Skocz do zawartości
CyriC

Czyszczenie nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

A po co malować na czarno??? Lepiej weź go zostaw w na godzinke w roztworze kwasku cytrynowego z woda. Ja sypałem chyba 5 torebek na 10l wody i syf zeszedł i mam ładne finy, jak chcez żeby ci przyczarniały to wez wygotuj w occie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jak mechl!n obrabia swoje nagrzewnice. Psika na finy lakierem z wierzchu (nie wchodzi głęboko) i mówi, że nie traci na wydajności. Ja bym mu wierzył, bo nie mam podstaw, żeby tego nie robić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no myślę, że przynajmniej czymś zdezynfekować - przypuszczam, że tak ci będzie pisać na opakowaniu farby, którą zakupisz. No bo w końcu jakbyś miał nagrzewnicę uwaloną w oleju to by lakier zbyt dobrze chyba się nie trzymał. Pewnie będzie trzeba użyć jakiegoś alkoholu izopropylowego albo innego wynalazku, chociaż tutaj tylko teoretyzuję, bo własne wc dopiero będę składać na dniach/tygodniach raczej;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem na allegro juz czystego kadetta http://www.allegro.pl/show_item.php?item=89667511

i mam zamiar go dopiescic, zbuduje mu nowy shrout z plexi, wypoleruje i pomaluje finy, czy jak posmaruje pedzelkiem finy nitrem czy to bedzie wystarczyło? i czy ta farba sie nie skruszy po paru tygodniach? Chciałbym zeby to wytrzymało z pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jak posmaruje pedzelkiem finy nitrem czy to bedzie wystarczyło

Można po polsku? Bo nie rozumiem :?

 

Właśnie przyszła moja nagrzewnica od leopolda :) (1 element planowanego kibelka)

Model z miedzianymi finami

W jaki sposób pozbywacie się farby (finy i reszta)?

W jakiej temperaturze topi się cyna użyta do lutowania( miękki czy twardy lut?)

Wytrzyma 180 ~200 C ? Planuję ją pomalować proszkowo i musiałaby tyle przeżyć...

Czy jest jakieś ryzyko przy rozlutowywaniu tego modelu?

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 8 Mar 2006, 23:25' post='2003925']

Chcesz ją w całości malować proszkowo??

Wyczyścić ->wyszpachlować->pomalować(boki i zbiorniczki-finy delikatnie przysypane aby zielone się nie zrobiły) )

Ale musi całość wytrzymać 180~200 stopni...Jak nie to spray,ale wolę proszek bo ładniejszy i gratis :)

Edytowane przez WormBoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie zalatwilem ;) rozjeba.. chlodnice. zachcialo mi sie czyscic kanaly od srodka, nie mialem jak odlutowac pokryw to je poprostu wycialem brzeszczotem, z mysla ze zrobie sobie nowe z blachy mosieznej ktora mialem. no i [gluteus maximus], bo nie bylo tak latwo jak myslalem. jednym slowem spieprzylem chlodnice. nie mam palnika zeby ja zlutowac. ale szkoda mi kanalow i finow, wiec bede robil zbiorniczki z plexi i wmontuje w to te te kanaly z finami, moze cos z tego wyjdzie. przynajmniej mam nauczke zeby sie nie brac za cos jak sie nie ma odp narzedzi. a myslalem ze polutuje to lutownica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mkwd40 -> trafiłeś unikat- to wersja slim kadeta- cieńsza od typowego- ma 2.5cm grubości- typowy 4cm. Pędzlem nie maluj- będzie zbyt gruba warstwa i mazy. Użyj sprayu.

 

WormBoy -> temperatura topnienia cyny to 231,93 °C. Nie wiem czy szpachla wytrzyma temp którą zakładasz...

Gotowanie w occie powinno usunąć (a przynajmniej zmiękczyć) farbę- jeśli malowanie było tradycyjne (spray, pędzel). Proszkowego raczej nie ruszy.

Ryzyko jest- podczas lutowania najczęściej rozszczelniają się miejsca połączenia kanał-zbiornik.

 

CarsonPoland -> o jakiej nagrzewnicy/chłodnicy piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ;) to moze wygladac fajnie tylko nie wiem czy nie zmniejsze za duzo wydajnosci chlodnicy przez zbiorniczki z plexi, bo normalnie sa zrobione z materialu przewodzacego cieplo i chyba to tez ma wplyw na wydajnosc. zobaczymy, moze cos z tego wyjdzie, i tak nie mam nic do stracenia poza czasem, bo chlodnice i tak juz nie naprawie bo pocialem zbiorniki, musze teraz tylko wyciac kanaly z finami z mocowan do zbiorniczkow, dobry projekt zbiorniczkow z plexi i od dziela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sa zrobione z materialu przewodzacego cieplo i chyba to tez ma wplyw na wydajnosc...

O to się nie martw- różnicy nie zauważysz.

