Skocz do zawartości
maqu

Skoki napięcia 3.3V PROBLEM

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem:

Uruchamiam kompa i po pewnym czasie napięcie z 3.024V spada do 2.6xx a tym samym powoduje zwisy. Do tej pory wszystko było dobrze bo utrzymywało się w granicach 2.9x-3.05. Podmieniłem grafe z GF na Ati Rage 128 32mb i napięcie jest spoko bo po uruchomieniu kompa 3.12V a w winie 3.1.

Nasuwa się pytanie czy te skoki wywołuje GF czy zasiłka już nie wyrabia (400W jakaś Shido)?? Proszę o jakieś sugestie, podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 3 volty zamiast 3,3 i Ty sie pytasz czy do wymiany? Ja juz nawet nie mowie o tym co napisales - 2,6v ja sie w ogole dziwie ze to dziala jeszcze :-)

 

Ja mialem zarowno codegena jak i megabajta, megabajt tez slabo trzymal napiecia (3,2 - najgorzej to 3,18) ale w porownaniu do tego co piszesz to yyyyhmmm, no rozumiesz? :-)

 

2,6v to jest duzo ponizej normy wiec wal smialo do sklepu - ale najpierw na wszelki wypadek upewnij sie na innej plycie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat.

kupiłem dzisiaj Chieftec 360W DF Active PFC, zakładam zasiłkę i napięcia w sandrze

przy vcore 1.650:

 

+3.3 = 2.80

+5.0 = 5.0

+12.0 =12.65 i są wmiarę stabilne ale

 

przy vcore 1.625 czyli przy nizszym

 

+3.3 =2.67 <-- dziwi mnie ten spadek....

reszta tak samo.

Co się dzieje z napięciem 3.3v, na codegenie 300w +3.3 było na 2.9

Zasiłka do wymiany ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak temt odświerzony to dodam tylko że mój zasilacz poszedł do piachu :). Za którymś uruchomieniem komp nie wstał. Zasilacz mam już nowy wymieniony na gwarancji i napięcie na 3.3 mam od 3.18 do 3.28 w zależności od stresu. A na karcie graf. starszej jest juz 3.3 tak jak powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat.

kupiłem dzisiaj Chieftec 360W DF Active PFC, zakładam zasiłkę i napięcia w sandrze

przy vcore 1.650:

 

+3.3    = 2.80

+5.0    = 5.0

+12.0  =12.65 i są wmiarę stabilne ale

 

przy vcore 1.625 czyli przy nizszym

 

+3.3 =2.67 <-- dziwi mnie ten spadek....

reszta tak samo.

Co się dzieje z napięciem 3.3v, na codegenie 300w +3.3 było na 2.9

Zasiłka do wymiany ???

ee mnie juz nic nie dziwi w mbm na +3.3 wyswietla mi napiecie na pamieciach 2.64, nie znam sie na tym calym zasilaniu ale to minie troszke smieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświerze temat.

kupiłem dzisiaj Chieftec 360W DF Active PFC, zakładam zasiłkę i napięcia w sandrze

przy vcore 1.650:

 

+3.3    = 2.80

+5.0    = 5.0

+12.0  =12.65 i są wmiarę stabilne ale

 

przy vcore 1.625 czyli przy nizszym

 

+3.3 =2.67 <-- dziwi mnie ten spadek....

reszta tak samo.

Co się dzieje z napięciem 3.3v, na codegenie 300w +3.3 było na 2.9

Zasiłka do wymiany ???

Upewnij się, czy aby to napięcie to nie jest napięcie pamięci (Vdd) - Bo chyba tak to się działo na epoxach.

Dla przypomnienia, stare SDram istotnie zasilane były napięciem 3.3V, DDR już 2.6V...

Weź czujnik o pomierz na konektorze ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofkorz ze napiećie 3.3V na epoxach wynosi tyle ile idze V na pamieć.Taki mały błąd (?) epoxa wieć no problem

tak właśnie jest ja mało zawału serduszka nie dostałem jak zobaczyłem ile jest 3,3 V ale komp działą czytam czytam a tu taki mały bag na płycie a strachu to sie najadłem :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ofkorz ze napiećie 3.3V na epoxach wynosi tyle ile idze V na pamieć.Taki mały błąd (?) epoxa wieć no problem

tak właśnie jest ja mało zawału serduszka nie dostałem jak zobaczyłem ile jest 3,3 V ale komp działą czytam czytam a tu taki mały bag na płycie a strachu to sie najadłem :twisted:

hehe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info !

OK juz się dowiedziałem że 8RDA na napięciu +3.3 pokazuje napięcie pamięci w takim razie dlaczego to napięcie zmienia się z 2.8 na 2.63 jak przestawię napięcie procka - co ma napięcie procka do pokazywanego napięcia ramu ???

