Skocz do zawartości
bbc20000

Abit IS7 i IC7

Rekomendowane odpowiedzi

tak szukałem przez wysukiwarke i to był pierwszy sklep który się pojawił, ale jest ich dużo wiecej. :)

co nie znaczy że i tam są dostepne <_< sprawdzałem to wiem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zalman niebieski na Nb daje rade przy fsb267 non stop pełen relax a zamontowałem go za pomoca tego drucika (zapinki ) od standardowego chodzenia NB na abicie zaczepiłm za jedno ''uszko '',przełożyłem przez finy zalmana i docisnołem tak mocno ze udało sie zaczepić za drugie uszko :) i sie trzyma i zdaje świetnie egzamin

nie modyfikowałem tego drucika w żaden sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem paczke od listonosza z prezentami m.in si-120 i zalman niebieski :) zalmana zamontowalem tak samo jak Dzid i wszystko super smiga :) moj p4 smiga jak w niebie na si-120, tylko sie boje o mosfety, jaka jest dla nich bezpieczna temperatura ? 70 stopni wytrzymują ? bo u mnie dochodza do takich wartiosci (sa na nich radioatry i nawiew z si-120) prosze o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUFA ziomki po pewnej nieobecnosci powracam zeby zadac Pytanie...

Slyszalem ze jest mozliwe ustawienie mnoznika na 14 w celku D na fsb 200mhz za pomoca modyfikacji pinow tzn.nuzek proca ktoras trzeba bylo wylamac szukalem tej stronki w necie ale niestety nie znalazlem moze zle szukalem ....mniejsza...dlatego pytam was pamietam ze po tym forum latal kiedys siwy05 koleszka mial sporo wiadomosci wiec moze on obczai temat ... a wiec mam celinke 335 takt 2,8Ghz puszczam ja stable na abit IS7-E 166mhz fsb i jak wiadomo w mnoznik jest 21 czyli wychodzi nam 3,46Ghz niezle i temperatura na pentagramie QVC freezone 120Cu tez nie najgorsza stable 42*C streeeesssssss 51*C czyli jeszcze ja mozna pojechac i wlasnie kiedys bylem na stronce i widzialem ze gosc z anglig nasuwal tam moda do celiny jak ustawic wlasnie w cel335 mnoznik 14 i fsb na start 200 tyle ze teraz nie moge znalesc tej stronki gosc tak ja zmodowal ze poszla mu na fsb 250 i mnoznik 14 dziwne co nie ale szla mu na 3,5Ghz na tak wysokim fsb wiem ze mnoznik lowlest i ze sie mniej gzeje ale jeszcze dziwniejsze ze on to zrobil na IS7-E a ja mam taka sama plyte pozatym niewiem jak ale on pisal ze ma pamieci NANIA i ze szla mu w stosunku 5:4 to pamieci musial by mu isc na 420 mhz podejzane ale z tego co pamietam tak bylo ...prosze was o pomoc w znalezieniu tego forum i wypowiedz jesli ktos wie jak to zrobic .....lufa all ;P =====<@THC

 

PS: zalaczam fotke screnow z everesta cpu ID i tem jak widac po zeszlifowaniu i zalozeniu pasty ze srebrem od wentyli titanum temp proca jeszcze 2*C w dol ;P ... link do foty http://www.members.lycos.co.uk/pietro87/CpuID.JPG .pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dostalem si-120 i pierwsze testy byly, max fsb na is7 co dalem rady to tylko 250 moze hamuje mnie zasilka (chief 350) robie 3.0@3.75 na 1.32V a max temp z si-120 to 53 stopnie, szkoda ze nie moge dac wiekszego fsb bo sie proc marnuje :(

Edytowane przez BikerBo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUFA ziomki po pewnej nieobecnosci powracam zeby zadac Pytanie...

