rozmiarów, żeby rozwiać moje wątpliwości? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Radeon HD 7770 GHz Edition-2 GB DDR5 Vs Sapphire Radeon R7 260X 2GB DDR5 ?????
Co będzie leprze na moim sprzęcie?

Może

 

GIGABYTE GeForce GT430 1GB OC?

 

 

 

Sprzęt:
AMD Phentom II X4 955 Procesor 3.62

Ghz Fsp Hexa 500w

Gaia SDI283

2x2GB GoodRam 1600

Gigabyte Ultra Durable 3 MA785GT-UD3H

 

Aktualnie posiadam GeForce Gtx 260 OC ale niestety została uszkodzona(stwierdzili użytkownicy forum PurePc). Myślę o zakupie używanej Karty graficznej. Jak macie jakieś inne propozycje to piszcie(podobne ceny do tych przedstawionych wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT430 to tragedia , znacznie słabsza od twojej obecnej karty , jedyne plusy to obsługa DX11 ( choć nic to w zasadzie nie daje - karta jest za słaba do DX11 ) i znacznie mniejszy pobór mocy .

 

R7 260X to nic innego jak rebrandowany HD7790 , karta szybsza o jakieś 20% od HD7770 .

 

Z używek można dostać HD7850 w cenie tego R7 260X .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 460 od Gigabyte'a będzie dobrym wyborem za 175zł? Szczerze mówiąc trochę wypadłem z obrotu jeżeli chodzi o karty graficzne, a mój HD 5750 zaczął ostatnio trochę głupieć i pasowało by go wymienić na coś innego. Nie chcę znowu wydawać majątku, bo tak jak pisałem, 90% czasu na komputerze robię coś do czego wystarczyło by najtańsze padło za max 50zł z Allegro, ale te 10% miło by było żeby dało się grać chociaż na średnich w coś nowszego niż Quake III Arena.

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak Panowie, zapewne już jutro poczujemy zapach (a raczej swąd) odgrzanych układów od AMD. 

 

W związku z tym, na 99% zdecyduję się na zakup GTX 970. Rozważam w sumie 3 wersje:

1. G1 Gigabyte - wszystko OK, ale z głośnością pod obciążeniem zapewne nie jest różowo.

2. MSI Gaming - karta super, chłodzenie spoko, design bardzo mi odpowiada... ale nie ma backplate,

3. MSI 100 ME Edition - to samo co wyżej, ale z backplate.

 

Powiem szczerze, że bardzo zależy mi na tym, żeby karta posiadała ów backplate. Cena tych 3 wersji jest w sumie identyczna ~1600 zł. Którą wersję polecacie Wy?

 

Czy jest możliwy jakiś spadek cen tych kart po premierze Rx 300 od AMD? Jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją ME nie narzekam, chyba wygrzała się, bo mam wreszcie normalne temperatury, czyli poniżej 70 st w Wieśku. (często poniżej 50st)

Oprócz tego półpasyw, więc wentyle obracają mi się w zasadzie tylko w grach, a jak już kręcą się to cicho. O wyglądzie nie wypowiadam się, bo to osobisty gust. 

 

Konkurencją byłby Asus Strix, ale nie wiem, czy polecać, bo ma czasem problemy z dobrze założonym, skręconym chłodzeniem?!

 

Poza tym podobno MSI nie naprawia kart tylko daje nowe, ale to taka luźna info, bo znam tylko kilka przypadków.

Edytowane przez NostradamuSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Szukam używanej karty graficznej do 600 zł. Na razie biorę pod uwagę GeForce GTX760. Macie jakieś inne propozycje? Jakie konkretnie modele tego GeForca powinienem brać pod uwagę?

 

//EDIT

Udało mi się wylicytować Gigabyte GeForce GTX 760 OC  (GV-N760OC-2GD) za 587 zł z 22 miesięczną gwarancją. Model jest fabrycznie podkręcony.

Edytowane przez Marrrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc w wyborze karty graficznej.

 

Komp bedzie wykorzystywany tylko do obróbki zdjec (photoshop, lightroom) - bez grania w gry.

Jedyny wymóg to 2 wyjscia DVI.

 

Reszta kompa bedzie i5-4790k, 16gb ram 2400mhz, zasilacz corsair 550w.

 

Jaka kupic do tego grafike, za okolo 300-400zl? Jak sie da to jeszcze taniej. Ma tylko dzialac dobrze PS i LR na tym, raczej zadnego 3d nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie napisalem ze jedyny wymóg to 2 wyjscia DVI do podlaczenia 2 monitorow, czego nie zapewni mi karta zintegrowana...

 

Zeby wykluczyc kolejne posty w stylu "a moze jednak zapewni" to uscisle ze plyta glowna bedzie Gigabyte GA-Z97-HD3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm w sumie pomysl z przejsciowka hdmi-dvi nie jest zly :) moze na start takie cos zloze, a jakby czegos nie starczalo to zawsze mozna karte dolozyc.

 

a skoro forum dale mozliwosc oceniania, to za posty ktore mi sie nie podobaja daje minusy, a za posty ktore mi sie podobaja daje plusy. Chyba wlasnie po to to sluzy.

 

Dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez cochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemaneczko,

 

taka mnie rozterka złapała chociaż wydaje mi się dość prosta, przymierzam się do zmiany mojej GTX 760, pomysł był prosty kupić GTX 960, pozycja w zasięgu cenowym szczególnie że popchnie się 760 niewiele dołoży i gitara. A tu nagle przyszedł pomysł, że skoro idea jest taka by podnieść wydajność to czemu 960 skoro dokładając niewiele jeszcze więcej ~150-200zł można kupić gtx 780 ale używanego. Tu powstaje pytanie z jednej strony mogę kupić nową G1 Gaming z serii 9xx fajnie, miło, sympatycznie ale z drugiej o ile tak na prawdę pójdę w górę szczególnie, że chodzi tu o Wieśka 3, zamienił stryjek siekierkę na kijek. Zestawiając starszego 780 (niereferenta) z nową 960 G1 gaming hm wydajnościowo wydaje się przepaść na korzyść 780. Dobrze myślę?

 

960 to koszt 930zł bo interesuje mnie tylko Gigabyte G1 WF3, 780 można dorwać od 1050zł nawet w wersji OC

Co zrobić panie premierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...