Po drugie na moim codegenie 300w ustawiałem na procku 11.5 x 200 i 1.65vcore i procek na 2300Mhz śmigał super, a na Chieftecu obecnie ustawię 11.5 x 200 i przy dowolnym napięciu komp restartuje. Ustawiałem napięcia od 1.6v do 1.75v i przy żadnym winda nie chodziła dłużej niż 5 minut. Przy wysokim vcore na chieftecu w ekranie (przy starcie windy) gdzie są pokazane przerwania jakieś kolorowe krzaczki się nawet porobiły.

Zacznę chyba żałować wydanej kasy na Chiefteca.....

CO jest grane ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info !

OK juz się dowiedziałem że 8RDA na napięciu +3.3 pokazuje napięcie pamięci w takim razie dlaczego to napięcie zmienia się z 2.8 na 2.63 jak przestawię napięcie procka - co ma napięcie procka do pokazywanego napięcia ramu ???

Po drugie na moim codegenie 300w ustawiałem na procku 11.5 x 200 i 1.65vcore i procek na 2300Mhz śmigał super, a na Chieftecu obecnie ustawię 11.5 x 200 i przy dowolnym napięciu komp restartuje. Ustawiałem napięcia od 1.6v do 1.75v i przy żadnym winda nie chodziła dłużej niż 5 minut. Przy wysokim vcore na chieftecu w ekranie (przy starcie windy) gdzie są pokazane przerwania jakieś kolorowe krzaczki się nawet porobiły.

Zacznę chyba żałować wydanej kasy na Chiefteca.....

CO jest grane ???

Zasilacz. Codegen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz. Codegen.

Sory ale cię wcale nie czaję gostek napisał że na Codegenie wszystko chodzi idealnie a na Chieftecu komp się restartuje bo zasiłka wymieka.

 

 

Codegen 300W is the best and the price is so cool 70zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chieftec to taka sama trzoda jak kazdy inny zasilacz. Gdzies czytalem testy zasilaczy sredniej i wysokiej klasy. Towarzystwo naprawde doborowe fortron enermax antec. Chieftec cieniutko wypadal nawet przy glupim huntkeyu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzies czytalem testy zasilaczy sredniej i wysokiej klasy. Towarzystwo naprawde doborowe fortron enermax antec. Chieftec cieniutko wypadal nawet przy glupim huntkeyu.

Pewnie tam wyczytałeś, ale jak widać jeden z modeli Chieftec załapał sie do pierwszej dziasiątki ;) Tylko niekoniecznie ten o którym mowa w wątku ;)

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z kumplem dokładne pomiary zawodowym miernikiem napięć na chieftecu i sprawa wygląda tak:

pracująca tylko winda i programy w tle typu antywirus itp.

+3.44

+12.53

+5.13

-12.08

-5.11

Dałem do kompresji plik DV do divx:

+3.44

+12.64

+5.11

-12.22

-5.11

 

czyli napięcia ok, oczywiście stałe, prawie, skoki o 0.02v, czyli dlaczego nie mogę wycisnąć na chieftecu 2300Mhz z 1700+ skoro z łatwościa to robiłem na codeshicie?.

Ustawiam vcore na 1.8v, fsb na 200, mnoznik 11.5 i qpa, nie chodzi komp, próbowałem fsb na 209 i mnożnik na 11 i też nie chodzi.

Napięcie na DDR w trybie auto jest 2.8v, ustawiałem na 2.9v i tez nie pomogło, AGP na 66Mhz.

Nie wiem co jest słabym ogniwem, co nie pozwala mi uzyskać 2300mhz? pierwsza myśl to był zasilacz (jedyny wymieniony element kompa), ale zmierzyłem napięcia i nie ma się do czego przyczepić w chieftecu.

Oczywiście forum czytałem dość długo, FAQ też, także gdyby była gdzieś odpowiedź nie zawracałbym d...

Kurde, jak uzyskać 2300Mhz ?

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z kumplem dokładne pomiary zawodowym miernikiem napięć na chieftecu i sprawa wygląda tak:

pracująca tylko winda i programy w tle typu antywirus itp.

+3.44

+12.53

+5.13

-12.08

-5.11

Dałem do kompresji plik DV do divx:

+3.44

+12.64

+5.11

-12.22

-5.11

Ale w BIOS'ie (ewentualnie w Sandrze) pokazuje Ci tak samo?

 

Mój odczyt z SiSoftware Sandra 2004.10.9.89 (Windows z programami w tle, nieobciążony):

 

Voltage Sensor(s)

CPU Voltage : 1.58V

Aux Voltage : 1.54V

+3.3V Voltage : 2.74V :!:

+5V Voltage : 5.05V

+12V Voltage : 11.92V

-12V Voltage : -7.18V :!:

-5V Voltage : -5.15V

Standby Voltage : 4.99V

Battery Voltage : 3.17V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...