Skocz do zawartości
marekgaw197

Radeon RX 460 vs R9 280

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam radeona gigabyte r9 280 3GB i chciałem go nieco zmodernizować. I tu pojawia się moje pytanie - czy jest sens kupować RX 460 w wersji 4GB i jeśli tak to jaki dokładnie model. A jeśli nie, to ew na jakie karty graficzne patrzeć. Nie chcę zbytnio obciążać portfela.

Edytowane przez marekgaw197

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rx 460 (...) ma wydajność na poziomie starego R7 260 / HD7790 czy GTX750Ti , czasami jest nawet gorsza .

 

 

Podaj przykład kiedy RX460 4GB wypada gorzej od powyższych kart. Bo z tego co ja widzę, to RX460 4GB jest generalnie szybsza od kart które wymieniłeś nawet w DX11 i sporo szybsza w DX12/Vulcan:

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_rx_460_strix_gaming_lepsza_strona_malego_polarisa?page=0,7

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_rx_460_strix_gaming_lepsza_strona_malego_polarisa?page=0,11

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_asus_radeon_rx_460_strix_gaming_lepsza_strona_malego_polarisa?page=0,13

Witam, posiadam radeona gigabyte r9 280 3GB i chciałem go nieco zmodernizować. I tu pojawia się moje pytanie - czy jest sens kupować RX 460 w wersji 4GB

 

Ja wychodzę z założenia, że jak zmieniać, to ma być duża różnica w wydajności, więc na Twoim miejscu celowałbym nawet od GTX 1060 6GB w górę. RX460 4GB nie da Ci skoku w górę z prawdziwego zdarzenia.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz muszę przyznać, że strasznie namieszałeś mi w głowie :D

Z poprzednich odpowiedzi wynika,  że 460 jest gorsza od 280 jednak jak patrzę na ten artykuł to wcale tak nie jest.

Moja sytuacja wygląda tak - mogę sprzedać swojego radeona 280 na 600zł. Boję się, że jeśli go zostawie, to za rok / dwa nie wezmę za niego więcej niż 300/400zł, dlatego myślę nad zmianą karty. A jako, że nie bardzo odpowiada mi dołożenie 400zł do 470 ta 460 strasznie kusi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z poprzednich odpowiedzi wynika,  że 460 jest gorsza od 280 jednak jak patrzę na ten artykuł to wcale tak nie jest.

 

 

W tym artykule nie ma modelu 280, który może być całkiem szybki w porównaniu do RX460 4GB (szczególnie w DX11). Także, jak nie stać Cię na minimum RX470 to nie zmieniaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...