Slyszalem ze jest mozliwe ustawienie mnoznika na 14 w celku D na fsb 200mhz za pomoca modyfikacji pinow tzn.nuzek proca ktoras trzeba bylo wylamac szukalem tej stronki w necie ale niestety nie znalazlem moze zle szukalem ....mniejsza...dlatego pytam was pamietam ze po tym forum latal kiedys siwy05 koleszka mial sporo wiadomosci wiec moze on obczai temat ... a wiec mam celinke 335 takt 2,8Ghz puszczam ja stable na abit IS7-E 166mhz fsb i jak wiadomo w mnoznik jest 21 czyli wychodzi nam 3,46Ghz niezle i temperatura na pentagramie QVC freezone 120Cu tez nie najgorsza stable 42*C streeeesssssss 51*C czyli jeszcze ja mozna pojechac i wlasnie kiedys bylem na stronce i widzialem ze gosc z anglig nasuwal tam moda do celiny jak ustawic wlasnie w cel335 mnoznik 14 i fsb na start 200 tyle ze teraz nie moge znalesc tej stronki gosc tak ja zmodowal ze poszla mu na fsb 250 i mnoznik 14 dziwne co nie ale szla mu na 3,5Ghz na tak wysokim fsb wiem ze mnoznik lowlest i ze sie mniej gzeje ale jeszcze dziwniejsze ze on to zrobil na IS7-E a ja mam taka sama plyte pozatym niewiem jak ale on pisal ze ma pamieci NANIA i ze szla mu w stosunku 5:4 to pamieci musial by mu isc na 420 mhz podejzane ale z tego co pamietam tak bylo ...prosze was o pomoc w znalezieniu tego forum i wypowiedz jesli ktos wie jak to zrobic .....lufa all ;P =====<@THC

PS: zalaczam fotke screnow z everesta cpu ID i tem jak widac po zeszlifowaniu i zalozeniu pasty ze srebrem od wentyli titanum temp proca jeszcze 2*C w dol ;P ... link do foty http://www.members.lycos.co.uk/pietro87/CpuID.JPG .pozdro ;)

Przyznam ze tu mnie zaskoczyles bede musial poszukac czegos na temat tego kolesia bo z tego co wiem tylko niektore p4 razem z plyta asusa mogla zmniejszyc mnoznik do 14 bez modaPS. jesli ustawil fsb 250MHz i 5:4 to pamieci ida na 200MHz czyli lajtowo gdyby walnal je na 1:1 i zarzucil spi 16M mogloby byc ciekawie, nie pal tyle ;) blanty rulezz ;)

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam moją płytę IC7 obsadzić 2x1GB dual Chanel.

Biorę pod uwagę:

 

G.SKILL PC3200 2-3-2-5 2x1GBZX

G.SKILL PC4000 3-4-4-8 2x1GBHZ

OCZ EL PC4000 3-4-3-8 GX XTC 2x1GB

 

Proszę o poradę, co będzie najlepszym wyborem?

Płyta pracuje na 250fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dostalem si-120 i pierwsze testy byly, max fsb na is7 co dalem rady to tylko 250 moze hamuje mnie zasilka (chief 350) robie 3.0@3.75 na 1.32V a max temp z si-120 to 53 stopnie, szkoda ze nie moge dac wiekszego fsb bo sie proc marnuje :(

Skąd wiesz, że to przez płyte? Troche niskie napięcia jak na 750mhz o/c, daj 1,4 i zobacz wtedy. Zauważ, że masz pamięci asynchro co też obniża możliwości płyty, u mnie między asynchro a sychro była różnica wprawdzie niewielka - 5mhz na fsb ale zawsze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kean - mu raczej chodzi o to ze jak ustawil pamieci synchro to zyskal 5MHz na FSB, o ile dobrze rozumiem

 

@misiom "pamięci asynchro co też obniża możliwości płyty"

