Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem abita is7 mam kilka pytan :

 

1. Jakie opcje powinienem wlaczyc\wylaczyc\przestawic w biosie zeby sie dobrze procesor krecil ? powinienem zablokowac pci\agp ?

2. Czy moge kupic to chlodzenie na NB http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=809

i czy nie bedzie zachaczalo o zalmana 7000B ?

3. Czy jest mozliwosc krecenia mojego proca przez mnoznik ? przez co lepiej przez FSB czy mnoznik ?

4. Mam proca z fsb 133 a ram jest 400MHz a chodzi tylko 266MHz wiec teoretycznie ram nie bedzie ograniczal krecenia, jak sie maja problemy podczas krecenia z pci ide agp, czy wszystko edzie chodzilo poprawnie ?

 

 

sory za glupie pytania nie chce nic zepsuc na nowej plycie i proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko na poczatek chciałem sie z wami przywitać .. też posiadam takowa płytke na poczatku mialem problemy nie mialem okazji sie tutaj wypowiadac bo nie miałem wczesniej netu tylko do cafe bo update i bawilem sie w domu w over nie wiele wyciagne z swojego sprzetu bo procka mam cienkiego Celeron 2.66 330 D a te procki sa mało wydajne ale to narazie z braku funduszy bo kupiłem fure mam pytanie a mianowicie chodzi o to że mam 2 dyski S-ATA ale jak odpalam kompa i ma prawie wchodzic do windy to pisze mi Seagate ATA 100 to dalej mi chodzi z ATA 100 :( myślałem ze jak mam S-ATA to bedzie choc troszeczke szybciej wydajniej czy ma ktoś na to jakaś rade czy to jest normalne i dalej bede jechal na tym ATA 100 i jeszcze mogl bym zapytać was co z tego sprzetu wyciagnelibyście bo ja jestem lamer jesli chodzi o overclock

 

Mam taki zestaw:

Celeron 2.66Mhz 330 D 256c

Płyta IS-7 Series

Pamięć droga lecz ponoć cienka chociaż zachwalali ja i nie wiem czy zrobiłem bład kupujac ją KVR400X72C3A/1G 128x64-Bit DDR400 CL3 184-Pin ECC DIMM

Karta Graficzna - R9600Pro 256/128

Zasilacz 420 WAT Chiftec

Chlodzenie Zalman NB I CPU NB47 i CU 7000

ile byście z tego wyciagneli tak dla najlepszej wydajności .. z góry dziekuje za pomoc . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Własnie kupiłem Abita IC7-G od bartezjusza.Wczesniej miałem Asusa p4p800 jeszce mam :)i na nim działałem na 3,67 na napięciu 1.52 ale jak to z asusami bywa sporo skakały te napięcia.I teraz pytanie czy jestem w stanie osiągnąć na abicie 3,9 ghz-4 ghz ??Mam xp-90, i własnie kupiłem zalmana na NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac chlodzenie, to z prockiem 3.0E (200x15) zeby wejsc 1:1 na 4GHz trzeba FSB=267... Do tego swietny zasilacz i oczywiscie pamieci...

5:4 jest spokojnie do zrobienia - ponizej printskrin z mojego poprzedniego procka 3.0E

Jednakze wszystko robione na WC - nie wiem jak bedzie sie spisywal XP-90 :-|

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Własnie kupiłem Abita IC7-G od bartezjusza.Wczesniej miałem Asusa p4p800 jeszce mam :)i na nim działałem na 3,67 na napięciu 1.52 ale jak to z asusami bywa sporo skakały te napięcia.I teraz pytanie czy jestem w stanie osiągnąć na abicie 3,9 ghz-4 ghz ??Mam xp-90, i własnie kupiłem zalmana na NB

Witam, sprzęt jak w podpisie (procek inny) wcześniejszy procek 3.2 robił 3.6GHz na std. vcore, wydawać by się mogło, że do 4GHz "tylko" 400MHz, ale 4GHz to on robił na napięciu 1,58-1,61V z biosa. Zmieniłem proca okazyjnie i teraz to mi płyta sie kończy, a procek ma zapas;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę Abit IS7-E .

Czy próbował ją ktoś wyciszyć za pomocą radiatora Zalman ZM-NB47J ???

Czy jest to możliwe i czy daje efekt ?? Bo ta abitowska suszarka po jakims czasie

strasznie głośno chodzi :( Może macie jakieś lepsze pomysły ???

Zgóry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam

Edytowane przez greeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek-83

Mam jeszcze jedno pytanko Czy zmniejszenie w Biosie prędkość wiatraczka do 60 % jest groźne tzn. czy taka prędkość wystarczy ??

