Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z moim IC7-G , wydaje mi się że płyta padła, chce się tylko upewnić, pewnie już ktoś miał taką sytuacje. Płytka w ogóle nie wstaje, nie włącza się, gdyby nie zielony świecący LED, można by powiedzieć że jest całkowicie martwa :wink: , próbowałem wyczyścić CMOSa przez zworkę i baterie, 0 reakcji. Stało się tak przy próbie @ proca na 3,1 GHz ( P4 2.4HT SL6WR - więc nie koniec możliwości tego proca) oczywiście ustawiłem odpowiedni dzielnik dla pamiątek, napięcia itp. (dokładnych parametrów nie pamiętam, ale teraz to nie ma znaczenia :? ) , dwa długie piski jeden po drugim, wyłączyłem kompa i THE END. Najdziwniejsze jest to ze na 3GHz działał bez problemu... ktoś ma zdanie komentarza do tego :?: Pozrdo.

 

Update.

Zapomniałem dodać że kompa rozmątowałem i zmątowałem jeszcze raz (po za procem) , nic nie dało :wink:

 

Jakie napiecie Vcore ustawiles? Mi to wyglada bardziej na SDNS niz na uszkodzenie mobo. Sprawdz moze tez kondensatory na mobo czy ich nie wylalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim IC7-G , wydaje mi się że płyta padła, chce się tylko upewnić, pewnie już ktoś miał taką sytuacje. Płytka w ogóle nie wstaje, nie włącza się, gdyby nie zielony świecący LED, można by powiedzieć że jest całkowicie martwa :wink: , próbowałem wyczyścić CMOSa przez zworkę i baterie, 0 reakcji. Stało się tak przy próbie @ proca na 3,1 GHz ( P4 2.4HT SL6WR - więc nie koniec możliwości tego proca) oczywiście ustawiłem odpowiedni dzielnik dla pamiątek, napięcia itp. (dokładnych parametrów nie pamiętam, ale teraz to nie ma znaczenia :? ) , dwa długie piski jeden po drugim, wyłączyłem kompa i THE END. Najdziwniejsze jest to ze na 3GHz działał bez problemu... ktoś ma zdanie komentarza do tego :?: Pozrdo.

 

Update.

Zapomniałem dodać że kompa rozmątowałem i zmątowałem jeszcze raz (po za procem) , nic nie dało :wink:

 

Jakie napiecie Vcore ustawiles? Mi to wyglada bardziej na SDNS niz na uszkodzenie mobo. Sprawdz moze tez kondensatory na mobo czy ich nie wylalo

Vcore nie ruszałem, było standardowe, bawiłem sie raczej napięciami na pamątkach, bo trafiłem na absolutnie nie kręcoące się :x . Końdziołki wyglądają ok, nie wylały się ani nie spuchły jak w moim BE6-II :) . SDNS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm mam pytanko do Was, mianowicie mam Ic7-G i P4 2.8GHz HT

procek nie jest podkrecony, mam na nim orginalnego BOXowego wicherka, i wydaje mi sie ze coś jest nie tak :/:/ bo mam przy nic nie robieniu ok 60C a jak zaczen cokolwiek robic to prawie dorazu skacze mi do 70C! :/:/ A juznie wspomne o kondensatorach i cewkach od zasialani bo ich to sie czasmi dotknąć nie da :/ co jest grane?? Nawet nie mam zakreconej obudowy. Błagam pomożcie!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z moim IC7-G , wydaje mi się że płyta padła, chce się tylko upewnić, pewnie już ktoś miał taką sytuacje. Płytka w ogóle nie wstaje, nie włącza się, gdyby nie zielony świecący LED, można by powiedzieć że jest całkowicie martwa :wink: , próbowałem wyczyścić CMOSa przez zworkę i baterie, 0 reakcji. Stało się tak przy próbie @ proca na 3,1 GHz ( P4 2.4HT SL6WR - więc nie koniec możliwości tego proca) oczywiście ustawiłem odpowiedni dzielnik dla pamiątek, napięcia itp. (dokładnych parametrów nie pamiętam, ale teraz to nie ma znaczenia :? ) , dwa długie piski jeden po drugim, wyłączyłem kompa i THE END. Najdziwniejsze jest to ze na 3GHz działał bez problemu... ktoś ma zdanie komentarza do tego :?: Pozrdo.

 

Update.

Zapomniałem dodać że kompa rozmątowałem i zmątowałem jeszcze raz (po za procem) , nic nie dało :wink:

 

Jakie napiecie Vcore ustawiles? Mi to wyglada bardziej na SDNS niz na uszkodzenie mobo. Sprawdz moze tez kondensatory na mobo czy ich nie wylalo

Vcore nie ruszałem, było standardowe, bawiłem sie raczej napięciami na pamątkach, bo trafiłem na absolutnie nie kręcoące się :x . Końdziołki wyglądają ok, nie wylały się ani nie spuchły jak w moim BE6-II :) . SDNS ?

