Skocz do zawartości
xVomar

[PORADNIK] Jak zacząć kopać kryptowalutę na kartach Nvidii.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest strona pozwalająca na sprzedaż LBRY na PayPal? Czy nie ma sensu tak i lepiej LBRY->BTC->PayPal? 

 

edit: Widzę że kurs LBRY -BitCoin spadł, czy wiadomo kiedy najbardziej będzie się opłacała sprzedaż?

Edytowane przez kariolmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał z Was może ktoś podobny problem? Chciałem się przerzuć na ethereum, pobrałem claymora, skonfigurowałem plik bat, ale po odpaleniu zamiast 42 MH/s mam około 5 MH/s. Konfiguracja GTX 1070 i GTX 970. http://scr.hu/8x0m/gtlw8

Edytuj parametr dcri

 

1. Czy jest strona pozwalająca na sprzedaż LBRY na PayPal? Czy nie ma sensu tak i lepiej LBRY->BTC->PayPal? 

 

2. edit: Widzę że kurs LBRY -BitCoin spadł, czy wiadomo kiedy najbardziej będzie się opłacała sprzedaż?

1. nie ma takiej strony

2. po weekendzie

Edytowane przez xVomar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile ta płyta kosztowała przed tym szaleństwem, które obecnie się dzieje?

stare ceny w dużych sklepach ~250-260 zł

 

Faktura na tą płytę (kupowałem ją dla kolegi)

 

1 85477 Intel Celeron G1820 LGA1150 BOX 152,00 zł 1 23% 123,58 zł 152,00 zł

2 80937 Asrock H81 PRO BTC Intel H81 LGA1150 BOX 223,00 zł 1 23% 181,30 zł 223,00 zł

3 60889 Goodram DDR3 4GB 1600MHz Play CL9 139,00 zł 1 23% 113,01 zł 139,00 zł

4 68295 TP-LINK TL-WN781ND (Wi-Fi) 46,00 zł 1 23% 37,40 zł 46,00 zł

 

Z tego co widać pamięci staniały, płyty zdrożały, procesory zdrożały :)

 

2014 r.

Edytowane przez grzech1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skasuj całkiem dcri

 

tak ale można też kopać na nvidii bo program obsługuje cuda 

Wywaliłem, zero efektów. Co z pikiem config.txt?

 

Podkręć jeszcze karte i zobacz efekty 

To raczej nic nie da, wcześniej miałem zbite zegary pod LBC, myślałem że to przez to i przywróciłem do domyślnych, nic nie dało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za instrukcję, wszystko działa. Wypłaty jeszcze nie testowałem. Powerlimit 50%, GTX 1070 wydajność niewiele mniejsza, a GTX 1060 wręcz identyczna (porównując do http://www.zpool.ca/bench/algo?algo=lbry).Watomierz sieciowy pokazuje 194W więc przy średniej z poprzedniego rachunku ~2,8zł na dobę.

p10HVwkFS02qo1hocfxTXQ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co, nie opłaca się używać GTXa 1070 lub GTXa 1080 względem GTXa 1060? Te 2,8 zł na dobę to mówisz cały komputer?

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Tak, cały z 2 kartami, a pobór każdej karty widzisz w programie. Nic nie mówię, że się nie opłaca. Każda karta ma swoją prędkość i według mnie opłaca się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ... masz 3 karty graficzne (GTX 1070x2 + GTX 1060 ) i cały komputer (bez monitora) pobiera tylko 194W ze ściany wg. watomierza, przy obciążeniu GPU kopaniem ?! Trochę mi to niemożliwe się wydaje. To ile energii pobiera taki GTX 1060 ? 50W ? x-P Tyle co mój pasywny, z power limitem na 50W super-energo-oszczędny RX 460 XFX ? - nie wierzę. Jak się tak zastanowić, to sam GTX 1060 musiałby pobierać nawet mniej niż 50W, by po dodaniu dwóch GTX 1070 i reszty sprzętu utrzymać się poniżej 200W.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokombinowałem trochę w MSI Afterburner i udało się zejść z poborem do 136Watt przy poniższych ustawieniach :>

 

Hash_Watt.jpg

 

 

Będę próbował zejść jeszcze niżej...

Edytowane przez fosgen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam nie ma 2x gtx1070. Jest gpu0 i gpu1, czyli 2 karty. Ile pobiera każda z kart zobaczysz jak wczytasz się w ccminera na zrzucie.

 

To co wskazuje "ccminer" to sobie można w xxx wsadzić. Liczy się to co "buda" pobiera z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle. Napisałem ile pokazuje watomierz. Musisz czytać ze zrozumieniem. Z gniazda leci 194w. ccminer pokazuje 89 i 73w. Pozostałe 32w to chip płyty głównej, pamięć, procesor i co najważniejsze zasilacz (w moim przypadku ok 8% straty bo jest platinum, np: dla bronze masz ~15-18% straty pomiędzy tym co faktycznie pobiera komputer a tym co leci z gniazdka).

Edytowane przez endorfin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszyć "intensywność" kopania w tym programie ? 

Czy to normalne że wentylator procesora chodzi niemalże na maxa gdy odpalę kopanie? Użycie procesora waha sie w ok 10 % temp ok 40 stopni ( tyle co w spoczynku) tylko ze ze z bardzo dużymi obrotami.

athlon x2 545 i MSI GTX 970 (power limit na jakies 80 % bo zasilacz ... ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle. Napisałem ile pokazuje watomierz. Musisz czytać ze zrozumieniem. Z gniazda leci 194w.