Z tego co gdzieś tam wyczytałem zmniejszy to trochę automatycznie jego hałas ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Bartek-83

Mam jeszcze jedno pytanko Czy zmniejszenie w Biosie prędkość wiatraczka do 60 % jest groźne tzn. czy taka prędkość wystarczy ??

Z tego co gdzieś tam wyczytałem zmniejszy to trochę automatycznie jego hałas ....

jesli nie osiagasz jakis kosmicznych FSB spokojnie mozesz zjehac na 60% ja mam caly czas na minimalnych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione na 60%, jak temp przekracza 45st automatycznie wskakuje 100%

45st gdzie :?: Przeciez nie ma czujnika temperatury NB na tej plycie... chyba, ze masz jakis zewnetrzny :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45st gdzie :?: Przeciez nie ma czujnika temperatury NB na tej plycie... chyba, ze masz jakis zewnetrzny :blink:

Sorry bzdure napisałem !!

Chyba byłem jakiś nieteges.... :wink:

Oczywiście moge ustawic że wskakuje 100% przy 45st tylko że na procu a nie na NB :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam Lamerskie pytanie bo nikt jeszcze mi na mojego posta nie odpowiedzial konkretnie widzie tutaj duzo postow duzo tematów ale nikt tak jak widać chyba sie nie zna na OC zeby zdalnie pomóc drugiemu ja wiem ze bez testów nic nie można osiagnać ale mozna napisac np jak na poczatek mozna bezpiecznie podkrecic ten sprzecic .. jak by był ktoś chetny jeszcze do pomocy mi bede wdzieczny i z góry dziekuje

 

Celeron D 330 2.66Mhz 256c na napieciu 1.475V podniosłem go na 3.33 tylko ze FSB mam na 166 ( chłodzenie zelman na CPU )

Płyta Abit IS7 ( chłodzenie zelman na mostku )

Karta graficzna ATI Radeon 9600Pro 256MB/128bit AGP x 8

Pamięć ram DDR Kingston KVR400X72C3A/1G 1GB 128x64-Bit DDR400 CL3 184-Pin ECC DIMM ( pamiec ponoć do [gluteus maximus] a kosztowała copke pieniedzy )

Zasilanie Chiftec 420WAT to chyba wszystkie informacje które sa potrzebne do oc ..

 

 

co chciał bym osiagnac .. wyczytałem ze Celeron to lipna firma i pamieci beda chodzić tylko na 166 Mhz ale chyba te co mam chodza na predkosci 400 Mhz czy nie dało by sie coś zrobić zeby pamięci smigały jak najlepiej i zeby komp w ogole wydajniej pracował dodam ze timingi na pamieci mam takie 2.5- 3- 3- 8 czy to sa dobre timingi..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek jakie dałeś napiecia na tego prescotta???

Kliknij w link w podpisie - znajdziesz tam wszystkie informacje....... :idea: Wiadomo, ze napiecia wahaja sie w zaleznosci od tego ile proc w danej chwili potrzebuje - w biosie Vcore ustawione jest na 1,5875V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam plytke IC7 i podkrecony na niej procesor ( wg opisu) - zauwazylem ze uklad scalony ktory znajduje kolo mostka mocno sie grzeje. Wydaje mi sie ze jest to generator czestotliwosci gdyz obok tego ukladu znajduje sie kwarc

Czy warto naklejac jakis radiator na ten uklad scalony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam 2 pytania

Plyta to IS7-E

Jaki aktualnie najlepszy dostepny procesor na nia wcisne? Tzn czy ktorys z tych:

* Intel Pentium 4 (S478) 3.00 GHz HT (FSB 800) bulk (Northwood)

* Intel Pentium 4 (S478) 3.00E GHz HT (FSB 800) bulk (Prescott)

i ktora opcja lepsza?

 

Drugie pytanie to pewien problem, ktory mam juz od dluzszego czasu. Jak rano wlacze komputer (po dluzszym przestoju) to wszystko wydaje sie dzialac normalne, chodza wentylatory, pala sie diody, ale nie wlacza sie monitor i system nie startuje (dyski nie pracuja). Dopiero jak wcisne mu reset to komputer wystartuje. Stalo mi sie to po wymianie zasilacza na Chieftec 360W. Czy jest mozliwosc ze montujac go uszkodzilem plyte glowna? Jak sprawdzic czy to moze wina obudowy (jakies zwarcia kabelka - tylko ktore), zasniedzialy przycisk?

 

I taki offtopic: jakie temp powienien miec hdd.

dzieki za jakiekolwiek info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dostalem abita ic7g.Podkreciłem proca na 3.75 chodzi juz od 1.5 h tak na 2x prime.I wszystko ok ale temp proca z everesta pokazuje 70 stopni :/ czemu ??Na asusie miałem 57 :/ A co to jest pwm ??Bo tam mi pokazuje 57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...