Skocz do zawartości
slim

ATI Radeon 9500

Rekomendowane odpowiedzi

a po co format :?: Driver Cleaner i wszystko czyste ;)

 

A dotknij paluchem tylu PCB to ciekawe ile utrzymasz :huh:

 

Sprawdz czy na standardowych taktowaniach (z odblokowanymi potokami) sie zawiesz, ja bym stawial na przegrzewanie sie rdzenia.

 

Ja jade na omegach 4.11 i zero problemow :D

1354863[/snapback]

zawiesza sie takze na 8potokach i zwyklym taktowaniem. na 4 potokach i ustawieniach 400/300 jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo!!!

2 strony wstecz!!

zmodyfikowalem catalizatory 4.12 i chodiz ok na 8 potokach!!

1356390[/snapback]

Sprawdziłem i faktycznie na catalizatorach dziła, dzięki :D

 

Zmieniał kotś timingi pamięci ? Jeśli tak to może ktoś zapodać jakieś lepsze niż te standardowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz byc prekursorem ;P ja jeszcze nie dojrzalem do zabawy timingami ;) (czyt. nie mam kasy na nowa grafe)

1357948[/snapback]

Ale zabawa z timingami jest prosta i w miare bezpieczna przeciez, bawilem sie w to na radku9550 i wszystko bylo ok, najlepiej to robic w ati tool ;)

 

No więc wczoraj w nocy zmieniałem timingi na radku9500 i póki co dobrych efektów nie zyskałem, wgrałem do niego timingi od 9500PRO, 9700, 9700PRO i każde wgranie powodowało spadek wydajności w 3dmarku03 o ok. -150pkt.....jeszcze dzisiaj pokombinuje i wgram timingi od 9800PRO może to coś da.....w końcu każde 100pkt wiecej to już coś;)

Edytowane przez orzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Thanx.

 

Jeszcze jedno pytanko, na tym Radku (9500@9500PRO 8potoków 128ram 128bit [327/304 core/mem, bo więcej nie chce iść]) w 3d marku 2001 mam 12000 pkt w 2003 - 4300 a w 2005 - 1800 pkt. Czy to dużo/mało?

 

I jeszcze jedno, mogę przykleić mały radiatorek bezpośrednio na laminat karty w miejscu gdzie jest wlutowany GPU ale po drugiej stronie karty (nie tam gdzie jest orginalny radiator i GPU tylko po przeciwnej) bo jak dotykam tego miejsca to jest ono bardziej gorące niż ramy i radiator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowym chłodzeniem. Ja też przylepię przez taśme termo, ale nie wiedziałem czy mogę w tym miejscu?

 

A co do reszty konfigu to:

Celeron 2,4 GHz@3,2 Ghz, MSI i875P NEO FIS2R, LG F700B, Pentagram hEx II, Avacs Smart TV na Philips SAA7134, LG GCR-8536B, 512 RAM

Edytowane przez Obi-Wan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co myslicie o tej karcie? Jaki to moze byc producent? Podobno ma pamieci hynixa 3,5ns , szukam taniej a dobrej karty... Czy duza jest szansa w przypadku tej kart na softmod 9500@9700?

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47072909

 

Sprzedajacy sie jakos nie odzywa, chyba z powodu wymienionego wyjazdu do niemiec, mieszka dosc blisko mnie i chcialbym kupic ta karte, ale chcialbym tez poznac jej potencialne mozliwosci?

Edytowane przez Lucas86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy daje potoki sa sprawne, bo jak nie to bedzie to lekki kastrat ale i tak dosc mocny. Pamieci po czasie dostepu nie wroza niczego dobrego ale wiadomo ze moze sie okazac ze sie super podkreca.