@turzol

Byłem dziś w serwisie, padło mobo :cry: , proc i reszta sprawna, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

ponownie po dluzszej przerwie znalazlem chwile, zeby zajac sie kompkiem. Znowu mnie naszlo, zeby go troche pomeczyc :) Przejrzalem narazie pobierznie caly watek no i doszedlem do wniosku, ze chyba bardzo umoczylem kiedys z pamieciami. Widze, ze Anon ma podobne problemy. Tylko wlasnie dokladnie nie wiem jak to jest z tymi pamieciami. Z tego co sie doczytalem, to KHX3200 (bez niczego) to powinny byc bh-5 czyli powinny sie jakos tam w miare krecic. A tu [gluteus maximus]. Albo ja cos zle robie albo te pamiatki sa po prostu do d...y. Przy 1:1 ida w miare stabilnie na 217. Powyzej tego na najgorszych timeingach podniesienie vdimm na 2.8 vcore na 1.55 nic nie daje, pisk, pisk, pisk. Faktem jest, ze nie podnosilem napiecia na AGP wczoraj, moze to cos pomoze jeszcze, ale watpie. Przy dzielniku 5:4 system wstaje przy FSB 242, pamieci ida wtedy na 194 a dalej [gluteus maximus] zbita, wiesza sie przy starcie windy. AGP ustawione oczywiscie na FIXED, pamieci na najgoszych timeingach. Acha zasilka to Antec 430W wiec to raczej nie jego wina. Bede ogromnie wdzieczny za jakies sugestie.

Acha a jak bym mial tak zmieniac pamiatki to co byscie polecali, bo sie na tym zbytnio nie znam? Zalezy mi na 1 GB, ale nie wiem co i gdzie, zeby bylo dobrze i w miare tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: już jest chyba baaardzo źle !!! bo jak juz pisałem to moj procek sie grzeje ! ,a to o on wyprawia to juz przegięcie jak jest ożliwe zeby procesor potral w ciągu ja wiem ok 2 sek zminic swoją temperature z 56C na 62C po czym znowu po jakis 2 sek spowrotem na ok 55C potem na 65C , potem z 62C w ciagu ja wiem 5 sek na 52C !!!! a ja cały czas mam tylko i wyłącznie odpaloną przeglądarke interentowa i nic wiecej!!!!! CO jest grane??? Gdzie jest czujka temperatury procka??? w procku? Jaka max temp wytrzymują kondensatory i cewki na płycie??? bo czasmi sie ich nie da dotknąć !!!!

Tragizm :? :? :? :?

 

BŁAGAM HELP!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: już jest chyba baaardzo źle !!! bo jak juz pisałem to moj procek sie grzeje ! ,a to o on wyprawia to juz przegięcie jak jest ożliwe zeby procesor potral w ciągu ja wiem ok 2 sek zminic swoją temperature z 56C na 62C po czym znowu po jakis 2 sek spowrotem na ok 55C potem na 65C , potem z 62C w ciagu ja wiem 5 sek na 52C !!!! a ja cały czas mam tylko i wyłącznie odpaloną przeglądarke interentowa i nic wiecej!!!!! CO jest grane??? Gdzie jest czujka temperatury procka??? w procku? Jaka max temp wytrzymują kondensatory i cewki na płycie??? bo czasmi sie ich nie da dotknąć !!!!

Tragizm :? :? :? :?

 

BŁAGAM HELP!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: już jest chyba baaardzo źle !!! bo jak juz pisałem to moj procek sie grzeje ! ,a to o on wyprawia to juz przegięcie jak jest ożliwe zeby procesor potral w ciągu ja wiem ok 2 sek zminic swoją temperature z 56C na 62C po czym znowu po jakis 2 sek spowrotem na ok 55C potem na 65C , potem z 62C w ciagu ja wiem 5 sek na 52C !!!! a ja cały czas mam tylko i wyłącznie odpaloną przeglądarke interentowa i nic wiecej!!!!! CO jest grane??? Gdzie jest czujka temperatury procka??? w procku? Jaka max temp wytrzymują kondensatory i cewki na płycie??? bo czasmi sie ich nie da dotknąć !!!!

Tragizm :? :? :? :?

 

BŁAGAM HELP!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios do IS7-E do zassania stąd

Wersja 22 - zmiany:

 

Updated CPU micro code.  

