Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

tak więc 4v na ramach robi swoje :D

podniesienie proca na 2446Mhz i VGA na 414/788 dało mi taki wynik 17891

podnoszenie napięcia na GPU nic nie dało nie mogłem przekroczyć 419 , a do tego przy podwyrzszeniu pamiątek , musiałem ziechać na 414.

17891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje! pierwsze miejsce!!! to jest wynik fenomenalny! hehe szkoda ze tak bardzo mi odskoczyles bo juz sie teraz zniechecilem! :) ale oczywiscie bede probowal zmniejszyc roznice. Teraz moim zadaniem jest pobic wynix HQ12 ktory mial niesamowita karte ale sprzet mial za slaby do 2k1. Ja mam zbyt male fsb aby RobGee z Toba walczyc! ale kto wie moze kiedys v-moda strzele:) wtedy by smigalo.

 

Z lewej wyniki moje a z prawej RebGee

3DMark Score

(3D marks) 17298 17891

 

Game 1 - Car Chase - Low Detail

(FPS) 248.0 244.1

 

Game 1 - Car Chase - High Detail

(FPS) 92.7 89.5

 

Game 2 - Dragothic - Low Detail

(FPS) 285.0 316.9

 

Game 2 - Dragothic - High Detail

(FPS) 179.6 188.4

 

Game 3 - Lobby - Low Detail

(FPS) 237.5 225.8

 

Game 3 - Lobby - High Detail

(FPS) 109.9 106.0

 

Game 4 - Nature

(FPS) 97.4 117.3

 

No w niektorych testach wygrywam, ale co z tego skoro i tak jestem przegrany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem nowy na scenie R9500Pro, wcześniej zajmowałem się torturami Radeonów 9600 Pro. Co do torturowania to mam z tym lekki kłopocik na nowym sprzęcie. Moja karta to FIC 9500 Pro (bez modu) z chłodzeniem Zalman'a ZM 80C-HP. Problem polega na tym... że nie da się podkręcać... jakiekolwiek zmiany częstotliwości taktowania rdzenia (nawet o 1MHz) kończą się zwiechą (bądź restartem akceleratora, gdy VPU Recover jest włączone). Na początku pomyślałem, że przyczyną mogą być sterowniki - bety 4.12. Zmiana na 4.12 WHQL (wcześniej wyczyszczenie Driver Cleanerem) i to samo. Na odstrzał poszedł Ati Tray Tools, zastąpiłem go najnowszą wersją 1.0.1.415 - to samo...

 

...stąd pytanie: czy miał ktoś do czynienia z taką sytuacją? (słyszałem o blokadach podkręcania na niektórych kartach, ale chyba nie na 9500...) Czy wie ktoś co może to powodować i co zrobić, żeby móc podkręcać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Omegi 2.5.97 (Catalyst 4.12 beta) i problem zniknął. Więc moja karta ma wgrany BIOS z blokadą podkręcania skoro instalacja Omeg pomogła... (Omegi omijają zabezpieczenia BIOS'u).

 

Mam pytanie odnośnie modów, chociaż domyślam się odpowiedzi.

Czy jest możliwy i czy wogóle by coś dał mod z 9500Pro na 9700 przy karcie z 128-bitową szyną pamięci? (wniskuję, że skoro to ten sam chipset, to jedyną różnicą między 9500Pro a 9700 jest szerokość szyny pamięci - więc nie będzie różnicy) Czy jest wogóle jakaś różnica między chipsetami 9500pro a 9700? (przecież to ten sam R300 z 8 potokami).

 

Przepraszam, jeśli uraziłem kogoś prostotą pytań :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...stąd pytanie: czy miał ktoś do czynienia z taką sytuacją? (słyszałem o blokadach podkręcania na niektórych kartach, ale chyba nie na 9500...) Czy wie ktoś co może to powodować i co zrobić, żeby móc podkręcać?

