Skocz do zawartości
Martyn85

Zestaw do 4300 zł na i5 13 generacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Noszę się z zamiarem kupna czegoś na i5 13 generacji z integrowaną grafiką, zastosowanie do produkcji oraz post produkcji muzycznej, bez monitora , min 16 GB ramu, reszta wedle uznania i polecenia. Z góry dzięki za pomoc :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Martyn85 napisał:

Witam

Noszę się z zamiarem kupna czegoś na i5 13 generacji z integrowaną grafiką, zastosowanie do produkcji oraz post produkcji muzycznej, bez monitora , min 16 GB ramu, reszta wedle uznania i polecenia. Z góry dzięki za pomoc 🙂

 

A budżet jakiś masz?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

taka propozycja , nie ze trzeba zaraz kupować.

Procesor Intel Core i5-13500, 2.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513500)

Płyta główna MSI PRO Z690-P DDR4

Pamięć Kingston Fury Renegade, DDR4, 16 GB, 3600MHz, CL16 (KF436C16RBK2/16)

Chłodzenie CPU ENDORFY Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

Obudowa Genesis Irid 505F (NPC-1997)

Zasilacz Thermaltake ToughPower GF 550W (PS-TPD-0550FNFAGE-2) 

Dysk SSD Kingston FURY Renegade 2 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe (SFYRD/2000G)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mr.T... said:

Płyta główna MSI PRO Z690-P DDR4

Chłodzenie CPU ENDORFY Fortis 5 Dual Fan (EY3A009)

Właśnie szukam dobrego chłodzenia na nową platformę am5/1700 i z tego co się orientowałem Fortis 5 nie jest kompatybilny ze wszystkimi płytami pod 1700. @Mr.T... Jesteś pewien że pod tą płytę pasuje?

Edytowane przez crobartie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.T... napisał:

Witam

taka propozycja , nie ze trzeba zaraz kupować.

Procesor Intel Core i5-13500, 2.5 GHz, 24 MB, BOX (BX8071513500)

Płyta główna MSI PRO Z690-P DDR4

 

Do zablokowanego cpu wystarczy płyta z chipsetem B660/B670 np. MSI B660M BAZOOKA dostępna za 700zł na Amazonie. No chyba, że autorowi jest potrzebny pełny ATX to np. Gigabyte B660 Gaming X za 680zł.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, crobartie napisał:

Właśnie szukam dobrego chłodzenia na nową platformę am5/1700 i z tego co się orientowałem Fortis 5 nie jest kompatybilny ze wszystkimi płytami pod 1700. @Mr.T... Jesteś pewien że pod tą płytę pasuje?

słusznie zauważyłeś ,bo np. jest taka strona 

https://pangoly.com/en/compatibility/msi-pro-z690-a-ddr4/cpu-cooler

ale skoro jest tam mój zestaw tez nie mały, pod LGA 1200 -Scythe FUMA Rev.B, ale obecnie nie jest on dostępny w sprzedaży.

ewentualnie alternatywa 

Chłodzenie Scythe Mugen 5 RevC ,  lub Black Edition RevC 

 

oraz cała masa  -Noctua i to są przeważnie duże chłodzenia

to nie wim dlaczego SPC czy obecnie ENDORFY nie jest tam uwzględniany, sam już montowałem trzy krotnie zestaw od SPC ale fakt pod INTELA, zakup głównie podyktowany cena do możliwości i dla mnie jest to takie pitu pitu elementy słabo spasowane i chcąc to zrobić poprawnie, trzeba trochę takiemu montażowi poświecić czasu,  ,do montażu na Scythe się nie umywa, nie ta liga, nie te materiały, ale też inna cena zakupu, ale to trzeba oddać SPC wydajnościowo jest bardzo podobnie jak na Scythe.         

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, crobartie napisał:

Właśnie szukam dobrego chłodzenia na nową platformę am5/1700 i z tego co się orientowałem Fortis 5 nie jest kompatybilny ze wszystkimi płytami pod 1700. @Mr.T...

... chyba zawsze się może trafić jakieś chłodzenie, że z jakimś modelem płyty (i wysokością RAM) nie będzie kompatybilne. ... no może poza chłodzeniem "BOX".

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...