Jump to content
TatKan

Monitor do 2000

Recommended Posts

Witam Serdecznie w tym temacie jestem kompletnie zielony poszukuję solidnego monitora do ceny 2000 zł, przede wszystkim pod gry FPS głównie oraz Photoshop i oglądanie filmów i podstawy internet etc. glównie FPS Photoshop, czekam na waszą pomoc drodzy forumowicze im większy tym lepiej (chyba ;p )

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej cenie to będzie najlepszy wybór? I jeszcze pytanko pod ten monitor PS4 spokojnie podłączę? Zapomniałem też dodać że szukam monitora również pod PS4 :) Więc nie wiem coś większego w tej cenie się nie znajdzie? 

Edited by TatKan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja wydaje sie byc tez model AOC Agon AG271QX - nieznacznie przekraczajacym budzet ale ma 27" WQHD, 144hz, czas reakcji 1ms z jednej strony, ale z drugiej jest na matrycy TN, ktora nie wiem jak sie sprawdzi przy obrobce zdjec w Photoshopie i przy ogladaniu filmow (podobno kolory i katy nie sa za ciekawe) a i tyh 144hz nie wykorzystasz przy konsoli (a i pytaniem jest czy na komputerze rowniez?).

 

Musisz zadać sobie jedno ważne pytanie: na czym mi tak naprawde zalezy? Czy na kolorach, katach, input-lagu, odswiezaniu itp. i skupic sie na tym bo w tym przedziale cenowym to trzeba isc niestety na kompromisy.

Edited by Olo_85
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 TN, ktora nie wiem jak sie sprawdzi przy obrobce zdjec w Photoshopie

 

Jest moim zdaniem tragedia w przypadku dowolnej TN, przy pracy z kolorem, bo charakterystyka kątowa jest tak kiepska, że przy patrzeniu na wprost ekranu, widać na dole inny kolor niż na górze.

By samemu się przekonać:

uruchom sobie Microsoft Paint, pokryj obraz pomarańczowym kolorem ze standardowej palety, a następnie wyświetl to na 100% ekranu - zobaczysz zamiast jednego koloru pionowy gradient między różnymi kolorami

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...