Skocz do zawartości
Krzysiak_PL_GDA

Jaka płyta pod 7900X

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panie, toć to świeża platforma , ceny płyt głównych wywalone w kosmos, i tak jak napisał "KamikazePL77" , trzeba czekać za testami,  oraz opiniami osób które zakupiły już platformę AM5 i już użytkują (zobaczymy co z problemami "wieku dziecięcego" nowych platform , bo już wyłażą różne problemiki pod 13gen. Intela, ciekawe jak to będzie wyglądać na AM5  XD ), oraz patrząc na specyfikacje, czy kupując płytę główna nie lepiej od razu zainwestować w B650E lub X670E.      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co potrzebujesz. Jak musisz mieć optyka, to z tych dwóch MSI, a jak potrzebujesz więcej radiatorów na SSD, to z tych dwóch Gigabyte.

ps. cieszy mnie, że obie te płyty mają zapięcia na RAM z dwóch stron (zdecydowanie lepsze rozwiązanie), a nie te smętne jednostronne (potrafi się to wypiąć/gorzej z odpowiednim dopięciem).

ps2. w opisie RAM przy MSI jest chyba błąd, bo DDR5 5200 dla Ryzen 7xxx to przecież jeszcze nie jest OC (w AORUS jest prawidłowo - 5200 nie jest traktowane jako OC)

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam X670 Gaming X AX (zestaw z siga). To praktycznie identyczna płyta jak Aorus Elite AX (różnica to malowanie i ponoć jedna warstwa więcej w PCB Aorusa). Sekcja zasilania to overkill nawet dla 7950X, więc o grzanie nie ma się co martwić. Wszystko działa, BIOS przejrzysty i łatwo się w nim odnaleźć (mimo, że to moja pierwsza płyta od Gigabyte'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Krzysiak_PL_GDA napisał:

Obecnie różnica między tymi dwoma Gigabytami to 20zł

Bawiłeś się w obniżanie mocy lub undervoltage?

Póki co ogarnąłem RAM i dostosowałem krzywe wentylatorów. UV nie będę robił, jedyne czym się będę ewentualnie bawił to PBO curve (neg), na razie mam PBO Enabled z domyślnymi limitami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...