Karta ma biosowo zablokowane możliwości OC...

Możliwością jest zmiana biosu --> TA SAMA KARTA, TEN SAM PROBLEM - czytaj posty mechl!n'a

Lub wgranie OMEG

 

UPDATE: O widzę ze sam rozwiązałeś problem...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Omegi 2.5.97 (Catalyst 4.12 beta) i problem zniknął. Więc moja karta ma wgrany BIOS z blokadą podkręcania skoro instalacja Omeg pomogła... (Omegi omijają zabezpieczenia BIOS'u).

 

Mam pytanie odnośnie modów, chociaż domyślam się odpowiedzi.

Czy jest możliwy i czy wogóle by coś dał mod z 9500Pro na 9700 przy karcie z 128-bitową szyną pamięci? (wniskuję, że skoro to ten sam chipset, to jedyną różnicą między 9500Pro a 9700 jest szerokość szyny pamięci - więc nie będzie różnicy) Czy jest wogóle jakaś różnica między chipsetami 9500pro a 9700? (przecież to ten sam R300 z 8 potokami).

 

Przepraszam, jeśli uraziłem kogoś prostotą pytań  :wink:

 

sam sobie odpowiedziales.... z r9500 pro nic nie zrobisz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc 4v na ramach robi swoje :D

podniesienie proca na 2446Mhz i VGA na 414/788 dało mi taki wynik 17891

podnoszenie napięcia na GPU nic nie dało nie mogłem przekroczyć 419 , a do tego przy podwyrzszeniu pamiątek , musiałem ziechać na 414.

17891

 

 

i coz to za wynik ??? :}

bawimy sie w zmiejszanie jakosci txtur w sterownikach ???

jezeli tak to moj wynik : 18xxx 3dmarkow

bez optymalizacji w driverach : 17300

zeby nie byc goloslownym zrzuty wkrotce ( jezeli ktos sobie zyczy )

PZDR

 

PS>i to nie jest moje ostatnie slowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez 128bitowej wersji nie da sie podkrecic do 256!!!!

Jasne?

heh, czy ja coś pisałem na temat "podkręcania" szerokości magistrali? :D

bez komentarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak więc 4v na ramach robi swoje :D

podniesienie proca na 2446Mhz i VGA na 414/788 dało mi taki wynik 17891

podnoszenie napięcia na GPU nic nie dało nie mogłem przekroczyć 419 , a do tego przy podwyrzszeniu pamiątek , musiałem ziechać na 414.

17891

 

 

i coz to za wynik ??? :}

bawimy sie w zmiejszanie jakosci txtur w sterownikach ???

jezeli tak to moj wynik : 18xxx 3dmarkow

bez optymalizacji w driverach : 17300

zeby nie byc goloslownym zrzuty wkrotce ( jezeli ktos sobie zyczy )

PZDR

 

PS>i to nie jest moje ostatnie slowo.

 

 

wydaje mi się ,czy coś mi sugerujesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sugeruje, tylko pytam jak testowales w 3dmarku i podalem wyniczki z optymalizacjami i bez. :D

zainstalowałem czystego wina +stery do nforca +directx9,0c +omegi 2559 bez żadnych optymalizacji

wiec moge być dumny z mojego wyniku z czystym sumieniem.

 

ps:tamten tydzień był dla mnie naprawde dobry , udało mi się podnieść tego radka http://allegro.pl/show_item.php?item=34217581

ale potrzebowałem z niego ten układ ,więc zanim nie kupie drugiej na części nie moge go za bardzo katować .

zobaczymy póżniej co potrafi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ar2r no czekmy na Twoj wynik jezlei jestes taki madry! ja nie uzuskam lepszego wyniku!

 

Panowie, zapodam Wam moj mistrzowski wynik za 2-5 dni

jak dysk powroci z serwisu, zaklinam sie na swojego radeona.

