Skocz do zawartości
GaryNJ

4070 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zastanawiam się nad wymianą komputera i myślę o karcie 4070 TI, szukam opinii i są mocno podzielone czy się opłaca czy nie, różnica w cenie miedzy 4080 a 4070 ti jest dosyć spora. Nie jestem koneserem gier, ogram nowość na szybko, na co dzień pogram w cs, fifke i programuje czy opłacalne jest kupić ta 4070 TI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czy bedzies streamowal albo korzystal z opcji nvidia reflex w obu przypadkach na +wychodzi 4070ti zalezy tez czy masz w monitorze g sync jak masz to juz 3 na korzysc nvidii. 7900xtx to tylko wydajnosc bez zadnych bajerów, jesli Ci to odpowiada bierz 7900 xtx

 

za 7900xtxa trzeba zaplacic 1000zl wiecej

Ja mam monitor który czeka na ta kartę graficzna to jest aoc agon pro ag274qg z g sync ultimate i innymi bajerami, dlatego będę stał po stronie nvidii jesli chodzi o karty graficzne co do procesorów bardziej mi odpowiada technologia czerwonych.

Ciężki masz wybór bo 7900xtx faktycznie staniała i jest mocniejsza od 4070 ti ale nie ma wspomnianych bajerów i RT na przyzwoitym poziomie, z rt wydajnosc spada z leksza w dół

Silna jest karta bowiem

Edytowane przez VonV3in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jestem w sytuacji gdzie gram na monitorze ips 1440p 240 hz mam jeden, raczej wiecej pracuje czyli programuje stad chce procesor intel, i szczerze no nie jestem jakims koneserem gier wiec sam juz nie wiem w co isc:// gram w cs, fife i cos tam z nowosci ogram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bierz tego amd, patrzyłem w niektórych testach w grach kosi nawet 4090. Radeony duzo zyskują po premierze tak jest jeszcze od serii rx 500, dla przykladu jak kupowalem 1060 rx 580 był od niej słabszy w grach, po roku dwóch rx 570 go wyprzedzała, to było nawet jakoś nazwane: FineWine czy jakoś tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.06.2023 o 14:27, DaffyDuck napisał:

4070ti i 4070 nie ma 8GB Vram tylko 12.

To prawda, choć jak się tak zastanowić, to te 12GB VRAM, szczególnie w RTX 4070Ti, też będzie mało (w RTX 4070 będzie to uwierało tylko trochę mniej). RTX 4070 i 4070Ti mogą skończyć jak RTX 3070/3070Ti, czyli po tych 2 latach od premiery, ilość pamięci VRAM okaże się problematycznie mała w nowo wychodzących tytułach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 12GB, sorry. Kwestia taka, że RTX 3070 nie jest starą kartą i można by wymagać że pograsz sobie na jakichś lepszych detalach przez jakiś czas, niestety 8GB VRAM jest za mało do 1440p i taki BF2042 czy Warzone2 potrafią zeżreć 10GB VRAM, co jest nonsensem, ale musisz schodzić z detalami. Tzn nie zrozumcie mnie źle, są to ok karty ale wymagania gier są z [gluteus maximus]. Do moich wymagań wolę Radeona bo wydajność bez RT bardzo konkurencyjna a jednak VRAM robi robotę na dłuższą metę. Oczywiście kto co lubi, mówię z mojej perspektywy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...