BIOS compile date: 08/16/2004  

 

Ja już testuje, jak narazie OK  :D

ja go mialem, ale tempy mi poobnizal o okolo 5 stopni wiec zostaje dalej przy oryginalnym 18 ;), ten chyba bardziej wiarygodne tempy podaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  już jest chyba baaardzo źle !!! bo jak juz pisałem to moj procek sie grzeje ! ,a to o on wyprawia to juz przegięcie jak jest ożliwe zeby procesor potral w ciągu ja wiem ok 2 sek zminic swoją temperature z 56C na 62C po czym znowu po jakis 2 sek spowrotem na ok 55C potem na 65C , potem z 62C w ciagu ja wiem 5 sek na 52C !!!! a ja cały czas mam tylko i wyłącznie odpaloną przeglądarke interentowa i nic wiecej!!!!! CO jest grane??? Gdzie jest czujka temperatury procka??? w procku? Jaka max temp wytrzymują kondensatory i cewki na płycie??? bo czasmi sie ich nie da dotknąć !!!!

Tragizm   :?  :?  :?  :?  

 

BŁAGAM HELP!!!!!!

Tragizujesz. Ile juz razy w tym i innych tematach pisane bylo, ze Abity IC7/-G zawyzaja temp o ~10st C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy bios do IS7-E do zassania stąd

Wersja 22 - zmiany:

 

Updated CPU micro code.  

BIOS compile date: 08/16/2004  

 

Ja już testuje, jak narazie OK  :D

ja go mialem, ale tempy mi poobnizal o okolo 5 stopni wiec zostaje dalej przy oryginalnym 18 ;), ten chyba bardziej wiarygodne tempy podaje

Co do temperatur to faktycznie pokazuje mi bardzo niskie ale może to zasługa budy i tornada w niej zrobionego przez 4 revolteki (proc w idle 35 w stress 46) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytako gdzie sa czujki w Ic7-g od temp procka i zasilania???

Bo chuyba cos jest nie tak z nimi bo wczoraj mialem na procku (tak wskazywal prog Abita i SpeedFan) 97C co bylo nieprawda bo dotknolem procka i sie nie poparzylem mial ok 70C a teraz niby ma 44C przy obciazeniu 70% co jak dotkne procka to tez ma kolo 70C wiec chyba jest to wina czujki , albo noewgo biosu bo wglaem najnowszy bios jakis czas temu i moze to jego wina niew iem.

To czujka od temp od procka jest w procku?

I nie moge zlokalizowac czujki od zasilania

POMOCy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujnika temp proca nie ma - bo abit odczytuje napiecie z diody termicznej umieszczonej w rdzeniu procesora i na tej podstawie wylicza temp. - w stosunku do temperatury obudowy proca abit zawyża o jakieś ~10st.

 

PWM jest gdzieś w okolicy tranzystorów powyżej proca

 

co z tego że miałeś 70% i 44st.C skoro wcześniej procek mógł mieć jakieś 80st.C na obudowie i radiator jeszcze nie ostygł :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodiz mi o to ze wczoraj mialem na procku wedlug wszelakich prog do dzyctywania temp ok 98C na procku co nie bylo prawda gdyz jak dotknolem radiatora to nigdzie nie mial tak duzej temp a ten stan utzrymywal sie przez jakies 2, 3 h!, A teraz czyli minelo juz jakies 24 h nagle temperatura na procku wynosi 44C co na pewno tez nie jest prawda bo jak dotykam palcem to pook 2 sek juz nie moge utrzymac na radioatorze palca. I teraz zastanawiam czy to nie jest wina np biosuu

jak wczoraj zrestarowalem kompa to temp wrcila do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem jaja z LANem na swoim sprzęcie, otóż zainstalowałem nowe INFy ze strony Abita, numerek 6.2.0.1005, internet zwolnił do prędkości 56K, jak nie wolniej...szukałem problemu 2 dni, nawet się do admina wybrałem, dopiero po zmianie sterowników sieciówki wszystko wróciło do normy...

 

Na stronie Intela najnowsze INFy to 6.0.1.1002, Abit swoje napisał? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robal,

 

jezeli dobrze pamietam, to mam jeszcze caly czas oryginalny wiatraczek z IS7-G z oryginalna zapinka i byc moze i pasta, ale to moge Ci powiedziec dopiero po 18 dzisiaj jak bede w domu. Jezeli do tego czasu nie uda Ci sie nic zalatwic to chetnie Ci go podesle z tym, ze pozniej wolabym go dostac z dokladnie tych samych wzgledow co Ty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmmm, tylko jest jedno male ale. Jest to wersja "ala-orb" (budowa cos jak zalman 7000cu) :roll:, nie wiem czy z tym drugim (plaski, wentyl na radiatorze) nie beda czegos podejrzewali i czy ja wogole przyjma na serwis (mowa o hurtowni). Moze ktos ma ta wersje "ala-orb" do pozyczenia?

 

P.S. Kulasek: dzieki za szczere checi, jeszcze zobacz jak twoj cooler wyglada :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...