 

pcmax >> zwaz na moje taktowania radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ar2r no czekmy na Twoj wynik jezlei jestes taki madry! ja nie uzuskam lepszego wyniku!

 

Panowie, zapodam Wam moj mistrzowski wynik za 2-5 dni

jak dysk powroci z serwisu, zaklinam sie na swojego radeona.

 

pcmax >> zwaz na moje taktowania radka.

Tak z lenistwa... ;)

Masz gdzieś foty tej Twojej karty?

Bo jeżeli ten VGA tak ją schłodził to... chyba sobie takiego kupie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ar2r no czekmy na Twoj wynik jezlei jestes taki madry! ja nie uzuskam lepszego wyniku!

przestań krzykaczu robić zamęt :wink: R9500PRO od FIC'a MIAŁY blokadę w biosie przed podkręcaniem, wystarczy wgrać bios Warp11 i mozna kręcić ostro, co do omeg mogą one nie działać na starszych wersjach FIC'a w których NIE było blokady :wink: dlatego ludzie gadają żeby zainstalować omegi bo im pomogoło a sami mają kartę bez zabezpieczenia albo taką z wcześniejszej partii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z lenistwa... ;)

Masz gdzieś foty tej Twojej karty?

Bo jeżeli ten VGA tak ją schłodził to... chyba sobie takiego kupie....

Posiadam,

oto linki ( wielkie sory za rozmiar ( ca. 220 kb na zdjecie ), ale nie mam miejsca na jakikolwiek progs do obrobki (czekam na dysk :}

 

ujecie na miedziana plytke miedzy rdzeniem a silencerem:

http://members.lycos.co.uk/ar2r840525/rade...n_coldplate.JPG

wybaczcie koszmarna jakosc zdjecia.

 

i calosciowo :

 

http://members.lycos.co.uk/ar2r840525/radeon_gora.JPG

nic odkrywczego nie jest tam zaprezentowane. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki... mam problem... nawet duzy :| .. moze ktos madry mi cos pomoze... Zaczne od poczatku. Mam R9500, ktory chodzil bez problemu po odblokowaniu potokow i przy taktowaniu 385/316 . Jakis czas temu zmienilem bios'a na mojej plycie glownej (epox 8rda3+) na bios przerobiony przez merlina . Pozniej podkrecilem troche taktowanie AGP. A na koniec istnieje mala prawdopodobienstwo ze rysnąłem plytke R9500 w okolicach kosci ramu. .. To taki krotki opis wydazen poprzedzajacych problem. A sam problem to to ze co jakis czas na ekranie robia sie takie charakterystyczne paski (takie jakby bledy pamieci grafiki) , a na przyklad przy graniu w quaka3 po jakims czasie (moze 30min moze wiecej) zrobiła mi sie śliczna dyskoteka :|

 

Na karcie jest radiator z athlona 2600+ i na pamieciach tez sa radiatorki. Probowalem ustawic domyslne taktowania zagarow i wylaczyc soft moda i nic. Przy wylaczonym soft modzie nawet chyba czesciej sie dzieja takie rzeczy.

 

Jakby ktos byl tak dobry i powiedziel ze to wina softu a nie uszkodzonej karty to byl bym my bardzo wdzieczny. :]

 

z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktoś co bylo w pudelku razem z R9500 z komputronika ??? wersja build by ATI bulk z 64MB 3.0ns ... musze odeslac na gwarancje a nie bardzo pamietam co bylo w tym glupim pudelku a gwarancje mam do 5 stycznia :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy matrza... pisze zeby dac wszystko... jakby byl ktos kto juz tam cos reklamowal to moglby sie wypowiedziec... Na gwarancji pisze ze jesli nie da sie wszystkiego to wymiana na nowa jest niemozliwa, pozostaje tylko naprawa do skutku.... ale z drugiej strony to chyba nie chce zeby mi wymienili bo teraz pewnie same nie modowalne zostaly :| ... kurcze .. nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...