 

Spytaj o potoki i jak sa sprawne bierz :) jak nie to tez bierz bedziesz mial 256bitowego cztero potokowca ;)

 

Obi-Wan zmien chlodzenie rdzenia na cos mocniejszego, a ten oryginalny wiatrak mozesz zalozyc na plecki karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanko wlasnie kupilem radoslawa9500 odblokowalem 8potokow i niema artow w 3dmarku03 moj wynik to ok 3900 w 2001 ok 11000 karta jest taktowana 330/660 porownujac z innymi wynikami z tego forum niby sa ok ale niemam pojecia czemu tnie mi sie nfs und2 niewazne czy ustawien high detale czy na srednie i tak momentami mam w nim 14fps z HL jest podobnie nawet na standardowych ustawieniach nie chce chodzic plynnie czy to normalne??

 

reszta configu duren1400@2000 12x166 msi kt4v 512ramu baracuda 160gb chiftec 420W

 

 

a dodam jeszcze ze teraz mam stery catalisty5.3 a potoki sa odbloowane przez zmiane biosu ale wczesniej na softowym modzie na omegach bylo to samo

Edytowane przez MACKOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie on mocniejszy od r9600xt 500/600 jesli potoki sie nie odblokuja? Do jakiej ceny warto kupic jesli nie ma gwarancjina 8 potokow, a do jakiej jesli bedzie te 8 potokow?

1366562[/snapback]

myślę ze będzie porównywalny z 9600xt co prawda rdzeń na 500Mh nie pójdzie ale ma za to 256bit szynę i jak pamiątki będą się dobrze kręcić to i powinien być lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie ze dziuron jest waskim gardlem w twoim zestawie, mi wymienine gierki chodza bardzo ladnie.

 

popatrz po ile chodza 9600 i pomysl sobie ze ten 9500 z szyna 256bit to taki lekko nie dokrecony 9800se (256bit) nawet jak sie nie zmoduje 200-250 spokojnie mozna dac i nie zalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje sie ze dziuron jest waskim gardlem w twoim zestawie, mi wymienine gierki chodza bardzo ladnie.

1369038[/snapback]

no wlasnie tez mi sie tak wydawalo ale ale czy wielkosc L2 moze miec az takie znaczenie? i problem w tym ze nawet na powiedzmy srednich ustawieniach te gry nie lataja to juz lepiej mi chodzily na 9100 moze jednak cos nie tak jest z tym radkiem 9500 a w 3dmarku03 prawie 4k a jak zapodam NFS u2 to lipa niewazne czy detale na maxa czy na min i tak momentami ma 14fps. Jak bede mnial wolny czas pokombinuje jeszcze ze sterownikami moze cos pomoze a jak nie to juz sam niewiem co to moze byc.

 

Jak ma ktos podobny config na Duroniu to niech sie wypowie please!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz mam FIC R9500PRO-zalozony na nim Arctic Silencer Ver 2 i radiatorki na pamieci

podczas odpalania pojawia sie pare dziwnych kropek-przy startowaniu windowsa,a potem juz niby OK-w trybie 2D karta nie sypie artami-ale co dziwne tylko w 32bitach,w 16bitach pojawiaja sie dziwne zielone kropki,jest ich okolo 20-30 i sa zawsze w tym samym miejscu(jakby martwe pixele) :sad:

 

 

arty w trybie 3D wygladaja tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

zmniejszenie taktowania karty nie pomaga wcale-na 200/400 sa takie same jak na 360/640

te artefakty zawsze maja ten sam charakter(paski wystajace z pixeli) i pojawiaja sie w wiekszosci gier-nie we wszystkich,nie ma ich na przyklad w riddicku czy ET

co najdziwniejsze-im mniejsza rozdzialka tym te arty sa wieksze

oraz jak wlacze FSAA to sa mniejsze-w 1024x768 2FSAA artow nie ma w zadnej grze

reszta konfigu to A1700+@2Ghz,384MB DDR333,Asrock K7S8X,Modecom 350W

sprawdzalem karte na innym kompie wiec to na pewno nie to <_<

 

czy jest po prostu uszkodzona czy jest jeszcze jakas szansa na naprawienie jej? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...