 

W porządku, w porządku, tylko jest to niesamowite. Czyli podsumowując masz GTX1060+GTX1070 i komputer z tymi kartami pobiera ze ściany wg. watomierza 194W - kosmos. Dla porównania ja mam RX460, zasilacz Seasonic Platinum Fanless i komputer pobiera wg. miernika z UPS 102W, przy czym moja karta XFX pasywna ma limit mocy ustawiony przez producenta na 50W, więc pozostałe bebechy muszą brać chyba z 30W, biorąc pod uwagę sprawność zasilacza, przy tak małym obciążeniu (zasilacz nawet Platinum, ma stosunkowo niską sprawność przy bardzo małym obciążeniu, zdecydowanie poniżej 90%). Także jestem w szoku, że Twój zestaw, pobiera stosunkowo tak mało energii, bo jedynie 92W więcej.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zauważyłeś, że power limit obu kart ustawiony jest na 50%, jak widać na zrzucie w afterburnerze. Jak go zwiększę to oczywiście pobór rośnie.

Jak miałem samego gtx 1070 na 100% PL to brało równe 193w. Czyli zgadza się bo TDP jest 150w. choć mam gigabyte g1 i on jest kręcony więc może tdp też trochę wyższe (w końcu ma wtyczki 8+6). Jeśli dobrze pamiętam to po obniżeniu tdp do 50% watomierz pokazywał 136w (sam gtx 1070).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam karte 1080 i uzyskuje prędkości 380WH/s, ale po 7h kopania wskaźnik Earnings pokazuje 1.4 , nie wydaje się wam ze za mało?

Po za tym mam ustawione w kopalni aby przelewy do portfela wykonywały się co 0.2 , niestety w portfelu nic nie ma. Jak długo trwa transfer?

 jak Ci sie udało wykręcić 380? ja mam na gtx1080 350-360 +200 core -500 mem power limit 74 karta nie przekracza 70 stopni i wciaga 130 W

 

a tak przy okazji kto mi powie co znaczą :

 

Debit AP i TXFee w kopalni w zakładce earnings?

 

oraz czemu na kopalni mam ponad 1,8 Lybrow a na poloniexie tylko 0.56673900 LBR? wypłaty mam co 0,1

 
 
 
Edytowane przez bitman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma mniej więcej 1 LBC na PLN?

 

GTX 1080 400MH/S 212W 65c jest w porządku?

Last Hour 0.29507162

 

jakie masz ustawienia grafy ? czy to moc całego PC czy tylko grafy?

 

ja mam na gtx1080 350-360 +200 core -500 mem power limit 74 karta nie przekracza 70 stopni i wciaga 130 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz ustawienia grafy ? czy to moc całego PC czy tylko grafy?

 

ja mam na gtx1080 350-360 +200 core -500 mem power limit 74 karta nie przekracza 70 stopni i wciaga 130 W

Ja mam 380MH/s przy 150W i 74'C (Core +400MHz).

 

Jak się ma mniej więcej 1 LBC na PLN?

 

GTX 1080 400MH/S 212W 65c jest w porządku?

Last Hour 0.29507162

https://www.coingecko.com/en/price_charts/lbry-credits/pln

 

Trochę duża moc, ja mam j/w - 380MH/s i tylko 150W łyka karta. Z drugiej strony Twoja bardzo chłodna jak na taki pobór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz ustawienia grafy ? czy to moc całego PC czy tylko grafy?

 

ja mam na gtx1080 350-360 +200 core -500 mem power limit 74 karta nie przekracza 70 stopni i wciaga 130 W

 

Core  160

Core voltage 65

Mem -500

Pwr 95%

 

Ja mam 380MH/s przy 150W i 74'C (Core +400MHz).

 

https://www.coingecko.com/en/price_charts/lbry-credits/pln

 

Trochę duża moc, ja mam j/w - 380MH/s i tylko 150W łyka karta. Z drugiej strony Twoja bardzo chłodna jak na taki pobór.

 

 

Świetny wynik jak na gtx 1080, i ta temperatura... jaki masz model karty?

 

Mam chłodzenie wodne - 1080 Sea Hawk Ek X. Mam drugą chłodnicę w zapasie i zastanawiam się czy nie podłączyć.

 

Przy jakich temperaturach tempo zużycia grafiki zaczyna być znaczące?

Na noc zmniejszyłem moc do

Pwr 72% temp 60c 385MH/s

 

All Time 3.56296497

 

(chodziło w sumie 10h)

Edytowane przez Adi32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cię nie mogę nagle wszyscy na forum mają watomierze.

A koledze bitmam naprawdę gratuluję ustawienia wypłat co 0.1 Wszystko mu zjada prowizja, ale co tam, byle kopać.

 

Tapatapatap Xperia X

 

 

haha no dzięki :P ale dopiero wczoraj odpaliłem pierwszą koparkę na 1080 i się uczę. Mam jeszcze sporo radków 280x do zagospodarowania.

 

A jak ustawiacie wypłaty z kopalni? coś tam się kumuluje na poloniexie ale faktycznie mniej niż jest na kopalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...