 

nie wiem czy dobrze rozumie, ale twierdzisz ze ze na synchro (1:1) mozna wykrzesac z plyty wieksze FSB ? nawet jesli tak jest to nie da mi to nic bo moj ram już na 250MHz sypie bledami niesamowicie (czasem sie resetuje komp przed zobaczeniem pulpitu) mam prosbe wytlumacz to troche bardziej bo ja nie rozumie chyba do konca .... ;|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie zalman niebieski na Nb daje rade przy fsb267 non stop pełen relax a zamontowałem go za pomoca tego drucika (zapinki ) od standardowego chodzenia NB na abicie zaczepiłm za jedno ''uszko '',przełożyłem przez finy zalmana i docisnołem tak mocno ze udało sie zaczepić za drugie uszko :) i sie trzyma i zdaje świetnie egzamin

nie modyfikowałem tego drucika w żaden sposób

mam pytanie.

sprzedalem znajomemu ic7-g z zamonowanym radiatorem zalmana.

sam mialem pod gniazdo wiatraka chipsetu podlaczony wiatrak od budy.

znajomy mowi ze plyta mu nie wstaje tylko wydaje jeden dlugi dzwiek.

czy to jest sygnal ze nie jest podlaczony wiatrak przy chipsecie ?

ja juz nie pamietam.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce sobie kupić tego pentagrama na chipset http://subvert.pl/sklep/index.php?p=produc...re&iProduct=228

lepiej kupić tego czy sobie nie poradzi i za to kupić miedzianego za 8 zł wiecej

chce koniecznie z tego sklepu bo se odbiore osobiście

i OT czy ma ktoś coś takiego http://subvert.pl/sklep/index.php?p=productsMore&iProduct=94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kean - mu raczej chodzi o to ze jak ustawil pamieci synchro to zyskal 5MHz na FSB, o ile dobrze rozumiem

 

@misiom "pamięci asynchro co też obniża możliwości płyty"

 

nie wiem czy dobrze rozumie, ale twierdzisz ze ze na synchro (1:1) mozna wykrzesac z plyty wieksze FSB ? nawet jesli tak jest to nie da mi to nic bo moj ram już na 250MHz sypie bledami niesamowicie (czasem sie resetuje komp przed zobaczeniem pulpitu) mam prosbe wytlumacz to troche bardziej bo ja nie rozumie chyba do konca .... ;|

dokładnie, przy synchro wyciągniesz większe fsb a przy asynchro mniejsze, ponieważ przy synchro nb sie mniej męczy

PS. Jak chcesz to może podesłac do mnie tego proca, moje hynixy myśle, że ok 260-270 by robiły :D

@KAMILcom

jak będziesz miał tego pentagrama pasywnego to bierz wersje al czy tam alcu, jak z nawiewem to cu

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, przy synchro wyciągniesz większe fsb a przy asynchro mniejsze, ponieważ przy synchro nb sie mniej męczy

PS. Jak chcesz to może podesłac do mnie tego proca, moje hynixy myśle, że ok 260-270 by robiły :D

@KAMILcom

jak będziesz miał tego pentagrama pasywnego to bierz wersje al czy tam alcu, jak z nawiewem to cu

Nie wiem skad wasc takie rewelacje masz... Przy asynchro NB sie mniej meczy :?: Przy asynchro wyciagniesz mniejsze FSB :?: Troche mam ta plyte, "troche" na niej pokrecilem, ale z taka opinia to sie jeszcze nie spotkalem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skad wasc takie rewelacje masz... Przy asynchro NB sie mniej meczy :?: Przy asynchro wyciagniesz mniejsze FSB :?: Troche mam ta plyte, "troche" na niej pokrecilem, ale z taka opinia to sie jeszcze nie spotkalem B)

Mam je z własnego doświadczenia, zmiana pamiątek na hynixy oraz puszczenie proca na synchro dało mi o 5mhz na fsb więcej.

 

o mnie ci chodzi :D ?

jak dotykałem ręką to po paru sekundach zaczynało parzyć

Bez dobrego przewiewu w budzie sam pasyw nie starczy, ja też musiałem dawać wiatrak jak miałem kompa bez budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...