Skocz do zawartości
adramel

UPS do uśpienia kompa

Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi na zbliżająca się katastrofę i black outy, szukam UPSa zarządzanego. Takiego gdy nastąpi awaria zasilania sam wprowadzi komputer w stan uśpienia.
Dobrze by było gdy po powrocie zasilania potrafił go jeszcze samodzielnie uruchomić ale to już nie jest konieczne.
Komputer w czasie renderingu video pobiera około 200W mocy. 
No i oczywiście musi byc jak najtańszy i mieć normalne gniazdko do zasilania komputera.
Dobrze by było by nie był jakąś latarnią z setką lampek świecących w nocy które trzeba zalepiać bo nie da się spać w nocy;)
Na allegro widzę już od ~200zł z USB i mocy 800VA 480W. Czy to wystarczy na jakąś minutę pracy kompa pobierającego z sieci 200W mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nikt się nie odzywał to kupiłem

Kupiłem Green Cell Zasilacz Awaryjny UPS 600VA 360W

Nie nadaje się do niczego. Gdy komputer+ monitor pobiera z sieci ~130W to nawet daje radę. Ale gdy coś renderuje i obciążenie dochodzi do 250W to nie jest w stanie utrzymać nawet 1s. Od razu pada, mimo że aplikacja pokazuje 55% obciążenia zasilacza.
W dodatku ich "nowa" aplikacja nie działa z tym modelem, a stara gryzie się ze sterownikiem karty graficznej.
Ogólnie bubel a nie UPS

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To słabo, nawet bardzo słabo, że urządzenie przy 70% deklarowanej mocy znamionowej (~250W przy 360W/600VA) po prostu wyłącza się. 

Ogólnie odnośnie Twojego pierwszego posta - każdy UPS, który ma podłączenie przez USB, będzie ok.
UPS raportuje aktualny stan poziomu naładowania baterii i wtedy Win można skonfigurować tak jak laptopa, czyli np. przy poziomie 50% aku zmniejsz max zegar CPU, przy 20% zahibernuj czy wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone mam modele CyberPower 900 i 1300 z serii PFC SineWave i mogę polecić. Akurat serwer ciągnący równo 200W był podtrzymywany dokładnie tyle ile wskazywały wykresy na stronie producenta (przynajmniej tak było na świeżym akumulatorze).

Link do tej rodziny na stronie producenta:

https://www.cyberpower.com/eu/pl/product/series/pfc_sinewave_gen._1#models

Zauważyłem jeszcze taką ciekawostkę: w modelu 900 szybciej eksploatowały się akumulatory (w sumie jeden) niż w większym 1300 (w 1300 już są dwa). Różnica jest dosyć duża, może nawet 2x więcej lat, lub przynajmniej 1,7x więcej lat wytrzymują akumulatory w tych konstrukcjach dwuakumulatorowych. Nie wiem z czego to wynika.

Także koszt eksploatacji modelu 900 i 1300 jest podobny (w 900 jest tylko jeden aku do wymiany, ale trzeba wymieniać go znacznie częściej i jest to 9Ah, natomiast w modelu 1300 są dwa ale wymieniać je trzeba znacznie rzadziej i są to jakieś 2x po ~7Ah).

Edytowane przez Kyle
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...