Skocz do zawartości
Gregu

Broadwell czy Haswell

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie :)

Mam w planach zakup sprzetu, podoba mi sie Broadwell i5. Buda, pamieci i inne <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły dobrane.

Jako że czasowo( miesiąc, dwa) może zestawik jeździć na integrze, to Broadwell ma plusa, bo nawet ładnie chodzi. W nowe gry może ni pogram, ale taki cs;go bedzie latał.

Potem dokupie grafę, a potem zmienie monitor(docelowo raczej acer predator z g-syncem).

Tera pytanie, brać broadwella czy może lepiej poszukać i7 czwartej generacji? Róznica w cenie to raptem 260zł w przeliczeniu.

Wacham sie bo broadwell integra czy nie to ładnie pocina. Kręcić na pewno będę.

Platforma na ddr4 nie wchodzi w grę, na razie skylake wg mnie nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra i pobór mocy to jedyne plusy BW .

 

Z minusów - cena , wymagania dot. chipsetu ( w teorii tylko seria 9 ) oraz fakt że istnieją tylko wersje odblokowane .

 

BR także gorzej się kręci .

 

Na twoim miejscu został bym HWR / DK .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy 4690K w polskiej cenie 1000+ wydaje mi się kompletnie bez sensu. W Irlandii jak sądzę podobnie.

 

Ja 2 tygodnie temu wybierałem pomiędzy używką Broadwell za 950 oraz używką 4690K za 740 i wybrałem tę drugą.

 

Ale przy nowych to nie ma innej opcji niż Broadwell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No używki w Irlandii nie wchodza w gre, rynek tutaj jakis taki pusty sie wydaje...

Jaki budżet przeznaczasz na to?

 

Czemu Skylake nie ma sensu? M.2 nie wykorzystasz?

8GB DDR4 to tylko ok 15€ więcej od DDR3. W przyszłości jak stanieje można kupić zdecydowanie szybsze kości a te sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu Skylake nie ma sensu? M.2 nie wykorzystasz?

8GB DDR4 to tylko ok 15€ więcej od DDR3. W przyszłości jak stanieje można kupić zdecydowanie szybsze kości a te sprzedać.

Obecnie rozważam Haswell/Skylake i jest np. kwestia pamięci - 400zł i są moduły 2x8GB @ 2133/CL9. De-de-ery czwórki 2x8GB @ 3000/CL15 będą droższe i zapewne ciut wolniejsze (czysto teoretycznie 2133/9 zapewniają o 18% lepszy czas dostępu niż 3000/15).

Zwłaszcza że od dawna uznaję za fakt stwierdzenie - "kupuj zestaw płyta+proc" oraz "sprzedawaj zestaw płyta+proc". Tym samym mam głęboko w wiadomej części ciała to, czy podstawki się zmieniają, czy też nie... Po prostu od dobrych kilku lat jeśli sprzedaję procesor, to razem z płytą, jeśli kupuję - to także zestaw cpu + mobo.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysto teoretycznie 2133/9 zapewniają o 18% lepszy czas dostępu niż 3000/15

raczej poszukałbym testów

bo trochę dziwnie porównywać ddr3 i ddr4

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziwnie? I jedno, i drugie ma zegar wyrażony w MHz. I jedno, i drugie ma opóźnienia wyrażone głównie w Cas (Cas Latency).

Matematyka jest prosta i jednoznaczna ;)

 

Testy to oczywiście dobra sprawa - bo jeden problem zyska dużo więcej na przepustowości (MHz) niż na opóźnieniach (wtedy 3000/15 lepsze od 2133/9). Z kolei inny problem może zyskiwać dużo bardziej na opóźnieniach, niż przepustowości (wtedy 2133/9 jest zdecydowanie lepsze od 3000/15).

 

Na nasze nieszczęście nie ma jednoznacznej odpowiedzi - w stylu że zawsze pamięć X jest lepsza od Y...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok bo sie chaos robi.

Plan jest proc i5 lub i7?, 16gb ramu(docelowo 1600 at8-8-8-24 ddr3L), zasiłka 630w thermaltake, płyta asus pro gaming z97, (dysk ssd jest juz), buda anteca plus 2 dodatkowe 120 fany. Plus AC na proca.

 

Budzet dość elastyczny ale wolalbym zmiescic sie do 800e choc moge to jeszcze pchnac w gore, mysle...jak sie zona nie oburzy...choc to moja kasa :P

 

Chce kupic raz, jak z Sandy, podkrecic na te 4.1 4.2 i zapomniec o ładowaniu w sprzet podstawowy na 4-5 lat. Opcje jakie potem wchodza w gre to dodatkowy storage czy na 1 miejscu grafa.

 

kupuje na amazonie bo irole maja ceny z [gluteus maximus]...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie widziałem...

BTW jest teraz sens pchać sie w i7?

Rafa, jakbym nie kombinował opłaca mi się bardziej kupowac w amazon uk. Różnica w cenie pozwala na dorzucenie chłodzenia...

Z i7 rezygnuje bo zona krzywo patrzy na te uzbieranie 730e z wysyłką przy i5...

 

Ok temat do zamknięcia, najpierw musze kupić samochód.

A zakupy jak cos chyba jednak zrobie w komplett.ie bo amazon uk coś zawodzi...

Chyba im sie trirema zatoneła po drodze z towarem, lub kurier na osiołku wpadł do rzeki, bo jak zamówiłem dysk 14, a 15 został wysłany (przy czym czas realizacji pokazywało 4-5dni) to jak tylko wysłali to czas sie zmienił na 28.09.15 a i tak cholerstwo nie doszło...

Edytowane przez Gregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...