Pozostaje tylko kwestia techniczna-> jak to połączyć (plexę i mosiądz). O ile dobrze pamiętam ktoś już to robił- cza by poszukać na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie o to mialem Was zapytac, nie bardzo mam pomysl jak to polaczyc, myslalem o poxilinie/poxipol ale to troche malo estetycznie bedzie sygladac zwlaszcza ze bedzie to przyklejone do plexi i wszystkie "nadmiary'kleju bedzie bardzo widac. musze jeszcze nad tym pomyslec, jak wpadniecie na jakis pomysl to mozecie sie ze mna nim podzielic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe wlasnie o to mialem Was zapytac, nie bardzo mam pomysl jak to polaczyc, myslalem o poxilinie/poxipol ale to troche malo estetycznie bedzie sygladac zwlaszcza ze bedzie to przyklejone do plexi i wszystkie "nadmiary'kleju bedzie bardzo widac. musze jeszcze nad tym pomyslec, jak wpadniecie na jakis pomysl to mozecie sie ze mna nim podzielic ;)

byle nie poxipol/poxiline bo rozmięka :P

distal rapid P0W34 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WormBoy -> temperatura topnienia cyny to 231,93 °C. Nie wiem czy szpachla wytrzyma temp którą zakładasz...

Gotowanie w occie powinno usunąć (a przynajmniej zmiękczyć) farbę- jeśli malowanie było tradycyjne (spray, pędzel). Proszkowego raczej nie ruszy.

Ryzyko jest- podczas lutowania najczęściej rozszczelniają się miejsca połączenia kanał-zbiornik.

O szpachlę się nie martwię bo mam taką ,która wytrzyma - sprawdzone.

Próbowałem dziś ją rozlutować dorwanym na szybko palnikiem fachowców od CO ale gościu przyszedł i go zabrał :angry:

Zdążyłem tylko ją rozszczelnić :sad: teraz już nie ma odwrotu

W ramach wolnego czasu powędrowała do kąpieli w kwasku...większość farby zeszło ,jak zrobię poprawkę (chyba w occie)to powinno być ok.

Potraktowłem ją karcherem i już zaczyna nabierać wyglądu

Mam zamiar zrobić coś podobnego jak (powstań!) Mechl!n (spocznij) z fiatem

Sam jestem ciekaw efektu...

 

Chyba jednak w spray zainwestuję bo pamiętam teraz jak spłynął (dosłownie) w piecu jakiś kwiatek :? polutowany ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy o to chodzi?? [im g]http://img107.imageshack.us/img107/5967/43240hc.th.jpg[/img] uzywaliscie juz tego? jaka ma barwe ten klej po wyschnieciu? i czy jest odpowiednio mocny?

używałem

kilka/naście bar trzymał

po wyschnięciu ma taki zółtawy kolor, jakby woda mętna :P (inaczej nie umiem określić)

jak go zastosujesz to sylikonem nawet nie tykaj-nie ma sensu

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już jesteśmy przy klejeniu distalem - chcę zrobić odpowietrznik, wpadłem na taki pomysł - najpierw plastikowy trójnik T, kawałek cellfasta 10/13 mm, a na końcu węża wklejona redukcja 1/2 - 3/8 i na to korek (takie coś jak na realitynet sprzedają). Tylko nie wiem czym wkleić redukcję (i czy w ogóle 1/2 wejdzie w tego cellfasta, ew. mogę użyć kawałek Eheima 12/16mm, ten powinien po nagrzaniu być dobry) - myślałem o użyciu pistoletu do klejenia, ale nie wiem czy to wytrzyma. A ten distal byłby dobry? Bo pewnie gdzieś w obi go znajdę (mam nadzieję), a niedługo się tam wybieram po węże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Distal to jeden z najmocniejszych klejów dwuskładnikowych :wink: .

Co do czyszczenia nagrzewki to rozlutowałem swojego kadeta ale tylko z jednej strony (ta bez króćców). Zbiornik wyczyszczony z jednej i z drugiej strony tak że ma złoty kolor mosiądzu. Niestety kanały ciężko się czyści. Planuje jeszcze troche powalczyć z czyszczeniem kanałów a później wrzuce ją do wiadra z odkamieniaczem do czajników i zagotuje a następnie jeszcze do calgonu z proszkiem. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Może później zapodam foty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na złomie kupiłem sobie z kumplem 3 nagrzewnice:

-Japoniec, lub chinczyk 20zł miedz, moziadz

-To samo co wyzej 20zł

-Poldzero. 20zł kazdy wie z czego,

 

Chinole czy tam cos, wazne ze suzuki, ma 6 kanałów mega zapchane, az mi sie brzeszczot złamał w srodku.. czym mam to odetkać, jak?? Pomocy?? Jutro chciałbym juz je zalutować! Poldka łatwo odetkałem ale chinole mają pełno takiego sraczkowatego twardego syfu, jak sie zaczne wbijac brzeszczot to to sie robi taka sraka normalnie, jutro moze zuce fotki. Ojciec mi powiedział ze to sie robi tak jak jest kamien i sie zaleje borygo, ale on sie chyba nei zna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wymoczyć takie nagrzewnice w rozpuszczalniku nitro. Powinien zmiękczyć osad. Jeśli nie masz tak dużej michy lub tak dużo rozpuszczalnika wlej go do nagrzewnicy (co w przypadku rozlutowanej sztuki może być problematyczne- dlatego zaproponowałem "kąpiel").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...